Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53999
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15262 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by HAVANA » 07 Dec 2021, 17:13

animals wrote: 07 Dec 2021, 17:00 Pricamo jednom sa jednim Austrijskim parom, i ona kaze,
cim smo ja i muz sami u kreveu, on odmah zove djecu da legnu izmedju nas.. :D.
Kako ba,sta mu je? Cuj zove djecu,ja im para dam ,hajte ba nedje,sta cete kuci... :lup Ona moja kad nema djece samo nek namigne ja vec gologuz u krevetu. :lud
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22635
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13010 times
Been thanked: 12664 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Dori » 07 Dec 2021, 17:22

HAVANA wrote: 07 Dec 2021, 17:13
animals wrote: 07 Dec 2021, 17:00 Pricamo jednom sa jednim Austrijskim parom, i ona kaze,
cim smo ja i muz sami u kreveu, on odmah zove djecu da legnu izmedju nas.. :D.
Kako ba,sta mu je? Cuj zove djecu,ja im para dam ,hajte ba nedje,sta cete kuci... :lup Ona moja kad nema djece samo nek namigne ja vec gologuz u krevetu. :lud
Image
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
lilith1
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5046
Joined: 11 Nov 2020, 11:46
Has thanked: 509 times
Been thanked: 1869 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by lilith1 » 07 Dec 2021, 17:24

Previše mi komplikujemo ljubav.
Mislim da je bitno da se ljudi upoznaju kroz zajednički život jer lako je izaći s nekim ti sređena on dotjeran , vidite se i to je to, ali živjeti s nekim 24 h je nešto skroz drugo. I nekada mislim da je jedna godina zajednickog zivota ko necijih 2/3 veze obične .
Papir je..papir. Mnoge se zeznu jer misle da će eto kad potpisu taj papir bit ljepše da će se taj njihov malo promjenit na bolje "smirit" istina je da papir je znači ništa u smislu odnosa,ako ti je s nekim lijepo lijepo je ako nije ...nije. Jednostavno.


Sad ima tu dio gdje većinom žene priželjkuju ono klasično prosidba, pa svadba vjencanica sve te stvari ..ali zaista sve to ne igra ulogu ako ljubav nije iskrena i prava.
You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
Know when to walk away and know when to run
You never count your money when you're sittin' at the table
There'll be time enough for countin' when the dealing's done

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Skin » 07 Dec 2021, 17:54

The 51st State wrote: 07 Dec 2021, 16:13
Skin wrote: 07 Dec 2021, 16:10 za koliko je tek stvari bracni papir paravan...
kakvi su to zakljucci bokte.

da.
Pa,koliko ti treba probnog rada da skontas da je neko za tebe, mjesec, dva, sest, godina, dvije godine, tri godine?
svake 3 min me izbacuje, meh.

pravo da ti kazem, treba mi cijeli zivot. :D.

i ne zamaram se papirom, bitnije je sve izgraditi.

brakovi pucaju nenormalno. ali i odnosi, generalno. u braku je to sve sest puta komplikovanije kad pukne. administracija, birokratija..uzas, kao da ti nije dosta stresa i sloma.

u sustini, nista protiv papira, a ni za...svejedno mi.
ali ZA zajednicki zivot (nema prije ili poslije braka :D.) u harmoniji, povjerenju, ljubavi. papir to nista ne garantuje.

u nekom trenutku, mozda je i potrebno svjedocanstvo pred bogom i bliskim ljudima jer tako zelimo, ali ne da idemo u dubai i ispadnemo na instagramu jer smo zvanicni, nego u kuci, sa bebom, da se udamo za babu.
civilno partnerstvo je normalna kategorija, ali u nasoj zemlji i dalje se komplikuje i otezava.

ti postavljas svasta, nadjes onih nekih vijesti, senzacija i tako...vidio si kako brak postaje fluidna kategorija :D.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by The 51st State » 07 Dec 2021, 18:02

Skin wrote: 07 Dec 2021, 17:54
The 51st State wrote: 07 Dec 2021, 16:13

Pa,koliko ti treba probnog rada da skontas da je neko za tebe, mjesec, dva, sest, godina, dvije godine, tri godine?
svake 3 min me izbacuje, meh.

pravo da ti kazem, treba mi cijeli zivot. :D.

i ne zamaram se papirom, bitnije je sve izgraditi.

brakovi pucaju nenormalno. ali i odnosi, generalno. u braku je to sve sest puta komplikovanije kad pukne. administracija, birokratija..uzas, kao da ti nije dosta stresa i sloma.

u sustini, nista protiv papira, a ni za...svejedno mi.
ali ZA zajednicki zivot (nema prije ili poslije braka :D.) u harmoniji, povjerenju, ljubavi. papir to nista ne garantuje.

u nekom trenutku, mozda je i potrebno svjedocanstvo pred bogom i bliskim ljudima jer tako zelimo, ali ne da idemo u dubai i ispadnemo na instagramu jer smo zvanicni, nego u kuci, sa bebom, da se udamo za babu.
civilno partnerstvo je normalna kategorija, ali u nasoj zemlji i dalje se komplikuje i otezava.

ti postavljas svasta, nadjes onih nekih vijesti, senzacija i tako...vidio si kako brak postaje fluidna kategorija :D.
Prilicno sam liberalan po nekim svojim vidjenjima samo nisam toliko arogantan da po svojim arsinima kategorizujem i posmatram svijet oko sebe i tako izvlacim zakljucke.
Tako da konkretno govoreci o medjuljudskim odnosima u kontekstu zivotnih veza izmedju zena i muskaraca, sto se mene tice neka nema nikakvih procedura samo kumbaya, joga tantrum seks i harmonija, njihov izbor. Ja samo hajlajtujem nus pojave u drustvu takvih izbora i kuda to uopsten vodi tj. Ne vodi. Brojke ne lazu, forumska oprah show iznesena iskustva taj fakt ne mijenja.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22635
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13010 times
Been thanked: 12664 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Dori » 07 Dec 2021, 18:15

Kad sam došla u Sarajevo, moj prvi stan bio kod jedne stare žene. Jako često mi znala reci:”Da nekog stvarno upoznaš trebaš pojesti vreću soli s njim”. Nisam to kontala tad, ali sad znam koliko je to vremena. Skoro pa cijeli život. I opet je pitanje znamo li se onako kako mislimo….
Ako je to to, osjetiš, znaš. Tu si za cijeli život. Sto HAVANA reče jednostavno znaš da ti je to zadnji partner. Ne želiš i ne tražiš ništa drugo.
Ako to nije to, jako rano se to pokaže. I puno lakše je bez papira…..
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Skin » 07 Dec 2021, 19:07

The 51st State wrote: 07 Dec 2021, 18:02

Prilicno sam liberalan po nekim svojim vidjenjima samo nisam toliko arogantan da po svojim arsinima kategorizujem i posmatram svijet oko sebe i tako izvlacim zakljucke.
Tako da konkretno govoreci o medjuljudskim odnosima u kontekstu zivotnih veza izmedju zena i muskaraca, sto se mene tice neka nema nikakvih procedura samo kumbaya, joga tantrum seks i harmonija, njihov izbor. Ja samo hajlajtujem nus pojave u drustvu takvih izbora i kuda to uopsten vodi tj. Ne vodi. Brojke ne lazu, forumska oprah show iznesena iskustva taj fakt ne mijenja.
sta tacno "hajlajtujes", koje nus pojave u drustvu? pa brakovi nenornalno pucaju. koje brojke i kuda vodi? izvini, nisam upratila

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Hannibal » 07 Dec 2021, 19:12

MorningStar wrote: 07 Dec 2021, 16:46
HAVANA wrote: 07 Dec 2021, 16:36 Znaci jebo sam dje god sam sta mogo do 24 godine,i muhu u letu bi da je namignula.Zivio sa zenom 3 godine do braka i 24 braka.Nikad je nisam prevario.Najozbiljnije.To je bilo to.I jos uvijek je i siguran sam da ce biti do kraja.I imam masu takvih prijatelja i brakova koji traju.Ne znam,nek svak po svom.Ja cu kako me zivot ucio.
Ja sam sa lili mojom vise od dvije godine, a brak potpisati ma kad god... meni nije bitan papir ja znam da je to moja bolja polovina dok sam ziv :rumenko
:julia
🐽

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by The 51st State » 07 Dec 2021, 19:18

Skin wrote: 07 Dec 2021, 19:07
The 51st State wrote: 07 Dec 2021, 18:02

Prilicno sam liberalan po nekim svojim vidjenjima samo nisam toliko arogantan da po svojim arsinima kategorizujem i posmatram svijet oko sebe i tako izvlacim zakljucke.
Tako da konkretno govoreci o medjuljudskim odnosima u kontekstu zivotnih veza izmedju zena i muskaraca, sto se mene tice neka nema nikakvih procedura samo kumbaya, joga tantrum seks i harmonija, njihov izbor. Ja samo hajlajtujem nus pojave u drustvu takvih izbora i kuda to uopsten vodi tj. Ne vodi. Brojke ne lazu, forumska oprah show iznesena iskustva taj fakt ne mijenja.
sta tacno "hajlajtujes", koje nus pojave u drustvu? pa brakovi nenornalno pucaju. koje brojke i kuda vodi? izvini, nisam upratila
Hajlajtujem osnovne postulate sociologije, historije i civilizacije koji se krse sa ovakvim pojavama izmedju ostalih, te cime rezultira, a rezultira anihilacijom drustva. To je vidljivo i iz ugla najveceg laika usljed nikad vece dostputnosti imformacija. No, ako tako treba da bude, sta da se radi, ni prva ni posljednja, samo mojne da aplaudiram i da mi se nesto prigovara kad to istaknem.

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Ma znas » 14 Dec 2021, 21:36

Tesko je biti savjetnik vezano za ovo pitanje. Brak je mnogo komplikovan sam po sebi. Ja nism kao sestra i brat. Imam drugo ponasanje. Isti nam otac i mati, a i odrasli smo u slicnnim uslovima ali smo razliciti.

Zamislimo sad drugu osobu. Sve razlicito. Iz tog razloga svako sam treba da odluci, pa sta bude nek bude.

U svakom slucaju mnogi ili mnoge :pusi

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1542 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by TAFKAP » 14 Dec 2021, 22:04

animals wrote: 07 Dec 2021, 17:00 Pricamo jednom sa jednim Austrijskim parom, i ona kaze,
cim smo ja i muz sami u kreveu, on odmah zove djecu da legnu izmedju nas.. :D.
Zove ih zato što ne može da je smisli, a kamo li da bude "khm... intiman" sa njom.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests