Bračni savjeti

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Bračni savjeti

Post by Krokodil Behko » 29 Jan 2015, 09:52

Sedam bračnih savjeta koje niko ne želi više slušati


Image

Ljudi su skloni davanju savjeta, dok smo u vezi, kada razmišljamo o braku, kad smo u braku, jednom kada dobijemo dijete. Neki jednostavno i kada ih ne pitamo vole iznijeti svoje mišljenje i uputiti nas kako se ponašati.

Međutim, i mi sami ponekad drugima kažemo što bi "trebali" raditi. Izdvojili smo za vas najgore bračne savjete koje ste možda čuli ili čak sami bez ikakve loše namjere rekli drugima, prenosi portal Zadovoljna.

Nisu to neke velike greške, tek sitne ponekad neumjesne, netačne ili stereotipno obojane izjave koje nas mogu nasmijati, razljutiti, izazvati raspravu sve zavisno u kojem ih trenutku i raspoloženju čujemo.

Uvijek se možeš razvesti

Ne brini se uvijek se možeš razvesti, "utješna" rečenica kojom prijateljica pokušava riješiti vašu mini krizu ususret vjenčanju. Iako je istinita nije baš rješenje problema i nešto što žene žele čuti nekoliko dana prije velikog da.

Prijateljice drži na oku ili čak podalje od supruga, neka bi ga mogla pokušati oteti

Prilika za nevjeru imat će i muškarci i žene. Hoćete li neko u određenom trenutku otkriti novu strast i skrenuti s bračnog puta zavisi od osobe do osobe. No ne treba pustiti da vam imaginarni strah kroji život te da zbog toga držite supruga pod staklenim zvonom. Nikako nije poželjno zbog straha od eventualne prevare promijeniti svoj život i odreći se prijateljica.

Uzmi ili nemoj uzeti suprugovo prezime

Mišljenja oko ovog su podijeljena i vi svakako imate svoje. Savjeti uzmi ili ostavi suprugovo prezime tiču se samo dogovora između vas i njega, a što misli treća strana nije važno.

Nikad ne otkrivaj svoje rituale uljepšavanja pred suprugom

Niko pa ni on nije savršen. Ni žene ne trebaju glumiti savršenstvo te se opterećivati i sakrivati od onoga s kim bi trebale biti najbliže i najintimnije.

Udaj se za muškarca koji dobro zarađuje ili nemoj da zarađuje mnogo više od tebe

Neka istraživanja pokazuju kako su finansije neprijatelj braka broj 1. No ono što je važnije od visine primanja i jedne i druge strane u braku je način na koji partneri raspolažu novcem, kakav odnos prema novcu imaju te da li se slažu oko podijele troškova i načina potrošnje. Ko će u jednom trenutku zarađivati manje ili više te kako će to utjecati na brak ovisi samo o vama dvoma.

Nemoj ići u krevet ljuta

Kada frcaju iskre svađe i najradije bi mu zalupili vrata pred nosom i sasuli u lice sve što vas muči teško je prijeći u miroljubivo raspoloženje, dati mu pusicu za laku noć i prestati biti ljut. Možda je ipak bolje otići u krevet i nakon prospavane noći i hladne glave, ponovno pokušati riješiti problem.

Ljubav ide kroz želudac, uvijek se potrudi skuhati topli ručak

Nekako nam se čini da svaki muškarac treba ženu, a ne kuharicu. Kuhar može biti i on i ona. Dočekati jedno drugo toplim obrokom lijep je gest bez obzira ko ga je od njih napravio.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bračni savjeti

Post by Maja » 14 Apr 2015, 00:54

Ko da je savjete davala Žuži Jelinek.

Jel ima još šta :heidi
Da znam ako se udam.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bračni savjeti

Post by Biba » 19 Apr 2015, 17:01

Majo, ima ovdje mudrih savjeta...Naša doktorica se javila na telefon i prijatelj ju upitao znal li gdje joj je suprug (i on je doktor) Doktorica rekla da valjda suprug radi...a prijatelj reko : Dođi, evo ga na vrpi s mojom ženom...a žena je bila doktoričina dobra prijateljica, česti kućni prijatelji...Naravno čovjek je malo ranije došao kući...a doktora je nabubao...
Ajd, još ću nešto...Većina ljudi je sretna i zadovoljna kad se najede...dakle, dobro ga nahrani jer ak je on veseo bit ćeš i ti veselija...a ljutu osobu nitko ne voli gledati i slušati...Izbiflaj na brzaka šta imaš i idi zadimiti ako dimiš....ne dugo brundati ... :jok
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bračni savjeti

Post by Maja » 19 Apr 2015, 17:05

Kako ti zapamtiš sve te priče koje čuješ :hm

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bračni savjeti

Post by ina » 19 Apr 2015, 18:38

radi tog "uvijek se mozes razvesti" ja se necu nikad( ako ne slazem ) vjencati :D
Svijest ima sidrište.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Bračni savjeti

Post by Zagorka » 19 Apr 2015, 18:44

Hajde i jedan normalan članak,napkon........... :jutarnja
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Bračni savjeti

Post by Terasa svjesti » 23 Apr 2015, 16:06

Nasilnici zapamtite ovo :


Dok pričaš povišenim tonom sa svojom ženom, postoji
muškarac koji bi joj šaputao na uho.
Dok ponižavaš i vrijeđaš svoju
ženu, postoji muškarac koji bi je svaki dan podsjećao kako je divna.
Dok tučeš svoju ženu, postoji muškarac koji bi vodio ljubav s njom.
Dok tjeraš svoju ženu na suze, postoji muškarac koji bi krao njen
osmijeh....
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Vexy
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 162
Joined: 02 May 2014, 19:24
Status: Offline

Re: Bračni savjeti

Post by Vexy » 01 May 2015, 15:31

Meni ovo deluju kao šale, ne kao saveti.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bračni savjeti

Post by Biba » 01 May 2015, 15:44

Maja wrote:Kako ti zapamtiš sve te priče koje čuješ :hm
Joj draga Majo, pa nisam ja baba kako si me ti zamislila, a ni senilna...pamtim ko slon...na ovom forumu sam se zarekla da ne zelim nista pamtiti...pa kak ne bi zapamtila...pa to bila senzacija, coek nabubo doktora...ama ne odam ja po selu, pa vidis da sam na forumu hbga...moja snaja sve to zna a ne idem ja ni kod nje nikada...ona dodje, ama i dodija mi... :pusi
Nisu ovi savjeti glupost...osim ono da ne smijes ljuta u krevet, moras nekad i zube pokazat...nahranit ga moras ili on tebe ako bolje kuva.....a razvesti se mozes uvijek, to mi je najbolji savjet....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Bračni savjeti

Post by tovar » 02 May 2015, 07:39

Svaka žena ima neograničeno pamćenje. Samo što je nepouzdano.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
mojper
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 366
Joined: 20 Mar 2014, 23:29
Status: Offline

Re: Bračni savjeti

Post by mojper » 02 May 2015, 14:23

10 savjeta za bolju komunikaciju

1. Koliko znaš Obrazovanje daje dobre osnove, ali da biste bili učinkovit govornik ili sudionik u bilo kojem vidu komunikacije, morate vježbati ono što ste učili. Svi mi imamo neka ograničenja, ali to ne znači da ne možemo naučiti da dijelimo ono što znamo.

2. Slušanje Ono je važno isto koliko i postavljanje pitanja. Ponekad samo osluškivanja zvuka našeg glasa može pozitivno uticati na naše samopouzdanje i učiniti da govorimo sa više uvjerenja.

3. Poniznost
Svi mi pravimo greške, a ponekad imamo običaj da gutamo riječi, zamuckujemo i vjerovatno pogrešno izgovaramo riječi, iako znamo njihovo značenje. Tako u grupi, ne sramite se da pitate da li ste neku riječ izgovorili nepravilno, i ako je to slučaj, napravite šalu od toga. Svi će se tako nasmijati, a vi onda možete nastaviti dalje sa izlaganjem.
4. Kontakt pogledom Može se puno toga reći o posvećivanju pažnje publici pogledom koji privlači. Važno je da zadržite svoj ​​fokus kada govorite u velikoj grupi, na sastanku ili nekom okupljanju, iako tamo može biti i neko ko vam odvlači pažnju svojim izgledom ili ponašanjem.

5. Humor Malo humora može napraviti čudo kod spuštanja tenzija ili otklanjanju dosade pri držanju govora. Na taj način dobijate pažnju većine publike i oni će osjećati da ste pristupačni i obični kao i oni.

6. Budite kao ostali Interakcija je druženje s drugim ljudima. Vi ćete dobiti puno ideja, ali i saznati šta čini ljude onima što jesu.

7. Ja, ja osobno, i ponovo ja Priznajte , dešava se da pjevate sami sebi pod tušem! Slušanjem svoga glasa dok uvježbavate neki govor pred ogledalom može pomoći da ispravite stresna područja vašeg nastupa. I dok to radite, možte se usput i dotjerati!

8. Osmijeh Osmijeh govori isto toliko koliko i kontakt pogledom. Nema smisla da pravite grimase ili da se mrštite na sastnacima i skupovima. Uvijek možete bolje izraziti ono što želite kada se smiješite.

9. Uzori Mora postojati barem jedna ili dvije osobe u vašem životu koje ste slušali na nekom javnom skupu ili možda u crkvi. Možda su čitali svoj govor, ali napravite mentalnu bilješku o tome kako su oni isticali ono što su govorili i to će vam pomoći kada se jednom nadjete u centru pažnje.

10. Priprema Uvijek je najbolje napraviti detaljnu pripremu nego praviti brze bilješke u žurnoj panici. Neki ljudi vole pisati stvari na cjedulje, a neki čak i na dlanu ruke, što se ne preporučuje, naročito ne onima kojima se ruke znoje.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bračni savjeti

Post by Biba » 02 May 2015, 14:46

inasab wrote:radi tog "uvijek se mozes razvesti" ja se necu nikad( ako ne slazem ) vjencati :D
Puno je njih mislilo i pricalo kako vjeruju svojoj ljubavi zivota...pa su se ujeli za jezik....i nakon godina cekanja da se badzo ili badzinica promijeni...ipak se razveli :djed...ama ne treba se ni vjencat :valja
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Savjeti za prevarene žene

Post by Maja » 24 Aug 2015, 11:00

Image
Normalno je da se osjećate povrijeđeno ako vas je prevario muž, ali to ne znači da iz te situacije treba da izađete kao gubitnik

Nikome nije lako da preživi nečiju preljubu, a posebno ako se nakon toga vaš brak raspao. Mnoge žene krive sebe, razmišljaju šta su mogle da urade drugačije, zašto se to uopšte dogodilo, ali i mrze osobu s kojom ih je partner prevario.

Prestanite da krivite sebe- Nije vaša krivica što vas je bivši varao. Ako je nastavio vezu sa osobom s kojom vas je prevario, tada je njegova krivica još veća. Shvatite da vi niste krivi jer ne postoji nijedan dobar razlog za preljubu.

Prihvatite da je vaš brak gotov-Jednom kada ste odlučili da se zbog preljube razvedete, prihvatite to. Pokrenite postupak razvoda braka, preselite se i angažujte advokata. Prestanite da se svađate zbog prevare, jer nemate više zbog čega da se svađate.

Prestanite da trošite energiju na mržnju osobe s kojom vas je prevario-

Bez veze trošite energiju i živce na upoređivanje sebe s njom, nije toga vrijedno, a zbog toga se sigurno nećete osjećati bolje.

Ne dopustite da vas tejraju da oprostite-Kako biste mogli da nastavite dalje, opraštanje je sljedeći korak. Ne dopustite da vas požuruju. Možda će proći godine dok mu ne oprostite i opet počnete normalno da razgovarate, a možda ćete to učiniti već nakon mjesec dana. Svakako razmislite o opraštanju. Ne budite zlopamtilo. Opraštanje samo znači da vaš bivši više ne može da vas povrijedi, jer vam nije stalo.

Ne govorite djeci- Koliko god bili povrijeđeni, ne govorite djeci o tatinoj novoj prijateljici. Tako ćete ih samo uvesti u probleme odraslih, a oni to nisu zaslužili, jer su djeca.

Nemojte da se izolujete- Nemojte da prolazite kroz preljubu sami. Ako vam je teško, potražite psihologa, a mogu da vam pomognu i prijatelji.

Ponovno pronađite sebe-Kada počnete da se osjećate loše i jadno, sjetite se koliko ste sjajna osoba bili. I dalje ste. Počnite da se bavite nekim sportom, nađite hobi, angažujte se u društvu, pronađite nešto u čemu ste dobri i osjećaćete se ponovo sjajno.

Ne dopustite da vam bivši ukrade radost- Znate kako se kaže, “najbolja osveta je uspjeh” i to je sto posto istina. Ljudi koji varaju žele da vam pokažu kako divan život sada imaju. Ali zapravo samo traže opravdanje za svoje postupke. Ignorišite ih. Budite svoji i ne dopustite da utiču na vas.

nezavisne.com

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Savjeti za prevarene žene

Post by Biba » 24 Aug 2015, 11:14

Eh, ne moram baš o svemu puno brbljati...jednom sam čula da psiholozi kažu da je muškarcu najteže kad je prisiljen oženiti svoju ljubavnicu, pogotovo ako ju ne voli...ja sam se zarekla da ću svoga bivšeg oženiti i uspjela sam ...bio je prisiljen oženiti ljubavnicu s kojom je bio prekinuo...ostao je bez posla a ja sam digla sidro i :sunja :pusi najbolja "osveta" majke mi...i još nam njoj telefonski zahavlila što je ljenčinu pokupila i što će ga uzdržavati
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Savjeti za prevarene žene

Post by Tokmak » 24 Aug 2015, 15:04

a koji su savjeti za prevarene muškarce?? :kafa

kad vas drugi umrlja,šta mi onda da radimo?? :help
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6778 times
Status: Online

Re: Savjeti za prevarene žene

Post by Julia-Klara » 24 Aug 2015, 15:09

trudite se da nas drugi ne privuku :cudi

na temu: ne svetim se, mozda patim kao i poslije svakog raskida,ali vremenom naucis da nije kraj svijeta, i ako njemu nije stalo do mene-zasto bi meni stalo do njega :cudi vrlo jednostavno

svakako ono sto osjecamo, zelimo, vidimo, mislimo da vidimo, je nas ego - koji nas nagovara na najgore moguce stvari

neka hvala, imam pametnija posla :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Savjeti za prevarene žene

Post by Tokmak » 24 Aug 2015, 15:10

pa eto onda i vama savjet:trudite se da nas druge ne privuku... :roll

ključaj temu :pivo
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6778 times
Status: Online

Re: Savjeti za prevarene žene

Post by Julia-Klara » 24 Aug 2015, 15:17

izivini, ali puno je lakse privuci paznju muskarcu nego zeni, muskarci su povodljiviji kada je sex u pitanju :D
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Savjeti za prevarene žene

Post by Tokmak » 24 Aug 2015, 15:24

to se slažem,priznajem da jeste lakše nama privući pažnju zato što imate izraženije atribute...

i jer su muškarci uglavnom vizualna bića,samim time 'jednostavniji' za privući,dok su žene 'kompliciranije' ,više varijabli treba biti zadovoljeno :kafa
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Savjeti za prevarene žene

Post by Biba » 24 Aug 2015, 16:00

zloćko_tokmak wrote:to se slažem,priznajem da jeste lakše nama privući pažnju zato što imate izraženije atribute...

i jer su muškarci uglavnom vizualna bića,samim time 'jednostavniji' za privući,dok su žene 'kompliciranije' ,više varijabli treba biti zadovoljeno :kafa
Da tebi teta Biba napiše atribute kojom sam ga oženila - imala je para jer je ratna udovica a suprug joj nije poginuo u borbi već kupio puževa pa nastradao. A ona, učila ju je razrednica moga sina. Profesorica mi je rekla da je ta žena bila mentalno ograničena...e tada mi je puko film a imala sam savršenu priliku da ga spojim s nekom koja mu zapravo i priliči...on je njoj odavno dodijao ali ne smije ga otjerati jer on godinama nema posao...radio je do nedavno malo u općim radovima poslije poplave i sada bježi od kuće pa ide i besplatno nekome raditi nešto samo da nju što manje gleda...nije čak htio s njom ni bježati od poplave već je ostao na spratu pa ga čamcem izvukli...Hoda po selu sada i kuka kako je obolio...ona za njegove bolesne roditelje ne želi ni čuti a i tužila ih je za klevetu,a dok sam ja bila nisam im valjala...Sada kukaju za mnom...hebo to...gdje su prije bili ...
Muškarci se lakše upuste u avanture ne razmišljajući o posljedicama al ima i žena profutnjača boli glava...Ima jedna narodna - Tko je prije braka puno šarao, i poslije će...najčešće je tako...
:ovaj ..ima i izuzetaka. Kod nas jedna mlada žena poludila za svećenikom a i on poludio. Zamalo ga njezin suprug zbubo, ma išamaro ga ali išao je nekom biskupu tražiti da popa premjeste inače će ga ubiti...pop je premješten...Eno još jedn pop u susjednom selu prijavio policiji jer mu mlade žene stalno šalju poruke na fb. ... et :pusi

Nem tu savjetovanja pametnog...osim - ili oprosti i ne zvocaj ili se kupi, okreni glavu i najveći osmijeh na lice...nije jedini...ko ga ..be :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests