Zašto majke napuštaju svoje bebe nakon porodjaja?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by Mala_Mu » 04 Jan 2018, 18:42

Vidi fakat :D.
Nisam citala sta ste pisali :rumenko

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by Chloe » 04 Jan 2018, 19:23

Krokodil Behko wrote: 04 Jan 2018, 16:43
Chloe wrote: 04 Jan 2018, 15:58 U kakvom stanju bilo ko mora biti da to učini paščetu ili mački
Jesam ja bacio mačiće. Ne sjećam se, mislim da sam mogao nastaviti dalje sa životom :misli
Nismo svi isti Behko ... što nisi sterilizirao mačku i spriječio dolazak nepoželjnih mačića? :cudi

Tako ljudi neće ni svoje pse da paze, i još malo ćemo imati više pasa nego stanovnika. :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by Mutevelija » 04 Jan 2018, 19:33

Ja znam da je običaj mačku u vreći odnijeti da ne vidi odakle si je odnio i kad odneseš da se ne može vratiti :cudi
Nikakve sterilizacije
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by Melek » 04 Jan 2018, 19:34

Ja sam svog macka sterilizovao a apropo toga, da li znate da su Svedi prisilno sterilizovali Rome za vrijeme Drugog Svjetskog?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by Mutevelija » 04 Jan 2018, 19:35

Ne znam pričala mi je rodica da su Šveđani bili teški fašisti, pa se sad pofeminizirali.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by Krokodil Behko » 04 Jan 2018, 20:59

srculence7 wrote: 04 Jan 2018, 18:00
Mutevelija wrote: 04 Jan 2018, 16:36 To je kriv sex prije braka, sigurno je bilo stid i bacila dijete :cudi
Eto kako nam nameću gadosti.
Sad će neko reći bolje da je abortirala što je još jedan trik.
Ma stvarno, ima samo 36 godina, treba čekati makar 50, ako ima sreće da je neko oženi :lupa


Ma šta njega slušaš, lupa gluposti.
Ta žena već ima troje djece valjda.



Patronažna sestra razotkrila majku: Priznala mi je da je bacila bebu u kontejner


Patronažna medicinska sestra koja pokriva područje općine Vogošća razotkrila je majku B. Dž. (identitet poznat redakciji, 39), koja je bacila tek rođenu bebu u kontejner u centru Sarajeva u novogodišnjoj noći.

Nakon prijave policiji, osumnjičena je uhapšena u svojoj kući jučer oko 14 sati.

Jezivo otkriće

Ovaj mučni slučaj koji je izazvao zgražavanje u regionu dobio je epilog zahvaljujući hrabrosti i profesionalnosti ove zdravstvene radnice, koja posao patronažne medicinske sestre obavlja više od 15 godina.

Naša ekipa uspjela je pronaći ovu hrabru ženu, koja nam je, pod uvjetom anonimnosti, ispričala šta je doživjela u porodici osumnjičene majke. Obilazeći porodilje na svom području, ona se jučer uputila na adresu gdje stanuje 39-godišnjakinja.

Prema njenim riječima, kada je stigla pred kuću, sjetila se da je ranije dva puta dolazila u patronažu u tu kuću kod B. Dž.

- Pozvonila sam, a onda se na vratima pojavio sin te žene, s kojim sam se kratko našalila. Pitala sam ga: “Ima li ovdje kakvih bebara”, a on me je iznenađeno gledao. Ubrzo je na vrata došla i majka porodilje. Kratko smo se pozdravile, a ona me blijedo gledala i upitala: “Sestro, jeste li čuli šta nas je zadesilo?” Rekla sam: “Ne znam.” Bila sam u šoku i pomislila sam da je beba možda umrla. Ona je rekla: “Nije, već onaj slučaj od sinoć...” Kada sam to čula, isto kao da mi je neko šamar opalio - kazala nam je patronažna sestra.

Prema njenim riječima, odmah je pitala gdje je porodilja te je tražila da je vidi.


Bez emocija

- Bila je na spratu s dvoje djece. Zamolila sam je da djeca izađu, da ne slušaju razgovor. Pitala sam je: “Dušo, šta je to bilo?” Ona mi je u detalje sve ispričala. Kazala je da je bacila bebu u kontejner. Bila sam šokirana i rekla da to moram prijaviti svojim nadređenim i policiji - rekla nam je medicinska sestra, koja je bila veoma potresena.

Kako saznajemo od izvora bliskog istrazi, uhapšena žena će biti psihijatrijski vještačena, a tokom odvođenja u policiju nije plakala niti je iskazivala bilo kakve emocije. Tokom istrage je utvrđeno da je zdrava djevojčica rođena u Općoj bolnici “Prim. dr. Abdulah Nakaš”, odakle je s majkom puštena kući. Istražitelji su, također, izuzeli tragove s dvije deke i kese u koje je dijete bilo ubačeno.

Samo brzom intervencijom mladih policajaca Adnana Turčala i Midhata Hodžića iz Policijske stanice Centar malena djevojčica je spašena i zbrinuta.

Jučer su djevojčicu posjetili Nedžad Ajnadžić, načelnik općine Centar, i Adnan Podžo, direktor Kantonalnog centra za socijalni rad.

Ostavljena u najlonskoj kesi

U novogodišnjoj noći jedan uplašeni građanin čuo je neobične zvuke koji su dopirali iz kontejnera. Pozvao je policiju koja je za manje od minutu bila na licu mjesta. Policajci Turčalo i Hodžić, roveći po smeću, naišli su na živu bebu u najlonskoj kesi. Izvrsnog zdravlja i lijepo obučena, odmah je kolima Hitne pomoći prebačena na Pedijatriju, gdje je pregledana, okupana i utopljena. Utvrđeno je da je rođena prije nekoliko dana.

Hasanagić: Nema opravdanja za takvo djelo


Psihologinja Anela Hasanagić kaže da je teško i pretpostaviti da je neko mogao ostaviti novorođenče na takav brutalan način, a da nema neku težu psihičku devijaciju.

- Ne postoje razlozi koji moju opravdati ovakvo ponašanje majke, jer se druge okolnosti vezane za bebu trenutno ne znaju. Sa sigurnošću možemo reći da je odgovorna majka, a vrlo vjerovatno da su zakazale i službe. Nakon ovakvog događaja, koji je uzdrmao cijelu regiju, odgovornost je na nama da se to dijete adekvatno zbrine i da mu se omogući život kakav zaslužuje, a majka da se preispita te, ukoliko se ne radi o neuračunljivosti, da se adekvatno kazni. Ovakvi događaji se mogu spriječiti edukacijom i koordinacijom nadležnih službi - pojašnjava Hasanagić.

Tražiti najbolje rješenje za dijete

- Kako nalaže procedura u ovakvim slučajevima, djetetu prvo treba dati ime i utvrditi mu jedinstveni matični broj. Nakon toga se traži najbolje moguće rješenje za dijete, a to je, prema našim procjenama, hraniteljska porodica. Pošto je beba nađena na području općine Centar, nadležnost za njeno zbrinjavanje će imati Služba socijalne zaštite ove općine - kazao je direktor Podžo.


(avaz)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by Krokodil Behko » 04 Jan 2018, 21:00

Chloe wrote: 04 Jan 2018, 19:23
Krokodil Behko wrote: 04 Jan 2018, 16:43
Chloe wrote: 04 Jan 2018, 15:58 U kakvom stanju bilo ko mora biti da to učini paščetu ili mački
Jesam ja bacio mačiće. Ne sjećam se, mislim da sam mogao nastaviti dalje sa životom :misli
Nismo svi isti Behko ... što nisi sterilizirao mačku i spriječio dolazak nepoželjnih mačića? :cudi

Tako ljudi neće ni svoje pse da paze, i još malo ćemo imati više pasa nego stanovnika. :123

Nije bila moja mačka. Tu se u prolazu, u šupi, omacila.
online

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by navika » 04 Jan 2018, 22:59

ina wrote: 04 Jan 2018, 18:15
navika wrote: 04 Jan 2018, 18:09 Sto se cudite :cudi
U poredjenju s onim ste se sve danas desava s vanbracnim i nezeljenim bebama ovaj bi se slucaj mogao cak nazvati humanim.
Da te ne poznajem sad bih te napala.
:sunja
Ocekivala sam da me neko napadne :)

Nedavno mi jedna vijest privukla paznju : u Texasu je otac usvojenu trogodisnju djevojcicu navodno poslao vani u 3 sata iza ponocui da stojinuz jedno drvo jer nije htjela popit mlijeko. Nakon 15 minuta je izasso i nje nije bilo. Slucaj je prijavio policiji nakon 5 sati. Odmah su ga uhapsili i oduzeli im i njihovo biolosko dijete. Rekao je kako misli da su djevojcicu pojeli kojoti. Nista id toga nije tacno bilo, dijete je pronadjeno mrtvo nakon dvije sedmice, otac ubica.
I znas kako to ide, otvaras jednu temu a druge, slicne ti se nizu.
Pa citam : drogirani otac zaboravio svoju bebu u Florodi za vrijeme Irme. Pronasli je ujutro mrtvu komsije.
Majka udavila u sudoperu svog jedogodisnjeg sina i sakrila tijelo na tavan.
Radnica jednog restorana se porodila tu u toaletu pa pokusala bebu ugurat kroz wc skoljku.
Majka spalila svoje novotodjence i zakopala.
Otac udavio svoju dvije sedmice staru bebu i zakopao u dvoristu ispiod drva .
Utd , itd.

A mozes misliti koliko toga nikad ne ugleda svjetlo dana. Svi mi snosimo krivicu za svijet kakav jest.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96498
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34430 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by Rum » 04 Jan 2018, 23:00

mala kod vas u USA upeko minus pravo
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by navika » 04 Jan 2018, 23:02

srculence7 wrote: 04 Jan 2018, 18:26
navika wrote: 04 Jan 2018, 18:09 Sto se cudite :cudi
U poredjenju s onim ste se sve danas desava s vanbracnim i nezeljenim bebama ovaj bi se slucaj mogao cak nazvati humanim.
Ima ljudi koji ne žele i ne veruju u to institucionalizovanje ljubavi, a zašto bi ih to sprečilo da imaju decu?
I ko im zbog toga što nisu u braku može prigovoriti da su loši roditelji :cudi
A što se neželjenih beba tiče i za to postoji više alternativa, kontejner svakako nije srećno rešenje :grana
Rekla sam vanbracna i nezeljena djeca, ne vanbracno nezeljena.
Djeca i u braku mogu biti nezeljena.

Ali ostaje fact da se vise ubijaju vanbracna.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by navika » 04 Jan 2018, 23:03

Rum wrote: 04 Jan 2018, 23:00 mala kod vas u USA upeko minus pravo
Suti :brrr

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25675
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3122 times
Been thanked: 4121 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by ina » 04 Jan 2018, 23:27

navika wrote: 04 Jan 2018, 22:59
ina wrote: 04 Jan 2018, 18:15
navika wrote: 04 Jan 2018, 18:09 Sto se cudite :cudi
U poredjenju s onim ste se sve danas desava s vanbracnim i nezeljenim bebama ovaj bi se slucaj mogao cak nazvati humanim.
Da te ne poznajem sad bih te napala.
:sunja
Ocekivala sam da me neko napadne :)

Nedavno mi jedna vijest privukla paznju : u Texasu je otac usvojenu trogodisnju djevojcicu navodno poslao vani u 3 sata iza ponocui da stojinuz jedno drvo jer nije htjela popit mlijeko. Nakon 15 minuta je izasso i nje nije bilo. Slucaj je prijavio policiji nakon 5 sati. Odmah su ga uhapsili i oduzeli im i njihovo biolosko dijete. Rekao je kako misli da su djevojcicu pojeli kojoti. Nista id toga nije tacno bilo, dijete je pronadjeno mrtvo nakon dvije sedmice, otac ubica.
I znas kako to ide, otvaras jednu temu a druge, slicne ti se nizu.
Pa citam : drogirani otac zaboravio svoju bebu u Florodi za vrijeme Irme. Pronasli je ujutro mrtvu komsije.
Majka udavila u sudoperu svog jedogodisnjeg sina i sakrila tijelo na tavan.
Radnica jednog restorana se porodila tu u toaletu pa pokusala bebu ugurat kroz wc skoljku.
Majka spalila svoje novotodjence i zakopala.
Otac udavio svoju dvije sedmice staru bebu i zakopao u dvoristu ispiod drva .
Utd , itd.

A mozes misliti koliko toga nikad ne ugleda svjetlo dana. Svi mi snosimo krivicu za svijet kakav jest.

Da postoji gore od goreg i zlobnije od zlobnog svima je poznato... ali kad su u pitanju djecija patnja ili zivot....ne postoji brutalan slucaj koji se moze definirati human.
Svijest ima sidrište.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by rethna » 04 Jan 2018, 23:29

ina wrote: 04 Jan 2018, 18:15
navika wrote: 04 Jan 2018, 18:09 Sto se cudite :cudi
U poredjenju s onim ste se sve danas desava s vanbracnim i nezeljenim bebama ovaj bi se slucaj mogao cak nazvati humanim.
Da te ne poznajem sad bih te napala.
:sunja
Sreca njena :oo
Question everything.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25675
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3122 times
Been thanked: 4121 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by ina » 04 Jan 2018, 23:33

rethna wrote: 04 Jan 2018, 23:29
ina wrote: 04 Jan 2018, 18:15
navika wrote: 04 Jan 2018, 18:09 Sto se cudite :cudi
U poredjenju s onim ste se sve danas desava s vanbracnim i nezeljenim bebama ovaj bi se slucaj mogao cak nazvati humanim.
Da te ne poznajem sad bih te napala.
:sunja
Sreca njena :oo
:ljub gdje si ti? Tutto bene? Sto rekli u cizmi... :D.
Svijest ima sidrište.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by rethna » 04 Jan 2018, 23:39

ina wrote: 04 Jan 2018, 23:33
rethna wrote: 04 Jan 2018, 23:29
ina wrote: 04 Jan 2018, 18:15
navika wrote: 04 Jan 2018, 18:09 Sto se cudite :cudi
U poredjenju s onim ste se sve danas desava s vanbracnim i nezeljenim bebama ovaj bi se slucaj mogao cak nazvati humanim.
Da te ne poznajem sad bih te napala.
:sunja
Sreca njena :oo
:ljub gdje si ti? Tutto bene? Sto rekli u cizmi... :D.
Nekako bih volio da sam u kakvom kontejneru trenutno :lupa
Buono buono, kad se sjetim da sam nekad pokusavao nauciti talijanski, ostao vjecito na to do listi :rumenko
Kojim ti dobrom? Kako cizma/e :ooo :pusa
Question everything.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by Bla » 04 Jan 2018, 23:42

mi smo se nekad vozali u njima :hm
bilo je super do momenta kad me buraz našao u jednom i natjerao da kažem staroj gdje me našao :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by Hannibal » 04 Jan 2018, 23:59

ja sam jednom dobio kaznu 220 maraka jer sam nokautiro domca. msm moj stari je dobio jer sam bio malodoban
🐽

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by navika » 05 Jan 2018, 00:45

Ina, nisam to mislila bukvallno, bila sam ironicna :cudi

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by srculence7 » 05 Jan 2018, 00:54

navika wrote: 04 Jan 2018, 23:02
srculence7 wrote: 04 Jan 2018, 18:26
navika wrote: 04 Jan 2018, 18:09 Sto se cudite :cudi
U poredjenju s onim ste se sve danas desava s vanbracnim i nezeljenim bebama ovaj bi se slucaj mogao cak nazvati humanim.
Ima ljudi koji ne žele i ne veruju u to institucionalizovanje ljubavi, a zašto bi ih to sprečilo da imaju decu?
I ko im zbog toga što nisu u braku može prigovoriti da su loši roditelji :cudi
A što se neželjenih beba tiče i za to postoji više alternativa, kontejner svakako nije srećno rešenje :grana
Rekla sam vanbracna i nezeljena djeca, ne vanbracno nezeljena.
Djeca i u braku mogu biti nezeljena.

Ali ostaje fact da se vise ubijaju vanbracna.
Kako sam svojevremeno bila zainteresovana za istraživanja na tu temu a i završila neki kurs za kriminalističko profilisanje, mogu ti reći da čedomorstvo najčešće čine žene koje su emocionalno i moralno hladne,a određeni procenat i žene koje obole od postpartalne psihoze, mada je rizik od nastanka ovog poremećaja mnogo veći kod žena koje su već imale neki mentalni poremećaj.
Ma koliki bio pritisak okoline, stid i sl., teško da će se zrela, emotivno uravnotežena osoba odlučiti na takav korak.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: U kontejneru na Koševu pronađeno živo novorođenče

Post by srculence7 » 05 Jan 2018, 01:07

Mutevelija wrote: 04 Jan 2018, 18:28 Sprječava ih zato što kad su u braku dijete dobija temelje i zaštitu društva i države.
Mute,ne poznajem kod vas zakon ali kod nas deca rođena u vanbračnoj zajednici imaju jednaka prava kao i deca u braku. Oni nasleđuju svoje roditelje, koji su dužni da ih izdržavaju dok ne postanu punoletna. Takođe vanbračni partneri imaju puno pravo da usvoje decu.O imenu i prezimenu deteta se roditelji zajedno dogovaraju. To znači da dete može da nosi prezime oca ili majke, u zavisnosti od dogovora.Jedino je priznavanje očinstva upitno ali ne vidim problem oko toga ako je dete željeno.

A u Porodičnom zakonu ti stoji ovako (da ne ispadne da pričam tu sad nešto napamet :oo ):
Član 6.
(1) Svako je dužan da se rukovodi najboljim interesom deteta u svim aktivnostima koje se tiču deteta.

(2) Država ima obavezu da preduzima sve potrebne mere za zaštitu deteta od zanemarivanja, od fizičkog, seksualnog i emocionalnog zlostavljanja te od svake vrste eksploatacije.

(3) Država ima obavezu da poštuje, štiti i unapređuje prava deteta.

(4) Dete rođeno van braka ima jednaka prava kao dete rođeno u braku.

(5) Usvojeno dete ima jednaka prava prema usvojiteljima kao dete prema roditeljima.

(6) Država je dužna da detetu bez roditeljskog staranja obezbedi zaštitu u porodičnoj sredini uvek kada je to moguće.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests