O majčinstvu

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by paparaci » 30 Jun 2014, 01:04

Bonaqua wrote:Ja sam svojoj djeci graha davala sa 6-7 mjeseci, odnosno samo corbu od graha i nju bi udrobila hljeba :ha
:haha :haha :haha


Bona, neka te! :cvijece

kako sam se slatko nasmijao kad sam ovo procitao. :cool
Bonaqua wrote:Ja se iskreno najezim od raznoraznih izmisljenih simptoma pa do svakojakih dijagnoza koje se u posljednje vrijeme furaju. Treba djecu navikavati na sve, sad ako djete pocne reagovati onda OK, zna se da se mora prestati sa tim.
slazem se. zadnja recenica kaze sve. normalna majka osjeti sta djetetu prija, a sta ne.
svi smo vise manje odrasli na isti nacin - i evo nas, masallah.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Obrisan profil
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Obrisan profil » 30 Jun 2014, 01:05

Evo, kuc kuc, dojila svaku bebu po 6 meseci, krenula sa povrcem, pa vocem, pa griz (pahuljice), pa keksici i sve ovo sta pisete da ne valja. I nijedno nema alergiju (kuc kuc opet, jer znam za slucaj - strasan - nikom pozeleti).
Al treba sve probati, tek ce se tako videti reakcija.

Moji klinci dan danas jedu cokolino.
Nema bre veze. :)
Bem ti zivot i stalno ustrucavanje.

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Ledena » 30 Jun 2014, 01:06

Nela wrote:
Ledena wrote:Znam da vecina djece bude alergicna na jagode i to mu ne dajem. Cak mi je teta u apoteci dala sirup od visnje a ne jagodu. Od voca mi dajem jabuku, izrendam je. I bananu s mlijekom i malo keksa.
Mlijeko se isto ne preporucuje rano ali ako ste vec prbali i nema reakcije ok. Keks ti je prazna kalorija, iz njega nema nista kvalitetno izvuci, pa cak ni iz plazme u kojoj je fol 106 vitamina.
Nemoj davati med prije godine. Mozes davati zitarice tipa prosa, amaranta, one su super.
pa sta cu onda ne mogu mu dat samo mlijeko to ga tek nece zasitit. Pa eto ja mu navece dam veliku flasicu i spava do ujutro. Na litar stavim 6-7 keksova onih s puterom i to bude malo gusce.
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

Obrisan profil
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Obrisan profil » 30 Jun 2014, 01:08

Pred spavanje sam davala griz....

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Nela » 30 Jun 2014, 01:09

paparaci wrote: slazem se. zadnja recenica kaze sve. normalna majka osjeti sta djetetu prija, a sta ne.
svi smo vise manje odrasli na isti nacin - i evo nas, masallah.
Sad ja ispadoh nenormalna majka.
Ja maloprije rekoh da bi nam trebala biti blagodat sto imamo ovoliko izvora informisanja, sto su nam pedijatri dostupni 24 sata itd. ne, mi cemo se radije vratiti sto godina unazad. Zato pocnimo ponovo jahati konje umjesto sto se vozimo autom, autobusom itd.
Kad sa dvadeset i kusur godina operises cir, zuc, mucis se sa kiselinom, zgaravicom to nikako nema veze sa nepravilnom prehranom.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by storm » 30 Jun 2014, 01:10

Ma svaki roditelj ima najbolji osjećaj za svoje dijete... Ja se najezim kad novodobne internet mame čujem ono " pročitala sam na netu " :lupa
Kako samo mi ostadosmo živi bez interneta :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by paparaci » 30 Jun 2014, 01:11

pred spavanje mu kazes - mrsh na spavanje i da nisi ni pisnuo do zore! jasno?!! :oo :D.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Nela » 30 Jun 2014, 01:11

MORENA wrote:Evo, kuc kuc, dojila svaku bebu po 6 meseci, krenula sa povrcem, pa vocem, pa griz (pahuljice), pa keksici i sve ovo sta pisete da ne valja. I nijedno nema alergiju (kuc kuc opet, jer znam za slucaj - strasan - nikom pozeleti).
Al treba sve probati, tek ce se tako videti reakcija.

Moji klinci dan danas jedu cokolino.
Nema bre veze. :)
Bem ti zivot i stalno ustrucavanje.
Pa bas tako, sve u svoje vrijeme. Griz je isto dobar. Treba sve dati djetetu da proba, naravno da necu cekati da napuni 18 godina da bi probala maline ali joj ih necu ni dati sa dva mjeseca.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Obrisan profil
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Obrisan profil » 30 Jun 2014, 01:12

Ne verujem da je iko reko da je bilo ko ovde nenormalan

Ali cini mi se ponekad, da neke majke zude za tim da budu perfektne, da paze na sve sve sve sve....ponekad i to bude nepravilno. Treba naci sredinu.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Bonaqua » 30 Jun 2014, 01:16

paparaci wrote:pred spavanje mu kazes - mrsh na spavanje i da nisi ni pisnuo do zore! jasno?!! :oo :D.
:D. :D. Moj dido cesto prica o tome kako je njega stari zafrndaljio u cosak kad je plakao jedno pet minuta. Kaze majka oko mene, te nudi jedno te drugo ja ne prestajem, kad ga je otac uzeo, samo ga je bacio u cosak i ovaj se primirio, nikad poslije nije smio da pred ocem zaplace :D.

Nela, svakom svacije. Meni je taj tvoj rezim ishrane na prvu ovako grozan i ne mozes da tvrdis da si ti toboze bolja majka od nas ostalih koje smo imale malo opusteniji odnos po pitanju ishrane. I obrnuto jel.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Ledena » 30 Jun 2014, 01:16

Ma djecu treba spontano odgajat i nista forsirat, nek jede sta je normalno za.njegove mjesece, godine. Pa i kad prohodaju ako padne udari se sve je to djecije, necu ga sad pustit da se baci niz stepenice, a necu ni hodat za njim i gledat svaku sitnicu.
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by storm » 30 Jun 2014, 01:19

MORENA wrote:Ne verujem da je iko reko da je bilo ko ovde nenormalan

Ali cini mi se ponekad, da neke majke zude za tim da budu perfektne, da paze na sve sve sve sve....ponekad i to bude nepravilno. Treba naci sredinu.
Ja pričam zato jer imam u blizini jednu takvu.....to nije sposobno jednu običnu kašicu smutiti djetetu od dvije godine da se ne posavjetuje sa prijama na jednom forumu, dijete ne ostavlja na metar od sebe......neka ovisnost, posesivnost..... tri mjeseca prije rođenja imala je isprintano 6 paketa a4 papira sa informacijama s neta, kao da se sprema za doček prestolonasljednika :D.
Daj malo opušteno....to je radost i veselje, a gledam ovu, samo je pitanje dana kad će ispizditi na živce, jer svi oko nje već jesu polagano :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Nela » 30 Jun 2014, 01:20

Bonaqua wrote:
Nela, svakom svacije. Meni je taj tvoj rezim ishrane na prvu ovako grozan i ne mozes da tvrdis da si ti toboze bolja majka od nas ostalih koje smo imale malo opusteniji odnos po pitanju ishrane. I obrnuto jel.
Ja nigdje nisam rekla da sam bolja majka od bilo koje od vas. Iznijela sam svoj stav u vezi sa prehranom bebe. Ti ocito imas moj jelovnik negdje pri ruci pa znas da je grozan?
Meni je grozno nasopati dijete od tri mjeseca pitom, ne razgovarati sa pedijatrom o ishrani, dovesti dijete u stanje anafilaktickog soka itd.
Al hajd...
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by paparaci » 30 Jun 2014, 01:20

Nela wrote:
paparaci wrote: slazem se. zadnja recenica kaze sve. normalna majka osjeti sta djetetu prija, a sta ne.
svi smo vise manje odrasli na isti nacin - i evo nas, masallah.
Sad ja ispadoh nenormalna majka.
Ja maloprije rekoh da bi nam trebala biti blagodat sto imamo ovoliko izvora informisanja, sto su nam pedijatri dostupni 24 sata itd. ne, mi cemo se radije vratiti sto godina unazad. Zato pocnimo ponovo jahati konje umjesto sto se vozimo autom, autobusom itd.
Kad sa dvadeset i kusur godina operises cir, zuc, mucis se sa kiselinom, zgaravicom to nikako nema veze sa nepravilnom prehranom.
ne znam sto se uopste osjecas prozvanom.
tvoj je izbor kako ces postupiti sa svojim djetetom.
iako se pridrzavas savjeta koje dobijes od doktora ili procitas na internetu - ne znaci da ne moras opet voditi racuna o tome da li ce to tvom djetetu prijati ili ne. moze se opet desiti da neka od tih namirnica njemu "ne legne". a ti ces to sigurno primijetiti, ako si savjesna. je li tako?

nije vazno u kojem se vremenu nalazimo - ako mati zaista slabo vodi racuna o djetetu ili nema osjecaja za njega. licno mislim da si tu malo pretjerala u poredjenju. shvatam ja da si oprezna, jer si svasta sigurno cula, vidjela i dozivjela - ali to nije razlog da na neki nacin podcjenjujes nacin ishrane dosadasnjih majki. ne kontam. :cudi
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Nela » 30 Jun 2014, 01:25

Paparaci, ja nigdje nisam podcijenila niciji odnos prema svom djetetu ali zato se tim strucnjaka nasao da meni kaze kako sam grozna prema svom djetetu.
Rekoh vec, na roditelju je izbor, svako zna sta je najbolje za njegovo dijete, ako ti svom dajes zaprzeni grah u trecem mjesecu a ja ne dajem, to ti ne daje za pravo da kazes kako sam ja novopecena mati koja je procitala na internetu da se grah ne daje u toj dobi i da sam losa majka jer ce se moje osjecati uskracenim za isti.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by komsija » 30 Jun 2014, 01:26

Ledena wrote:Ma djecu treba spontano odgajat i nista forsirat, nek jede sta je normalno za.njegove mjesece, godine. Pa i kad prohodaju ako padne udari se sve je to djecije, necu ga sad pustit da se baci niz stepenice, a necu ni hodat za njim i gledat svaku sitnicu.
Pravilan odnos...ti mozes biti primjer za mnoge
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Nela » 30 Jun 2014, 01:29

Ledena wrote:Ma djecu treba spontano odgajat i nista forsirat, nek jede sta je normalno za.njegove mjesece, godine. Pa i kad prohodaju ako padne udari se sve je to djecije, necu ga sad pustit da se baci niz stepenice, a necu ni hodat za njim i gledat svaku sitnicu.
:ruke
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Obrisan profil
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Obrisan profil » 30 Jun 2014, 01:30

Bile smo nas dvije majke sa nasim curicama u parku. Leto, livada. Dodju moje cerke i pitaju dal mogu da se izuju hoce bose da trce po livadi. Ja reko ajd. Dodje mala od drugarice, pita moze li i ona bosa, gleda me majka i rece, sta si mi uradila
Meni nista nije jasno.
Kad krenu ovako prica:
- ne moze!
- a zasto??
- lijepo ne moze
- aaalii zaaasttttooooo???
- zato sto se svasta moze desiti! Mogla bi da nagazis na na osu, ili nedobog na staklo!! I sta onda???
- ne znam..
- onda ces krvariti, pa te moram voditi u bolnicu, pa nedobog trovanje neko, pa da li si ti normalna da trcis bosa po ovoj livadi? aloo?

Mala place, suze roni, ja ne mogu doci sebi sta se desava. Znaci mala place (6 godina) vristi, napravila je toliki cirkus, da je skoro i dobila batine. Dobila je eto samo kaznu da mora da sedi pored nas. Majka se toliko iznervirala da je ustala da ide kuci, tek sto smo stigli pa mi rece:
- kako si ti tako mirna?? Sta ces ako im se desi nesto??

Ako im se desi nesto, sredicu. Necu unapred da pravim haos.
Za svo to vreme njenog histerisanja STA BI MOGLO DA BUDE, moja su se deca fino izigrala i nista im se nije desilo
Last edited by Obrisan profil on 30 Jun 2014, 01:32, edited 2 times in total.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by paparaci » 30 Jun 2014, 01:31

Bonaqua wrote:
paparaci wrote:pred spavanje mu kazes - mrsh na spavanje i da nisi ni pisnuo do zore! jasno?!! :oo :D.
:D. :D. Moj dido cesto prica o tome kako je njega stari zafrndaljio u cosak kad je plakao jedno pet minuta. Kaze majka oko mene, te nudi jedno te drugo ja ne prestajem, kad ga je otac uzeo, samo ga je bacio u cosak i ovaj se primirio, nikad poslije nije smio da pred ocem zaplace :D.
:plavi

slican dozivljaj sam i ja imao - iako ga se naravano ne sjecam.

pricala mi mama kako sam jedne noci bio nesto nemiran. kmecio. nikako da prestanem. a stari ranio na posao. pokusavala je mama na sve moguce nacine da me smiri - ali nista. sve dok stari nije drekn'o - prekini vise piZda ti materina! - ma k'o zaliven. ni a vise nisam ispustio. :hihi
storm wrote:... tri mjeseca prije rođenja imala je isprintano 6 paketa a4 papira sa informacijama s neta, kao da se sprema za doček prestolonasljednika :D.

:haha :haha :haha :haha :haha

koji si ti kralj! :valja :ruke
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Obrisan profil
Status: Offline

Re: o majčinstvu...

Post by Obrisan profil » 30 Jun 2014, 01:35

Prva trudnoca, prva beba, to je ipak vanredno stanje.
Ja sam bila tad odlucila da cu biti prva-liga-mama i resila da cu bebu samo u platnene pelene da povijam. (izvinite, ne znam tacno kako se kaze, znaci one pamucne pelene)

Ali cim sam prvu istovar videla odma sam otrcala u dragstor i kupila ogroman paket pampers :D

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests