Nasilje u porodici

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Nasilje u porodici

Post by Mutevelija » 14 Jul 2017, 20:49

Meni se čini da se ovo odnosilo na Njemačku i anarhiju, ili mi se čini, nema nikakve veze sa ž-m odnosima.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Nasilje u porodici

Post by srculence7 » 15 Jul 2017, 00:49

Krokodil Behko wrote: 14 Jul 2017, 20:34
srculence7 wrote: 14 Jul 2017, 00:32 Eno danas se Vučko oglašava na vestima kako treba izmeniti i pooštriti zakon, tj. kazne za nasilnike pa ćemo videti uskoro šta će od toga biti ;)
Bolje bi bilo, da se nije oglasio, jer sudeći po njegovoj izjavi, on je dao zeleno svjetlo za ubijanje žena - kod kuće. :sok

Valjda mu je samo bitno da se to ne dešava u i oko centara za soc rad, kako se ne bi javnost zgražavala :cudi


"TUCI KOGA HOĆEŠ, ALI U SVOJOJ KUĆI": Ovo je rekao predsjednik države u kojoj muškarci UBIJAJU ŽENE gotovo svake nedjelje (VIDEO)


Image


Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poslije dva monstruozna ubistva koja su se desila za samo 10 dana ispred dva centra za socijalni rad u Beogradu i apela struke da se hitno uvede policijsko obezbjeđenje u ovim ustanovama, juče je svojom izjavom šokirao javnost.

Vučić je odbio ideju o uvođenju policijske zaštite u centre za socijalni rad, rekavši da "ako ih ne ubiju ispred centara, ubiće ih na nekom drugom mestu!"

Iako su se mnogi iznenadili zbog ovakve predsjednikove izjave, podsjetićemo se šta je bivši premijer Aleksandar Vučić rekao u emisiji kod Olivere Jovićević "Tuci ti koga hoćeš u svojoj kući, nemoj da biješ ovde".


- Sto me niste pitali večeras za streljanu? Pa šta je sa ovim stručnjacima što protestuju, što bi da bacaju po kontejnerima, da tuku ljude, to je sve normalno? Tuci koga ti hoćeš u svojoj kući, nemoj da biješ ovde - rekao je Vučić u emisiji "Upitnik" na RTS - u kod Olivere Jovićević.


Sudeći po izjavama od juče i odbijanju ideje da se uvede policijska zaštita ispred centara za socijalni rad, ali i po izjavama da je u redu tući nekoga ali samo u svojoj kući, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić očigledno nema ništa protiv nasilja. Ovakva izjava pred bilo kim, a naročito pred milionskim auditorijumom je, malo je reći, skandalozna.

- Kao predsednik, tražiću od svih državnih organa da preduzmu maksimalne mere.Ne zasnovane na populističkim merama, ne na tome koliko ćemo novca da potrošimo da bismo stavili obezbeđenje ispred centara. Pa, ako ih ne ubijaju ispred centara, ubiće ih na nekom drugom mestu. Takve gluposti nisam u stanju ni da slušam - rekao je Vučić novinarima u Solunu nakon sjednice Visokog savjeta za saradnju Srbije i Grčke.

Ovakve izjave ne priliče nikako predsjedniku, koji bi trebalo da bude na strani građana Srbije i da vodi računa da se oni osjećaju bezbjedno u zemlji na čijem je on čelu, ocjenjuje beogradski portal Espreso.


Pogledajte Vučićevu izjavu (od 50:40)


Behko, iako ga ne simpatišem ova emisija je vidiš 14. februara emitovana i nema veze sa ovim slučajevima, a svejedno mu naravno nije na mestu :lupa
Kako ga samo kopka ovaj novi Klinički centar u Nišu, još kad je čuo da su prozori u sobama na daljinski, mislim da mu se slošilo :D.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Nasilje u porodici

Post by Krokodil Behko » 15 Jul 2017, 00:59

Pa tim gore po njega, ukoliko je snimak star. To znači da bi on komotno mogao preuzeti odgovornost za najnovije slučaje.

Btw, u kojoj (bar evropskoj) zemlji ima da predsjednik poruči da se može mlatiti ko hoće, po kućama?
Nije li to unaprijed amnestiranje nasilja u porodici? :hm
online

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Nasilje u porodici

Post by srculence7 » 15 Jul 2017, 01:11

Ma nije on ni svestan šta je izgovorio što još više zabrinjava, ali me od njega ništa i ne čudi.
Pa on stalno govori kako ljudima povećava plate i penzije za 1% a dobio je amneziju da je pre dve godine nekima počeo da uzima i 8% :lupa

A ovo za nasilje ne može da prođe tek tako, moraće nešto da se menja, evo zabranili su posete svim očevima koji su imali prijave do daljnjeg, tj. dok se nešto po tom pitanju ne promeni, ovo je nezapamćeno i ne želi više da se rizikuje da dođe do još nekog takvog slučaja :grana
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nasilje u porodici

Post by Bla » 15 Jul 2017, 01:13

Pa praktično je nemoguće budale spriječiti da učine budalast čin ako se na isti odluče. :ovaj
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Nasilje u porodici

Post by srculence7 » 15 Jul 2017, 01:18

Bla wrote: 15 Jul 2017, 01:13 Pa praktično je nemoguće budale spriječiti da učine budalast čin ako se na isti odluče. :ovaj
Pa ako ti ne zna lokaciju na kojoj boraviš, ima zabranu prilaska i nisi u obavezi da mu daješ dete na viđanje, ipak postoji manja šansa za tako nešto, nego ovakve situacije, koje oni smatraju provokacijama, jer ko su i socijalni radnici da se pitaju i mešaju u njegove odnose sa ženom i detetom, zato se dešava da smo i mi koji smo neposredno uključeni u takva dešavanja često meta njihovih pretnji i pokušaja razračunavanja :123
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Nasilje u porodici

Post by Nice try » 15 Jul 2017, 09:18

Bla wrote: 15 Jul 2017, 01:13 Pa praktično je nemoguće budale spriječiti da učine budalast čin ako se na isti odluče. :ovaj
Da,nemoguće,sasvim si u pravu.
Može se smanjiti mogućnost,ali da se isključi potpuno,ne.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Srbija: U ovoj vukoje*ini od države žene su zaštićenije od bijelih medvjeda!

Post by Krokodil Behko » 21 Jul 2017, 09:21

Image

U Srbiji se nakon brutalnog ubistva koje se nedavdo dogodilo ispred Centra za socijalni rad u Rakovici, kada je Marko Nikolić (43) ubio svoju ženu Maju (38) i sina Mihaila (4), u medijima, ali i na društvenim mrežama, povela rasprava o pitanju odgovornosti za sve češće zločine nad ženama.

No, među brojnim mišljenjima, različitim stavovima, osudama i prijedlozima, izdvojio se i FB status jednog bivšeg supruga koji je izazvao gnjev ne samo ženske populacije, već i mnogih muškaraca.

Zašto je tako, pročitajte u nastavku i sudite o njegovom stavu:

"Vidim svi ste sad pametni. Ali, zapitajte se, koliko vas u ovom trenutku prolazi kroz pakao zvani razvod? Ja trenutno prolazim kroz sve to.

Imam zakonsko pravo da viđam dijete, ali mi bivša žena to uskraćuje. Centar za socijalni rad kaže da tužim, ali da te tužbe znaju da potraju i po godinu dana.

Da sam labilniji, kako bih odreagovao?

Mora neko da prizna da su u ovoj je*enoj Srbiji žene zaštićenije od bijelih medveda!

Ja sam priveden jer sam vikao na ženu, a sad je to poistovjećeno sa prebijanjem, i još me udalje iz stana na mjesec dana! Poistovjetili ste vikanje i batine, pa gdje to ima!

Svjestan sam da se sve radi da bi se uništile porodice, i to je svima u ovoj zemlji, koji su pametni, jasno. Rasturate porodice, popularišete gej odnose... Nažalost, pretpostavljam da će ovakvih nemilih događaja biti sve više i više, i nikome nije u interesu da ispita suštinu, već se svi bave posljedicama...

Poslije me pitajte zašto se iseljavam iz ove vukoje*ine..."
, zaključio je na kraju svog posta.

(DEPO PORTAL
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Srbija: U ovoj vukoje*ini od države žene su zaštićenije od bijelih medvjeda!

Post by Hannibal » 21 Jul 2017, 10:53

sve je uoravu covjek
🐽

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7185 times
Been thanked: 11633 times
Status: Online

Re: Srbija: U ovoj vukoje*ini od države žene su zaštićenije od bijelih medvjeda!

Post by spacebound » 21 Jul 2017, 10:55

kad Mutevelija procita :trlja
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Srbija: U ovoj vukoje*ini od države žene su zaštićenije od bijelih medvjeda!

Post by Mutevelija » 21 Jul 2017, 11:33

Pa eto zašto se dešavaju nasilja?
"Poistovjetili ste vikanje i batine, pa gdje to ima!"

Pa sad šta reći ako za vikanje i batine isto dobiješ na šta se je sigurnije opredijeliti, to je isto kao kad je jedan udario čovjeka jednom pa morao platiti kaznu kao da ga je prebio, kaže žao mi što ga nisam onda još koji put.

Ali nek se je i ovo pitanje pokrenulo, jer ako si muškarac moraš trpiti i sve da ti bude potaman, ako tražiš prava samo ti kažu da možeš plakati i da je to uredu :zubi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Srbija: U ovoj vukoje*ini od države žene su zaštićenije od bijelih medvjeda!

Post by Julia-Klara » 21 Jul 2017, 12:01

Samo hajde svojim putem :mah
POgotovo ako ides na Zapad, a pretpostavljam da ides :hihi bas ces se lijepo provesti kad skontas da si u Srbiji i mogao naci neku koja bi trpjela tvoja zlostavljanja, sto ce na zapadu biti znatno teze. :trlja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Srbija: U ovoj vukoje*ini od države žene su zaštićenije od bijelih medvjeda!

Post by Mutevelija » 21 Jul 2017, 12:02

Samo u majku Rusiju :djed
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Srbija: U ovoj vukoje*ini od države žene su zaštićenije od bijelih medvjeda!

Post by SPINERKA » 21 Jul 2017, 12:55

Imam zakonsko pravo da viđam dijete, ali mi bivša žena to uskraćuje. Centar za socijalni rad kaže da tužim, ali da te tužbe znaju da potraju i po godinu dana.
:lupa

No, sta muskarac ili zena treba da urade u toj situaciji je -ne tuzakati --samo udovoljiti suprotnoj strani.
:pusi

:kafa
Image

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Srbija: U ovoj vukoje*ini od države žene su zaštićenije od bijelih medvjeda!

Post by Melek » 21 Jul 2017, 12:57

A bas mi se svidja onaj njegov izraz "je*ena Srbija" :ok
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Srbija: U ovoj vukoje*ini od države žene su zaštićenije od bijelih medvjeda!

Post by srculence7 » 22 Jul 2017, 08:35

Da su toliko zaštićene, ne bi se dešavalo nasilje i nakon razlaza...mnogo je razloga za nesuglasice, ne samo oko viđanja deteta, nego i oko alimentacije, idealno bi bilo da se postigne neki kompromis, saradnja i mimo suda, ne samo zbog navedenih razloga već i zbog deteta, njegovog razvoja i psihičke stabilnosti.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Nasilje u porodici

Post by srculence7 » 17 Sep 2017, 23:02

Da se zna :grana
Sad će Mute da likuje :lupa

Porodično nasilje: Nišlijke su opasne

Od početka primene novog Zakona o sprečavanju nasilja u porodici, policija je izrekla 6.643 hitne mere udaljenja nasilnika, odnosno zabrane prilaska žrtvi,pokazuju podaci Ministarstva unutrašnjiih poslova.

Od toga izrečeno je 3.190 privremenih udaljenja počinioca iz stana i 4.468 zabrana učiniocu da kontaktira žrtvu i prilazi joj.

“Za ova tri meseca primene zakona imamo 2.891 produženu hitnu meru i 403 prekršajne prijave”, istakla je državna sekretarka Ministаrstvа unutrаšnjih poslovа Srbije Biljаnа Popović Ivković i dodala da te brojke pokazuju da se Zakon o sprečavanju nasilja u porodici primenjuje dosledno, kao i svi mehanizmi koji stoje na raspolaganju državnim institucijama.

Nasilnici su i muškarci i žene

Tačno je da su žene u 90 odsto slučajeva žrtve partnera, ali one i te kako umeju da budu i nasilnici.

Da žene, bez zazora, takođe uzimaju pravdu i batinu u svoje ruke, pokazuje i podatak da su u Srbiji protekle nedelje tri žene uhapšene jer su prethodno pretukle partnere.

“Iz PU Niš imamo podatak da su od početka primene zakona u 20% prijavljenih slučajeva nasilnici bile žene. Ipak, ne radi se samo o partnerskom nasilju, već i o drugim oblicima porodičnog nasilja, jer nova zakonska rešenja ne štite od nasilja samo žene, već stare, decu, bolesne, sve one koji su ranjivi i koji ne mogu da se brane, tako da ne možemo da govorim samo o nasilju nad ženama”, izjavila je gostujući na Kopernik televiziji direktorka Sigurne kuće u Nišu, Sonja Šćekić.

Ona je podsetila da je Sigurna kuća u Nišu, u proteklih pet godina pružila utočište ženama i deci sa čitavog područja jugoistočne Srbije i da je među štićenicama sve više žena starijih od 60 godina koje trpe nasilje od svoje dece.

Oštre kazne za nasilnike

Podsetimo, prema usvojenom Zakonu o sprečavanju nasilja u porodici i izmenama Krivičnog zakonika važnu ulogu u preventivi imaju MUP i javno tužilaštvo.

Do sada je zakon štitio žrtve tek kada postoji krivično delo, a novim se nasilje sprečava u momentu kada postoji opasnost i da se blagovremeno deluje kroz izricanje mera udaljavanja iz stana i zabrane prilaska žrtvi.

Policija, ako primeti da može doći do eksalacije, može da odvede nasilnika i zadrži ga osam sati u policijskoj stanici.

Za to vreme, policija je dužna da razgovara sa nasilnikom i žrtvom, prikupi podatke i potom nasilniku može da izrekne meru da u narednih 48 sati ne može da se vrati kući, niti priđe žrtvi.

Čim policajac donese meru zabrane, svi dokazi se dostavljaju javnom tužiocu koji ima rok od 24 sata da reaguje i da produži meru zabrane na 30 dana.

Izmenama Krivičnog uvedena su nova krivična dela: proganjanje, polno uznemiravanje i zabrana prislinog braka.

Za najgora krivična tela poput silovanja i obljube blage kazne i uslovne osude više nisu moguće.

izvor: Naissus.info
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nasilje u porodici

Post by Hannibal » 18 Sep 2017, 01:28

ja sam cesto bio zrtva nasilja. just for the record
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nasilje u porodici

Post by Socrates » 18 Sep 2017, 01:51

Ja nikad. Jel' čemu?
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Nasilje u porodici

Post by Hannibal » 18 Sep 2017, 02:01

ima i boljih stvari
🐽

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests