Dječiji rođendani

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Dječiji rođendani

Post by Chloe » 16 Oct 2017, 10:09

Valjda nema ove teme ili je nisam mogla naći ... :hm
Ok ... ovako zanima me kako se kod vas obilježavaju dječiji rođendani?
U vrtiću? Kući?
Kako se organizuju?
Posebno me zanimaju kod školske djece,
dal' se po školama organizuju proslave/proslavice u vašim mjestima?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11327 times
Status: Online

Re: Dječiji rođendani

Post by spacebound » 16 Oct 2017, 10:31

Sad su popularne proslave u igraonicama.Meni se to licno ne svidja za moju djecu pa i ne praktikujem.Volim intimnost i toplinu, a to mi sterilna atmosfera igraonice ne pruza.Volim se sama u kuci pozabaviti cjelokupnim pripremama, jedino pravljenje torte prepustim strucnjaku, sto je sigurno sigurno je.Dovoljno su veliki djecaci da odluce kakve balone, tanjire, case, kapice i ostale djeride zele pa to biramo zajedno.
Jeste da je u igraonici puno jednostavnije, manje stresno, i ne bakces se neredom kasnije.
Kad sam ja isla u skolu bio je obicaj pocastiti drugove iz odjeljenja i uciteljicu/nastavnike/profesore bombonama ili cokoladicama.Da li se to sada promijenilo ne znam, mada mi nema logike da se u skoli slavi :hm Jedino poslije nastave, ali tako se mogu i kuci na slavlje pozvat.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Nice try » 16 Oct 2017, 13:13

Svojima sam dok su bile male slavila kod kuće,uobičajeno torta,slatkiši,grickalice i sokovi.Većinom po tridesetak pozvane djece,pa je to po cijeli dan vršljaju dok se ne sjete otići svojoj kući.Ali,tješim se,nije ni to svaki dan :valja
Kad su starije kćerke krenule tamo u sedmi-osmi razred onda su počele slaviti u lokalnoj slastičarni i to je bilo baš onako super.Naručimo im tortu kod vlasnice,bilo me stid da u njenu slastičarnu donosim tortu od kuće,a oni im pripreme grickalice i te gluposti,natpis,balone i sl. i naravno sve na kraju naplate.Nije nikad bilo skupo,baš sam se nekad pitala i kako im se isplati,ali eto.
Sada obje ove starije odu na sok sa par drugarica i to je to.Nemaju nikakve želje za nekim proslavama,a ni meni nije krivo :valja
Najmlađa još slavi kod kuće i tako će biti dok to želi.
Što se tiče obilježavanja rođendana u školi,tu je uvijek bilo isto,ponesu bombone,čokoladice ili bananice i počaste prije časova drugove ili za vrijeme velikog odmora.
Nije mi padalo na pamet nositi tortu po školi i remetiti nastavu da bi moje dijete obilježilo rođendan.Mada,toga od strane lokalnih faca nije nedostajalo.Može im se.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Chloe » 16 Oct 2017, 13:58

Ovo za školu me i ponukalo da otvorim temu jer sam ispala babaroga kod nekih roditelja pošto sam predložila
učiteljici da ne odobri zabave u školi. Imala sam većinu i nema u školi zabava.

Jutros mi je jedna mama prebacila to, okrivljujući me da sam se "stisla" (škrta) i uskratila djeci zadovoljstvo proslave rođendana u školi. :grana
Preskočila sam dio da je škola obrazovna ustanova a ne "reklamna", pa krenula sa podacima o djeci čiji roditelji ne mogu priuštiti zabave ... presjekla me i rekla da ne pametujem ... :123

Na temu smo došle kad sam pozvala njenu kćerkicu na rođendansku proslavu moje, kući naravno, ne da djetetu da dođe .... :julia
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11327 times
Status: Online

Re: Dječiji rođendani

Post by spacebound » 16 Oct 2017, 14:04

E svasta :grana Pa skola je odgojno obrazovna ustanova i van pameti je casove preskociti u korist zabave.Sta sve necu cut :grana

Pusti kraju, svega u bozjoj basti.Ti si sasvim u pravu, a ta mama bi trebala stavit prst na celo.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Chloe » 16 Oct 2017, 14:11

Nisam ni znala da je to postao trend. Onobudeš kul :cool :ooo .... Tek danas kroz razgovor sa drugim mama saznajem.

Žao je meni što dijete neće doći.

O onom što Maju zanima poslije ću ... :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Cvrle » 16 Oct 2017, 15:36

Sad je u fazonu proslava u igraonicama ili nekim trznim centrima.
Licno nisam za to i ne radim tako. Svojoj djeci pripremam rodjendane kod kuce, potrudim se i napravim i tortu, ne kupujem je. Napravim im festu posebno za djecu, gdje oni pozovu svoju raju. A onda navecer pozovemo bliznju rodbinu, odrasle i onda mi festamo. U slucaju da se desi radni dan, odnosno da su u skoli, naravno pocastimo i cijeli razred. Doduse, cura je sada dovoljno velika, tako da ce slijedeci rodjendan ako Bog da, slaviti kako ona zeli sa drugaricama vani.
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Nice try » 17 Oct 2017, 09:04

Chloe wrote: 16 Oct 2017, 14:11 Nisam ni znala da je to postao trend. Onobudeš kul :cool :ooo .... Tek danas kroz razgovor sa drugim mama saznajem.

Žao je meni što dijete neće doći.

O onom što Maju zanima poslije ću ... :zubi
Ma,to je neki trend odavno,mada kod nas uvijek isti par mama to radi.Ostala djeca samo počaste slatkišima kao što smo i mi prije radili.
Neke godine čak je i jedna učiteljica donijela tortu u školu da počasti đake za svoj rođendan :roll
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Chloe » 17 Oct 2017, 09:23

Starija kćerka ima rox u augustu kad nema škole, a sin dok je bio u O.Š. toga nije bilo, pa sam "zaostala" ... :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Zagorka » 17 Oct 2017, 13:19

Prvi rodjendan smo slavili u restoranu i potrudila sam se da bude velicanstveno.
Inace su meni djeciji rodjendani vrlo dosadni, pa sam se jako trudila da ovaj ucinim zanimljivim.
Drugi smo ono preselili iz stana u kucu, pa sam to u kuci, naveliko, sve okitila i pripremila.
Prvi gosti su stizali u 4, drugi u 7, treci u 21:30, pa sam tri sofre stavljala (sofra=gozba, jelo, trpeza).
Bili su do 8 ujutro.

U vecini slika ja imam pojas za kicmu. Sve sam rekla.

Ako nekog zanima racunica, mala je razlika. Treci isto u kuci,uz znatne modifikacije, poucena prvim iskustvom.

Cetvrti necu u kuci. Hoce li biti igraonica, restorancic, ili nesto peto, ali u kuci ga vise nece biti. Kraj.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by srculence7 » 20 Oct 2017, 03:37

Ne bih se striktno ograničila po tom pitanju, za prvi sam zakazala restoran :oo a naredne videću...
A što se igraonica tiče, meni su super, samo je bitno angažovati dobre animatore koji će znati dobro organizovati i motivisati decu da učestvuju a time je dobra zabava zagarantovana.
Tortu sama pravim ukoliko je dozvoljeno da se nosi jer su zbog opreza od trovanja neka mesta pooštrila kriterijume za to, pa je potreban neki sertifikat o ispravnosti hrane.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Chloe » 26 Oct 2018, 12:47

Starija je ove godine imala u slatičarnici kod rodice tortu, sokiće, mini vatromet i malo prošetale,
prvobitni plan je bio da kod nas prespavaju, al' kćerka je ujutro imala dogovoren odlazak na more
pa smo to pokvarile.

Ove godine do zadnjeg časa nisam znala kakvu zabavu da napravim maleckoj za rođendan.
Pošto gleda seriju Luna poželjela je njenu sliku na torti e onda mi je sinula ideja, utvrdila sam da će biti lijepo vrijeme
i fino pozvanoj djeci rekla da donesu role ... :D
Malecka je bila u crno ljubičastoj odjeći pa sam joj objezbijedila puno ljubičastih balona a broj 7 onaj veliki punjen helijem je bio srebreni ...
Uglavnom, iznenadila se društvu na rolama, torta joj se dopala a zabava bila baš zabavna ... :ok
Last edited by Chloe on 26 Oct 2018, 20:28, edited 1 time in total.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Femea » 26 Oct 2018, 20:02

U školi kod nas se ne slavi rođendan ali djeca mogu donijeti bombonice u razred.Uglavnom je proslava po igraonicama ili odu u kino.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by ina » 27 Oct 2018, 08:44

Sve rodjendane do pete godine smo proslavili kod kuce, uz uski krug najdrazih ljudi i njihove djece.
Za sesti rodjendan, "odvajanjem" od drugova iz vrtica, odlucili smo se za neku vrstu igraonice, uglavnom prostor za nesto siri krug. Iznenadjenje i animatori.
Mali se odusevio.
I ovdje inace se najvise koriste slicne proslave kad je u pitanju jaci broj ljudi i djece.

Malisani budu bas sretni a i mi uzivamo s njima. :ha Pogotovo oni koji se ne boje drekati, plesati ples del kva kva, voziti imaginarni voz, igrati igrice stipa.
I ako je i vrijeme povoljno moze se poneka partija odograti i vani.
U kuci je nekako limitirano, koliko prostora bilo. I koliko gazde bili opusteni ljudi koje ne tangira isprljan tepih ili mrljave rucice na zidu itd
U razred se inace nose samo bombone.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Sheval » 27 Oct 2018, 15:00

E pa stvarno... :tuga

Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by storm » 27 Oct 2018, 15:11

ina wrote: 27 Oct 2018, 08:44 Sve rodjendane do pete godine smo proslavili kod kuce, uz uski krug najdrazih ljudi i njihove djece.
Za sesti rodjendan, "odvajanjem" od drugova iz vrtica, odlucili smo se za neku vrstu igraonice, uglavnom prostor za nesto siri krug. Iznenadjenje i animatori.
Mali se odusevio.
I ovdje inace se najvise koriste slicne proslave kad je u pitanju jaci broj ljudi i djece.

Malisani budu bas sretni a i mi uzivamo s njima. :ha Pogotovo oni koji se ne boje drekati, plesati ples del kva kva, voziti imaginarni voz, igrati igrice stipa.
I ako je i vrijeme povoljno moze se poneka partija odograti i vani.
U kuci je nekako limitirano, koliko prostora bilo. I koliko gazde bili opusteni ljudi koje ne tangira isprljan tepih ili mrljave rucice na zidu itd
U razred se inace nose samo bombone.
Ja sam bio upao u mlin tih rođendana :lupa
Velike obitelji po meni i po materi mu...
Znaci dva puta, jedni, pa drugi...pa još jednom sa frendovima iz skole, pa na kraju sa ekipom s treninga :spavanje
Sad mu dam 200€ i brisi sa ekipom :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Nice try » 27 Oct 2018, 16:42

Sheval wrote: 27 Oct 2018, 15:00 E pa stvarno... :tuga

Image
Ružno, bijedno, nekolegijalno.
Moja djeca odu gdje god su pozvane, družile se intenzivno ili ne sa slavljenikom.
Isto tako i njima svako dođe. Pa, neka.
Ali, ostaviti ovako dječaka...ne znam.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Femea » 27 Oct 2018, 22:03

Sheval wrote: 27 Oct 2018, 15:00 E pa stvarno... :tuga

A jooj, pile malo :(
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by Socrates » 27 Oct 2018, 22:13

Ne znam sta bih ovdje rekao.

Zar je ovo za vijesti?
. . . . . . . . .

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Dječiji rođendani

Post by uvijek_kontra » 28 Oct 2018, 14:04

Soc, naravno da nije. Al roditelji umjesto da naprave njegov rodjendan SVEJEDNO poseban, oni traze paznju putem novina kako bih neko vidio I napravio sinu rodjendan posebnim. Nije prvi put. Povraca mi se od takvih roditelja. Ne kazem da nije lijepo to sto nitko nije dosao, al okreni pricu I napravi opet nesto posebno.

Ovo je meni dno dna. Objavi pa cekaj sta ce bit. Neki dobiju pisma ljudi, drugi poklone I ko fol djeca se raduju tome. Bitch please, djece hoce svoje prijatelje il nesto zabavno za rd, a ne pisma nekih nepoznatih ljudi.

Bilo je primjera gdje su se javljali poznati itd. Pitam se samo zasto roditelji ne provjere ko ce doci, a ko ne. Bar se u moje vrijeme to dogovaralo I tacno se znao broj.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests