Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Elsa
Na probnom
Na probnom
Posts: 30
Joined: 22 Feb 2017, 16:02
Status: Offline

Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by Elsa » 24 Feb 2017, 23:04

Zanima me da li ovdje ima mladih parova u braku, ili oni koji su tek postali roditelji? [emoji128] [emoji85]
Da mozemo u kontakt stupiti i savjete jedni drugima davati, tu za ispricati se , saslusati , ili samo tu za upoznati se [emoji4]

Ili sam na pogresnom mjestu [emoji53]

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by srculence7 » 25 Feb 2017, 02:54

Nisam baš mlada ali sam taze mama, pa ako mogu nekako biti od pomoći, tu sam :ok
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by Konsultant » 25 Feb 2017, 06:48

Niste na pogresnom mjestu, savjetnici su uvijek tu za vas.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80504
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7169 times
Been thanked: 11621 times
Status: Online

Re: Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by spacebound » 25 Feb 2017, 07:12

Meni 29, djeci 3 i 5 g, 6 i po godina braka, ako ispunjavam uslove upisala bih se na temu :D.
Exchan ❌️

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by Nice try » 25 Feb 2017, 07:56

Elsa wrote:Zanima me da li ovdje ima mladih parova u braku, ili oni koji su tek postali roditelji? [emoji128] [emoji85]
Da mozemo u kontakt stupiti i savjete jedni drugima davati, tu za ispricati se , saslusati , ili samo tu za upoznati se [emoji4]

Ili sam na pogresnom mjestu [emoji53]
Nema potrebe za ograničenjima ;)
Nisam tek postala roditelj,niti sam toliko mlada,ali rado ću podijeliti sa tobom i ostalima svoja iskustva.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by storm » 25 Feb 2017, 08:11

Star sam tata po stažu, ali neozbiljan i mlad po duši :plavi

Na pravom si mjestu :ok
Ima tu tvoje generacije ...samo naprijed :pivo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Elsa
Na probnom
Na probnom
Posts: 30
Joined: 22 Feb 2017, 16:02
Status: Offline

Re: Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by Elsa » 25 Feb 2017, 11:39

Ja imam 14mjesecnu curicu,
mene zanima
- kad djeca pocnu bar 6h u komadu da spavaju , jer moja se budi svaka 3h otprlilike na 5min i nastavi dalje
- kako se snalazite ili je sve po starom sto se tice drustva, kod mene je tako bilo imala sam drustvo dok sam izlazila vikendom i nekako se je svako povukao na svoju stranu tako da ni ja a ni muz pravih prijatelja do roditelja nemamo jos smo od samog pocetka braka daleko od nasih roditelja sve je novo za mene bilo a za mog muza djelomicno jer je kao mali dolazio u ovaj grad, ponekad koju sedmicu il na mjesec dodju njegovi, a moji skoro svaki drugi vikend na kahvu na 2 - 3h , ponekad izadjem sa malom na igraliste ali sami neznanci ili ne znaju jezik ili nemaju interesa ,ponekad naletim na finu osobu za razgovor ali ona se povuce ode na svoju stranu i ne vidim je po sedmicama

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by Zagorka » 25 Feb 2017, 12:18

Elsa wrote:Ja imam 14mjesecnu curicu,
mene zanima
- kad djeca pocnu bar 6h u komadu da spavaju , jer moja se budi svaka 3h otprlilike na 5min i nastavi dalje
- kako se snalazite ili je sve po starom sto se tice drustva, kod mene je tako bilo imala sam drustvo dok sam izlazila vikendom i nekako se je svako povukao na svoju stranu tako da ni ja a ni muz pravih prijatelja do roditelja nemamo jos smo od samog pocetka braka daleko od nasih roditelja sve je novo za mene bilo a za mog muza djelomicno jer je kao mali dolazio u ovaj grad, ponekad koju sedmicu il na mjesec dodju njegovi, a moji skoro svaki drugi vikend na kahvu na 2 - 3h , ponekad izadjem sa malom na igraliste ali sami neznanci ili ne znaju jezik ili nemaju interesa ,ponekad naletim na finu osobu za razgovor ali ona se povuce ode na svoju stranu i ne vidim je po sedmicama
Ja imam trogodisnjaka koji jos nije 6 sati prespavao da se nije probudio, zatrazio vode ili mazenje i nastavio.

Da je u tom uzrastu spavao toliko koliko sad tvoja, vjerojatno bih sampanjac otvarala.

Inace je ranoranioc i nedjeljom ustaje u cik zore.
Sve je to individualno, od djeteta do djeteta.

Sto se tice drustva, nista se nije znacajno promijenilo. Pravi prijatelji ostanu.

Ta nekakva ekipa za klubova vjerojatno se raspadne. Ali ja sam prestala provodit vikende u klubovima prije upoznavanja sadasnjeg muza.

Nekako sam osjetila da mi je toga pomalo dosta i da bih radije s nekim pod dekom gledala miran film.

Elem, ne moras se druzit samo s mamama ako to ne zelis i niko ne treba da ti kaze kako to sad treba tako.

Ja uopce nisam clanica nikakvih beba i mama foruma niti visim po tim organizacijama isl.

Najgore je sugerirat mladoj majci da samo prica o bebama sa drugim majkama. Ako ti se izlazi ponekad, a ti izadji s djevojkama i slusaj slobodno razgovore koji nisu o sipercima, dudama, pempama. Nije to nikakav grijeh, ako tako punis baterije cak je i potreba, ako si sretna bit ces bolja majka.

Eto, ukratko, btw dobrodosla na forum :mah
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by Nice try » 26 Feb 2017, 08:50

Elsa wrote:Ja imam 14mjesecnu curicu,
mene zanima
- kad djeca pocnu bar 6h u komadu da spavaju , jer moja se budi svaka 3h otprlilike na 5min i nastavi dalje
- kako se snalazite ili je sve po starom sto se tice drustva, kod mene je tako bilo imala sam drustvo dok sam izlazila vikendom i nekako se je svako povukao na svoju stranu tako da ni ja a ni muz pravih prijatelja do roditelja nemamo jos smo od samog pocetka braka daleko od nasih roditelja sve je novo za mene bilo a za mog muza djelomicno jer je kao mali dolazio u ovaj grad, ponekad koju sedmicu il na mjesec dodju njegovi, a moji skoro svaki drugi vikend na kahvu na 2 - 3h , ponekad izadjem sa malom na igraliste ali sami neznanci ili ne znaju jezik ili nemaju interesa ,ponekad naletim na finu osobu za razgovor ali ona se povuce ode na svoju stranu i ne vidim je po sedmicama
Curica ti sasvim dovoljno spava,još je mala i nema ritam spavanja kao odrasli,tj. da se ne budi cijelu noć :)
Moja djeca su bile vrlo nemirne bebe,često su se budile,a po danu su spavale najduže do dvije i po godine starosti.Dalje ne :grana
Na početku mi je to sve teško padalo,nisam imala ni minutu za sebe,ali preguralo se nekako.
Što se tiče društva,nikad više ne očekuj da sve bude po starom ;)
Dijete promijeni sve u životu.Sada uvijek prvo moraš misliti na nju,pa tek onda na sve ostalo,što uključuje i izlaske,šetnje i sl.
Meni izlasci nisu falili,uživala sam u djeci i nije mi bilo teško provoditi vrijeme samo s njima.
I sada rijetko negdje izađem bez da vodim bar jednu sa sobom :D.
To mi je sasvim normalno.
S vremenom ćeš se na sve navići i naučiti živjeti s tim predivnim stvorenjem :)
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Elsa
Na probnom
Na probnom
Posts: 30
Joined: 22 Feb 2017, 16:02
Status: Offline

Re: Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by Elsa » 01 Mar 2017, 14:15

Nice try wrote:
Elsa wrote:Ja imam 14mjesecnu curicu,
mene zanima
- kad djeca pocnu bar 6h u komadu da spavaju , jer moja se budi svaka 3h otprlilike na 5min i nastavi dalje
- kako se snalazite ili je sve po starom sto se tice drustva, kod mene je tako bilo imala sam drustvo dok sam izlazila vikendom i nekako se je svako povukao na svoju stranu tako da ni ja a ni muz pravih prijatelja do roditelja nemamo jos smo od samog pocetka braka daleko od nasih roditelja sve je novo za mene bilo a za mog muza djelomicno jer je kao mali dolazio u ovaj grad, ponekad koju sedmicu il na mjesec dodju njegovi, a moji skoro svaki drugi vikend na kahvu na 2 - 3h , ponekad izadjem sa malom na igraliste ali sami neznanci ili ne znaju jezik ili nemaju interesa ,ponekad naletim na finu osobu za razgovor ali ona se povuce ode na svoju stranu i ne vidim je po sedmicama
Curica ti sasvim dovoljno spava,još je mala i nema ritam spavanja kao odrasli,tj. da se ne budi cijelu noć :)
Moja djeca su bile vrlo nemirne bebe,često su se budile,a po danu su spavale najduže do dvije i po godine starosti.Dalje ne :grana
Na početku mi je to sve teško padalo,nisam imala ni minutu za sebe,ali preguralo se nekako.
Što se tiče društva,nikad više ne očekuj da sve bude po starom ;)
Dijete promijeni sve u životu.Sada uvijek prvo moraš misliti na nju,pa tek onda na sve ostalo,što uključuje i izlaske,šetnje i sl.
Meni izlasci nisu falili,uživala sam u djeci i nije mi bilo teško provoditi vrijeme samo s njima.
I sada rijetko negdje izađem bez da vodim bar jednu sa sobom :D.
To mi je sasvim normalno.
S vremenom ćeš se na sve navići i naučiti živjeti s tim predivnim stvorenjem :)
Ma meni je i sad lijepo sa njom, samo ponekad zeljna budem svijeta mozda neku jaranicu da imam, al kako kazes sigurno cu se navici . Mada mozda kad krene u vrtic skolu sigurno ce se steci neko drustvo [emoji106]

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by SPINERKA » 01 Mar 2017, 14:33

Elasa , ima peijateljica kao ti oko tebe , samo se trebate naci.

izadji u slasticarnu ili kafedjinicu sa bebom , biti ce neka slicna tebi Budi incijator . :ok
Image

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Za mlade mame i tate (babe), mlade parove

Post by Nice try » 01 Mar 2017, 15:52

Slažem se,u parku,nekom igralištu,sad kad otopli,upoznaćeš mlade mame sa djecom ;)
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests