Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kardinal Puljić: Žene ne isprobavajte muškarce prije bra

Post by Mutevelija » 10 Jul 2016, 06:47

spacebound wrote:
Lavlje_srce wrote:
Mutevelija wrote:Provjerio sam da tako je.
Znaci ti si raspusCenik. :lupa Je li pusCala ona tebe ili ti nju? Ili ste se dogovorno pusCali?

Da imas imalo znanja ne bi ovako pljuvao po razvedenim zenama. Jer ako je Dragi Bog rekao da mu je to najmanje omiljeno ali dopusteno djelo, onda ti ima da sutis. Ako se zena nasla pored zlostavljaca, alkoholicara, onoga koji je vara, i po ljudskim i po Bozijim zakonima ima svako pravo na razvod. Pogotovo ako je necija majka jer time stiti i to cedo. Tesko da ce se zena koja s nekim ima dijete rastaviti jer joj je, eto, doslo tako.

Dakle idi u cosak i stidi se. I nadaj se da ces se jednog lijepog dana ozeniti. I da te ona nece pusCati.
:aplauzz :pusa
Ne trcite pred rudo raspitajte se o raspuscanju, djaba pljesced ja vama prenosim kako jest po Islamu sa zenom se vise od tri puta muz ne dmije nasaliti razvodom ako to uradi ona mu postaje , i seks sa njom je haram morajz se razvesti, onda ona mora cekati 4 mjeseca poKuranu da bi se opet udala ako se rastane od drugog covjeka opet ceka 4 mjeseca zbog moguce podvale dijeta abortus zabranjen haram strog Tek sad nakon 4 mjeseca poslije drugog covjeja ona opet vjencanjem postaje halal, kad se rastajala i zdavala dobils je mehr od njih dvojice
Tj ugovor o zastiti imetkom z slucaju radtave kolko zine on Ja j ga moze dati odmah ili nakon razvoda, ona mu ga moze i halaliti nakon razvoda ako hoce.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11327 times
Status: Online

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by spacebound » 10 Jul 2016, 07:14

@Mutevelija-Ti si jos uvijek djecak, zivot tek treba da ti se desi.Mnoge stavove ces korigovati.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Hannibal » 10 Jul 2016, 07:24

Bio je ovaj obicaj ranije kod srba. Cito sam jednu knjigu o tome. Gadno ocm
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by storm » 10 Jul 2016, 07:49

Mute ti ga gadno seruckaš i jednom ćeš skužiti, da se život ne živi prema upustvima za rukovanje i život.
I prestani se praviti blesav i piši kako treba... Jer mnogi pišemo uglavnom s moba, pa ne izgledaju upisi, kao da se dijete od četiri godine igra sa telefonom!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Hannibal » 10 Jul 2016, 07:55

I ja imam taj problem sa mobom svaku rijec moram pisat po dva puta. Pa dok napisem post il poruku ode tramvaj
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by storm » 10 Jul 2016, 08:04

Hannibal Lecter wrote:I ja imam taj problem sa mobom svaku rijec moram pisat po dva puta. Pa dok napisem post il poruku ode tramvaj
Ode i meni pokoja riječ, pa popravljam... Ovo kod njega je omalovažavanje... Ajde što piše sadržaj, kakav piše, njegov problem... To što je uz sve još i nečitljivo, je previše...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Hannibal » 10 Jul 2016, 08:07

storm wrote:
Hannibal Lecter wrote:I ja imam taj problem sa mobom svaku rijec moram pisat po dva puta. Pa dok napisem post il poruku ode tramvaj
Ode i meni pokoja riječ, pa popravljam... Ovo kod njega je omalovažavanje... Ajde što piše sadržaj, kakav piše, njegov problem... To što je uz sve još i nečitljivo, je previše...
Jes ocm moramo ga popravit
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Krokodil Behko » 10 Jul 2016, 10:03

Tako je to, kad se vjeronauka uvede od prvog osnovne, pa se djeci tumače razne bračne i društvene teme.
online

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by SPINERKA » 10 Jul 2016, 11:09

Hannibal Lecter wrote:
storm wrote:
Hannibal Lecter wrote:I ja imam taj problem sa mobom svaku rijec moram pisat po dva puta. Pa dok napisem post il poruku ode tramvaj
Ode i meni pokoja riječ, pa popravljam... Ovo kod njega je omalovažavanje... Ajde što piše sadržaj, kakav piše, njegov problem... To što je uz sve još i nečitljivo, je previše...
Jes ocm moramo ga popravit
Image

@mute :DD .

Hanny -jesi' ti vidio ruke kod njega . Dobro ista utrefi . :kafa Ne diraj ga . :D.
Image

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Hannibal » 10 Jul 2016, 11:25

SPINERKA wrote:
Hannibal Lecter wrote:
storm wrote:
Hannibal Lecter wrote:I ja imam taj problem sa mobom svaku rijec moram pisat po dva puta. Pa dok napisem post il poruku ode tramvaj
Ode i meni pokoja riječ, pa popravljam... Ovo kod njega je omalovažavanje... Ajde što piše sadržaj, kakav piše, njegov problem... To što je uz sve još i nečitljivo, je previše...
Jes ocm moramo ga popravit
Image

@mute :DD .

Hanny -jesi' ti vidio ruke kod njega . Dobro ista utrefi . :kafa Ne diraj ga . :D.
Jes ocm. Kad bi nekog spuco onom sakom patosiro bi ga
🐽

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Chloe » 10 Jul 2016, 12:39

Nije mi jasno ako je poželjno malo da se poživi zajedno prije braka, radi boljeg upoznavanja,
od kud toliki razvodi brakova ... :jonas
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Heidi » 10 Jul 2016, 13:41

Nemam pojma. Gamofobicarki poput mene ne treba ostavljati prostora za upoznavanje. Samo svezat, prebacit preko ramena i odvest u pecinu. :D.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by SPINERKA » 10 Jul 2016, 13:53

:hm

--dobiti -tapiju - --nije cilj ?legalni kontrakt. Vecina to shvati -zdravo za gotovo -- pa pocnu skakati po glavi -pogotovo zene . :D. Jos ako dobiju princa nakom par mjeseci :hihi

Brak je unija izmedju dvije ososbe -koje su ujedinjene --emocionalno , ekonosmski ...
Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Mutevelija » 10 Jul 2016, 14:20

SAd sam na kompijuteru. Eto sad nedaju ni bosanski jezik da se piše na bosanskom forumu.
Gdje to ima?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Mutevelija » 10 Jul 2016, 14:25

"Ne trcite pred rudo raspitajte se o raspuscanju, djaba pljesced ja vama prenosim kako jest po Islamu sa zenom se vise od tri puta muz ne dmije nasaliti razvodom ako to uradi ona mu postaje , i seks sa njom je haram morajz se razvesti, onda ona mora cekati 4 mjeseca poKuranu da bi se opet udala ako se rastane od drugog covjeka opet ceka 4 mjeseca zbog moguce podvale dijeta abortus zabranjen haram strog Tek sad nakon 4 mjeseca poslije drugog covjeja ona opet vjencanjem postaje halal, kad se rastajala i zdavala dobils je mehr od njih dvojice
Tj ugovor o zastiti imetkom z slucaju radtave kolko zine on Ja j ga moze dati odmah ili nakon razvoda, ona mu ga moze i halaliti nakon razvoda ako hoce.


Prevod sa bosnskog jezika na srpskohrvatski.

"Ne trcite pred rudo raspitajte se o raspuscanju, džaba plješće " neko na Lavljinu repliku meni" ja vama prenosim kako jest, po Islamu sa zenom se vise od tri puta muž ne smije nasaliti razvodom, ako to uradi ona mu postaje zabranjena tj haram , i seks sa njom je haram mora se razvesti, onda ona mora cekati 4 mjeseca po Kuranu da bi se opet udala ako se rastane od drugog covjeka opet ceka 4 mjeseca zbog moguce podvale dijeta abortus zabranjen haram strog, nakonek nakon 4 mjeseca poslije drugog muža supruga ona opet vjencanjem postaje halal dozvoljena za spolni odnos , kad se rastajala i udavala dobils je garanciju od njih da nakon razvoda neće postati "raspušćenica" nego da će imati imetka kolko zatraži od muža, jer to je kao opklada, faktički kladi se on i ulaže u nju, ako izgubi njoj ide novac.đ


Eto vam od vehabija i kod Bošnjaka da je Šerijat tako bi bilo, jest Šerijat ali je paralelni, nije na nivou države.
Što se šokirate, znate da su Bošnjaci muslimani i opet se pravite balije.
Situacije u kojima se dozvoljava ženi traženje razvoda jesu sljedeće:

1. Ako je ženi ogavan izgled (halk), ili moral (huluk), njenog muža, i to je stiglo do tog stepena da se više ne može živjeti sa time, jer joj je muž postao poput nekoga od mahrema, pa makar taj čovjek i bio dobar u pitanjima dina-vjere. Dozvoljeno joj je tražiti razvod braka od njega, pa ako joj, iz dobročinstva svoga, to dozvoli – to će se smatrati razvodom, a ako joj bude tražio protunaknadu to će se smatrati „el-Hul'om“, shodno hadisu Ibnu Abbasa r.a.: Žena Sabita b. Kajsa r.a., je došla Poslaniku s.a.w.s., rekavši: O Allahov Poslaniče, ne zamjeram Sabit b. Kajsu niti ahlak niti din, ali mrzim kufr nakon primanja islama (tj. grijeh neposlušnosti prema mužu). Poslanik s.a.w.s., reče: Hoćeš li mu vratiti baštu koju ti je poklonio? Da – odgovori ona. Poslanik s.a.w.s., reče Sabitu: Prihvati baštu zauzvrat, i razvedi je!“ (Buhari)

2. Ako žena ne bude zadovoljna vjerom svoga muža, gdje će trpjeti štetu na vjerskoj osnovi ako ostane zajedno s njim, u slučaju da joj je muž fasik-griješnik, koji ne izvršava farzove-naredbe, ili pak konzumira opojna sredstva, ili je poznat po činjenju nemorala i ogavština, ili traži od nje da se otkriva i da čini zabranjena djela, uz činjenje ostalih velikih i teških grijeha, dok će ona raditi na tome da ga popravi, pa ako joj, nakon uloženog truda, to ne pođe za rukom, dozvoljeno joj je da mu traži razvod braka, a nekada će joj to biti i obaveza, shodno interesu njene vjere, pa ako ne bude htio razvesti je – svoj slučaj će prijaviti vlastima-državi (hakim), kako bi je država razvela od njega, shodno hadisu Poslanika s.a.w.s., koji kaže: „Ne smije se trpiti niti nanositi šteta!“ (Ibnu Madždže)

3. Ako će zbog zajedničkog života žena trpiti fizičku ili psihičku štetu, u slučaju da je njen muž zulumćar koji je napada, bije, tuče, psuje, vrijeđa, ne poštuje je i ne cijeni, ili je psihički zlostavlja i vrijeđa, i u čast joj dira, i sa njome se ophodi kao sa robom, i sve navedeno se dešava često i u kontinuitetu; ona ga savjetuje, opominje, pokušava ga popraviti, pomagajući se sa ljudima od utjecaja i dobre volje pri svemu tome; ako sve to pomogne elhamdulillah, a ako sve to ne bude od pomoći, tražiće razvod od njega i spašavaće se od njegova zla!

4. Ako muž ne bude ispunjavao svoje obaveze prema ženi, pa bude tvrdica i cicija, uskraćujući joj neophodnu nafaku i izdržavanje, ili joj sa te strane ni malo pažnje ne poklanja, ili ne spava s njom, što joj pričinjava štetu i izlaže je fesadu i nemoralu, ili joj ne obezbjeđuje stan kakav njoj dolikuje po adetu dotičnog mjesta, ili je izbjegava i ne boravi kod nje u kući bez opravdanog razloga. Ona će tražiti svoja prava od njega, podsjećajući ga na Allaha dž.š., i na Njegovu kaznu – pa ako ne izvrši svoje obaveze i ne dadne joj njena prava ili se ne dogovori sa njom u vezi toga – dozvoljeno joj je tražiti razvod braka zbog neispunjavanja svojih prava u toj bračnoj zajednici.

Što se tiče ostalih situacija koje se često dešavaju među supružnicima u njihovom svakodnevnom životu poput svađa ili zavisti ili razilaženja u mišljenju i stavu ili nekomuniciranja s ostatkom familije ili slabljenja ljubavi – ženi nije dozvoljeno da zbog ovih stvari traži razvod braka od svoga muža, zbog toga što kuće i familije uglavnom počivaju na ljudskotini i lijepom suživotu a ne na ljubavi, kako nam to potvrđuje imam Šafija rhm.. Bračni život nije pošteđen talasanja i problema, i to nije bio slučaj ni sa kućom Poslanika s.a.w.s., niti njegovih ashaba!

Zbog svega navedenog se bilježi izričita zabrana i žestoka prijetnja svakoj onoj ženi koja zatraži razvod braka bez šeri'atski opravdanog i ubjedljivog razloga. Poslanik s.a.w.s., kaže: „Koja god žena zatraži razvod od svoga muža bez šeri'atski opravdanog razloga – džennetski miris je takvoj ženi zabranjen!“ (Sahih. Ebu Davud, Tirmizi, Ibnu Madždže, Darimi, Ibnu Hibban)

Stoga je obaveza svakoj ženi - muslimanki - da se boji Allaha dž.š., i da zastane na Njegovim granicama, i da ne traži razvod braka za svaku sitnicu, kako ne bi bila jedna od onih na koje se odnosi prethodno citirani hadis Muhammeda s.a.w.s., te kako ne bi, na taj način, zaslužila Allahovu dž.š., srdžbu!

Ženi također nije dozvoljeno da traži razvod braka od svoga muža onda ako njen muž, pored nje, oženi drugu ženu, jer je taj postupak od strane muža propisan i dozvoljen vjerom, i na to šeri'at ne gleda kao na štetu, izuzev ako neka žena nije to uslovila prije stupanja u brak, ili pak prva žena bude trpjela dinsku ili dunjalučku štetu od strane muža zbog postojanja druge žene – kako smo to na početku pojasnili.

Sva priča do sada je kružila samo oko dozvoljenosti toga da žena traži razvod braka, a što se tiče same realizacije toga to će ovisiti o vaganju između koristi i šteta koje će nastati onda ako dođe do razvoda braka, uz šta se mora staviti akcenat i na hal i situaciju same žene nakon razvoda braka, kao i na hal i situaciju djece i njihov sveukupni socijalni status.

Pametna žena neće brzati niti će žuriti kada je donošenje ovako krupne odluke u pitanju, i to će činiti samo nakon konsultacija sa mudrim, učenim, pametnim i dobrim ljudima, i to nakon sagledavanja sveukupne situacije i posljedica toga čina, pogotovo ako se imaju sitna djeca. Žena ne treba pristupati zahtjevu za razvod braka izuzev u velikoj nužda situaciji, kako bi nastojala očuvati svoju porodicu i djecu od gubljenja i socijalnog, moralnog i vjerskog zastranjivanja, što se dešava velikom broju razvedenih brakova.

Onaj ko malo bolje razmotri brojne tužbe i optužbe kako sa strane muževa tako i sa strane njihovih supruga primjetiće da se puno pretjeruje i da u globalu te optužbe ne odgovaraju činjeničnom stanju, i da je u globalu to bio zahtjev za savršen i perfektan brak, što je teško ili gotovo nemoguće postići!

Familija muža može mnogo doprinjeti u rješavanju njegovih bračnih problema, jer ako su oni bili razlog problemu, a žena se maksimalno trudi po pitanju njih – trebaju se savjetovati i nasihatiti, pa ako se poprave elhamdulillah, a ako se ne poprave - ženi nije obaveza da sa njima održava šeri'atske veze izuzev ako hoće dobrovoljno činiti im dobročinstvo. Neće ih posjećivati izuzev ako su u pitanju neke familijarne prigode i redovi shodno adetu tog mjesta, kako bi sa sebe otklonila priče „dokonih“ (sufeha')!

Sve u svemu, ako se na tebe odnosi neka od navedenih četiri tačaka, gdje je šteta očevidna i situacije nesnošljiva i teška – dozvoljeno ti je traženje razvoda braka, a ako se ni jedna od prethodne četiri situacije ne odnose na tebe, nije ti halal i nije ti dozvoljeno da tražiš razvod braka! Obaveza ti je da saburaš i da doviš, i da sa ljudima postupaš lijepo radi Allaha dž.š. – a Allah je taj koji situacije i halove mijenja!

Sallallahu ala nebijjina Muhammed ve alihi ve sahbihi ve sellem

Autor: Halid b. Su'ud el-Bulejhid
binbulihed@gmail.com
Član Naučne Saudijske Organizacije za Sunnet

http://www.sunnah.org.sa/
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Mutevelija » 10 Jul 2016, 14:32

Heidi wrote:Nemam pojma. Gamofobicarki poput mene ne treba ostavljati prostora za upoznavanje. Samo svezat, prebacit preko ramena i odvest u pecinu. :D.
Šta je gamofobicarka? Izgooglo sam, da može on tebe odvest u pećinu samo što neće čitav izaći iz pećine kroz 20 godina krvi ćeš mu se napiti. :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Heidi » 10 Jul 2016, 14:37

Cuj 20 godina :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Mutevelija » 10 Jul 2016, 14:38

Heidi wrote:Cuj 20 godina :oo
Hebala bi mu mater za mjesec jel? Kažem ti dobija nešto ali može lahko i da izgubi.
Ne znam ja kako to žene rade ali neka promjena nastane.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by SPINERKA » 10 Jul 2016, 14:42

;)


Velike promjene nastanu,pogotovo ako se 'nadje bebce' u samom startu.
Image

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Post by Heidi » 10 Jul 2016, 14:50

Mutevelija wrote:
Heidi wrote:Cuj 20 godina :oo
Hebala bi mu mater za mjesec jel? Kažem ti dobija nešto ali može lahko i da izgubi.
Ne znam ja kako to žene rade ali neka promjena nastane.
Ne bih i ne volim kad se mama ubacuje u taj kontekst. Saberi se.
Muskarac kraljevskog karaktera, odvaznosti, plemenite emocije i pameti moze vrlo rado vladati mojim carstvom. :o
Sama sebi bih okove navukla. :o
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests