Obrazovanje Djece !

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Mutevelija » 06 Nov 2017, 15:01

E to cu Chloe npr emocije i impulsivno reagovanje
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Obrazovanje Djece !

Post by srculence7 » 06 Nov 2017, 23:49

Remzo, lako je drugima pametovati, kad nismo lično upleteni u priču...
A i lepo vaspitana deca prave pogrešne izbore, ovo zadnje da je greška se ograđujem jer momka ne poznajem i ne znam kakav je konkretno problem koji ti predstavlja smetnju :cudi
A ne mislim da je rešenje razgovor tog tipa sa njegovim ocem nego kako sam ti već pisala samo nalaženje kompromisa sa ćerkom ;)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Remzudin » 07 Nov 2017, 09:26

srculence7 wrote: 06 Nov 2017, 23:49 Remzo, lako je drugima pametovati, kad nismo lično upleteni u priču...
A i lepo vaspitana deca prave pogrešne izbore, ovo zadnje da je greška se ograđujem jer momka ne poznajem i ne znam kakav je konkretno problem koji ti predstavlja smetnju :cudi
A ne mislim da je rešenje razgovor tog tipa sa njegovim ocem nego kako sam ti već pisala samo nalaženje kompromisa sa ćerkom ;)

gotovo je sad,ja sam sa Ocom vec pricao.
Steta sto nisi isto bila tu,pa da si vidjela oci momka kako su bili krvavno crveni od huje i muke.
U njegovim misljenjima sam video kako bi on volio meni raspolti glavu sa sikirom.

Karte su sad kompletno iz nova izmjesani,kako sam se sa Ocom dogovorio slozi ce se svi sa svakakvim kompromisom

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Remzudin » 07 Nov 2017, 09:32

Chloe wrote: 06 Nov 2017, 15:01
Mutevelija wrote: 06 Nov 2017, 14:59
storm wrote: 06 Nov 2017, 14:57
Chloe wrote: 06 Nov 2017, 14:44

Koja te noga boli? :zubi
Jel to sigurno, da je u pitanju bol noge?
Boli me sad i dusa
Sad se ne možeš smijati iza monitora ... :ccc

I neću više pisati ovdje da ne naljutim Remzu. :zubi

nemozes me naljutiti,juce sam eksplodirao od ljutnosti da u sebi nemam vise Adrenalina.
Sve sta kases,osjetio bi sad kao mazaliste.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Obrazovanje Djece !

Post by srculence7 » 08 Nov 2017, 03:13

Remzudin wrote: 07 Nov 2017, 09:26
gotovo je sad,ja sam sa Ocom vec pricao.
Steta sto nisi isto bila tu,pa da si vidjela oci momka kako su bili krvavno crveni od huje i muke.
U njegovim misljenjima sam video kako bi on volio meni raspolti glavu sa sikirom.

Karte su sad kompletno iz nova izmjesani,kako sam se sa Ocom dogovorio slozi ce se svi sa svakakvim kompromisom
Hajde, valjda će ti to biti dugoročno rešenje :roll
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by storm » 08 Nov 2017, 06:22

Nece...mislim, mozemo se i lagati pa sa aklamacijom pozdraviti rjesenje :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Remzudin » 08 Nov 2017, 12:32

srculence7 wrote: 08 Nov 2017, 03:13
Remzudin wrote: 07 Nov 2017, 09:26
gotovo je sad,ja sam sa Ocom vec pricao.
Steta sto nisi isto bila tu,pa da si vidjela oci momka kako su bili krvavno crveni od huje i muke.
U njegovim misljenjima sam video kako bi on volio meni raspolti glavu sa sikirom.

Karte su sad kompletno iz nova izmjesani,kako sam se sa Ocom dogovorio slozi ce se svi sa svakakvim kompromisom
Hajde, valjda će ti to biti dugoročno rešenje :roll
zavisi od definacije "dugorocno" !
Moj Plan je ograncen na 2 Godine dok ona nedobije Diplomu u ruke.
Sta ce posle biti,to ja neznam ali gledat cu dalje da neradi sta hoce.
Nadam se da ce se do tada smanjivati doza hormona pubertetnost i da ce biti malo pametnija.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Obrazovanje Djece !

Post by srculence7 » 08 Nov 2017, 23:09

Razumem te, ti si mišljenja - čemu žurba?
Za sve ima vremena, mada, da te ne obeshrabrujem ali nekada ipak neke stvari krenu preko reda, e onda je bitno trezveno razmisliti o najbolje mogućem ishodu i kako ga ostvariti. Dobro je da si svestan šta sve te godine povlače sa sobom i kako su česte impulsivne reakcije :ok
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Black woman
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1956
Joined: 02 Feb 2018, 18:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Black woman » 11 Apr 2018, 09:38

a što da kažem uhhh moja je još malena pa popizdi,ima sve petice u školi osim
Tjelesnog 1,2
glazbeni 2,2
ja popizdila kad ugledala
upita je bogati dragoga jesi ti normalna Tjelesni 1 pa koji ti je bog
a ona meni,jasno i glasno ja neću igrati nogomet mene to ne zanima ja nisam muško a oni neka igraju svakog dana što se mene tiče ja sigurno neću,
a što se tiče glazbenoga ja pjevati neću niti će mi to trebati u životu niti se sa tim mislim baviti eno im pa neka pjevaju

I sad što bi čovjek na to reko ja zinula ko tele,oplete mala po meni kao da sam ja dobila te ocjene :plavi :plavi :plavi

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Cvrle » 11 Apr 2018, 11:38

Black woman wrote: 11 Apr 2018, 09:38 a što da kažem uhhh moja je još malena pa popizdi,ima sve petice u školi osim
Tjelesnog 1,2
glazbeni 2,2
ja popizdila kad ugledala
upita je bogati dragoga jesi ti normalna Tjelesni 1 pa koji ti je bog
a ona meni,jasno i glasno ja neću igrati nogomet mene to ne zanima ja nisam muško a oni neka igraju svakog dana što se mene tiče ja sigurno neću,
a što se tiče glazbenoga ja pjevati neću niti će mi to trebati u životu niti se sa tim mislim baviti eno im pa neka pjevaju

I sad što bi čovjek na to reko ja zinula ko tele,oplete mala po meni kao da sam ja dobila te ocjene :plavi :plavi :plavi
I moja je dobila 1 iz fudbala, al zato odbojka, rukomet, tenis, kosarka, atletika... suhe 5 :srce
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Mutevelija » 11 Apr 2018, 11:39

Zar se fudbal ocjenjuje :haha
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Cvrle » 11 Apr 2018, 14:13

Mutevelija wrote: 11 Apr 2018, 11:39 Zar se fudbal ocjenjuje :haha
Da, dragi Mute... Prema nastavnom planu i programu moraju imati ocjene iz svih sportskih disciplina, na osnovu kojih se dobije konacna zakljucna ocjena. I to moraju prvo odgovarati teoriju, pa onda fizicko... Pa to sam imala i ja u skoli, a vjerujem i ti...
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Obrazovanje Djece !

Post by srculence7 » 11 Apr 2018, 14:55

Imali smo i mi takvo ocenjivanje ali mi se čini da kriterijumi nisu bili toliko visoki.
Nije svako ni za sport, bilo je izuzetnih učenika iz drugih oblasti koji su bili trapavi.
A ne bih delila sportove na muške i ženske, ima i žena koje se odlično snalaze i kada je fudbal u pitanju, ja sam volela da budem golman :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Nice try » 11 Apr 2018, 15:01

Kod nas nisu tako strogi kriteriji, za jedno polugodište dobiju dvije ocjene iz tjelesnog. Niti treba djecu forsirati da igraju i bave se svim mogućim sportovima.
Nijedno dijete nije nadareno za svaki sport, niti treba tako rigorozno ocjenjivati. To je frustrirajuće za dijete.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by storm » 11 Apr 2018, 15:13

Cvrle wrote: 11 Apr 2018, 14:13
Mutevelija wrote: 11 Apr 2018, 11:39 Zar se fudbal ocjenjuje :haha
Da, dragi Mute... Prema nastavnom planu i programu moraju imati ocjene iz svih sportskih disciplina, na osnovu kojih se dobije konacna zakljucna ocjena. I to moraju prvo odgovarati teoriju, pa onda fizicko... Pa to sam imala i ja u skoli, a vjerujem i ti...
Heh ovdje je zanimljivo...kod same sportske i nema teorije u obliku testa...prof objasni i podijeli ponegdje i materijal o pravilima u odredjenim sportovima....e...
Jesi li propao :lupa znaci jedinica iz sportskog...
Ide popravni sa teorijom, test o pravilima u sportu, izvođenje nekih vjezbi, te za finale cooperov test u malo blazem obliku...

Moje je misljenje, da je potrebnija sportska nastava nego ikad...
Za nas nije bila frka...ja sam na sat tjelesnog u skoli, nabio barem 5-6 sati jos na igralistu poslijepodne...ovi danas se nakon toga i ako ne treniraju nista....nabiju na smartphone ili comp ...i filozofiraju...
Ides gradom, srednjeskolci...sve guzato sa 15...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Cvrle » 11 Apr 2018, 15:20

Pa od prilike je to i kod nas bilo sto se tice teorije... Visina kosa, dimenzije igralista, pravila, faulovi, folovi golovi stative i precke...
Eh to kad izbiflas ides na teren da se pokazes... Sutni loptu vrhom noge (prstima) kec ko kuca... Malo zakrenes nogu i laganini je dodas, ma petica ko vrata... Ubacis 3-cu, zabijes s krila, ofajdaris forgend i zakljucna petica.

A sto se tice danasnje djece... :grana
Jucer kad nisam na sred Saraj'va okinula plakati necu nikad :grana
Djevojcice izmedju 15 i 18 godina, okrugle ko burencad, noge covjece ko balvani... Ono se jedva krece... Ne dao Bog da stanu na vagu...

Muski, majko mila... Ono sad o fudbalu zna samo s TV-a, nemoj slucajno ko da fotelju zauzme, ili da ga ne daj Boze neko izazove na igraliste ili u dvoranu da razbace "na male" :grana
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Socrates » 11 Apr 2018, 15:29

Opet ogovarate današnju djecu. :ccc
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Mutevelija » 11 Apr 2018, 15:29

Cvrle wrote: 11 Apr 2018, 14:13
Mutevelija wrote: 11 Apr 2018, 11:39 Zar se fudbal ocjenjuje :haha
Da, dragi Mute... Prema nastavnom planu i programu moraju imati ocjene iz svih sportskih disciplina, na osnovu kojih se dobije konacna zakljucna ocjena. I to moraju prvo odgovarati teoriju, pa onda fizicko... Pa to sam imala i ja u skoli, a vjerujem i ti...
Kod nas kad profesor ne zna sta ce zadati kaze idjte igrajte fudbala.
A kad je ozbiljnije preskakanje kozlica bacanje kugle trokorak, a fudbal stalno igrali bez ocjenjivanja :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Black woman
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1956
Joined: 02 Feb 2018, 18:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Black woman » 12 Apr 2018, 08:05

Cvrle wrote: 11 Apr 2018, 11:38
Black woman wrote: 11 Apr 2018, 09:38 a što da kažem uhhh moja je još malena pa popizdi,ima sve petice u školi osim
Tjelesnog 1,2
glazbeni 2,2
ja popizdila kad ugledala
upita je bogati dragoga jesi ti normalna Tjelesni 1 pa koji ti je bog
a ona meni,jasno i glasno ja neću igrati nogomet mene to ne zanima ja nisam muško a oni neka igraju svakog dana što se mene tiče ja sigurno neću,
a što se tiče glazbenoga ja pjevati neću niti će mi to trebati u životu niti se sa tim mislim baviti eno im pa neka pjevaju

I sad što bi čovjek na to reko ja zinula ko tele,oplete mala po meni kao da sam ja dobila te ocjene :plavi :plavi :plavi
I moja je dobila 1 iz fudbala, al zato odbojka, rukomet, tenis, kosarka, atletika... suhe 5 :srce
uhhh vi ste napredni, ovamo se samo igra Nogomet ništa drugo,ili im da da trče deset minuta oko igrališta i to je sve,ide ona i trči ali poslije trčanja ide se na Nogomet i ona ode na klupu i sjedi učitelj dođe kod nje i sjedi sa njom i ona mu govori,mene Nogomet ne zanima i ja ne želim igrati to plus boli me palac od noge jer mi ulazi nokat u meso,a drugi su svi nasilni i udaraju najviše oko lopte,i on njoj lipo reko dobro mala ti sjedi i gledaj.Baš lipo ha,reko joj budeš išla ovo lito na produžnu iz Tjelesnog u pm.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Nice try » 12 Apr 2018, 12:46

Black woman wrote: 12 Apr 2018, 08:05
Cvrle wrote: 11 Apr 2018, 11:38
Black woman wrote: 11 Apr 2018, 09:38 a što da kažem uhhh moja je još malena pa popizdi,ima sve petice u školi osim
Tjelesnog 1,2
glazbeni 2,2
ja popizdila kad ugledala
upita je bogati dragoga jesi ti normalna Tjelesni 1 pa koji ti je bog
a ona meni,jasno i glasno ja neću igrati nogomet mene to ne zanima ja nisam muško a oni neka igraju svakog dana što se mene tiče ja sigurno neću,
a što se tiče glazbenoga ja pjevati neću niti će mi to trebati u životu niti se sa tim mislim baviti eno im pa neka pjevaju

I sad što bi čovjek na to reko ja zinula ko tele,oplete mala po meni kao da sam ja dobila te ocjene :plavi :plavi :plavi
I moja je dobila 1 iz fudbala, al zato odbojka, rukomet, tenis, kosarka, atletika... suhe 5 :srce
uhhh vi ste napredni, ovamo se samo igra Nogomet ništa drugo,ili im da da trče deset minuta oko igrališta i to je sve,ide ona i trči ali poslije trčanja ide se na Nogomet i ona ode na klupu i sjedi učitelj dođe kod nje i sjedi sa njom i ona mu govori,mene Nogomet ne zanima i ja ne želim igrati to plus boli me palac od noge jer mi ulazi nokat u meso,a drugi su svi nasilni i udaraju najviše oko lopte,i on njoj lipo reko dobro mala ti sjedi i gledaj.Baš lipo ha,reko joj budeš išla ovo lito na produžnu iz Tjelesnog u pm.
Vidiš kao to utiče na dijete koje očigledno nije nadareno za nogomet.Pravo mučenje za nju.
Neka se djeca bave sportom,neka budu fizički aktivni,ali neka nađu neki drugi način da pokažu svoje vještine i ono u čemu su dobri.Ali,tada se treba potruditi,obratiti pažnju na dijete.posvetiti se svom poslu...
Najveće je glupost djetetu koje ima sve petice kvariti prosjek,samopouzdanje i sve drugo,nekom slabijom ocjenom iz tjelesnog.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests