Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by KOMESAR » 08 Sep 2016, 21:36

mehaning wrote:Dosadan... :lud
i pomalo tužan!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by greeneyes » 08 Sep 2016, 21:37

Ne znam kako izgleda ni sa ni bez seska Fabregasa.
Samo sabura

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by IM_ex » 09 Sep 2016, 00:00

Davno sam pricala kako sam poznavala bracni par koji je zivio platonsku ljubav. Nisam ostala u ubjedjenju da mi je neko povjerovao.
Par iz pocetnog posta upraznjavao je seks bar do rodjenja djeteta, za razliku od tih dvoje, koje poznavah. Tako daa ... nimalo me ne cudi
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 00:02

IM_ex wrote:Davno sam pricala kako sam poznavala bracni par koji je zivio platonsku ljubav. Nisam ostala u ubjedjenju da mi je neko povjerovao.
Par iz pocetnog posta upraznjavao je seks bar do rodjenja djeteta, za razliku od tih dvoje, koje poznavah. Tako daa ... nimalo me ne cudi
..moguće je sigurno..sad okolnosti što je to bilo tako možemo raspravljat..sex nije ništa ružno da bi bezrazložno izbjegava..

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by IM_ex » 09 Sep 2016, 02:09

U pravu si, laganini, i moglo bi se i raspravljati, istina, ali nikud nas to ne bi odvelo, nikad ne bismo mogli biti sigurni da smo usli u samu srz.
Ja imam neku svoju viziju vezano za taj par. Kad nekog licno poznajes, cini se laksim desifrovati to rijetko zastupljeno ubjedjenje, stav, kako god ...
Njih dvoje uopce nisu bili par, kako fizicki, tako i psihicki. On nezgrapno debeo, ona poput barbike. On prilicno stariji, ona kao pahuljica. On drustveno aktivan, zabavnjak, ona mirnica. On musliman ona katolkinja. On iz begovske porodice, ona iz radikalnije katolicke porodice.
A fascinirajuce je s koliko ljubavi, a sa malo price ona prica o njemu. Fascinira njen osmijeh dok prica o njemu. Jednostavno vidis da tu nema pretvaranja, vidis da to je ljubav.
S njegove strane isto.
Dakle, ta neka moja vizija je da je opredjeljenje za platonsku ljubav inicirao on, sto je ona objerucke prihvatila. To, za slucaj ako je takvu ljubav uopce moguce inicirati. Ne znam je li ili nije moguce.
Elem, ako je inicirana s njegove strane, mislim da ju je on toliko volio da je smatrao da bi ju seksom isprljao. Ne samo nju, isprljao bi i tu njihovu uzajamnu ljubav.
Pomalo tesko za razumjeti i odobriti/prihvatiti, znam, ali ja imam samo tu viziju.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 02:13

..možda si asexualni :ok zašto ne...il nešto drugo ko bi ga zna..nikad nebi reka da ću napustiti ženu ako nema sexa..a potentan sam poprilično..znači ima nešto iznad tjelesni užitaka.. :ok

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by IM_ex » 09 Sep 2016, 02:25

On mozda i jeste. Za nju bas i ne bih mogla staviti "ruku u vatru" garantujuci za njenu aseksualnost.
Vidjala sam ju u zanosnom zagrljaju dok sa deckom razmjenjuje sladunjave, izgarajucestrastvene poljupce, dok mu sjedi u krilu (a na javnom mjestu), to u vezi prije poznanstva sa tipom za kojeg ce se udati i zivjeti platonsku ljubav.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 02:27

IM_ex wrote:On mozda i jeste. Za nju bas i ne bih mogla staviti "ruku u vatru" garantujuci za njenu aseksualnost.
Vidjala sam ju u zanosnom zagrljaju dok sa deckom razmjenjuje sladunjave, izgarajucestrastvene poljupce, dok mu sjedi u krilu (a na javnom mjestu), to u vezi prije poznanstva sa tipom za kojeg ce se udati i zivjeti platonsku ljubav.
..onda je vjeerojatno dogovorni brak s tim da ona konzumira sex u nekoj varijanti izvanbračne veze..a jesi sigurna da su u platonskoj vezi.. :hm

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by IM_ex » 09 Sep 2016, 02:38

neee ... to nikako, laganini. Oni ne :ne tu bih smjela ruku u vatru.
S posla je isla kuci s vrecicama namirnica kupljenih da bi spremala rucak ili veceru svom dragom, sta voli da jede. Svaki dan tako. On ju je obicno docekivao kuci, rijetko kad je dolazio pred nju. Ako je imao kakve nastupe, podrazumijevalo se da i ona ide (mislim da je vise njegova inicijativa). Nisu imali siri krug kucnih prijatelja. U gradu su ih znali svi.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 02:41

..i javno se izjasnili da nemaju sexualne odnose :cudi

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by IM_ex » 09 Sep 2016, 02:58

Ona. Ona mi je licno rekla, nakon sto sam ju zezala sto je vidno nenaspavana.
Nije se oglasila na razglas, niti se busala u prsa uzvikujuci da zivi platonsku ljubav.
Meni je rekla, a ja ne znam je li jos kome od raje jer o tome nisam ni s kim dalje pricala.

zadrzavas me u ovo doba, ne das mi lec :o

:hihi
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by dr laganini » 09 Sep 2016, 03:01

..sorry..al intrigantno je to sve..al ne isključujem da je moguće..pa kako konzumiraju ljubav ..jel se kontaju poljubci il slično..maženja..

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by KOMESAR » 09 Sep 2016, 07:02

Oženio se princ prelijepom princezom ali princeza neće seks, te on odluči da ode kod dvorske vještice da mu spravi kakav ljubavni napitak. Kaže vještica:

- "Da bih napravila ljubavni napitak potreban mi je jedan sastojak koji moraš ti lično da mi doneseš. Preko sedam mora i sedam gora ima jedna pećina u kojoj živi jedan strašni zmaj. Moraš da ga ubiješ i kada ga rasporiš iz njega će izaći medvjed. Kad rasporiš medvjeda iz njega će izaći vuk, iz vuka licica, iz lisice zec, iz zeca golub, iz goluba vrabac. E kad rasporiš vrapca u njemu ćeš pronaći jedno malo jaje. To mi je jaje neophodno za pripremu ljubavnog napitka!"

Pošto je princ žestoko riješio da "kresne" princezu, opremi on ekipu te krenu na put. Poslije 4-5 godina putovanja preko sedam mora i sedam gora stigne ti on, napokon do pećine gdje živješe onaj zmaj, i onako lud od dugog puta i apstinencije krene da pravi masakr. Raspori on zmaja, medvjeda, vuka... i sve ostale životinje, i kada dođe do vrapca iz njega ispade ono jaje. On ga sav srećan uze i brže-bolje krene nazad. Vratio se on poslije 2-3 godine u dvorac, preda vještici ono jaje ali avaj, napitak mora da odleži bar godinu dana dok ne sazri.

- "Pa kad sam mogao da izdržim 7-8 godina, izdržaću još i ovu jednu", pomisli princ i ode da se odmori i pripremi za dugo iščekivani trenutak seksa sa princezom.

Kada je prošla godina ode on kod vještice i ona mu dade bočicu sa ljubavnim napitkom i reče:

- "Da bi napitak imao što bolji efekat moraš sve da učiniš kako ti kažem. Pripremi jednu gala večeru na kojoj ćete biti samo princeza i ti. Kuharima naredi da sva slana jela malo više zasole, a slatka više zaslade. Ispred princeze stavi bokal vode ili vina, a malo dalje iza bokala, da se ne vidi, postavi ovu bočicu sa ljubavnim napitkom. Kada se princeza bude najela, silno će ožednjeti, te kada se maši za bokal ugledaće bočicu sa ljubavnim napitkom i poželjeće da vidi šta je to. Ti budi u pripravnosti, pa kada se ona nagne preko stola da dohvati bočicu sa ljubavnim napitkom, ti joj priđi zguza i dobro je kresni!"
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by KOMESAR » 19 Sep 2016, 09:52

Nekada davno se vjerovalo da žene koje nemaju aktivan seksualni život pate od histerije. Ova teorija je kasnije odbačena, ali se mnogo govori o tome kako redovan seksualni život doprinosi dobrom fizičkom i mentalnom zdravlju žena.

Riječ histerija potiče od grčke riječi “hystera”, što znači materica. Histerija je vrsta neuroze kod koje su dominantni raznovrsni tijelesni, senzorni, motorički i mentalni poremećaji sa psihogenim porijeklom, kao što su napad smjeha i plača, ekstremna razdražljivost, anksioznost, ubrzan rad srca, mučnina, bolovi u različitim dijelovima tijela.

Poremećaji histerične prirode su prvi put primjećeni kod mlađih žena u antičkoj Grčkoj. Dugo se vjerovalo da od histerije pate samo žene, mada ta bolest može da se javi kod oba pola. Za liječenje histerije mnogi ljekari su koristili masažu karlice i genitalija. Cilj je bio bolesnog pacijenta dovesti do “histeričnog paroksizma” ili orgazma koji usporava disanje i izaziva osip na koži, vlaženje vagine i trbušne kontrakcije.

Ova praksa je korišćena u Viktorijansko vrijeme, a početkom 19. vijeka se raširila na dijelove u Evropi i Sjedinjenim Američkim Državama.

Pored tretmana masaže, histerija se liječila vibratorom, koji se pojavio krajem 19. vijeka. Američki pisac Rejčel Meiner u svojoj knjizi “Tehnologija ograzma” opisuje kako “elektromehanički medicinski instrument” pomaže histeričnim ženama. Takođe, tvrdi da je ovaj metod efikasniji od masaže. Moderni pogled na ovaj problem kaže da se histerija može razlikovati po karakteru i histeričnim napadima.

Ali, da li žene koje se uzdržavaju od seksa imaju veće šanse da pate od ovih bolesti i poremećaja, od onih koje imaju redovan seksualni život?

Naime, apstinencija ili nepravilan seksualni život može da bude svjesno ili nesvjesno izabran, prisiljen ili dobrovoljan i da zavisi od zdravlja tijela, psihe i duše žene. Neredovan seksualni život i apstinencija koja je dobrovoljno izabrana ili se nameće iz raznih društvenih i moralnih principa je štetna. Takva apstinencija šteti fizičkom i mentalnom zdravlju, a onda trpi i tijelo. Ali, u modernom dobu ne postoje statistički podaci koji pokazuju da apstinencija može biti povezana sa razvojem psihijatrijskih poremećaja.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by Sheval » 19 Sep 2016, 18:09

Znam :hihi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by storm » 19 Sep 2016, 18:15

Zato je meni middle name histerija :o
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by Socrates » 21 Sep 2016, 06:28

A bogati, ko će da se yebe sa istom osobom par decenija i duže?

Više je nerazumljivo kad u braku od nekoliko decenija ima seksa, jer to mora biti neka vrsta torture. Psiholozi bi imali sta da istražuju ovdje, baš kao sto bi imali da istražuju kod osoba koje čitav život jedu jedno te isto jelo i tvrde da je ukusno.

Kad nema seksa, to je, po meni, sasvim normalno. Ljudi se pomirili sa sudbinom i čekaju smrt dostojanstveno.
. . . . . . . . .

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by carobnjak N » 21 Sep 2016, 07:32

Kako bez sexa...meni je to nezamislivo . Sexualna energija je najjača u čovjeku , ako nemaš to
isto kao da si mrtav
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by Socrates » 21 Sep 2016, 07:44

Pa sad, ima valjda veze i sa kim se seksas.

Ako nema, onda je moje pitanje: zašto baš supruga?

Ako ima, onda je moje pitanje: zašto baš supruga?
. . . . . . . . .

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Znate li kako izgleda brak bez seksa?

Post by carobnjak N » 21 Sep 2016, 07:48

Normalno da ima veze.
Možeš ti i promjeniti nekad čak i sa gorom, poslije ti tvoja bude slađa
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests