Zašto majke napuštaju svoje bebe nakon porodjaja?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Zašto majke napuštaju svoje bebe nakon porodjaja?

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2011, 15:21

Image

Prije nekoliko dana majka je u tuzlanskom Domu zdravlja ostavila bebu staru 10 dana. U pismu koje su pronašli liječnici navodi se da je bila primorana na taj korak zbog neimaštine. Napisala je da će doći po dijete čim osigura osnovne uvjete za život. Majka je naišla na brojne osude javnosti. Istražili smo gdje je društvo kada treba osuđivati, a gdje biva kada treba pomoći.
Ostavljena beba
U tuzlanskom Domu zdravlja majka je pred ordinacijom dr. Vesne Dropić - Suljević ostavila tek rođenu bebu. Uz bebu je pronađeno pismo majke u kojem navodi da je bila primorana na taj korak zbog neimaštine.

„Shvatite, molim vas! Nisam htjela da sve ovako završi i teško mi je rastati se od djeteta. Nažalost, roditelji ne prihvaćaju ni mene ni djevojčicu koju sam prije nekoliko dana donijela na svijet. Bez njihove pomoći ne mogu se brinuti o njoj i zato sam se odlučila na ovaj korak. Oprostite mi,“ napisala je očajna majka bebe.

Beba je zdrava, smještena je u Dom za djecu bez roditeljskog staranja. Od tog dana vidljive su samo osude majke. Osuđuje je društvo koje ne želi pomoći, kaže dr. Vesna Dropić - Suljević, šefica dječjeg dispanzera u Domu zdravlja Tuzla.

„Da je to tačno pokazao je ovaj slučaj gdje se samo, ja sam čitala, osuđuje majka. Međutim, ja kao liječnik, kao žena, kao majka smatram da je u ovoj sitauciji ona najmanje kriva. Trebamo da mislimo i na ono postporođajno doba u koje je žena zapala. Naše društvo je grozno, odvratno i bez osjećaja. To mene toliko boli i toliko me vrijeđa kao osobu koja 28 godina radi u zdravstvu da ja zaista nemam riječi kojima bih ja ukazala na problem naše zajednice“, kazala je ona.

S druge strane, Nafa Hamidović prije pet godina uzela je djevojčicu staru pet mjeseci od majke koja je djevojčicu željela ostaviti. Othranila je malenu Elvisu bez ičije pomoći, a vrlo često društvo je i nju osuđivalo i s podsmijehom je gledalo - jer je siromašna. I sada kada joj je pomoć neophodna, društvo se ograđuje, pa čak i one institucije od kojih Nafa očekuje pomoć.

„Niti od socijalnog šta dobijam, ni ništa. Odem po kućama, uradim. Sad mi je najgora škola. Treba sad uzimati knjige i pribor. Vjerujete, u centru za socijalni rad kad god odem da što zatražim – nema, uzela si je preko majke. Nikada ništa za nju nisam dobila. Neimaština, u kući nemam lijepo ni da pojedem. Njoj moram priuštiti - kad mi ovako ko dadne kad uradim, ja njoj ostavim, ali ne bih je mogla dati. Šta ću, valja živjeti“, kaže Hamidović.

Bez mogućnosti i želje da se pomogne

U udruženju Zemlja djece iz Tuzle navode da je društvo u BiH ostalo bez sluha za čovjeka u nevolji. Direktorica ovog udruženja Mirsada Bajramović navodi da je bh. društvo postalo takvo da hladno promatra diskriminiranu djecu.

„Kao društvo nemamo sluha za ovakve slučajeve, odnosno za teške sudbine. Mi se svakodnevno susrećemo sa djecom koja su izložena ne samo različitim oblicima diskrimancije nego sa djecom kojima su ugrožena osnovna prava, pa čak i pravo na život. Ja ne mogu da shvatim nikako vladine institucije, ali isto tako ne mogu da shvatim ni obične građane. Kad bismo udružili snage i kad bi svako od nas dao jedan mali svoj doprinos, mislim da bismo imali puno sretniju djecu u BiH“, rekla je Bajramović.

Spozna li ostavljeno dijete jednog dana da ga društvo ne gleda istim očima kao djecu koja su rasla u ljubavi svoje obitelji, na njega ta spoznaja može ostaviti trajne posljedice, upozorava dr. Mevludin Hasanović, neuropsihijatar.

„ Ta djeca onda imaju osjećaj da su nevoljena, odbačena, i na taj način budu teško ranjena za čitav život. To je veliki problem“, kaže on.

Slučaj ostavljenog djeteta šokirao je Tuzlu - i to je razumljivo, ali šok bi u društvu trebao proizvesti rješenja kako neimaština ne bi više bila uzrok napuštanja djece. Međutim, u ovom slučaju društvo je sasvim suprotno reagiralo, kaže prof. dr. Srđan Vukadinović, sociolog.

„Očito da društvo nema ni mogućnosti, a sigurno ni želje da se posveti proučavanju i da se posveti upućivanju na posljedice koje mogu da budu razorne po njegov opstanak i po njegovu strukturu. Ako društvo nema ni namjeru ni želju da tako nešto uradi, onda sigurno da se to društvo nalazi pred ozbiljnom dilemom, nalazi se pred ozbiljnim pitanjem kako će ono opstati i kako će funkcionisati u nekom budućem vremenu“, rekao je Vukadinović.

Ukoliko majku koja je ostavila bebu pronađu, čeka je osuda do tri godine zatvora, a javnost ju je već odavno osudila.
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by String » 18 Aug 2011, 15:40

sta koga briga gdje je moja djevojka ostavila dijete..i jos pisete o tome ovuda...gledajte svoja posla...
Image

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by myka » 18 Aug 2011, 18:32

neko zeli dijete,ceka ga 30 godina braka,a ove radodajke radjaju pa ostavljaju...koja nepravda
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by Bahra » 18 Aug 2011, 18:45

myka wrote:neko zeli dijete,ceka ga 30 godina braka,a ove radodajke radjaju pa ostavljaju...koja nepravda

Evo jos jedne osude. Prvo ubila je nije, kako to vec rade u zadnje vrijeme.
Djevojka ostala trudna, imala nekakvog bilmeza koji se okrenuo svojim putem ni okrenuo se nije bezbeli, a ona je odlucila da rodi i da se pobrine na najbolji moguci nacin, i izbor koji je imala. Ostavila je pred ginekoloskom ordinacijom, jer je znala da ce je ubrzo pronaci,nahraniti,presvuci i pobrinuti se za nju. Jos je rekla da ce doci po nju samo dok jadnica valjda uspije naci posao, u nekoj kafani(ako bude imala srece).
Najlakse osudjivati, i nazivati kojekakvim imenima a ne sagledati stvari sa druge strane.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by myka » 18 Aug 2011, 19:21

relax ba,ja samo velim kako JESTE
Rekla sam i ja da cu danas napraviti kolace,ali ne mogu umorna sam...a zamisli PRIPREMILA sastojke za SPREMANJE KOLACA...nisam mamu zvala da ih kupi ni da pravi
Postujem samo one koji i kad zapadnu u najgore doba svog zivota misle na osnovne stvari koje trebaju u zivotu,a ne kmece i ne traze tudju pomoc kao da im je na tanjiru..ako nije mogla raditi poslednjih 3 mjeseca mogla je ostalih 6
Mene moja mama rodila u 8-om mjesecu trudnoce,jer je nosila vrecu brasna i pala(primjer samo)...
Rad ba rad je stovorio covjeka,a nerad gospodu(ovakvu)


--Nažalost, roditelji ne prihvaćaju ni mene ni djevojčicu koju sam prije nekoliko dana donijela na svijet. Bez njihove pomoći ne mogu se brinuti o njoj i zato sam se odlučila na ovaj korak. Oprostite mi--

Oprastamo,nisi jedina :)
Uostalom boli me djon njena je beba,ali trebala ju je donijet mom rodjaku koji cijeli zivot ceka da mu neko ''pokloni'' bebu,toliko je shrvan da je i ne zeli traziti ''zakonski''..jer drzava NEDA djecu...bolje im je u domu
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by carobnjak N » 18 Aug 2011, 20:31

Nadam se da neće i za ovo svaliti krivicu na Boga.
Nadam se takodjer da i to dijete kad odraste i pokupi sve traume koje će mu nanijeti ljudi ,neće za svoju sudbinu okrivljavati Boga.Činjenica je da je njegova majka bila neodgovorna i zatrudnila pa zatim ga ostavila,mensčini se to po božijem zakonu nebi trebalo raditi :hm
Nemam ništa protiv ako neko ne želi poštovati te zakone ali onda ne vidim svrhu ni od kud ljudima obraz da se žale na Boga.Zar to nije dvolično?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by String » 18 Aug 2011, 20:37

carobnjak_iz_voza wrote:Nadam se da neće i za ovo svaliti krivicu na Boga.
Nadam se takodjer da i to dijete kad odraste i pokupi sve traume koje će mu nanijeti ljudi ,neće za svoju sudbinu okrivljavati Boga.Činjenica je da je njegova majka bila neodgovorna i zatrudnila pa zatim ga ostavila,mensčini se to po božijem zakonu nebi trebalo raditi :hm
Nemam ništa protiv ako neko ne želi poštovati te zakone ali onda ne vidim svrhu ni od kud ljudima obraz da se žale na Boga.Zar to nije dvolično?
pa jeste...sve treba planirati i na sve treba misliti...postoji zastita i insistiraj na zastiti ako ne planiras da imas djete....ne planiraj djete ako si nesituiran/a...ne planiraj djete ako si i sam/a jos djete...ja sam svjedok svaki dan kako djeca dobiju 20KM djecijeg doplatka i isto tako svjedok kako njihov otac ode u prodavnicu i kupi 2L piva, kobasice i cigare i sjedne pred kucu i cejfi dok djeca gladna i bosa hodaju po dvoristu...i kazu onda ne brine se drustvo...ne brinu se roditelji jer danas djeca djecu radjaju...naopako jarane sve...
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2011, 21:38

Samo da kazem,zivot nije tako jednostavan kao sto mislite a po principu "gdje joj je bila pamet","mora se brinuti o djetetu" ... Naravno da ste u pravu ali nije sve u tome.. Ljudi su ljudi i svi ljudi katkad grijese.. Pa i mi.. Mozda je dijete,plod ljubavi,koja je ostala jednim dijelom neuzvracena ili je zenska,jednostavno prevarena. Niko od vas,nije spomenuo oca tog djeteta. Sta je sa njim? Kakva je njegova odgovornost? sa takvim shvatanjima,samo mozete proizvesti jos ovakvih slucajeva.. kod nas muskarci,cim pocnu problemi u braku,trce da se razvedu jer ih boli kita.. Znaju da ce majka,dijete uzeti sebi..A oni iz svega toga,izadju kao momci,nicim optereceni. Sve dok se teret podizanja djece,ne raspodijeli ravnomjerno,tako ce biti.. Cudi me Carobnjak,da je zaboravio navesti,duznosti oca djeteta. Mozda je ova zenska,postupila nerazumno i u vezi zaceca i u vezi ostavljanja djeteta ali nije prijavila nikakvo silovanje. Pa prema tome... neko tu fali :hm
online

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by myka » 18 Aug 2011, 22:28

pa utvrdili smo da je on bilmez(i svi se slazemo)...ako na ovo ''bilmez treba objasnjenje e jbg sad :plavi
Sad bih ja opet rekla ono ''radodajka'' (i objasnila preko toga sto je on bilmez) :plavi ali buty ce se naljutit :)
Hajde sada mi je smijesno sve ovo(sto pisemo mi koji nemamo djece) :plavi (sto dalje objasnjava zasto imamo upravo ovakav stav) (sad pametujem :plavi )...sto ti je reci umor.. :plavi
Ali ona je ipak radodajka ,koja ce sve ovo prezaliti ...sorry :haha
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2011, 22:43

Mislim da mi ne treba pojasnjavati izraz "bilmez".
Mislio sam na neki sazetiji komentar duznosti,jednog iole odgovornog oca.
Zao mi je ali nisam nista mogao uhafizati iz gornjeg posta..
bar ne nesto sto doprinosi nasem dijalogu na ovoj temi.
Ne znam ni cemu toliki smijeh :cudi
online

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by Bahra » 18 Aug 2011, 23:10

Necu se ja Mykac ljutiti zovi ti nju kako zelis, to je tvoja stvar. Vec kad godinama radis pri ginekologiji nagledas se svega, i svacega...jednostavno prestanes da sudis,vec sagledas iz svih uglova, koliko samo razlicitih zivotnih situacija, i ljudskih sudbina...mozda sam previse tolerantna sta ja znam...

Meni je samo ovdje jako krivo,sto su svi opleli po jednoj zeni, koja se kao nije zastitila, koja je zaboga pogrijesila, jbt hej izgubila nevinost,upustila se u sexualne odnose sa muskracem heeeeej, zamisli kako se usudila samo!!!A ustvari gdje je u prici taj bilmez(kreten)?! Ko zna odakle je djevojka, jel sa kakvog sela,zaseoka ma nebitno...nek je zena usrala stvar a sve ostalo nije bitno.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

TUZLA: Pronadjena majka koja je ostavila bebu u D.zdravlja

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2011, 11:47

Image

Na lokalitetu Srebrenika pronađena je mlađa ženska osoba koja je prije par dana na Odjeljenu pedijatrije Doma zdravlja Tuzla ostavila bebu staru deset dana. Majka je ostavila i poruku u kojoj navodi da je slabe materijalne situacije i da ne može izdržavati dijete.

-Policija je pronašla mlađu žensku osobu sa područja Srebrenika. Protiv nje će najvjerovatnije biti podnesen izvještaj o počinjenom krivičnom djelu napuštanje djeteta - kazao je Admir Arnautović, portparol Tužilaštva TK.

Djevojčica je ostavljena u ponedeljak u popodnevnim satima u Domu zdravlja Tuzla, a nakon policijskog uviđaja, Tužilaštvo TK izdalo je naredbu o njenom zbrinjavanju u Dom za djecu bez roditeljskog staranja.

Majci prijeti do tri godine zatvora

Poruka nađena pored bebe

„Shvatite, molim vas! Nisam htjela da sve ovako završi i teško mi je rastati se od djeteta. Nažalost, roditelji ne prihvaćaju ni mene ni djevojčicu koju sam prije nekoliko dana donijela na svijet. Bez njihove pomoći ne mogu se brinuti o njoj i zato sam se odlučila na ovaj korak. Oprostite mi", napisala je u pismu majka kada je ostavila dijete.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: TUZLA: Pronadjena majka koja je ostavila bebu u D.zdravl

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2011, 12:34

Tezak slucaj zaista..
Neko je jucer naveo,da je djevojka,mozda sa sela.. To se pokazalo kao tacno.. I kolika je njena krivica u svemu tome? Naravno da ta krivica postoji ali zelim skrenuti paznju,na dva faktora koje niko pa ni policija nije ni spomenuo.. Prvi je taj,da oca djeteta,niko i ne spominje.. A drugi je taj,da su joj roditelji,uskratili krov nad glavom zbog toboznje sramote.. I jedan i drugi faktor,u potpunosti pripadaju nasoj hiljadugodisnjoj tradiciji,reklo bi se.. Protiv tredicije,ni zakon nece izgleda.. Osuditi djevojku treba ali to nije sve. Sve dok smo toliko glup narod da svaki seoski kretencic,moze napumpati zensku i otperjati kao da je tek,pljunuo na plocnik,mi smo bolesno drustvo.. A ovo za roditelje,da i ne govorim. Kakva sramota?? Kako to moze biti sramota? Neki krkan im napumpao cerku.. Sramota treba da bude njegovih roditelja,sto su ga odgojili i vaspitali ko kretena!
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119602
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5619 times
Been thanked: 12122 times
Contact:
Status: Offline

Re: TUZLA: Pronadjena majka koja je ostavila bebu u D.zdravl

Post by Maja » 19 Aug 2011, 14:21

3 godine zatvora za roditelja

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: TUZLA: Pronadjena majka koja je ostavila bebu u D.zdravl

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2011, 14:29

Apsolutno...!
A i oca djeteta,makar na drustveno korisni rad..
Ako treba snositi posljedice,nek ih snose svi akteri jednako.
online

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: TUZLA: Pronadjena majka koja je ostavila bebu u D.zdravl

Post by Bahra » 19 Aug 2011, 14:37

Sad se ja pitam jel se ona uopste porodila u bolnici? Jer kad se porodis u bolnici i kazes da ne zelis da uzmes dijete, dolaze socijalni radnici, psiholozi, svi redom na razgovore, da se vidi razlog ostavljanja. I onda ako majka i dalje bude pri istoj odluci, djete se odvodi u dom. bez kazne zatvora.
A meni je ovo takva hajka na djevojku koja nije znala ni gdje ni kud'...mozda je trebala da se baci u rijeku pa bi onda svi imali vise razumjevanja.
Meni ovo nikakva 'pravda' nije, jer konkretno primjer koji znam od prije par godina je rodjena beba koja je imala neurolosko oboljenje, otvorena rana na kicmi, beba je stalno bila u bolovima, nekad manje nekad vise, i takva djeca ne zive duze od 3-4 mj. Roditelji,oba roditelja koja su u bracnoj zajednici imaju vec jedno dijete, mrtvo hladno novorodjence ostave u bolnici, i ne dolaze ni da je pogledaju! Za njih ni zatvora ni kojeg djavola! Sad vi meni procajete o nekakvim radodajkama, klincima-palcima...
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: TUZLA: Pronadjena majka koja je ostavila bebu u D.zdravl

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2011, 14:57

O tome govorim... Potrebne su reforme strukture naseg drustva..
Nikada nisam bio protiv tradicije naseg/nasih naroda ali neke oblike bi sigurno,trebalo suzbiti.
I ovdje je rijec o neravnopravnosti polova.. Jednim dijelom,to dolazi do izrazaja i zbog toga,
sto smo siromasna zemlja. Zenama je teze,izboriti se za samostalnost a ovakvim sa sela,pogotovo..
I ja mislim,da je dijete,najvjerovatnije,rodjeno izvan bolnice. Uostalom,mozda bude jos informacija.
online

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: TUZLA: Pronadjena majka koja je ostavila bebu u D.zdravl

Post by myka » 19 Aug 2011, 15:24

Mene samo zanima zasto tu zenu(curicu) proganjaju...pa takvih slucajeva more.Sta treba tek uraditi onoj koja ugusi bebu u javnom wc-u ?
Sa sela,je li? Pa neka rovi krompir(recimo) sezona je :)
Uostalom,da je rovila krompire prosle godine u ova doba,mozda od umora ne bi nasla tog nekog momka sebi :D da sad imaju bebano,ali nisu bitne markice,bitna je ''ljubav'' :)
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by myka » 19 Aug 2011, 15:29

Kjoki,ako ti kazem sta mi je smijesno morat cu te odmah ubiti :)
Da mi ti crtas osmjeh na licu,slabo bi se bome smijala :) Kad ostavim bebu(ne daj mi Boze,prije bi cistila javni wc-e da ga/ju nahranim) zvat cu tebe da me branis pred zakonom,jer ti imas razumijevanja za ''takve slucajeve'' :)
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Tuzla: Napuštena beba od 10 dana starosti

Post by Krokodil Behko » 02 Dec 2011, 18:51

U Mostaru ostavljena beba odmah nakon porođaja

Image

U Pedijatriji Kliničke bolnice u Mostaru nalazi se muško novorođenče koga je majka ostavila u bolnici odmah nakon porođaja.

Prema informacijama iz ove bolnice, žena je na porodilište došla 24. novembra sa suprugom.

Šef Pedijatrije Vesna Brkić izjavila je da će doktori i medicinski kadar ovog odjeljenja brinuti o dječaku dok god bude trebalo.

"Dječak je sa dva dana premješten na naše odjeljenje jer je majka samovoljno napustila bolnicu. Uglavnom od kada je beba ovdje smještena majka se nije pojavljivala'', rekla je Brkićeva i dodala da je ipak dolazila rodbina i raspitivala se za bebu, te da su donijeli pelene.

Žena je rodila 15 minuta nakon prijema, a već sutradan na odjeljenju su primijetili da je nema.

Portparol Kliničke bolnice u Mostaru Andrijana Pandža rekla je da je suprug, pošto majka nije imala zdravstveno osiguranje, potpisao da će platiti sve bolničke troškove.

Ona je navela da su supružnici rekli da su iz Ljubuškog, i da su inicijali žene su B. S, dodajući da postoje sumnje da se radi o lažnom identitetu žene i muškarca.

U bolnici se nezvanično saznaje da je medicinska sestra majku srela na hodniku sa bebom i upozorila je da se vrati u sobu.

Načelnik Odjeljenja kriminalističke policije u Mostaru Borika Primorac izjavila je da je poznat identitet i da se radi o ženi iz Ljubuškog, te da je policija u dogovoru sa tužiocem odlučila da majci ipak da malo vremena.

''Budući da se radi o ženi koja je tek rodila, može biti i neuračunčljivosti i odlučili smo sačekati jedno razumno vrijeme, jer se majka možda i vrati po dijete'', rekao je Primorac.

Direktor Centra za socijalni rad u Mostaru Zora Dujković izjavila je da ova ustanova za sada čeka da policija obavi svoj dio posla, kao i da li će majka na kraju doći i preuzeti dijete.

U Mostaru posljednjih nekoliko godina nije zabilježen nijedan slučaj ostavljanja bebe, a posljednji put to se dogodilo u mostarskom porodilištu Barkovac prije sedam godina.
online

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests