Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by Pametnica » 14 Jan 2017, 12:22

Julia-Klara wrote:Pa ne bih bas rekla. Prije su ta djeca koja su imala sve, bila mazena i pazena, toliko razmazena da misle da mogu sve.
Ne kazem da su nuzno svi takvi,ali imam primjere iz svog djetinjstva onih koji su bili takvi - tate direktori, sve im se udovoljavalo, imali sve, i opet se drogiralo, opijalo, pravilo pizdarije.
Nema pravila. To je moje misljenje.
:ok

Al ipak za takve porodice vazi etiketa normalne porodice, nego za porodicu koja je socijalno ugrozena...znas propalice...otac ne radi. Mati se vucara po selu...narod skuplja milostu
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7086 times
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by Julia-Klara » 14 Jan 2017, 12:25

Upravo radi takvih etiketa ne zelim pricati o tome. Niko ne zna sta se desava izmedju 4 zida, i kako im je.
To znaju samo oni. No to nije nacin niti pravilo loseg odgoja. Ili dobrog.
Nije novac ili ugled ogledalo boljeg. Vidimo u danasnje vrijeme, pogotovo.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by SPINERKA » 14 Jan 2017, 12:37

Dijete koje je imalo ljubav razumijevanje paznju, ne bi se iskaljivalo na druge. Djeca koja su marisana, vecina nastavi primjenjivat batinee kao odgojnu metodu
Pisemo o ekstremnim slucajevima.

Pa i roditelji koji koriste metodu -batina -(AKO NIJE SVAKODNEVNA ) vole svoju djecu i daju paznju.

Ima djece koja se ne mogu kontrolisati .Ovdje ih stavaljaju na tebelete i kod nas BI ali su skupe.

Rijetko koje dijete odraste a da nije dobilo malo po 'guzi' .
Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by Mutevelija » 14 Jan 2017, 12:42

Drogirali bi se siromašni samo što nisu mogli :hihi sve bi istgo radili kao bogati.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by Pametnica » 14 Jan 2017, 12:58

SPINERKA wrote:
Dijete koje je imalo ljubav razumijevanje paznju, ne bi se iskaljivalo na druge. Djeca koja su marisana, vecina nastavi primjenjivat batinee kao odgojnu metodu
Pisemo o ekstremnim slucajevima.

Pa i roditelji koji koriste metodu -batina -(AKO NIJE SVAKODNEVNA ) vole svoju djecu i daju paznju.

Ima djece koja se ne mogu kontrolisati .Ovdje ih stavaljaju na tebelete i kod nas BI ali su skupe.

Rijetko koje dijete odraste a da nije dobilo malo po 'guzi' .
U krajini narocito Bihac Sanski Most isto je praksa klukanja djece tabletama..Samo nek psihic napise hiperativno da ima onaj sindrom ti mozes spavat pored takvog djeteta onda...

Al da li je to dijete to?
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by storm » 14 Jan 2017, 13:37

Pametnica wrote: U tome i jest problem npr. Tvoj sin za tebe je primjer odgoja iako ne znas kako tika. Ustvari počet ću od sebe hocu li ja moc kao majka vidjet karakter svog djeteta? Da se nas nekim izuvljava? Moje dijete je fino...a fina i mirna su bila djeca koja su uzrok što se Mahir ubio. To nisu bile propalice već djeca koja su isla na takmičenja iz nauke i donosila internacionalnoj skoli priznanja..fina djeca odlikasi..Samo se drugo dijete ubilo zbog njih

Al bitno da su drugi debili
Je fkt ti znaš kakvo ti je dijete a ima 2 ili 3 godina :hihi

Moj ima 14 pa nisam jos siguran sto ce biti od 20-25 pa dalje... Zasad izgleda da sam dobro radio ( i majka naravno... Tu mora isto biti zajednički smjer i dogovor ma u kakvim odnosima bili)

Sta ti to znaci... Ne znaš kako tika :hm[/quote]
Pa upravo to sto si izvukao iz moje price.

Ne znas karakter ne znas kakav je...ti vidis normalmog djecaka, uci, miran, ustaje srarijim, mozda odlikas...a ne znas jel nekog maltretira i skoli..pazi za tebe on je kao ova djeca odlikaši iz mog primjera FINO DIJETE, NISU PROPALICE. IZ FINE FAMILIJE, OBA RODITELJA DOBROSTOjeca....


MAHIRA nisu maltretirala djeca iz socijalno ugrozenih porodica.

Bila su djeca, što bi 95% od vas reklo normalna :D.[/quote]

Nije moj sin primjer :jok
ima i on ludosti kao i svako normalno dijete...
znam kakav je karakter....sad!!
ako to ne znaš zapitaj se oko roditeljstva svoga ;)

a kakav će biti....tu je još društvo, genetika, te dio koji će od mog truda ponijeti...

imao je ispad u školi....udario dječaka...saznao sam.
nazvao školu, ako mi može obezbjediti sastanak sa dječakom i njegovim roditeljima
sad su super frendovi
Morao je od svojih novaca uzeti poklon dječaku, ispričati se a mi smo fino popričali sa roditeljima...
znači malac je imao i greške...e sad sam ga ja mogao i istamburati pa bi možda i stvorio kontraefekt...izgubio bi povjerenje
Nekako smo frendovi sa hijerarhijom....vjeruje mi ali se zna tko određuje pravila
ja sam mu i za droge sve fino objasnio....i ako mu se ćeifne da marihuanu zadimi....mora se meni javiti...da ja sredim robu kako bog zapovijeda :pusi
ne da ga truju oni mufljuzi iz kvarta :oo
a zna i da ću saznati, da je uzeo prije nego dođe doma....
Meni je savršeno svejedno što vi sad mislite...to je moj put
takodjer mi je i svejedno kako vi sa svojom djecom :cudi
a klinci će se i napiti i potući i drogirati....bez obzira na vas....isprobao :ok
kad su bile tu izbjeglice lani, predlani....morao je sa mnom to vidjeti...odreći se nekih svojih stvari i razumjeti kakvu sreću ima....
to su vrijednosti koje mu pokušavam prenijeti...

to što ti navodiš samo ekstreme poput slučaja Mahir....simptomatično je kod tebe...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7086 times
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by Julia-Klara » 14 Jan 2017, 13:41

pravog sam odabrala :rozi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by storm » 14 Jan 2017, 13:49

Julia-Klara wrote:pravog sam odabrala :rozi
:rozi naravno :love

btw ...danas je kod mene, žderemo pizzu baš, pa mi neke debate nisu prioritet ....ni na forumu :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7086 times
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by Julia-Klara » 14 Jan 2017, 13:50

imate ljubac od mene...samo se druzite :srce
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by vila » 14 Jan 2017, 13:56

storm wrote:
Julia-Klara wrote:pravog sam odabrala :rozi
:rozi naravno :love

btw ...danas je kod mene, žderemo pizzu baš, pa mi neke debate nisu prioritet ....ni na forumu :ooo
Koje brasno?
Glatko ili ostro?
:ooo

S prethodnim postom si me podsjetio na jedan moj edukativni razgovor sa sinom :ooo
-nemoj der mi slucajno onih "boba" probati
-salve smijeha s druge strane i nabrajanje tipova "boba"
-e tih! Ako vec moras...malo trave cu ti oprostiti
:ooo

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by dr laganini » 14 Jan 2017, 13:58

..joj i moja mome..svaku večer pila ga nemoj da se napijete nemoj...nemoj..

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by Pametnica » 14 Jan 2017, 13:59

storm wrote:
Nije moj sin primjer :jok
ima i on ludosti kao i svako normalno dijete...
znam kakav je karakter....sad!!
ako to ne znaš zapitaj se oko roditeljstva svoga ;)

a kakav će biti....tu je još društvo, genetika, te dio koji će od mog truda ponijeti...

imao je ispad u školi....udario dječaka...saznao sam.
nazvao školu, ako mi može obezbjediti sastanak sa dječakom i njegovim roditeljima
sad su super frendovi
Morao je od svojih novaca uzeti poklon dječaku, ispričati se a mi smo fino popričali sa roditeljima...
znači malac je imao i greške...e sad sam ga ja mogao i istamburati pa bi možda i stvorio kontraefekt...izgubio bi povjerenje
Nekako smo frendovi sa hijerarhijom....vjeruje mi ali se zna tko određuje pravila
ja sam mu i za droge sve fino objasnio....i ako mu se ćeifne da marihuanu zadimi....mora se meni javiti...da ja sredim robu kako bog zapovijeda :pusi
ne da ga truju oni mufljuzi iz kvarta :oo
a zna i da ću saznati, da je uzeo prije nego dođe doma....
Meni je savršeno svejedno što vi sad mislite...to je moj put
takodjer mi je i svejedno kako vi sa svojom djecom :cudi
a klinci će se i napiti i potući i drogirati....bez obzira na vas....isprobao :ok
kad su bile tu izbjeglice lani, predlani....morao je sa mnom to vidjeti...odreći se nekih svojih stvari i razumjeti kakvu sreću ima....
to su vrijednosti koje mu pokušavam prenijeti...

to što ti navodiš samo ekstreme poput slučaja Mahir....simptomatično je kod tebe...
Dirljivo.... Upravo je to ono sta pisem. Tvoje dijete dira drugog. Kao izvinjenje kupuje poklon..a pored tvog djeteta milioni djece koje nikad nikog nisu zadirkivati..Al za tebe je to normalno. Ti si zvao skolu. Dok imas roditelja koji imaju djecu koja nikad nikom nisu ustala, al nisu ni zadirkivala...

Upravo je to ono sta kod nas nije normalno u nasem mentalnom sklopu, jer ti vidis debila koji ne ustane starijim, a ne vidis da se njegovi roditelji nisu sramotili po skoli..kod njega nije ni doslo do zadirkivanja.


Al tvoje dijete je za tebe normalno i primjer odgoja


:respekt
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by vila » 14 Jan 2017, 14:01

dr laganini wrote:..joj i moja mome..svaku večer pila ga nemoj da se napijete nemoj...nemoj..
A sta ces...moras tako

A kad mi prigovore da su to vec culi i da im dosadujem
Ja samo odgovorim :
Bilo je i meni dosadno imati trudove!
Sidi tu,slusaj i trpi!
:ooo

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by Pametnica » 14 Jan 2017, 14:02

P.s
Neću ni pitat gdje je majka u svemu tome
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by dr laganini » 14 Jan 2017, 14:02

..ma znam a on klipan od dva metra ..ja samo kažem napunio si osamnest..sam si odgovoran za svoje postupke..i poljubim ga i kažem stari je ponosan na tebe..ko što i jesam..

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by Chloe » 14 Jan 2017, 14:20

I ja sam ponosna na svoju djecu. Moj sin je bio i ostao primjer dobrog i odgojenog djeteta, naučen da nikog neomalovažava, nepodcjenjuje i neismijava. Isto je i sa starijom kćerkom a i mlađa je ponos vrtića i sviju nas. Mogli bi biti primjer ljudskosti nekima ovdje.
Neke gluposti sa ove teme su me prvo rastužile ali onda kažem, svakom njegovo mišljenje. Najlakše je generalizirati.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by Pametnica » 14 Jan 2017, 14:38

vila wrote:
dr laganini wrote:..joj i moja mome..svaku večer pila ga nemoj da se napijete nemoj...nemoj..
A sta ces...moras tako

A kad mi prigovore da su to vec culi i da im dosadujem
Ja samo odgovorim :
Bilo je i meni dosadno imati trudove!
Sidi tu,slusaj i trpi!
:ooo
Pazi, muskarac mora da bude muskarac...Al to ne znaci da ode iz okvira normalnog. Musko je da se popije, pobije, "iživi". Znači sve je to barem za mene normalno kod tinejdžera. Al mi je nenormalno vidjeti zadirkivanja koja se pravdaju od roditelja pa to je djecije. Nije djecije kad se necije iskaljuje nad tudjoj djeci. Takvim roditeljima koji na to gledaju kao djecije, oduzela bih djecu. Jer dok će se taj zlocinac razviti u psihickog stabilnog muskarca njegova zrtva ce patiti od manjka samopouzdanja i s kompleksima
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by rethna » 14 Jan 2017, 14:42

pobije
Pa s kime se onda potuci?
Question everything.

User avatar
Pametnica
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1203
Joined: 24 Dec 2016, 21:04
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by Pametnica » 14 Jan 2017, 14:46

rethna wrote:
pobije
Pa s kime se onda potuci?
Potuci na to sam mislila

Sve je normalno dok druga strana nije zrtva
--------------------------------------------------------------------------------
"Hazreti Aisa prica: "Pitala sam Allahova Poslanika kome zena najvise duguje svoju poslusnost, a on mi rece: Muzu. A kome covjek najvise duguje? Majci – odgovori mi Allahov Poslanik."
(Ahmed, Nesai)
----------------------------

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Čime ste bili bubani od roditelja...(ako ste bili)?!

Post by storm » 14 Jan 2017, 14:54

Pametnica wrote:
storm wrote:
Nije moj sin primjer :jok
ima i on ludosti kao i svako normalno dijete...
znam kakav je karakter....sad!!
ako to ne znaš zapitaj se oko roditeljstva svoga ;)

a kakav će biti....tu je još društvo, genetika, te dio koji će od mog truda ponijeti...

imao je ispad u školi....udario dječaka...saznao sam.
nazvao školu, ako mi može obezbjediti sastanak sa dječakom i njegovim roditeljima
sad su super frendovi
Morao je od svojih novaca uzeti poklon dječaku, ispričati se a mi smo fino popričali sa roditeljima...
znači malac je imao i greške...e sad sam ga ja mogao i istamburati pa bi možda i stvorio kontraefekt...izgubio bi povjerenje
Nekako smo frendovi sa hijerarhijom....vjeruje mi ali se zna tko određuje pravila
ja sam mu i za droge sve fino objasnio....i ako mu se ćeifne da marihuanu zadimi....mora se meni javiti...da ja sredim robu kako bog zapovijeda :pusi
ne da ga truju oni mufljuzi iz kvarta :oo
a zna i da ću saznati, da je uzeo prije nego dođe doma....
Meni je savršeno svejedno što vi sad mislite...to je moj put
takodjer mi je i svejedno kako vi sa svojom djecom :cudi
a klinci će se i napiti i potući i drogirati....bez obzira na vas....isprobao :ok
kad su bile tu izbjeglice lani, predlani....morao je sa mnom to vidjeti...odreći se nekih svojih stvari i razumjeti kakvu sreću ima....
to su vrijednosti koje mu pokušavam prenijeti...

to što ti navodiš samo ekstreme poput slučaja Mahir....simptomatično je kod tebe...
Dirljivo.... Upravo je to ono sta pisem. Tvoje dijete dira drugog. Kao izvinjenje kupuje poklon..a pored tvog djeteta milioni djece koje nikad nikog nisu zadirkivati..Al za tebe je to normalno. Ti si zvao skolu. Dok imas roditelja koji imaju djecu koja nikad nikom nisu ustala, al nisu ni zadirkivala...

Upravo je to ono sta kod nas nije normalno u nasem mentalnom sklopu, jer ti vidis debila koji ne ustane starijim, a ne vidis da se njegovi roditelji nisu sramotili po skoli..kod njega nije ni doslo do zadirkivanja.


Al tvoje dijete je za tebe normalno i primjer odgoja


:respekt
:srce
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests