Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Šta je bolja opcija za dijete?

Ostanak u domu za nezbrinutu djecu
8
32%
Odrastanje u istospolnoj obitelji
17
68%
 
Total votes: 25

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Čarobni » 01 Dec 2018, 17:00

Nije toliko stvar u dodjeli prava na usvajanje, već u formiranju prioritetnih grupa. Nije u redu da, u opštem slučaju, samac ili homo par imaju prioritet jednak onome kojeg imaju hetero parovi.

Dobrobit djeteta na prvom mjestu.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Mutevelija » 01 Dec 2018, 17:06

Vrag wrote: 01 Dec 2018, 16:55
Mutevelija wrote: 01 Dec 2018, 04:14
Čupava wrote: 30 Nov 2018, 21:59
Mutevelija wrote: 30 Nov 2018, 21:24 Jest ne želim nije mi normalno
Ti znaci bi radije dijete ostavio u neuslvnom domu za nezbrinutu djecu, nego dao na usvojenje (zaposlenim, standebeno situranim i educiranim)homoseksualcima?
Da I ne samo ja, ali fala Bogu zasad nemamo tih animalija u državi.

Eto zašto dvije žene jedan muškarac, žene su zaslijepljene emocijama i ne vide kobnost ove odluke, neće da razmišljaju o tome kakvo zlo ovo predstavlja. I dosta sklonije spletkama i traču od muškaraca da bi došle do cilja, nekad čak i lažima.
"“I navedite dva svjedoka, dva muškarca vaša. A ako nema dvojice muškaraca, onda jednog muškarca i dvije žene koje prihvatate kao svjedoke. Ako jedna od njih dvije zaboravi, neka je druga podsjeti” (el-Bekara, 282)
Nema se tu ẞta ulaziti u emocije sta sa dijetom, loše po društvo i gotovo, ne znam sta te sprječava da razmisliš ili neces namjerno ili ne možeš.
Da unaprijed princove na konjima upozorim da ne beru poene na mom 'seksizmu, i ' homofobiji' ja ne šljivom tu vašu političku korektnost, što na umu to na drumu
Ja ostajem pri svom mišljenju.
:grana
Tvoj nick sve govori :kafa
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Vrag » 01 Dec 2018, 17:07

Mutevelija wrote: 01 Dec 2018, 17:06
Vrag wrote: 01 Dec 2018, 16:55
Mutevelija wrote: 01 Dec 2018, 04:14
Čupava wrote: 30 Nov 2018, 21:59

Ti znaci bi radije dijete ostavio u neuslvnom domu za nezbrinutu djecu, nego dao na usvojenje (zaposlenim, standebeno situranim i educiranim)homoseksualcima?
Da I ne samo ja, ali fala Bogu zasad nemamo tih animalija u državi.

Eto zašto dvije žene jedan muškarac, žene su zaslijepljene emocijama i ne vide kobnost ove odluke, neće da razmišljaju o tome kakvo zlo ovo predstavlja. I dosta sklonije spletkama i traču od muškaraca da bi došle do cilja, nekad čak i lažima.
"“I navedite dva svjedoka, dva muškarca vaša. A ako nema dvojice muškaraca, onda jednog muškarca i dvije žene koje prihvatate kao svjedoke. Ako jedna od njih dvije zaboravi, neka je druga podsjeti” (el-Bekara, 282)
Nema se tu ẞta ulaziti u emocije sta sa dijetom, loše po društvo i gotovo, ne znam sta te sprječava da razmisliš ili neces namjerno ili ne možeš.
Da unaprijed princove na konjima upozorim da ne beru poene na mom 'seksizmu, i ' homofobiji' ja ne šljivom tu vašu političku korektnost, što na umu to na drumu
Ja ostajem pri svom mišljenju.
:grana
Tvoj nick sve govori :kafa
Sta?

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Mutevelija » 01 Dec 2018, 17:14

Šejtan vrag nečastivi,radzim- udaljeni od Božije milosti, zato i ne shvatas ovu opasnost :kafa
A i on prokletnik se sluzi logikom da zavede ljude, ali vjeruje da Bog postoji, samo mu se ne pokorava.
I zakleo se da Ce ljudima biti neprijatelj do Sudnjega dana, da ce im na sve nacine prilaziti, s oni misliti da su pametni, sa svojim egom tj nefsom sebe u propast dovesti.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by ina » 02 Dec 2018, 15:36

statebriga wrote: 01 Dec 2018, 13:53
ina wrote: 01 Dec 2018, 11:01
statebriga wrote: 30 Nov 2018, 22:16 najvci problem je : zasto je proces usvajanje djece tako dug , znaci, drzava, birokaracija najvise uskracuje djeci sretno djetinjstvo

u US je lakse usvojiti djete iz inostranstva, umjesto djete iz vlastte drzave :hm
I ovdje je ista prica. Puna sirotista (i djeca su nekome novcani profit) a ljudi moraju usvojiti iz inostranstva.
A za to su potrebne, ne male cifre.

Neko nema ni priblizu predstavu sta ta djeca inace prolaze u sirotistu (na stranu oni koji doista operiraju u korist te djece i kojih je jako malo) pa konta da je to ipak bolje od neke druge itekako humanije solucije.
ina, npravljen je biznis od svega, zvuci brutalno, ali je tako :123
Jeste. A mislis da ne bismo mogli napraviti korak naprijed bar kad su djeca u pitanju?
Svijest ima sidrište.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Venera » 02 Dec 2018, 15:39

ina wrote: 02 Dec 2018, 15:36
statebriga wrote: 01 Dec 2018, 13:53
ina wrote: 01 Dec 2018, 11:01
statebriga wrote: 30 Nov 2018, 22:16 najvci problem je : zasto je proces usvajanje djece tako dug , znaci, drzava, birokaracija najvise uskracuje djeci sretno djetinjstvo

u US je lakse usvojiti djete iz inostranstva, umjesto djete iz vlastte drzave :hm
I ovdje je ista prica. Puna sirotista (i djeca su nekome novcani profit) a ljudi moraju usvojiti iz inostranstva.
A za to su potrebne, ne male cifre.

Neko nema ni priblizu predstavu sta ta djeca inace prolaze u sirotistu (na stranu oni koji doista operiraju u korist te djece i kojih je jako malo) pa konta da je to ipak bolje od neke druge itekako humanije solucije.
ina, npravljen je biznis od svega, zvuci brutalno, ali je tako :123
Jeste. A mislis da ne bismo mogli napraviti korak naprijed bar kad su djeca u pitanju?
naravo da bi mogli, ali je , u svim drsutvima, novac najcesce prioritet , a humanost je na dnu liste prioriteta :rumenko
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by ina » 02 Dec 2018, 16:12

Čupava wrote: 01 Dec 2018, 09:59
Mutevelija wrote: 01 Dec 2018, 04:14
Čupava wrote: 30 Nov 2018, 21:59
Mutevelija wrote: 30 Nov 2018, 21:24 Jest ne želim nije mi normalno
Ti znaci bi radije dijete ostavio u neuslvnom domu za nezbrinutu djecu, nego dao na usvojenje (zaposlenim, standebeno situran
im i educiranim)homoseksualcima?
Da I ne samo ja, ali fala Bogu zasad nemamo tih animalija u državi.

Eto zašto dvije žene jedan muškarac, žene su zaslijepljene emocijama i ne vide kobnost ove odluke, neće da razmišljaju o tome kakvo zlo ovo predstavlja. I dosta sklonije spletkama i traču od muškaraca da bi došle do cilja, nekad čak i lažima.
"“I navedite dva svjedoka, dva muškarca vaša. A ako nema dvojice muškaraca, onda jednog muškarca i dvije žene koje prihvatate kao svjedoke. Ako jedna od njih dvije zaboravi, neka je druga podsjeti” (el-Bekara, 282)
Nema se tu ẞta ulaziti u emocije sta sa dijetom, loše po društvo i gotovo, ne znam sta te sprječava da razmisliš ili neces namjerno ili ne možeš.
Da unaprijed princove na konjima upozorim da ne beru poene na mom 'seksizmu, i ' homofobiji' ja ne šljivom tu vašu političku korektnost, što na umu to na drumu
Ja ostajem pri svom mišljenju.
Uh..Hvala Bogu da svi imamo razlicita misljenja..

Dan kada budes imao djete drugacije ces razmisljati, i sve ces ucinii da ono bude zadovoljno, i sretno, jer kada su oni sretni i roditelji su takoder.. :ok I tek onda ces shvatiti da se neke stvari odvijaju mimo tvoje zelje..i da neces razmisljati kao sto sada razmisljas..

Sigurna sam da ti ne bi bilo lahko kada bi imao sina homoseksualca, koji mora da krije jedan dio svog identiteta, nosi teret zbog drusvta u kojeme zivi , teret koji mu otezava rast i dalji razvoj, koji ga dovodi do spoznaje da je krivac samo zato sto njegova seksualna opredjeljenost nije prihvacena, i to stanje je jedan od najdestruktivnijih osjecaja.
Moze biti, a i ne znaci.
Sjetih se kad sam bila u bolnici tokom i poslije poroda.
U sobi sa mnom bila jedna mladja djevojka. Bolovi je osamutili i u sklopu nekih problema koje je imala stalno je plakala. Pratile je dvije medicinske sestre. Jedna podosta starija, druga mladja. Starijoj prekipilo i u dvije tri: I ja sam rodila troje, ne boli samo tebe!
Mladja (nije imala djece) me samo pogledala i nastavila raditi svoje sa istom brigom i intenzitetom.
Tacno joj se vidjelo na licu razumjevanje.


Hocu samo reci da nas ponekad ne promijene ni iskustva, nevezano iskljucivo za Muteveliju.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Čupava » 02 Dec 2018, 16:22

ina wrote: 02 Dec 2018, 16:12
Čupava wrote: 01 Dec 2018, 09:59
Mutevelija wrote: 01 Dec 2018, 04:14
Čupava wrote: 30 Nov 2018, 21:59

Ti znaci bi radije dijete ostavio u neuslvnom domu za nezbrinutu djecu, nego dao na usvojenje (zaposlenim, standebeno situran
im i educiranim)homoseksualcima?
Da I ne samo ja, ali fala Bogu zasad nemamo tih animalija u državi.

Eto zašto dvije žene jedan muškarac, žene su zaslijepljene emocijama i ne vide kobnost ove odluke, neće da razmišljaju o tome kakvo zlo ovo predstavlja. I dosta sklonije spletkama i traču od muškaraca da bi došle do cilja, nekad čak i lažima.
"“I navedite dva svjedoka, dva muškarca vaša. A ako nema dvojice muškaraca, onda jednog muškarca i dvije žene koje prihvatate kao svjedoke. Ako jedna od njih dvije zaboravi, neka je druga podsjeti” (el-Bekara, 282)
Nema se tu ẞta ulaziti u emocije sta sa dijetom, loše po društvo i gotovo, ne znam sta te sprječava da razmisliš ili neces namjerno ili ne možeš.
Da unaprijed princove na konjima upozorim da ne beru poene na mom 'seksizmu, i ' homofobiji' ja ne šljivom tu vašu političku korektnost, što na umu to na drumu
Ja ostajem pri svom mišljenju.
Uh..Hvala Bogu da svi imamo razlicita misljenja..

Dan kada budes imao djete drugacije ces razmisljati, i sve ces ucinii da ono bude zadovoljno, i sretno, jer kada su oni sretni i roditelji su takoder.. :ok I tek onda ces shvatiti da se neke stvari odvijaju mimo tvoje zelje..i da neces razmisljati kao sto sada razmisljas..

Sigurna sam da ti ne bi bilo lahko kada bi imao sina homoseksualca, koji mora da krije jedan dio svog identiteta, nosi teret zbog drusvta u kojeme zivi , teret koji mu otezava rast i dalji razvoj, koji ga dovodi do spoznaje da je krivac samo zato sto njegova seksualna opredjeljenost nije prihvacena, i to stanje je jedan od najdestruktivnijih osjecaja.
Moze biti, a i ne znaci.
Sjetih se kad sam bila u bolnici tokom i poslije poroda.
U sobi sa mnom bila jedna mladja djevojka. Bolovi je osamutili i u sklopu nekih problema koje je imala stalno je plakala. Pratile je dvije medicinske sestre. Jedna podosta starija, druga mladja. Starijoj prekipilo i u dvije tri: I ja sam rodila troje, ne boli samo tebe!
Mladja (nije imala djece) me samo pogledala i nastavila raditi svoje sa istom brigom i intenzitetom.
Tacno joj se vidjelo na licu razumjevanje.


Hocu samo reci da nas ponekad ne promijene ni iskustva, nevezano iskljucivo za Muteveliju.
Da u pravu si... tacno je to ali eto ja to ono klasicno , vidjet ces kad budes imao djecu...jer za njih sve cinimo, a do dana dok ih nemamo ne znamo koliko i na sto smo sve spremni... za njihovo dobro.. Ok
.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Chloe » 02 Dec 2018, 16:31

Imam kontakte sa dompmza nezbrinutu djecu Duga.
X puta bila, radili smo akcije podrške.
Imamo i mi dvije kuće za nezbrinutu djecu i socijalne slučajeve. Njih redovno obilazim. Bajrame obavezno.
Ne volim neke stvari pričati jer gube svoju vrednost.

Prijatelji su mi ove godine usvojili djevijčicu. Rodica ima dječaka od 16. godina usvojen kao beba, druga ima curicu od 13. godina... :srce
Ti domovi... Uposlenici.. Većina vremenom okameni. Ta djeca su posao. Odradi i idi kući. Nisu svi brz emocija ali uglavnom je to posao ...
Ljubav je bitna, pokretač svega. U nedostatku ljubavi odrastaju nepotpuni ljudi... Kako god, bolje da dvoje brine s ljubavlju o djetetu nego da je "inventar" nekog doma.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by ina » 02 Dec 2018, 16:37

Čupava wrote: 02 Dec 2018, 16:22
ina wrote: 02 Dec 2018, 16:12
Čupava wrote: 01 Dec 2018, 09:59
Mutevelija wrote: 01 Dec 2018, 04:14

Da I ne samo ja, ali fala Bogu zasad nemamo tih animalija u državi.

Eto zašto dvije žene jedan muškarac, žene su zaslijepljene emocijama i ne vide kobnost ove odluke, neće da razmišljaju o tome kakvo zlo ovo predstavlja. I dosta sklonije spletkama i traču od muškaraca da bi došle do cilja, nekad čak i lažima.
"“I navedite dva svjedoka, dva muškarca vaša. A ako nema dvojice muškaraca, onda jednog muškarca i dvije žene koje prihvatate kao svjedoke. Ako jedna od njih dvije zaboravi, neka je druga podsjeti” (el-Bekara, 282)
Nema se tu ẞta ulaziti u emocije sta sa dijetom, loše po društvo i gotovo, ne znam sta te sprječava da razmisliš ili neces namjerno ili ne možeš.
Da unaprijed princove na konjima upozorim da ne beru poene na mom 'seksizmu, i ' homofobiji' ja ne šljivom tu vašu političku korektnost, što na umu to na drumu
Ja ostajem pri svom mišljenju.
Uh..Hvala Bogu da svi imamo razlicita misljenja..

Dan kada budes imao djete drugacije ces razmisljati, i sve ces ucinii da ono bude zadovoljno, i sretno, jer kada su oni sretni i roditelji su takoder.. :ok I tek onda ces shvatiti da se neke stvari odvijaju mimo tvoje zelje..i da neces razmisljati kao sto sada razmisljas..

Sigurna sam da ti ne bi bilo lahko kada bi imao sina homoseksualca, koji mora da krije jedan dio svog identiteta, nosi teret zbog drusvta u kojeme zivi , teret koji mu otezava rast i dalji razvoj, koji ga dovodi do spoznaje da je krivac samo zato sto njegova seksualna opredjeljenost nije prihvacena, i to stanje je jedan od najdestruktivnijih osjecaja.
Moze biti, a i ne znaci.
Sjetih se kad sam bila u bolnici tokom i poslije poroda.
U sobi sa mnom bila jedna mladja djevojka. Bolovi je osamutili i u sklopu nekih problema koje je imala stalno je plakala. Pratile je dvije medicinske sestre. Jedna podosta starija, druga mladja. Starijoj prekipilo i u dvije tri: I ja sam rodila troje, ne boli samo tebe!
Mladja (nije imala djece) me samo pogledala i nastavila raditi svoje sa istom brigom i intenzitetom.
Tacno joj se vidjelo na licu razumjevanje.


Hocu samo reci da nas ponekad ne promijene ni iskustva, nevezano iskljucivo za Muteveliju.
Da u pravu si... tacno je to ali eto ja to ono klasicno , vidjet ces kad budes imao djecu...jer za njih sve cinimo, a do dana dok ih nemamo ne znamo koliko i na sto smo sve spremni... za njihovo dobro.. Ok
Razumijem sta hoces reci...
Meni samo naislo to sjecanje pa se nadovezah...
Svijest ima sidrište.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Venera » 02 Dec 2018, 16:54

Chloe wrote: 02 Dec 2018, 16:31 Imam kontakte sa dompmza nezbrinutu djecu Duga.
X puta bila, radili smo akcije podrške.
Imamo i mi dvije kuće za nezbrinutu djecu i socijalne slučajeve. Njih redovno obilazim. Bajrame obavezno.
Ne volim neke stvari pričati jer gube svoju vrednost.

Prijatelji su mi ove godine usvojili djevijčicu. Rodica ima dječaka od 16. godina usvojen kao beba, druga ima curicu od 13. godina... :srce
Ti domovi... Uposlenici.. Većina vremenom okameni. Ta djeca su posao. Odradi i idi kući. Nisu svi brz emocija ali uglavnom je to posao ...
Ljubav je bitna, pokretač svega. U nedostatku ljubavi odrastaju nepotpuni ljudi... Kako god, bolje da dvoje brine s ljubavlju o djetetu nego da je "inventar" nekog doma.
:srce :srce
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81119
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6997 times
Status: Online

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Julia-Klara » 02 Dec 2018, 16:56

Chloe wrote: 02 Dec 2018, 16:31 Imam kontakte sa dompmza nezbrinutu djecu Duga.
X puta bila, radili smo akcije podrške.
Imamo i mi dvije kuće za nezbrinutu djecu i socijalne slučajeve. Njih redovno obilazim. Bajrame obavezno.
Ne volim neke stvari pričati jer gube svoju vrednost.

Prijatelji su mi ove godine usvojili djevijčicu. Rodica ima dječaka od 16. godina usvojen kao beba, druga ima curicu od 13. godina... :srce
Ti domovi... Uposlenici.. Većina vremenom okameni. Ta djeca su posao. Odradi i idi kući. Nisu svi brz emocija ali uglavnom je to posao ...
Ljubav je bitna, pokretač svega. U nedostatku ljubavi odrastaju nepotpuni ljudi... Kako god, bolje da dvoje brine s ljubavlju o djetetu nego da je "inventar" nekog doma.
E pa de onda, ako ikako mozes, iz prve ruke reci nesto u uslovima posvojenja. Ili kad budes isla da mi se raspitas :ok
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Kyuukyokutai
Na probnom
Na probnom
Posts: 46
Joined: 15 Feb 2019, 17:41
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Kyuukyokutai » 16 Feb 2019, 12:15

"Svi mi smo pastiri i bicemo odgovorni za nase stado" kaze hadis muhameda S.A.W.S

Mrzim drustvo u kojem zivimo. Ljudima je samo bitna cast i ugled. Zivimo u patrijahalnom drustvu ali roditelji nece da rade nista da bi vaspitali svoju djecu. Eno mu ga sin kocka se bije pusi i drogira a kcerka se najoskudnije oblaci izlazi sa momcima i u ponoc stize kuci. A roditelji nista ne poduzimaju.

I poslije kad im kcerka ostane trudna pukne bruka i to moraju da sakriju. A oni su krivi jer nisu pruzili odgoj. I na kraju sta se desi? Abortus ili dijete biva poslano u dom. Samo i bez ikog, i jos moze postati kriminalac kad odraste. SVE TO JER JE LJUDIMA BITAN UGLED!

Pljujem po takvom neodgovornom i bolesnom drustvu koje nema ni malo obzira

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Merlin246 » 16 Feb 2019, 12:31

Ako je dijete malo odraslije da samo moze reci da li zeli u takvu novu obitelj onda neka ga udomi gej par, uz djetetovu zelju. Ali malu bebu koja jos nicega nije svjesna :jok

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by storm » 16 Feb 2019, 12:33

Malo dijete još ne zna šta je ljubav i nježnost i nema nikakve potrebe za tim... U dom s njim...!!!

Naravno, žestoko sam sarkastičan :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Merlin246 » 16 Feb 2019, 12:59

Ja bih uvela opciju recimo da mogu posvojiti dijete ali od starosti 7 god i vise

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28449
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1435 times
Been thanked: 1433 times
Status: Online

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by uvijek_kontra » 16 Feb 2019, 22:43

Merlin246 wrote: 16 Feb 2019, 12:59 Ja bih uvela opciju recimo da mogu posvojiti dijete ali od starosti 7 god i vise
7 godina i vise? I sta treba dijete? Da ceka 7 godina na paznju i ljubav roditeljsku? Il da one mladje daju "normalnima", a ove starije ko god. Il si htjela mozda reci da djete od 7 godina da odlucuje o tome? Ili stvarno mislis da djete uopste odlucuje? Kao da je djetetu vazno s kim roditelji spavaju. Vazno im je da ih neko voli, da im pruzi paznju i da se rijese doma jer rjetki su domovi gdje se sva djeca osjecaju 100% (priblizno) dobro.

Dok djete napuni 7 godina, moze bit za sto sta prekasno. A ljubav moze dati svako normalan ako to pozeli, naravno. Ne moze osoba koja je single, ne mogu gej osobe, ne moze on, ovaj.. a djeca rastu po domovima i nasilnim druzinama. Pitam se da li neko uopste zna kakvi su to procesi i kako je tesko usvojiti dijete, koliko djece CEKA na svoj dom zauvijek, koliko buducih roditelja ceka pet, deset godina i vise da uopste "dobiju" djete kao da ga cuvaju pa tek kroz niz godina da ga usvoje.. da ne pricam dalje. I prica se u uslovima, o seksualnom opredjelenju, a djeca? Gdje su tu djeca?

Dize mi se kosa na glavi kad procitam takvu glupost, kao da smo u 8. vijeku pa i tad bi aman bili pametniji. Treba da se pocne razmisljat o djeci koja svoje djetinstvo, odrastanje, menzes, pocepana koljena, prvu ljubav, nasilje, lose i dobre ocjene zelje zive u domu i nemaju sa kome da podijele to. I ostavite me price kako tamo ima ljudi i dobrovoljaca koji dolaze jer oni dodju pa ODU, a oni ostaju tamo. O njima treba razmisljati, a ne ko s kim dijeli zivot i krevet. Ako ima uslova i prave porodice za neko dijete, daj boze sto brze da se vidi to i srede papiri jer zivot toj djeci prolazi i nije svima put suncem obasjan.

I ne pricam na pamet. I preporucujem da nitko ne prica na pamet ako ne zna bar za jednu pricu, jedno dijete koje je to dozivilo. A ja znam i to ne samo jedno. Imala sam prilike da se druzim s njima, razgovoram, pomazem oko ucenja i sl. Toliko ljubavi i tuge u toj djeci.. da ne pricam.

A s druge strane, primjer djeteta koji zeli da bude usvojen sa strane svojih "roditelja" koji ga gaje od kako je beba bio, a sistem ne da.. traje 10 godina, papiri, ovo ono, a on samo zeli da napokon nosi njihovo prezime.

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Merlin246 » 16 Feb 2019, 22:59

Uvijek kontra, htjela sam reci da dijete od 7 i vise godina moze reci da li zeli imati tatu i tatu i zivjeti s njima ili zeli ostati u domu. Dijete od 1 godinu nista ne zna i nicega nije svjesno. Nije isto zivjeti s mamom i tatom i s mamom i mamom. Razmisljam malo dugorocnije i zapitam se kako ce se osjecati to dijete recimo kada krene u skolu i kada shvati da njegovi prijatelji iz razreda uglavnom imaju mamu i tatu a on ima dvije mame. Ili ako njegovi vrsnjaci to shvate, pa hoce li ga diskriminirati radi toga, ismijavati, odbacivati i slicno. Jer nije lijepo ni da netko ispasta zato sto nije bio svjestan nicega i jednostavno njega se tu nista nije pitalo, niti ga se moglo pitati sto zeli. A stariju djecu se pita koliko ja znam i bitno je za posvojenje kakav odnos je dijete razvilo s potencijalnim roditeljima.
Ti odmah neki napadacki stav zauzmes :cudi

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by lisko » 16 Feb 2019, 23:11

Nedaj djece pederima i lezbejkama,ako je to normalna pojava ko sto kazu nek seb onda rode dijete sto ce usvajat!
Image

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Što je bolja opcija: Da dijete ostane u domu ili da ga udomi gej par?

Post by Melek » 17 Feb 2019, 00:03

A sta ako stvari krenu po zlu pa kad to usvojeno dijete malo poraste, uleti u pubertet i krene mobati roditelje zbog njihove gej naravi? Ili jos gore (slijedim istu logiku po kojom se glorificiraju bas sve ljudske osobine i uvazava bas sva ljudska volja) sta ako se dijete opredijeli za prakticiranje religije? Ono, ne mislim duha, nego slova religije :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests