Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Nice try » 30 Aug 2017, 14:01

Ima tu vise faktora.
Htjela sam reci da se ona drzi svega onoga pa je svejedno promijenila do sad tri muza.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Vjetar » 30 Aug 2017, 14:04

Pa možda ih nije zbog toga mijenjala :D

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15190
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 974 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Tokmak » 30 Aug 2017, 14:31

Krokodil Behko wrote: 30 Aug 2017, 10:14

Ne samo da sam omiljen, nego sam i bolji kuhar od tog Olivera Mlakara :bravo
nabio te na kar...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Mutevelija » 30 Aug 2017, 14:36

A sad punice su krive za nesklad u porodici, a ne svekrve jer su većina odvojene zajednice.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Mutevelija » 30 Aug 2017, 14:37

spacebound wrote: 30 Aug 2017, 12:00 :123
Nije problem kuhat, problem je stav koji odredjen broj muskaraca ima prema zeni, a to je da smo mi niza bica koja su tu da bi zadovoljavala vase potrebe :sipak Pa vidis da on :inasab, nad teksom u kojem pise da je muskarac gospodar u svojoj kuci i da dobra zena zna gdje joj je mjesto :sok
:bije :gazi :puca i muteveliji, i autoru "divnog" clanka i svima koji se sa njim slazu
i :fuckoff
Šta bi ti radije radila kosila po žegi ili vodu nosila :p

A de vidi malo kad je datum :tjesi

Poslije 2 svjetskog rata kad su žene vidile šta znači muškarac i koliko ne cijene dok ne izgube :zubi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by gospođa Brams » 30 Aug 2017, 14:41

Ako muškarac zna kuhat, super, ali nije sad da mi je to nešto posebno zanimljivo ili privlačno.

Volim kuhat, a pogotovo volim kuhat za njega. Radim sve po kući i nije mi to problem. On ima naporan posao i užasno radno vrijeme i ne pada mi na pamet mu uvalit u ruke četku za WC kad dođe s posla nakon smjene od 12 sati. I on zna da sam svojom voljom to odlučila i zna to cijeniti, bez da mi je ikad tvrdio da išta moram.
Da je jedan od ovih koji smatra da zaslužuje da mu se sve servira na pladnju samo zato što je muško, ne bih radila ništa :mah
Zajednički život treba biti simbioza i uzajamno pomaganje, a ne robovlasnički odnos u kojem netko smatra da ima pravo na nešto samo zato što postoji.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Mutevelija » 30 Aug 2017, 14:44

Kao sto rekoh feministkinje su se ušutile nakon rata, tek nekako šezdesetih su se pomamile bile kad je broj muškaraca bio suvišan.
A kad je manjak onda se cijeni
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by damir5 » 30 Aug 2017, 14:45

čista ponuda i potražnja, k'o u svemu :plavi
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by toxic » 30 Aug 2017, 14:48

Tjah ... nek' ulazi u kuhinju kad ko hoce. Ako smo oboje free, kuhamo zajedno.
On uziva u spremanju hrane, meni ne smeta. X jela spremi i bolje nego ja :cudi On skuha, ja cistim za njim :D.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80506
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7169 times
Been thanked: 11622 times
Status: Online

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by spacebound » 30 Aug 2017, 14:50

gospođa Brams wrote: 30 Aug 2017, 14:41 Ako muškarac zna kuhat, super, ali nije sad da mi je to nešto posebno zanimljivo ili privlačno.

Volim kuhat, a pogotovo volim kuhat za njega. Radim sve po kući i nije mi to problem. On ima naporan posao i užasno radno vrijeme i ne pada mi na pamet mu uvalit u ruke četku za WC kad dođe s posla nakon smjene od 12 sati. I on zna da sam svojom voljom to odlučila i zna to cijeniti, bez da mi je ikad tvrdio da išta moram.
Da je jedan od ovih koji smatra da zaslužuje da mu se sve servira na pladnju samo zato što je muško, ne bih radila ništa :mah
Zajednički život treba biti simbioza i uzajamno pomaganje, a ne robovlasnički odnos u kojem netko smatra da ima pravo na nešto samo zato što postoji.
:respekt
To je ono sto Mute ne shvata.
Exchan ❌️

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Bla » 30 Aug 2017, 14:52

ma shvata, bezveze vas provocira
kao igra se tako :cudi
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80506
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7169 times
Been thanked: 11622 times
Status: Online

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by spacebound » 30 Aug 2017, 14:58

ma meni sve sve vise cini da on bas tako misli, i vec sad zalim jadnicu koja ce na njega nabasati :grana
Exchan ❌️

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Username » 30 Aug 2017, 16:05

A zato me vole

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Julia-Klara » 30 Aug 2017, 16:30

Bijeli badem wrote: 30 Aug 2017, 10:00 Muskarci su bolji kuhari od zena...a i ima nesto zavodljivo u njihovom prisustvu u kuhinji...samo ne bih da mi svaki dan kuha, onda bi izgubilo tu draz.
:aplauzz
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Mutevelija » 30 Aug 2017, 16:44

Eh sad zaaaavisi da li je ta osoba da li je potrebna sad žrtva za nju, kakav si ti šta nudiš i tako dalje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Nice try » 30 Aug 2017, 16:50

spacebound wrote: 30 Aug 2017, 14:58 ma meni sve sve vise cini da on bas tako misli, i vec sad zalim jadnicu koja ce na njega nabasati :grana
Ma, kakvi, biće on divan muž.
Na stranu što je vrhunski provokator, ako uzmemo u obzir sredinu, pogano i nestabilno vrijeme, on je jedan kulturan i lijepo odgojen dečko.
Samo mora malo više posvetiti pažnje kuhanju. I sad me proganja slika onih makarona :grana
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Mutevelija » 30 Aug 2017, 16:52

Chloe wrote: 30 Aug 2017, 12:12
Mutevelija wrote: 30 Aug 2017, 11:40 A što se tiče kuhinje ne vjerujem da se šta stav kod muškaraca promijenio do žena je, one većinom neće da kuhaju jer ih mati tako naučile, to je sve do majke sva je njena zasluga, tj punice.
U prijevodu one sto se hvale da odgajaju djecu da ne dobiju " na gotovo" (iako je to gest helem nejse) nije do njih nego do onih sto odgajaju kcerke da ne kuhaju.
Griješiš. Puno. :)
Zboge čege?


Uglavnom ovako to ide.
"Čujem da ti se sin oženio, i kćerka udala!!! Deder kakva ti je snaha? Da čujem...
- Ma šuti draga. Ne d'o Bog nikom... Takvog insana još srela nisam. Neda sinu disat'. Ujutro on gospođi nosi doručak u krevet, k'o da je carica. To u nju gleda kad govori, ma k'o da je obsihren s njom. A ne smije mrdnut bez nje il' što je neće pitat'. A da kupi šta što se njemu sviđa dok ona ne kaže... samo sanjat' o tome može. Juče ga zatekoh kako usisava. Kod mene nije znao ni kako usisivač izgleda. Najviše me pogodi što snaha stida nema. Preda mnom se cmaču i u krilo mu sjeda pa ja moram, stara, pogled skretat'. Svašta insan doživi, ali da ću dočekat' da mi sin bude papučar - ni u snu snila nisam...
- Šta ćes draga moja, takve dobričike vazda safataju rospije, nego kakav ti je zet?
Sagovornici se popravi raspoloženje, nasmija se, te s ponosom poče: -E Bog me pocastio sa zetom. Da znaš kakav je to insan i kako je pazi, ama samo bih sjedila i gledala tu ljubav i sreću. On ti bona ujutro ustane pa joj doručak napravi, odnese u krevet, kaže nek se odmori, vazda nešto po kući radi. Da vidiš kad ona šta priča, pa se ono smije, a on ti u nju gleda k'o da su joj umjesto zuba zlatnici, sav se topi. A kako je poštuje, nigdje bez nje ne ide, il' joj kaže ako će gdje, vidi se da je čovjek ozbiljno shvatio brak. Ne bi ti on nešto kupio bez nje... Sve nju pita ''dušice, hoćemo l' ovo, možemo l' ono, sviđa l' ti se...'' Ništa njemu nije teško ni u kući joj pomoć, usisa, opere suđe. Pa malo, malo, pa je poljubi, te je štipne, u krilo stavi, a ja onda , kad vidim kakav je to insan i kako je voli, sve bih plakala od sreće...
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Nice try » 30 Aug 2017, 16:52

Oblak wrote: 30 Aug 2017, 14:04 Pa možda ih nije zbog toga mijenjala :D
Nećemo nikad saznati.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Mutevelija » 30 Aug 2017, 16:59

Nice try wrote: 30 Aug 2017, 16:50
spacebound wrote: 30 Aug 2017, 14:58 ma meni sve sve vise cini da on bas tako misli, i vec sad zalim jadnicu koja ce na njega nabasati :grana
Ma, kakvi, biće on divan muž.
Na stranu što je vrhunski provokator, ako uzmemo u obzir sredinu, pogano i nestabilno vrijeme, on je jedan kulturan i lijepo odgojen dečko.
Samo mora malo više posvetiti pažnje kuhanju. I sad me proganja slika onih makarona :grana
:hihi neću ja biti divan što sam dobar nego što sam neiskusan, ako se oženim u kasnim 30 esetim godinama onda ću biti kao iz snova, ne što sam neki sad tu kavalir ili dobra osoba nego što neću imati više izbora :hihi
A što se tiče makarona, podsjeti me na priču kolge kad je na terenu morao praviti kafu kolegama pa lošu napravio namjerno :oo
Kazu mu nikad vise neces napraviti.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Zašto su najomiljeniji muškarci koji su spretni u kuhinji?

Post by Chloe » 30 Aug 2017, 20:07

Mutevelija wrote: 30 Aug 2017, 16:52
Chloe wrote: 30 Aug 2017, 12:12
Mutevelija wrote: 30 Aug 2017, 11:40 A što se tiče kuhinje ne vjerujem da se šta stav kod muškaraca promijenio do žena je, one većinom neće da kuhaju jer ih mati tako naučile, to je sve do majke sva je njena zasluga, tj punice.
U prijevodu one sto se hvale da odgajaju djecu da ne dobiju " na gotovo" (iako je to gest helem nejse) nije do njih nego do onih sto odgajaju kcerke da ne kuhaju.
Griješiš. Puno. :)
Zboge čege?


Uglavnom ovako to ide.
"Čujem da ti se sin oženio, i kćerka udala!!! Deder kakva ti je snaha? Da čujem...
- Ma šuti draga. Ne d'o Bog nikom... Takvog insana još srela nisam. Neda sinu disat'. Ujutro on gospođi nosi doručak u krevet, k'o da je carica. To u nju gleda kad govori, ma k'o da je obsihren s njom. A ne smije mrdnut bez nje il' što je neće pitat'. A da kupi šta što se njemu sviđa dok ona ne kaže... samo sanjat' o tome može. Juče ga zatekoh kako usisava. Kod mene nije znao ni kako usisivač izgleda. Najviše me pogodi što snaha stida nema. Preda mnom se cmaču i u krilo mu sjeda pa ja moram, stara, pogled skretat'. Svašta insan doživi, ali da ću dočekat' da mi sin bude papučar - ni u snu snila nisam...
- Šta ćes draga moja, takve dobričike vazda safataju rospije, nego kakav ti je zet?
Sagovornici se popravi raspoloženje, nasmija se, te s ponosom poče: -E Bog me pocastio sa zetom. Da znaš kakav je to insan i kako je pazi, ama samo bih sjedila i gledala tu ljubav i sreću. On ti bona ujutro ustane pa joj doručak napravi, odnese u krevet, kaže nek se odmori, vazda nešto po kući radi. Da vidiš kad ona šta priča, pa se ono smije, a on ti u nju gleda k'o da su joj umjesto zuba zlatnici, sav se topi. A kako je poštuje, nigdje bez nje ne ide, il' joj kaže ako će gdje, vidi se da je čovjek ozbiljno shvatio brak. Ne bi ti on nešto kupio bez nje... Sve nju pita ''dušice, hoćemo l' ovo, možemo l' ono, sviđa l' ti se...'' Ništa njemu nije teško ni u kući joj pomoć, usisa, opere suđe. Pa malo, malo, pa je poljubi, te je štipne, u krilo stavi, a ja onda , kad vidim kakav je to insan i kako je voli, sve bih plakala od sreće...
Hajde mali šetaj ... uživaj u svojim godinama ... okani se ovakvih temi ... :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests