Kako se slažete s porodicom?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Kako se slažete s porodicom?

Post by Maja » 14 Jul 2010, 11:09

Koga imate i kako se slažete s njima. možete li povjeriti najintimnije stvari sestri, majci...
kakav odnos imate s ocem
kako se inače slažete u kući- je li uvijek rat ili važite za finu i mirnu porodicu
imate li crnu ovcu u porodici :p

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Sanjarko » 14 Jul 2010, 12:28

Imam dvoje djece i nemam nikakvih tajni od njih...davno sam shvatila da im i netreba nista tajiti jer kad saznaju to(a saznaju nemam pojma kako)budi povrjedjeni jer ispadne da imam premalo povjerenja u njih...
iako pokusam objasniti da bi to saznali na vrijeme opet pitanje:A kad bi to bilo vrijeme?
Mogu se pohvaliti da kod nas vlada mir i ljubav jako smo povezani svi troje(mozda sto se nikada nismo duze razdvajali,uvijek smo isli svi zajdeno pa kakav da je pocetak)

Moj odnos sa ocem je bio vise prijateljski...tak se i ja trudim biti sa mojom djecom i puno razgovarat sa njima...
Nazalos oca vise nemam al mi cesto fali jer ponesto se ipak nemoze sa djecom pricati ili od njih zatrazit savjet...
Nemam ni crnu ovcu u porodici...mozda mene smatraju jer sam se odrekla svog zivota i posvetila se potpunio djeci,bar dok ne porastu...
ono kad pogledam dosadasnji zivot zadovljna sam njime a za buducnost vjerujem da ce biti jos bolja...
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Del Boy » 14 Jul 2010, 20:14

Sanjarko wrote:Imam dvoje djece i nemam nikakvih tajni od njih...davno sam shvatila da im i netreba nista tajiti jer kad saznaju to(a saznaju nemam pojma kako)budi povrjedjeni jer ispadne da imam premalo povjerenja u njih...
iako pokusam objasniti da bi to saznali na vrijeme opet pitanje:A kad bi to bilo vrijeme?
Mogu se pohvaliti da kod nas vlada mir i ljubav jako smo povezani svi troje(mozda sto se nikada nismo duze razdvajali,uvijek smo isli svi zajdeno pa kakav da je pocetak)

Moj odnos sa ocem je bio vise prijateljski...tak se i ja trudim biti sa mojom djecom i puno razgovarat sa njima...
Nazalos oca vise nemam al mi cesto fali jer ponesto se ipak nemoze sa djecom pricati ili od njih zatrazit savjet...
Nemam ni crnu ovcu u porodici...mozda mene smatraju jer sam se odrekla svog zivota i posvetila se potpunio djeci,bar dok ne porastu...
ono kad pogledam dosadasnji zivot zadovljna sam njime a za buducnost vjerujem da ce biti jos bolja...
:respekt :respekt :respekt
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Sanjarko » 14 Jul 2010, 21:04

A kaj se tako ceris :D
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Del Boy » 14 Jul 2010, 21:22

divim ti se :D
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Sanjarko » 14 Jul 2010, 21:51

Hvala Del Boy cesto se sama sebi divim...zivot je ponekad okrutan al moras se borit :)
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Maja » 14 Jul 2010, 23:32

hm... šta da kažem o svojoj porodici.
volimo se kao i one skoro savršene porodice, možda i više
ali se stalno prepiremo, diskutujemo, svađamo...tj tako mi razgovaramo. jednostavno smo takvi, svi nekako naprasiti, nagli, eto ako vjerujete ja sam najsmirenija

nas je bilo 7 u kući i uvijek su dvije seste bile na jednoj strani, a nas dvoje mlađih, ja i brat na drugoj. sestre su bile kao ozbiljnije, imale su neku svoju priču (čitaj tračanje :D ) a ja i brat smo bili baksuzi i budale. i svi smo se stalno svađali ali kod nas su takve svađe da nema ljutnje i da odmah poslije svađe normalno pričamo. od kako su se sestre udale milion puta se bolje slažemo i sad s njima mogu pričati i o nekim intimnijim stvarima, što prije nisam mogla

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by merylin » 05 Oct 2010, 11:41

Nas je četvoro ... roditelji,sestra i ja :)
Nekako sam se malo pronašla u prethodnom Majinom postu... kao ono u kući vlada demokratija :lol ,svak svakome kaže što želi,prepiremo se često i posvađamo ali naravno samo na pola sata :oo ,dok se u suštini NENORMALNO volimo!
Jako brinemo jedni o drugima...bukuvalno ne dozvoljavamo da kome dlačica s glave fali,ali eto kao i kod @Maje ,tata je THE BIG BOSS,mama uvijek smiruje strasti :laugh i funkcionišemo tako jako dobro.
Eto meni je 22 godine a sestri 19 i još uvijek roditeljima sjednemo u krilo :laugh ,tepamo,"tušimo se :lol ",kako mi to znamo reći...i presretna sam što imam takvu porodicu,gdje mi nikada nije zafalilo ljubavi i pažnje :)
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
zvrcka
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 111
Joined: 20 Oct 2010, 15:41
Location: Ljubljana
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by zvrcka » 03 Nov 2010, 08:34

nemam vise roditelja imam predivnu cerku s kojom razgovaramo o svemu i svacemu bez okolisanja

User avatar
BH FANATIKOS
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 302
Joined: 31 Oct 2010, 20:12
Location: LIVNO
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by BH FANATIKOS » 03 Nov 2010, 11:33

otac umro zivim sa majkomi imam 2 sestre starije od mene ....nemamo tajni iako smo familijarno svi temperamentni i brzo planemo a glasni do bola ,,,,svaki dan oko 17-18 sati sesta dodje druga razvedena i skupa se pije kafa ko da nas ima stotinu koliko smo glasni da neko cuje reklo bi se da se bijemo ustvari mi normalno razgovaramo.....
BOLJE DA MALO LJULJA NEGO DA ZULJA

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Maja » 03 Nov 2010, 12:00

pa kad se udala moja rodica i prvi put pošla kod nas rekla je mužu "ovo ti je malo bučnija porodica" haha

ma bježi...bolje i tako nego da šutimo i pijuckamo čajeve uspravno sjedeći sa podignutim malim prstom dok držimo šoljicu

User avatar
BH FANATIKOS
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 302
Joined: 31 Oct 2010, 20:12
Location: LIVNO
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by BH FANATIKOS » 03 Nov 2010, 12:06

:haha :ok
BOLJE DA MALO LJULJA NEGO DA ZULJA

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by vučica » 03 Nov 2010, 15:53

mi smo jedna skladna obitelj...svi se jako volimo i poštivamo,nemamo nikakvih tajni,mama,tata,sestra(moje najdraže biće na planeti),brat...svi imamo jako lijep prijateljski odnos...sve ih obožavam i trenutno mi jako nedostaju...
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Cici » 03 Nov 2010, 22:35

super :) nikad bolje,,, zivim sa sestrama slazemo se super ali moja je zadnja hahahhahahah
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Amazonka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3919
Joined: 18 Nov 2010, 11:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Amazonka » 19 Nov 2010, 21:06

Nemam problema s tim :)
Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja
da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam
još jučer smatrala nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj.

Vjerojatno bih odustala i od sebe same, ali ne mogu. Jer, ko će
ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah?....


Image

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Cici » 19 Nov 2010, 21:30

super jos malo cu da se selim :plavi
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Ledena » 11 Dec 2010, 17:49

a kod mene je svaki dan ludnica u kuci.. tata se obavezno izdere na mene,, u penziji coek pa ne zna sta ce od sebe..
kladionica mu je najveca zanimacija.. :respekt pravi i rucak, jer mama stalno radi..
jedan brat ozenjen u Hr,, a ovaj drugi smuca se napolju stalno, kuci samo prespava i net mi trosi..
nekad se zna desit da se svi medjusobno posvadjamo..
a ja sam tad najbucnija (jednom kad sam se svadjala, mama mi rekla da sam isto ciganka kad se krene derat)..
a kad onaj brat dodje iz hr zna se desit da se nas 3 brace potucemo,, posto oni mene smatraju ko musko.. i udaraju tako..
al to sve sala..
ja najmladja, pomalo razmazena, zinem dobijem.. sta cu kad me tata ne moze odbit.. al u svemu tome postoji nesto sto nikad nisam dobila.. nisam se nikad mazila, cak ni s mamom.. jednostavno oni to ne znaju pokazivat, znaju samo kupovat da pokazu da im je stalo., a oni ne znaju da mene to bas i ne zanima,, da mi je uvijek trebala lijepa rijec itd.. al et..
ne znam da li ce mi nedostajat kad odem od njih.. :tuga
i sa mamom nemam neki 'zenski odnos'.. nit joj mogu rec da sam zaljubljena,, a kamoli da sam spavala s nekim..
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by gejsha » 13 Feb 2011, 19:24

Maja wrote:Koga imate i kako se slažete s njima. možete li povjeriti najintimnije stvari sestri, majci...
kakav odnos imate s ocem
kako se inače slažete u kući- je li uvijek rat ili važite za finu i mirnu porodicu
imate li crnu ovcu u porodici :p
Živim s roditeljima i sestrom.Pa slažemo se baš,naravno izbije ponekad i neka svađa ali sve je to u granicama normale :hmm
Nema nekih velikih sukoba..Sestra mi je ujedno i prijateljica i mogu joj povjeriti skoro sve (mada ja o intimi inače ne volim pričati ni s kim mnogo )..I majci mogu reći dosta stvari..S ocem je okej odnos..
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by Krokodil Behko » 14 Mar 2011, 10:30

Nikakvih neslaganja nemam sa porodicom..
Znaju svi da sam nepromjenjiv pa kakav god :laugh
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Kako se slažete s porodicom?

Post by mrki62 » 14 Mar 2011, 15:36

Nit me ko šta pita a niti ja koga šta pitam - živimo moderni život ,......... sloga je bazirana na shvatanju, razumijevanju i prije svega u samostalnosti, niko ničiji tutor ne treba biti i to je to :oo
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests