Djeca iz prethodnog braka

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Djeca iz prethodnog braka

Post by komsija » 06 Aug 2011, 23:47

Danas se ljudi rastavljaju iz raznoraznih razloga i u to ne treba ulaziti i raspravljati zbog cega
Ali, mnogi rastavljeni imaju djecu iz tog prethodnog braka a jednog dana upoznaju novu ljubav koja se moze krunisati brakom ili duzom vezom
E sad ako on ili ona ima djecu iz prethodne veze kako bi se vi odnosili prema njenoj-njegovoj djeci
da li bi ih prihvatili kao svoju djecu ili bi imali rezervisan stav
Tesko je nekome reci da volite neciju djecu koja nisu vasa ali mislim d bez obzira na vasu vezu sa novim partnerom-partnerkom sva djeca zasluzuju ljubav
Ako prihvatite novu ljubav treba prihvatiti i sve ono sto on ima i cega se on ili ona nikada nece odreci
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120506
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by Krokodil Behko » 06 Aug 2011, 23:50

Ovo je siromasna zemlja.. I to umnogome otezava brakove i u kojima
nema djece iz prethodnog braka a kamoli tek,da ih ima..
Dakle,tice se stambenog smjestaja i finansijskih mogucnosti..na zalost..
Meni licno,ne bi smetalo dijete neke zene iz prethodnog braka..
online

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by myka » 07 Aug 2011, 11:14

Ne bi mi smetalo...to je djete zaboga miloga i postalo je od osobe koju volim
A ponasanje prema tom djetetu,pa ne znam,najbolje bi bilo da se ponasas kao i prema svom,ali to zavisi od druge strane kako ce to shvatiti,ne treba puno toj djeci ni popustati,kao sto je to praksa,jer kao maceha ovo ono....ali to treba druga strana prva skontati
Kod mene komsinica je jedino to uspjela da je dijete iz prvog braka odgojila kao i svoje,cak je i bolja od njene djece,ali muz ne pravi pitanje i ne mijesa se,kaze joj:''to ti je mama i najbolji prijatelj''

Ako prihvatite novu ljubav treba prihvatiti i sve ono sto on ima i cega se on ili ona nikada nece odreci
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by gejsha » 07 Aug 2011, 11:32

Pa ne bi ni meni smetalo ako bih se baš našla u takvoj situaciji,samo naravno da bi svi mi više voljeli da naš partner/ica nemaju djece prije nas.ali ako bi već imao,prihvatila bih to dijete,jer ako njega volim morala bi i to dijete voljeti i ne bih se zločesto ponašala prema njemu.Naravno da ga ne bih mogla voljeti kao svoje dijete,ali ne bih ga ni mrzila.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by vučica » 07 Aug 2011, 12:56

naravno da mi nebi smetalo..i ja sam dijete iz prvog braka..i moj očuh..ma nemam rijeci.što da vam kažem voli me više od svoje rođene dijece..iskreno..al stvarno..tako da tu nema pravila..dijete je dijete.mada ima slucajeva da očuh ili pomajka..i maltretira to dijete koje nije njezino.znam iz iskustva jel tako je prošla jedna moja kolegica..al ajd..opet kažem.."sto ljudi sto ćudi"..
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by Bahra » 08 Aug 2011, 10:23

Ja imam sina iz prvog braka, i sad sam opet pred udajom (masalla ide meni bas :oo) a sadasnji se nije nikad prije zenio. Ono sto je on meni kao odgovor dao je :"Kako da volim tebe, a da ne prihvatam tvoje dijete, on je dio tebe."
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by Nela » 08 Aug 2011, 12:28

Hvala Bogu, nisam u takvoj situaciji, ali i da jesam, djecu bih naravno prihvatila. Ako već voliš nekoga, onda je logično da voliš i njegovu/njenu djecu. Sva djeca zaslužuju pažnju i ljubav ali ipak mislim da takvoj djeci treba malo više pažnje posvetiti.
Moji roditelji su se razveli kada sam ja bila mala i moj očuh je prema meni bio sto puta bolji nego otac. Uvijek je gledao da prvo meni udovolji pa tek onda ostalima i zaista to mnogo znači.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by Ideja » 09 Aug 2011, 00:41

Kad nekog volimo i, onda nas i boli iskreno ono što boli i tu osobu i normalno je da želimo da bude zadovoljna. Tako je i kad su tu partnerova djeca. Iz dna duše želimo voljeti i brinuti se i za njihovu djecu kao za svoju. Normalno da ne možemo tudje dijete voljeti isto kao svoje, ali ljudska ljubav nema granica, to dokazuju mnogi koji usvoje djecu.
Lakše je biti u braku u kojem niko ne dovodi djecu iz prethodnog braka ali ako se desi onda se moramo s tim suočiti.
Lično mislilm da bih mogla prihvatiti dijete svog partnera ali bi mi trebalo puno snage jer bih vjerovatno bila pod pritiskom da li tom djetetu pružam dovoljno i vjerovatno bih stalno preispitivala ispravost svojih postupaka.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by komsija » 09 Aug 2011, 00:43

Djeca su tako nevina i zaista je zlo ako bih ih mrzili, zlostavljali samo zato sto nisu nasa
Joj, Pa Boze ko bi to mogao?
mozda oni koji su poremeceni
Djeca su blago koje treba cuvati i brinuti se
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
sancezo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 149
Joined: 25 Jan 2011, 19:08
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by sancezo » 09 Aug 2011, 11:41

komsija wrote:Djeca su tako nevina i zaista je zlo ako bih ih mrzili, zlostavljali samo zato sto nisu nasa
Joj, Pa Boze ko bi to mogao?
mozda oni koji su poremeceni
Djeca su blago koje treba cuvati i brinuti se
:aplauz :aplauz Super rečeno... tema je iskljuciva i treba je razmatrati: Sta bi kada bi....Zaista mislim da ta nevinascad nisu kriva nizasto sto se dogadja oko njih. ZASTO IH NE PRIHVATITI I VOLJETI? :tjesi

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by gejsha » 09 Aug 2011, 13:12

butterfly wrote:Ja imam sina iz prvog braka, i sad sam opet pred udajom (masalla ide meni bas :oo) a sadasnji se nije nikad prije zenio. Ono sto je on meni kao odgovor dao je :"Kako da volim tebe, a da ne prihvatam tvoje dijete, on je dio tebe."
:tuga
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by Ledena » 09 Aug 2011, 13:19

moj tata prije mame je bio ozenjen, i rastavio se.. imao je sina, ali njega su ubili u Mostaru u ratu..
ja mislim da se mama i tata tad jos nisu poznavali..
a sad brat ima curu, i ona ima dijete.. mami se to ne svidja..
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by blento59 » 09 Oct 2011, 17:01

mislim da je besmisleno davati pozitivne ili negativne odgovore.
slabo ko od nas zna kako bi se ponasao u situaciji u kojoj nikad nije bio.
koliko su stara ta djeca, kako su vaspitana,kako bi ona prihvatila nas,
sredina u kojoj zivimo?
to je samo jedan mali dio stvari koje bi uticale na nasu odluku
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

dacina_curica
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by dacina_curica » 15 Mar 2013, 18:19

butterfly wrote:Ja imam sina iz prvog braka, i sad sam opet pred udajom (masalla ide meni bas :oo) a sadasnji se nije nikad prije zenio. Ono sto je on meni kao odgovor dao je :"Kako da volim tebe, a da ne prihvatam tvoje dijete, on je dio tebe."
Ma E. je meni Tito. :srce

Usput, bas tako i treba biti. :srce Volis sve ili nista, nema biranja. :)

Ipak, podjednako je vazno da djeca prihvataju onoga ko dolazi kao novi clan porodice jer se u protivnom stvaraju problemi na svaku stranu...Ovoga se nagledah sita. :(

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by Zagorka » 15 Mar 2013, 20:11

Bogami,preispitala bih se dobro,mogu li ja njemu/njoj biti baš kvalitetna majka :hm
Nije baš uzeti dijete,uzeti ljubimca......veelika je to odgovornost....šta ako me ne zavoli...sta ako me okrivi sto mu se roditelji nisu pomirili....ako budem morala galamiti(a moraću kroz zivot)kako ce to tumaciti to dijete,kako mu otac,a kako moje dijete....hocu li uspjeti biti pravedna izmedju njega i svog djeteta da nikad ne osjete razliku......

Evo,ova bih pitanja sebi postavila prije nego li odgovorim sa:"da,svakako" :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by Sheval » 15 Mar 2013, 20:27

Ja sam dijete iz prethodnog braka :place

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by Julia-Klara » 15 Mar 2013, 20:29

Djeca su to... Prihvatila bih siroce,a kamoli da je od covjeka kojeg volim
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by Biba » 19 Aug 2015, 14:57

Puno je slučajeva da je muškarac oženio ženu a uvjet je bio da dijete iz prvog braka ili izvanbračno dijete ostavi ona svojoj majci. takvi muškarci su nezreli. Tko voli partnera - voli njegovu djecu a rizik uvijek postoji kad je odgoj u pitanju. Nitko od nas rodutelja ne može tvrditi da je idealan roditelj. Svi se trebamo truditi da budemo dobri roditelji...a i to se uči...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by Johny » 19 Aug 2015, 16:28

da,u ovoj situaciji,,jer imam svoju...
da sam momak bez djece,,ne znam,,jer nisam bio u toj situaciji

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Djeca iz prethodnog braka

Post by navika » 19 Aug 2015, 18:08

Pa ovo je slicno ko s mijesanim brakom, da bi uspjelo moras imat dovoljno zivotnog iskustva i biti neovisan od drugih. Ako ovisis o drugim, pogotovo njihovoj finansijskoj pomoci, onda se ovih pojava drzat podalje. Jer oni koji vas pomazu, a najcesce su to roditelji, uvijk ce vam pokusavat nametat svoju volju, a s obzirom da su vam potrebni, morate i " igrati kako oni sviraju".
A ako je neko i mentalno potpuno zreo, i finansijski samoodrziv, a nije nikad imao svoju vlastitu djecu, taj ce tesko znat prihvatit i tudju. Potrebno je tu mnogo odricanja, strpljenja, zrtve, suza, zivaca, ali kad se radi o vladtitoj djeci najjaci osjecaj je ipak ljubav, i sve ti ovo navedeno ne predstavlja teskocu, vec zadovoljstvo.
Kad bi se kojim nesretnim slucajem razvela, sigurna sam da bi ostala sama s djecom do njihove punoljetnosti. Meni bi jako smetalo da neko moju djecu pogleda poprijeko, da i ne govorim o nekim vecim stvarima. Njihov babo to moze uraditi, jet znam da ih voli bezuvjetno ko i ja, moze da ih zaruzi, moze da podigne ton, i da ih primjereno kazni ako su zasluzili ( mada se to kod nas nije nikad desilo) ali to niko drugi nebi smio.
A bilo bi bezobrazno i od partnera ocekivat da mu slacu po glavi, a on hud ne smije nista. Zato bih pouzdano znam, moja djeca bila samo moja briga do njihove samostalnosti.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests