Dobio sam batine

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
Damir773
Na probnom
Na probnom
Posts: 1
Joined: 05 Apr 2019, 01:36
Status: Offline

Dobio sam batine

Post by Damir773 » 06 Apr 2019, 08:06

Imam 15 i jučer sam dobio batine od tate zbog laganja o ocjenama nakon što se vratio sa informacija. Nakon što je ušao u kuču rekao je da ne treba ništa govorit i da nam je sve obojici jasno nakon toga je krenuo vadit kaiš iz hlača na šta sam se sledio. Krenuo sam ga molit da stane i da pričamo ali me uhvatio za ruku i odvukao u sobu i rekao da se nagnem preko kreveta i spustim hlače. Ja sam se krenuo protivit na to je on rekao da bolje poslušam jer će bit gore deset puta ako se budem opirao te me udario dva tri puta kaišem po gornjem dijelu tijela i ponovio da spustim gače i da se naguzim preko kreveta. Ja sam ga od straha poslušao i nagnuo sam se ali nisam spustio hlače na što je on poludio i rekao ako bude morao ponavljati neče bit dobro. Spustio sam samo trenerku te on je rekao nije dobro i gače dole, gnedla mi je zapela u grlu ali sam ga poslušao. Nakon toga me krenuo udarati po golom dupetu ali baš jako sigurno jedno 15ak puta nakon što je prestao očitao mi je lekciju o tome kako će se ovo ponavljat od danas svaki put kad budem lagao. Ja sam ostao na krevetu plačući a on je izašao iz sobe. U prošlosti sam dobio šamare i šibom kad sam bio klinac ali nikad ovako uvijek se prijetio kaisem a ovo je prvi put da ga je upotrijebio.

Ne znam šta da radim ima li netko neki savjet, ne želim da se ovo ponovi a sad me sram i nelagodno pred njim a guzovi me bole i ne mogu sjedit normalno.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by storm » 06 Apr 2019, 08:34

Damir773 wrote: 06 Apr 2019, 08:06 Imam 15 i jučer sam dobio batine od tate zbog laganja o ocjenama nakon što se vratio sa informacija. Nakon što je ušao u kuču rekao je da ne treba ništa govorit i da nam je sve obojici jasno nakon toga je krenuo vadit kaiš iz hlača na šta sam se sledio. Krenuo sam ga molit da stane i da pričamo ali me uhvatio za ruku i odvukao u sobu i rekao da se nagnem preko kreveta i spustim hlače. Ja sam se krenuo protivit na to je on rekao da bolje poslušam jer će bit gore deset puta ako se budem opirao te me udario dva tri puta kaišem po gornjem dijelu tijela i ponovio da spustim gače i da se naguzim preko kreveta. Ja sam ga od straha poslušao i nagnuo sam se ali nisam spustio hlače na što je on poludio i rekao ako bude morao ponavljati neče bit dobro. Spustio sam samo trenerku te on je rekao nije dobro i gače dole, gnedla mi je zapela u grlu ali sam ga poslušao. Nakon toga me krenuo udarati po golom dupetu ali baš jako sigurno jedno 15ak puta nakon što je prestao očitao mi je lekciju o tome kako će se ovo ponavljat od danas svaki put kad budem lagao. Ja sam ostao na krevetu plačući a on je izašao iz sobe. U prošlosti sam dobio šamare i šibom kad sam bio klinac ali nikad ovako uvijek se prijetio kaisem a ovo je prvi put da ga je upotrijebio.

Ne znam šta da radim ima li netko neki savjet, ne želim da se ovo ponovi a sad me sram i nelagodno pred njim a guzovi me bole i ne mogu sjedit normalno.
Prvo... Ti bi da pričate, nakon što si slagao.
Nije dobro.
Još je manje dobra njegova metoda sa kaisem... Jako primitivno.
I moj je tata bio isti... Nikad nismo uspostavili potpuno povjerenje.
Nisi ti kriv, što on nije uspio dobiti tvoje povjerenje, da mu sve kažeš i da si siguran u ispravnu reakciju. Njegov je "posao" da to izgradi, otkako si došao iz rodilišta... Bojim se, da je sad kasno.
Žao mi je mali, točno znam, kako se osjećaš... Doduše, ja sa 15 više nisam dobijao batine, ne jer je prestao, nego, jer je imao druge zanimacije da si napuni jadni ego.
Što ćeš činiti?
Eto sad zna za ocjene, na nultoj ste točki... Jbg potrudi se, ispravi i pricaj istinu...
Zaboljeti će njega više ti udarci nekad, što su tebe ikada...
Drži se :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by Salko » 06 Apr 2019, 08:35

Damir773 wrote: 06 Apr 2019, 08:06 Imam 15 i jučer sam dobio batine od tate zbog laganja o ocjenama nakon što se vratio sa informacija. Nakon što je ušao u kuču rekao je da ne treba ništa govorit i da nam je sve obojici jasno nakon toga je krenuo vadit kaiš iz hlača na šta sam se sledio. Krenuo sam ga molit da stane i da pričamo ali me uhvatio za ruku i odvukao u sobu i rekao da se nagnem preko kreveta i spustim hlače. Ja sam se krenuo protivit na to je on rekao da bolje poslušam jer će bit gore deset puta ako se budem opirao te me udario dva tri puta kaišem po gornjem dijelu tijela i ponovio da spustim gače i da se naguzim preko kreveta. Ja sam ga od straha poslušao i nagnuo sam se ali nisam spustio hlače na što je on poludio i rekao ako bude morao ponavljati neče bit dobro. Spustio sam samo trenerku te on je rekao nije dobro i gače dole, gnedla mi je zapela u grlu ali sam ga poslušao. Nakon toga me krenuo udarati po golom dupetu ali baš jako sigurno jedno 15ak puta nakon što je prestao očitao mi je lekciju o tome kako će se ovo ponavljat od danas svaki put kad budem lagao. Ja sam ostao na krevetu plačući a on je izašao iz sobe. U prošlosti sam dobio šamare i šibom kad sam bio klinac ali nikad ovako uvijek se prijetio kaisem a ovo je prvi put da ga je upotrijebio.

Ne znam šta da radim ima li netko neki savjet, ne želim da se ovo ponovi a sad me sram i nelagodno pred njim a guzovi me bole i ne mogu sjedit normalno.
Pod jedan
Ako je ovo iole ozbiljan post, nema gore stvari nego lagati roditelju, šta god da je u pitanju. Da si mu rekao za ocjene mogao se psihički pripremiti za informacije i ne bi se bezze crvenio. Ovde ni loše ocjene nisu problem koliko je problem što nisi za njih rekao. A šta sad, uzmi uči i popravi te ocjene.


Pod Dva:
Obzirom da mi je nešto čudno da je maloljetnicima dozvoljen pristup mogu se i šaliti.

Dobro si ti prošo pa je po guzici, zamisli da si po tabanima fasovo
:ooo
"ignorance is bliss"

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by Salko » 06 Apr 2019, 08:36

storm wrote: 06 Apr 2019, 08:34

Prvo... Ti bi da pričate, nakon što si slagao.
Nije dobro.
Još je manje dobra njegova metoda sa kaisem... Jako primitivno.
I moj je tata bio isti... Nikad nismo uspostavili potpuno povjerenje.
Nisi ti kriv, što on nije uspio dobiti tvoje povjerenje, da mu sve kažeš i da si siguran u ispravnu reakciju. Njegov je "posao" da to izgradi, otkako si došao iz rodilišta... Bojim se, da je sad kasno.
Žao mi je mali, točno znam, kako se osjećaš... Doduše, ja sa 15 više nisam dobijao batine, ne jer je prestao, nego, jer je imao druge zanimacije da si napuni jadni ego.
Što ćeš činiti?
Eto sad zna za ocjene, na nultoj ste točki... Jbg potrudi se, ispravi i pricaj istinu...
Zaboljeti će njega više ti udarci nekad, što su tebe ikada...
Drži se :ok
stani ba
nemremo nas dva u isto vrijeme pisat na ovu temu
:888
"ignorance is bliss"

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by Hannibal » 06 Apr 2019, 09:34

cim je on stavio nik damir ja mu ne vjerujem
🐽

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by greeneyes » 06 Apr 2019, 09:41

Ja tako slagao da sam prosao trojkom, a pao iz matematike. Malo me stara s oklagijom opucala i to je to :kafa
Samo sabura

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by Hannibal » 06 Apr 2019, 09:44

moj drug je slago u prvom srednje da ima sve petice i 4 iz matematike a brat pao iz 10 predmeta. jooj da vidite tih modrica
🐽

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by greeneyes » 06 Apr 2019, 09:51

Ja u srednjoj, zavrsna, od pet strucnih predmeta trebao pastibiz pet. I izvadio se u nadoknadi vremena. Jos mi profa pruzio ruku. Kaze: bio si do grla u g, al' si se izvadio :kafa
Samo sabura

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37364
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24761 times
Been thanked: 4682 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by ElTriconi » 06 Apr 2019, 10:14

Kod mene stari uzme kais pa udri, nije bio nesposoban ko ovi danasnji roditelji da se moras namjestat :ooo
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by Krokodil Behko » 06 Apr 2019, 10:19

Srećom ukinuli smo ono pitanbje prilikom registracije "Imate li minimalno 16 godina", jer bi nam i tu slagao.
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37364
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24761 times
Been thanked: 4682 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by ElTriconi » 06 Apr 2019, 10:22

Ovom cudno sto ga stari udara a meni bi cudno sto je presto udarat kad sam kreno u srednju :plavi
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by Veca » 06 Apr 2019, 10:23

...eto, polazim od toga da je post istinit!

...dvojicu sam odgojila...nista mi mrze nije bilo, nego kad su lagali! ...u tim momentima kad sam shvacala da sam slagana, osjecala sam se, kao mati, bas velikom nulom! :hm ...s djecom sam uvijek pricala, onako na djeciji nacin, da me shvate i nekako mi je bilo krivo kad me slazu! ...kao mali, nisu lagali, to je pocelo negdje u pubertetu :) ...govorila sam, bolje da ne lazete jer, ako slazete ja vam pomoci ne mogu, bilo sta da je u pitanju, bolje istinu reci, ima nade da se prekrsaj popravi! :) bla, bla, blaaaa ...lagali smo i mi jbg. nase roditelje, neke male lazi su u ljudskoj prirodi---zayebano je kad nastane veliki problem, a moglo je bez toga-samo da su rekli :)


...na ja, nadam se da ce se obojica smiriti za neko vrijeme, razmisliti, jbg. desilo se.............nadam se i, da ce otac shvatiti da je prekrdasio i izviniti se sinu, tek onda postoji sansa da obojica iz tog nesto nauce, da bi se veza, otac-sin, popravila!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by Veca » 06 Apr 2019, 10:26

ElTriconi wrote: 06 Apr 2019, 10:14 Kod mene stari uzme kais pa udri, nije bio nesposoban ko ovi danasnji roditelji da se moras namjestat :ooo


...i ja sam to nesto kontala, dok sam citala post! :ha
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by greeneyes » 06 Apr 2019, 10:28

ElTriconi wrote: 06 Apr 2019, 10:14 Kod mene stari uzme kais pa udri, nije bio nesposoban ko ovi danasnji roditelji da se moras namjestat :ooo
U hodu te pogodi. Ko Melek srndaca.

Dobro, to i nije bas dobro poredjenje..
Samo sabura

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37364
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24761 times
Been thanked: 4682 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by ElTriconi » 06 Apr 2019, 10:29

Veca wrote: 06 Apr 2019, 10:23 ...eto, polazim od toga da je post istinit!

...dvojicu sam odgojila...nista mi mrze nije bilo, nego kad su lagali! ...u tim momentima kad sam shvacala da sam slagana, osjecala sam se, kao mati, bas velikom nulom! :hm ...s djecom sam uvijek pricala, onako na djeciji nacin, da me shvate i nekako mi je bilo krivo kad me slazu! ...kao mali, nisu lagali, to je pocelo negdje u pubertetu :) ...govorila sam, bolje da ne lazete jer, ako slazete ja vam pomoci ne mogu, bilo sta da je u pitanju, bolje istinu reci, ima nade da se prekrsaj popravi! :) bla, bla, blaaaa ...lagali smo i mi jbg. nase roditelje, neke male lazi su u ljudskoj prirodi---zayebano je kad nastane veliki problem, a moglo je bez toga-samo da su rekli :)


...na ja, nadam se da ce se obojica smiriti za neko vrijeme, razmisliti, jbg. desilo se.............nadam se i, da ce otac shvatiti da je prekrdasio i izviniti se sinu, tek onda postoji sansa da obojica iz tog nesto nauce, da bi se veza, otac-sin, popravila!
Ja i dan danas ima stvari koje im nisam reko :ooo

Vako kad me sta zaboli kazem da nije to od onda kad sam se zgovno a mama pozeleni, kae sto nisi reko :plavi :plavi :plavi
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by Veca » 06 Apr 2019, 10:33

...daj ba, gdje ima to da se sve roditeljima kaze :djed ...bilo bi nenormalno! :) ...a mogu reci i da me je zabolilo, kad mi je stariji sin, prije ca. 3 godine rekao, da sam ga trebala vise marisati, da mi to nece oprostiti! :plavi -konj, jedan! :valja
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37364
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24761 times
Been thanked: 4682 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by ElTriconi » 06 Apr 2019, 10:35

Veca wrote: 06 Apr 2019, 10:33 ...daj ba, gdje ima to da se sve roditeljima kaze :djed ...bilo bi nenormalno! :) ...a mogu reci i da me je zabolilo, kad mi je stariji sin, prije ca. 3 godine rekao, da sam ga trebala vise marisati, da mi to nece oprostiti! :plavi -konj, jedan! :valja
Ja svojima ne kazem ni 5 posto :pusi
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by Chloe » 06 Apr 2019, 10:38

Zar i danas ima toga? :hm
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by storm » 06 Apr 2019, 10:40

Veca wrote: 06 Apr 2019, 10:33 ...daj ba, gdje ima to da se sve roditeljima kaze :djed ...bilo bi nenormalno! :) ...a mogu reci i da me je zabolilo, kad mi je stariji sin, prije ca. 3 godine rekao, da sam ga trebala vise marisati, da mi to nece oprostiti! :plavi -konj, jedan! :valja
Uvijek se to može ispraviti :plavi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Dobio sam batine

Post by Veca » 06 Apr 2019, 10:42

ElTriconi wrote: 06 Apr 2019, 10:35
Veca wrote: 06 Apr 2019, 10:33 ...daj ba, gdje ima to da se sve roditeljima kaze :djed ...bilo bi nenormalno! :) ...a mogu reci i da me je zabolilo, kad mi je stariji sin, prije ca. 3 godine rekao, da sam ga trebala vise marisati, da mi to nece oprostiti! :plavi -konj, jedan! :valja
Ja svojima ne kazem ni 5 posto :pusi

...brat-bratu, malo je! :djed

...lahko je meni za vas!

...mom prvom Titi je danas rodjendan! :srce

...braca su se nasla i otisla na selo da proslave :ha ...od cace ce sigurno biti neki poklon, a od bake, kao svake godine, torta :) ...od mene je narucio samo musaku, tako da ja moram ici spremati, a vi samo pisite, da poslije imam sta za citati! :)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests