Mnogo djece

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Zagorka » 09 Sep 2016, 00:59

dr laganini wrote:..ne mora rodit..gora si od bandića :zubi
Nisam ni rekla da mora. Al se sita naslusaah o djeci i odgoju od onih koji su djecu sreli u gostima :rol

Kao da je usvojiti dijete kupiti biciklo. E svasta :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 01:01

...pa postoji procedura ne može to ako mi se ćeifne..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Zagorka » 09 Sep 2016, 01:09

dr laganini wrote:...pa postoji procedura ne može to ako mi se ćeifne..
E bravo. Ubo si u srz. Postoje hrpe odbijenih parova. Zbog sto su siromasni,zbog sto su homo zbog milion stvari,ovisi o drzavi i zakonima u njoj.

I vidis da je briga ispalila glupost kazujuci da usvaja ko zeli. I sam kazes da ne ide tek tako.

Najzad ja ne kritikujem nju sto nece da rodi,a iz njenog stava se jasno vidi kritika upucena (premda u celofanu),eto svi su losi jer ne usvajaju.

Ocigledno po njenom shvatanju svi bi mogli i svi bi trebali.
Osim nje,jakako :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 01:10

..ponavljam postoji procedura..ipa je dite u pitanju..

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Venera » 09 Sep 2016, 01:10

Zagorka wrote:
statebriga wrote:
Zagorka wrote:
Koji ljudi? Siromasni, hladni, bilo koji?
ne razumijem,zasto si postavila tako glupo pitanje,ali cu ti odgovoriti: to ce uraditi osobe koje zele :kafa

Postoji razlog zasto sam.postavila,a iz tvog odgovora vidi se da bezveze samo blebetas.

Ti nemas nikakvo a odredjivala bi narodu sta ce ko.

Mnogo pametujes i mnogo bi nametala. Mislis da nesto znas.
Haj rodi pa pricaj.
Sreca pa te niko ozbiljno ne dozivljava :kafa
opet pises glupost:

napisala sam upravo da osobe koje vec imaju djecu,da bi bilo lijepo da i jedno usvoje ,i ne znam sto sam konkretno takvom izjavom pogrijesila :kafa
pa ni si ni ti prije prvog djeteta znala kakav ces biti roditelj,znaci,i ti si rizkiovala,jer si izabrala imati djete jer zelis,jel't tako :kafa
ja nemam potrebu da roditeljima objasnjavam kako trebau othraniti svoju dejcu,to jednostavno nije moje problem i ne interesira me :kafa
malo je glupo,reci,hej nisi rodtielj,ti to ne znas,jer ja znam da ne znam kako je biti roditelj,ali isto tako ,ni ja ne kazem nekom hej ti ne znas kako je biti to ili to,jer nemas iskustva :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Venera » 09 Sep 2016, 01:13

Zagorka wrote:
dr laganini wrote:...pa postoji procedura ne može to ako mi se ćeifne..
E bravo. Ubo si u srz. Postoje hrpe odbijenih parova. Zbog sto su siromasni,zbog sto su homo zbog milion stvari,ovisi o drzavi i zakonima u njoj.

I vidis da je briga ispalila glupost kazujuci da usvaja ko zeli. I sam kazes da ne ide tek tako.

Najzad ja ne kritikujem nju sto nece da rodi,a iz njenog stava se jasno vidi kritika upucena (premda u celofanu),eto svi su losi jer ne usvajaju.

Ocigledno po njenom shvatanju svi bi mogli i svi bi trebali.
Osim nje,jakako :kafa
nisam ja poput tebe podla i zlocesta pa da pisem u celofanu :kafa

nigjde nisam napisala da su svi losi jer ne usvajaju djecu,jer nije ni to za svakoga :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 01:14

..pa usvajanje diteta nije baš praksa da rade oni koji imaju biološku dicu..možda angelina i micheile jackson to mogu sebi dozvolit..

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by SPINERKA » 09 Sep 2016, 01:19

statebriga je napisao/la:
Ne zelim,i nimsa nikad imala u planu imati biolosko dijete,a mozda ,kasnije,u 50tim usvojim djete,kojem treba omoguciti lijep zivot :kafa Kamo srece da ljudi usvajaju djecu,cak,i ako imaju svoje bioloske djece :kafa
--ja znam dosta slucajeva da to upravo rade .
cesto su ta djeca --sa raznim poteskocama --sto me cesto iznenadi --da ima i takvih - vrlo humano ,vrlo hrabro.
..drzava dosta pomaze takvim familijama -svejedno mislim da je velika odgovornost .
Image

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Zagorka » 09 Sep 2016, 01:20

1. Nisi napisala "bilo bi lijepo"-lazes :kafa

2. Naravno da se moze nekome reci:" ne znas kak je to jer nemas iskustva".
Ta recenica je potpuno ispravna i nista netacno nema u njoj.
I ti bi je svima uputila ali si sad s druge strane ogledala pa ne ide.

Zar zna nevin sta je seks? Znam li ja kako je voziti avion? Zna li nijem pjevati?
Zna li iko ista bez ikakvog iskustva?

3. Naravno da nisi ko ja i neces nikad ni biti. Ja nisam osoba koja davi ljude besmislenim nebulozama .

Ne upadam ko padobranac na teme od kojih sam laik i ne rasipam se ovoliko :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Venera » 09 Sep 2016, 01:27

SPINERKA wrote:
statebriga je napisao/la:
Ne zelim,i nimsa nikad imala u planu imati biolosko dijete,a mozda ,kasnije,u 50tim usvojim djete,kojem treba omoguciti lijep zivot :kafa Kamo srece da ljudi usvajaju djecu,cak,i ako imaju svoje bioloske djece :kafa
--ja znam dosta slucajeva da to upravo rade .
cesto su ta djeca --sa raznim poteskocama --sto me cesto iznenadi --da ima i takvih - vrlo humano ,vrlo hrabro.
..drzava dosta pomaze takvim familijama -svejedno mislim da je velika odgovornost .
moja tetka je usvojila dvoje,a ima svoje 4 djece,a moji roditelji su nefomrlano ohranili djete ,prije mog rodjenja :kafa

zato kazem,ko zeli i ima mogucnosti,nije problem :srce
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 01:27

SPINERKA wrote:
statebriga je napisao/la:
Ne zelim,i nimsa nikad imala u planu imati biolosko dijete,a mozda ,kasnije,u 50tim usvojim djete,kojem treba omoguciti lijep zivot :kafa Kamo srece da ljudi usvajaju djecu,cak,i ako imaju svoje bioloske djece :kafa
--ja znam dosta slucajeva da to upravo rade .
cesto su ta djeca --sa raznim poteskocama --sto me cesto iznenadi --da ima i takvih - vrlo humano ,vrlo hrabro.
..drzava dosta pomaze takvim familijama -svejedno mislim da je velika odgovornost .
..toliko sam jadan da ne mogu razumit te ljude..slab sam..moj :respekt :klanja :klanja

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Zagorka » 09 Sep 2016, 01:29

Prvo si rekla ko god zeli. Sad si dodala i ko ima mogucnost. Da prvi put razmislis, ne bi morala samoj sebi kontrirati :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Venera » 09 Sep 2016, 01:34

Zagorka wrote:1. Nisi napisala "bilo bi lijepo"-lazes :kafa

2. Naravno da se moze nekome reci:" ne znas kak je to jer nemas iskustva".
Ta recenica je potpuno ispravna i nista netacno nema u njoj.
I ti bi je svima uputila ali si sad s druge strane ogledala pa ne ide.

Zar zna nevin sta je seks? Znam li ja kako je voziti avion? Zna li nijem pjevati?
Zna li iko ista bez ikakvog iskustva?

3. Naravno da nisi ko ja i neces nikad ni biti. Ja nisam osoba koja davi ljude besmislenim nebulozama .

Ne upadam ko padobranac na teme od kojih sam laik i ne rasipam se ovoliko :kafa
Meni je jako glupo reci nekome to ti ne znas jer nemas iskustva ,ali osobe,narocito roditleji to cesto znaju reci osobama koje nemaju djecu,ali nemaju problema pitati osobe bez djece za babysitting,koji sam uradila samo dvjema prijateljicama,koje nisu nikad rekle takvu glpost,a ostalim sam rekla,prvom prilikom,da ne pitaju,tovje djete ,tvoj problem daj ga na cuvanje nekome ko zna sto znaci biti roditelj :kafa

yup,padobranac sam,jer nemam jedno djete,a kamoli mnogo djece :kafa i babysitt sma do sad tri puta u zivotu :kafa

Zagorka wrote:Prvo si rekla ko god zeli. Sad si dodala i ko ima mogucnost. Da prvi put razmislis, ne bi morala samoj sebi kontrirati :kafa
pa mnogi zele biti obrazovani i bogati u zivotu,ali nemaju mogucnosti,kuzis li sad :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Zagorka » 09 Sep 2016, 01:36

:grana ...s kim i ja pricam...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by srculence7 » 09 Sep 2016, 01:39

Kažu ljudi-dece nikad dosta...ne slažem se s tom tvrdnjom, treba deci posvetiti pažnju i omogućiti normalne uslove za razvoj i život uopšte, a pitanje je da li svi imaju tu jednaku mogućnost ako je porodica sa velikim brojem dece u pitanju. Nema ničeg lepšeg nego biti okružen decom, gledati njihovu spontanost prilikom igre, slušati njihov smeh, razmišljati o njihovim pitanjima i naći odgovore koji su primereni njihovom uzrastu. Imati decu ili ne nekad je stvar ličnog izbora, nekada jednostavno datih okolnosti, bitno je da ih čovek želi i da ih ne doživljava kao neko opterećenje, što se može primetiti u zadnje vreme kod savremenih bračnih parova. Lepo je kada se ljudi odluče na usvajanje, ali kod nas to zna biti jako dug i iscrpan proces pa mnogi odustanu od te ideje...A opet nekada su ljudi živeli skromnije, sa puno dece i ta deca su izrasla u dobre ljude bez obzira na teške okolnosti u kojima su rasla. Danas samo društvo nameće neke standarde i vrši pritisak na roditelje po pitanju prestiža, tipa kakve telefone treba kupiti, markiranu garderobu, omogućiti zimovanje, letovanje, razne proslave u kafanama pa je pitanje kako se neki koji prate te trendove odlučuju na veći broj dece, ja mislim teško...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Čupava » 09 Sep 2016, 07:50

Danci wrote:Obožavam ih,
da mogu rodila bi ih puno xd no nisam sposobna i zaustavila sam se na treće :-)

Svako dijete je bilo planirano i poželjno , neizmjerno sam sretna i zadovoljna zbog toga .

Majka sam postala jako rano ,nikada nisam požalila , nije mi bilo teško i odlično sam se snalazila .
Jednostavno sam se našla u tome,izabala taj put koji nije nimalo jednostavan .

Trudim se da im ništa ne fali,pokraj kućanskih poslova ja čak zaradim koju kunu ,nije mi ništa teško ,dajem sebe i žrtvujem se isključivo iz ljubavi:-)
:naklon :cvijece

Kako je ovo lijepo procitati..Svaka ti cast... :srce

Mene uvjek oduševe porodice sa puno djece.. Pune ljubavi, paznje, nježnosti, strpljenja...Djeca oduzimaju puno energije a i istovremeno nam je daju..I lijepo ih je imati, poželjela bih ih svakom, sa osjete sta je zapravo sreća...
Lično nisam bila te srece da radim vise od jedan put..Neka su ziva i zdrava, svijet bez djece ne bi bio sto jeste..
.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Chloe » 09 Sep 2016, 07:57

Čupava wrote:
Danci wrote:Obožavam ih,
da mogu rodila bi ih puno xd no nisam sposobna i zaustavila sam se na treće :-)

Svako dijete je bilo planirano i poželjno , neizmjerno sam sretna i zadovoljna zbog toga .

Majka sam postala jako rano ,nikada nisam požalila , nije mi bilo teško i odlično sam se snalazila .
Jednostavno sam se našla u tome,izabala taj put koji nije nimalo jednostavan .

Trudim se da im ništa ne fali,pokraj kućanskih poslova ja čak zaradim koju kunu ,nije mi ništa teško ,dajem sebe i žrtvujem se isključivo iz ljubavi:-)
:naklon :cvijece

Kako je ovo lijepo procitati..Svaka ti cast... :srce

Mene uvjek oduševe porodice sa puno djece.. Pune ljubavi, paznje, nježnosti, strpljenja...Djeca oduzimaju puno energije a i istovremeno nam je daju..I lijepo ih je imati, poželjela bih ih svakom, sa osjete sta je zapravo sreća...
Lično nisam bila te srece da radim vise od jedan put..Neka su ziva i zdrava, svijet bez djece ne bi bio sto jeste..
@Danci ... ti si moja ... :ljub ... :ples
@Čupi :cvijece ti i ja ćemo morati nešto poraditi na želji za još po jedno ... :zubi


Moje cure ... :srce
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by mehaning » 09 Sep 2016, 08:29

statebriga wrote:
Zagorka wrote:Prvo si rekla ko god zeli. Sad si dodala i ko ima mogucnost. Da prvi put razmislis, ne bi morala samoj sebi kontrirati :kafa
pa mnogi zele biti obrazovani i bogati u zivotu,ali nemaju mogucnosti,kuzis li sad :kafa
Neki su samo toliko odgovorni, da ne žele baš sa bilo kime imati djecu... :hm

A nači pravog partnera, zna potrajati ponekad, pa te priroda pretekne... :hm

Iz takvih razloga ja samo dvoje imam... :123

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Čupava » 09 Sep 2016, 08:44

statebriga wrote:Ne zelim,i nimsa nikad imala u planu imati biolosko dijete,a mozda ,kasnije,u 50tim usvojim djete,kojem treba omoguciti lijep zivot :kafa Kamo srece da ljudi usvajaju djecu,cak,i ako imaju svoje bioloske djece :kafa
Da upoznaš tipa, lijepog i zgodnog, onakvog kakvog želiš sa svoje teme, sigurno bi poželjela dijete sa njim... a do tada :kafa
.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Mnogo djece

Post by Čupava » 09 Sep 2016, 08:49

Chloe wrote:
Čupava wrote:
Danci wrote:Obožavam ih,
da mogu rodila bi ih puno xd no nisam sposobna i zaustavila sam se na treće :-)

Svako dijete je bilo planirano i poželjno , neizmjerno sam sretna i zadovoljna zbog toga .

Majka sam postala jako rano ,nikada nisam požalila , nije mi bilo teško i odlično sam se snalazila .
Jednostavno sam se našla u tome,izabala taj put koji nije nimalo jednostavan .

Trudim se da im ništa ne fali,pokraj kućanskih poslova ja čak zaradim koju kunu ,nije mi ništa teško ,dajem sebe i žrtvujem se isključivo iz ljubavi:-)
:naklon :cvijece

Kako je ovo lijepo procitati..Svaka ti cast... :srce

Mene uvjek oduševe porodice sa puno djece.. Pune ljubavi, paznje, nježnosti, strpljenja...Djeca oduzimaju puno energije a i istovremeno nam je daju..I lijepo ih je imati, poželjela bih ih svakom, sa osjete sta je zapravo sreća...
Lično nisam bila te srece da radim vise od jedan put..Neka su ziva i zdrava, svijet bez djece ne bi bio sto jeste..
@Danci ... ti si moja ... :ljub ... :ples
@Čupi :cvijece ti i ja ćemo morati nešto poraditi na želji za još po jedno ... :zubi


Moje cure ... :srce
Treba požuriti ... :D.
.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests