Život u dvoje prije braka, da ili ne?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55925
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5752 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by Duminjo » 12 Apr 2020, 16:31

ElTriconi wrote: 12 Apr 2020, 16:24
Duminjo wrote: 12 Apr 2020, 16:15

Ti se ufatio kirije i ne pustas. Malo je to šire. Jednostavno je isplativije zivjeti u dvoje.
Sta ti znaci ova zadnja "jebo ljubav i leptirici ako ne mozes izac na kafu i prebitnljudsku Sa rajom"?
Ma mislio sam ako ne mozes to finansijski a srljas ne valja, ako ti ne ostane para za neke gluposti za strane onda bar po meni to nije "isplativo". Ispada radis i jedva nekako kraj sa krajem sastavljas, ko moze tako svaka cast. Ovo vazi i za zivot u dvoje i u jedno.

Normalno da je u dvoje sve lakse, to je privlacna stvar braka/vanbracne zajednice. Lakse ce dvoje prenjet pedes kila vego jedno.
Pet puta citam ovo. Jebes me prijatelju 😂😂

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37273
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24482 times
Been thanked: 4653 times
Status: Online

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by ElTriconi » 12 Apr 2020, 16:32

Duminjo wrote: 12 Apr 2020, 16:31
ElTriconi wrote: 12 Apr 2020, 16:24

Ma mislio sam ako ne mozes to finansijski a srljas ne valja, ako ti ne ostane para za neke gluposti za strane onda bar po meni to nije "isplativo". Ispada radis i jedva nekako kraj sa krajem sastavljas, ko moze tako svaka cast. Ovo vazi i za zivot u dvoje i u jedno.

Normalno da je u dvoje sve lakse, to je privlacna stvar braka/vanbracne zajednice. Lakse ce dvoje prenjet pedes kila vego jedno.
Pet puta citam ovo. Jebes me prijatelju 😂😂
Ma sto bi prost narod reko pruzi se kolko si dug. Spominjes kiriju neku i nema onda kafa i vecera, boga mu poljubim skupo :D.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55925
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5752 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by Duminjo » 12 Apr 2020, 16:34

ElTriconi wrote: 12 Apr 2020, 16:32
Duminjo wrote: 12 Apr 2020, 16:31

Pet puta citam ovo. Jebes me prijatelju 😂😂
Ma sto bi prost narod reko pruzi se kolko si dug. Spominjes kiriju neku i nema onda kafa i vecera, boga mu poljubim skupo :D.
Zajednicki zivot je kirija manje za platit, što bi prost narod reko 😂. Zato je spomenuh i to je to. Sto bi se olacale dvije, ako moze jedna.. j.... je ja 😂

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37273
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24482 times
Been thanked: 4653 times
Status: Online

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by ElTriconi » 12 Apr 2020, 16:43

Duminjo wrote: 12 Apr 2020, 16:34
ElTriconi wrote: 12 Apr 2020, 16:32

Ma sto bi prost narod reko pruzi se kolko si dug. Spominjes kiriju neku i nema onda kafa i vecera, boga mu poljubim skupo :D.
Zajednicki zivot je kirija manje za platit, što bi prost narod reko 😂. Zato je spomenuh i to je to. Sto bi se olacale dvije, ako moze jedna.. j.... je ja 😂
Dobro to sve ali sto manje kafa i vecera? Zar ne bi trebalo biti vise ako je lapo lapo? :D.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by Vrag » 12 Apr 2020, 16:54

Duminjo wrote: 12 Apr 2020, 13:24
Vrag wrote: 12 Apr 2020, 12:26 Nesto mi taj zajednicki zivot prije braka bezveze. Kad potpisemo tad cemo i zivjeti, mijenjati se, graditi itd. Do tada uzivat cemo u tom nekom miru
Vi sandze se svakako ne pitate za misljenje :valja
nasa je zadnja ☝

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by Čarobni » 12 Apr 2020, 17:02

Glavno-zajednički život prije braka nije isto što i brak.

Izjednačavati to dvoje je civilizacijski korak unazad.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by Odraz » 12 Apr 2020, 17:04

Bez probnog perioda ne treba ulaziti u brak, i ni u kakve obaveze, uvjerio sam se u to kamaru puta.

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by bagra » 12 Apr 2020, 17:24

kaze moj kolega, poslije neke dobi zena ti vise
nije (sexualno?) zanimljiva, postanete vise ono...
drugovi :zubi
neznam kolko se salio al vjerujem da ima izrno
istine, jel :roll
a dzaba probni period brijem, nemos ti "probat"
pet - deset godina. ili mozes mozda... :hm

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53819
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15198 times
Status: Online

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by HAVANA » 12 Apr 2020, 17:33

Pa zavisi kakav ti je kolega, a i sta je ozenio. Do njih je, nije do braka. Glupa tema. Nema pravila. Nekom nako, nekom vako.Ja se ne bi ozenio ni u ludilu bez tog probnog perioda zajednickog zivota.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by bagra » 12 Apr 2020, 18:20

HAVANA wrote: 12 Apr 2020, 17:33 Pa zavisi kakav ti je kolega, a i sta je ozenio. Do njih je, nije do braka. Glupa tema. Nema pravila. Nekom nako, nekom vako.Ja se ne bi ozenio ni u ludilu bez tog probnog perioda zajednickog zivota.
pa nisam ju ja otvorio :o
mislim...
cas spominjes kolegu ovog mi,
cas "glupa tema"? ispade da ja
glupom napravio sam ju, sta li :oo
reci njoj eto
akosmijes jel :ooo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55925
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5752 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by Duminjo » 12 Apr 2020, 21:04

ElTriconi wrote: 12 Apr 2020, 16:43
Duminjo wrote: 12 Apr 2020, 16:34

Zajednicki zivot je kirija manje za platit, što bi prost narod reko 😂. Zato je spomenuh i to je to. Sto bi se olacale dvije, ako moze jedna.. j.... je ja 😂
Dobro to sve ali sto manje kafa i vecera? Zar ne bi trebalo biti vise ako je lapo lapo? :D.
Ako ne Zivis skupa Sa curom, skontaj proceduru spremanja na izlazak da se vidite. Spremanje, voznja, parking, ovo, ono.. Tamo i nazad, gubiš MINIMALNO sät vremena za to sve. Neka se tri ili cetiri puta sedmicno vidjate, to je 3.5 sati. Mjesecno, to je oko 15 sati, spremanja, raspremanja, odlazaka i dolazaka.. To je mjesecno 15 bacenih sati u vodu. Kad gledas po danu i izgubljenom jednom satu, sta mozes da uradis za taj sahat koji izgubis. Ne moras uvijek ni uradit nesto, mozes jednostavno sät vremena dici noge.
Druga stvar, dopisivanje i pozivi. Stalno se nesto tipka, bar jednom na Dan se cuje dal ujutro ili navecer, uglavnom navecer.. Cuci buci, cici mi, maco kuco, djesi sta si kako si Bla Bla Bla.. Sve te gluposti preko Telefona uzimaju vrijeme a puno bolje i ljepse je to sve pricati Sa curom uzivo uz kafu, u Kadi, u krevetu uz Film i tako to.. Jos kad izbije neka frka, normalno da u svakoj vezi Bude nekad neka trzavica, mnogo bolje ju je riješiti u cetiri oka.
Sto se tice izlazaka, sigurno bi se smanjili izlasci u grad kada se živi skupa. Evo pitajmo neke koji su u duzim, zrelijim vezama a ne zive skupa, koliko puta su izasli Sa partnerom u grad zbog grada a ne samo da bi se vidjeli Sa partnerom. Ako Zivis odvojeno, vidjas se Sa curom 4 puta hefticno u gradu (citaj trosis vrijeme i pare). Ako Zivis skupa sa curom, sve vise od dva izlaska sedmicno je puno. U nekom idealnom svijetu gdje smo svi milioneri i samo hodamo, uzivamo, nije puno. Al u ovom svijetu gdje ti radis, ona radi i Imate neke svakodnevne obaveze, dva puta sedmicno je vrh.
Dalje.. Sto se tice izlazaka Sa drustvom, neces naci curu koja ce te strpat u zatvor. Naci ces neku prema sebi, kao što svako trazi prema sebi. Nece ti biti Problem, nit ce ti na nos izaci ako izadjes nekad Sa drustvom na pice, kafu, rostilj.. Pa nekad i neko zajedničko drustvo pa svi skupa.. Cak je i pozeljno jer niko ne zeli svo svoje slobodno vrijeme provoditi samo Sa jednom osobom. A ni Partner, koji te voli, ne zeli od tebe napraviti roba i odbiti te od društva.
Kad sve ovo gore saberes, uvijek ce momak, koji Zivi Sa partnerkom, imati vise vremena i vise ce se druzit Sa rajom od onoga koji ne Zivi Sa partnerkom. Prvi razlog je sto ce imati mnogo vise vremena a drugi je sto taj koji zivi Sa partnerkom, Ima povjerenje (po meni, glavni stub ozbiljno veze) Partnera i vecu slobodu od onoga koji je "pustan Sa lanca" a ustvari, na svaki zvuk Telefon se trza jel ona.
Sve to, naravno, stoji za zrele i izgradjene osobe koje imaju normalan odnos Sa partnerom.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by insomnia » 12 Apr 2020, 21:06

Ti naravno zivis sa partnerkom?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37273
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24482 times
Been thanked: 4653 times
Status: Online

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by ElTriconi » 12 Apr 2020, 21:07

Duminjo wrote: 12 Apr 2020, 21:04
ElTriconi wrote: 12 Apr 2020, 16:43

Dobro to sve ali sto manje kafa i vecera? Zar ne bi trebalo biti vise ako je lapo lapo? :D.
Ako ne Zivis skupa Sa curom, skontaj proceduru spremanja na izlazak da se vidite. Spremanje, voznja, parking, ovo, ono.. Tamo i nazad, gubiš MINIMALNO sät vremena za to sve. Neka se tri ili cetiri puta sedmicno vidjate, to je 3.5 sati. Mjesecno, to je oko 15 sati, spremanja, raspremanja, odlazaka i dolazaka.. To je mjesecno 15 bacenih sati u vodu. Kad gledas po danu i izgubljenom jednom satu, sta mozes da uradis za taj sahat koji izgubis. Ne moras uvijek ni uradit nesto, mozes jednostavno sät vremena dici noge.
Druga stvar, dopisivanje i pozivi. Stalno se nesto tipka, bar jednom na Dan se cuje dal ujutro ili navecer, uglavnom navecer.. Cuci buci, cici mi, maco kuco, djesi sta si kako si Bla Bla Bla.. Sve te gluposti preko Telefona uzimaju vrijeme a puno bolje i ljepse je to sve pricati Sa curom uzivo uz kafu, u Kadi, u krevetu uz Film i tako to.. Jos kad izbije neka frka, normalno da u svakoj vezi Bude nekad neka trzavica, mnogo bolje ju je riješiti u cetiri oka.
Sto se tice izlazaka, sigurno bi se smanjili izlasci u grad kada se živi skupa. Evo pitajmo neke koji su u duzim, zrelijim vezama a ne zive skupa, koliko puta su izasli Sa partnerom u grad zbog grada a ne samo da bi se vidjeli Sa partnerom. Ako Zivis odvojeno, vidjas se Sa curom 4 puta hefticno u gradu (citaj trosis vrijeme i pare). Ako Zivis skupa sa curom, sve vise od dva izlaska sedmicno je puno. U nekom idealnom svijetu gdje smo svi milioneri i samo hodamo, uzivamo, nije puno. Al u ovom svijetu gdje ti radis, ona radi i Imate neke svakodnevne obaveze, dva puta sedmicno je vrh.
Dalje.. Sto se tice izlazaka Sa drustvom, neces naci curu koja ce te strpat u zatvor. Naci ces neku prema sebi, kao što svako trazi prema sebi. Nece ti biti Problem, nit ce ti na nos izaci ako izadjes nekad Sa drustvom na pice, kafu, rostilj.. Pa nekad i neko zajedničko drustvo pa svi skupa.. Cak je i pozeljno jer niko ne zeli svo svoje slobodno vrijeme provoditi samo Sa jednom osobom. A ni Partner, koji te voli, ne zeli od tebe napraviti roba i odbiti te od društva.
Kad sve ovo gore saberes, uvijek ce momak, koji Zivi Sa partnerkom, imati vise vremena i vise ce se druzit Sa rajom od onoga koji ne Zivi Sa partnerkom. Prvi razlog je sto ce imati mnogo vise vremena a drugi je sto taj koji zivi Sa partnerkom, Ima povjerenje (po meni, glavni stub ozbiljno veze) Partnera i vecu slobodu od onoga koji je "pustan Sa lanca" a ustvari, na svaki zvuk Telefon se trza jel ona.
Sve to, naravno, stoji za zrele i izgradjene osobe koje imaju normalan odnos Sa partnerom.
Kvalitetan post pajdo :ok
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by insomnia » 12 Apr 2020, 21:08

Jarane zeMsko ce se spremati sat do sat ipo dje god zivilo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55925
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5752 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by Duminjo » 12 Apr 2020, 21:12

insomnia wrote: 12 Apr 2020, 21:06 Ti naravno zivis sa partnerkom?
Živio
Sada sa bivsom zenom 😂 (ne pitaj dalje)
insomnia wrote: 12 Apr 2020, 21:08 Jarane zeMsko ce se spremati sat do sat ipo dje god zivilo
Stavih sve na Minimum, da ne Bude eto pregoniš. A cisto da se vidi koliko vremena se baca na gluposti

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by Zagorka » 13 Apr 2020, 00:46

Živi moj buraz od tetke, i dijete imaju. Sad jel to prije braka ili neće ni ući u brak, ne pitam, nije pristojno.
Vidim dobro im je, fora su par, zabavni su.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by insomnia » 13 Apr 2020, 02:12

Treba se dobro raspitati. Zamisli potrefi te ovaj brat
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by insomnia » 13 Apr 2020, 02:13

Pitomije pojedini UFC borci dolaze na vaganje
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3308
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by rocko » 13 Apr 2020, 04:32

spacebound wrote: 12 Apr 2020, 07:30
Pasaga wrote: 12 Apr 2020, 07:15
pa cuj,ako se odluce tako
oboje idu svjesno u jednu nerjesenu sit.
Da mi je docekat dan kad ces ti lijepo objasnit sta mislis.
Evo ja sam 7 godina zivjela nevjencana, nista mi ne fali, nevjencana i djecu rodila. Sluzbeno smo u braku tek dvije i po godine.
U moj kraju mi to zovemo probni rad i ispit is domacinstva,
cestitam nek je hajrom hajirli.

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Zajednički život prije braka ima prednosti, ali i mana, evo nekih od njih

Post by grunf » 13 Apr 2020, 16:02

Zajednicki zivot prije braka je eksperiment koji vrsimo nad partnerom, a vise nad sobom, iako toga cesto nismo svjesni. Za vrijeme opita koji obiluje grubim tjelesnim uzivanjima i dostavom gotovih jela iz lokalnih restorana, slavimo iskustvo koje ce nam pokazati tudje vrline, ali i mane. Naravno, iskustvo se moze odglumiti, isto kao i strast, zato se treba kloniti sumnjivih romansi lijepih kao persijski cilim, jer ce gospodariti s nama u najgrubljem obliku ako napravimo pogresan izbor.

Osobe koje dublje posmatraju stvari imaju manje sansi da nastradaju u ljubavi od povrsnih ljudi.
Glup sam!

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests