Nasilje nad muškarcima

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6792
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 1214 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 16 Jun 2021, 13:35

insomnia wrote: 16 Jun 2021, 08:43
koteljubi_kadnisamtu wrote: 15 Jun 2021, 17:36 Gdje ce njega maltretirati vako pametnog
Svaka mu je za pet
Ima jedan isti on blizanac na Klixu
Ja ga citam i ucim 😁
Image
Kad otvorimo temu “nasilje nad zenama” onda mi ovo postavi :D.
👌🌚

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Naseef Mushroom » 16 Jun 2021, 13:59

koteljubi_kadnisamtu wrote: 15 Jun 2021, 15:50 To nije do ljudi koji bi pricali o tome, nego do drugih forumasa. Znaci ovi drugi su neljudi koji bi takve provocirali, vrijedjali umjesto da kazu nesto konstruktivno, pomognu i daju neki koristan savjet. Ali takvi smo mi, j... nas.
Ja sam ovdje jednom pokusala da zapocnem temu o nekom problemu koji sam imala, pa je tako prvi odgovor bio neprimjeren i odmah da vidjela o cemu se radi i odustala.
Sada samo pisem gluposti - sta cu
To je nevažno i Marlboro je tu u pravu i to je nemoguće kontrolisati.
Evo ovdje ko god napiše kakav pogled ima na društvo i kakvu državu zamislja provlače ga mjesecima sa komentarima FGRovac, SDAovac, komunjar o čak i na temama o autu.
Zamisli tek onda kada bi neko priznao da ga žena tuče, da je impotentan, frigidna, djevica ili da se stidi prići ženama, forumska vrata pakla bi se otvorila
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Beni » 16 Jun 2021, 14:04

Naseef Mushroom wrote: 16 Jun 2021, 13:59
koteljubi_kadnisamtu wrote: 15 Jun 2021, 15:50 To nije do ljudi koji bi pricali o tome, nego do drugih forumasa. Znaci ovi drugi su neljudi koji bi takve provocirali, vrijedjali umjesto da kazu nesto konstruktivno, pomognu i daju neki koristan savjet. Ali takvi smo mi, j... nas.
Ja sam ovdje jednom pokusala da zapocnem temu o nekom problemu koji sam imala, pa je tako prvi odgovor bio neprimjeren i odmah da vidjela o cemu se radi i odustala.
Sada samo pisem gluposti - sta cu
To je nevažno i Marlboro je tu u pravu i to je nemoguće kontrolisati.
Evo ovdje ko god napiše kakav pogled ima na društvo i kakvu državu zamislja provlače ga mjesecima sa komentarima FGRovac, SDAovac, komunjar o čak i na temama o autu.
Zamisli tek onda kada bi neko priznao da ga žena tuče, da je impotentan, frigidna, djevica ili da se stidi prići ženama, forumska vrata pakla bi se otvorila
Mene stid prici zenama, al samo ruznim zenama :oo
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42154
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12333 times
Status: Online

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Masamune » 16 Jun 2021, 14:50

Naseef Mushroom wrote: 16 Jun 2021, 13:59
koteljubi_kadnisamtu wrote: 15 Jun 2021, 15:50 To nije do ljudi koji bi pricali o tome, nego do drugih forumasa. Znaci ovi drugi su neljudi koji bi takve provocirali, vrijedjali umjesto da kazu nesto konstruktivno, pomognu i daju neki koristan savjet. Ali takvi smo mi, j... nas.
Ja sam ovdje jednom pokusala da zapocnem temu o nekom problemu koji sam imala, pa je tako prvi odgovor bio neprimjeren i odmah da vidjela o cemu se radi i odustala.
Sada samo pisem gluposti - sta cu
To je nevažno i Marlboro je tu u pravu i to je nemoguće kontrolisati.
Evo ovdje ko god napiše kakav pogled ima na društvo i kakvu državu zamislja provlače ga mjesecima sa komentarima FGRovac, SDAovac, komunjar o čak i na temama o autu.
Zamisli tek onda kada bi neko priznao da ga žena tuče, da je impotentan, frigidna, djevica ili da se stidi prići ženama, forumska vrata pakla bi se otvorila
Ružno je i kad te neko po defaultu svrstava u botove i slično, ali još ružnije kad se eventualno otvoriš u vezi nečeg što te baš tišti pa neki jedva dočekaju da te ismijavaju. To je uglavnom manjak i kulture i empatije i prisutno je svugdje (ne samo na ovom forumu) - intenzitet navedenog zavisi od moderacije kako se postavi po pitanju toga, kao i kvaliteta individualnog doprinosa diskusijama od strane forumaša i forumašica.

Da se razumijemo niko nije izuzet. Svi mi ponekad postupamo na takav način, ali neki konstantno - mahom muškarci.
Last edited by Masamune on 16 Jun 2021, 14:53, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Nice try » 16 Jun 2021, 14:53

pizarro wrote: 16 Jun 2021, 08:10 gledao reportazu o nasilju nad muskarcima.
bio jedan sto je imao problem s depresijom pa je bio ovisan o zeni koja ga udara, bio je tako zahvalan da je bila tu kad mu je bilo najteze.
uglavnom, losi ljudi iskoriste lose psihicko stanje drugih ljudi, kao i svugdje.
Pa ni mrvu želje da mu se pomogne.
Lakše je udariti :grana
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Naseef Mushroom » 16 Jun 2021, 14:59

MarlboroGold wrote: 16 Jun 2021, 14:50
Naseef Mushroom wrote: 16 Jun 2021, 13:59
To je nevažno i Marlboro je tu u pravu i to je nemoguće kontrolisati.
Evo ovdje ko god napiše kakav pogled ima na društvo i kakvu državu zamislja provlače ga mjesecima sa komentarima FGRovac, SDAovac, komunjar o čak i na temama o autu.
Zamisli tek onda kada bi neko priznao da ga žena tuče, da je impotentan, frigidna, djevica ili da se stidi prići ženama, forumska vrata pakla bi se otvorila
Ružno je i kad te neko po defaultu svrstava u botove i slično, ali još ružnije kad se eventualno otvoriš u vezi nečeg što te baš tišti pa neki jedva dočekaju da te ismijavaju. To je uglavnom manjak i kulture i empatije i prisutno je svugdje (ne samo na ovom forumu) - intenzitet navedenog zavisi od moderacije kako se postavi po pitanju toga, kao i kvalitet individualnog doprinosa diskusijama od strane forumaša i forumašica.

Da se razumijemo niko nije izuzet. Svi mi ponekad postupamo na takav način, ali neki konstantno - mahom muškarci.
Ma džaba je i ako moderatori odmah reaguju i banuju tu osobu, ako neko na nekoj bezazlenoj temi kao npr. fudbal napiše nešto a neko odgovori "Baš ti gledaš fudbal? To rade samo oni koji nisu mlakonje" proklet će ta osoba dan kada je to napisala, još kada krenu šale koje su dobro kamuflirane da nisu za bana "Bolje da je nečiju ženu pozvao" ubit će toj osobi volju za forumom.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Nice try » 16 Jun 2021, 15:04

Ne bih nikome preporučila da iznosi tu bilo šta iz privatnog života, od sitnih svakodnevnih događaja do nekih većih problema koje ima.
Čak i kad navedeš neki primjer iz svog života a u svrhu dokazivanja svoje teze, treba par puta razmisliti je li vrijedno toga.
Ako baš imaš neki problem i zaista ti treba razgovor radije se obratiti nekome za koga znaš da će shvatiti na pp ili neki drugi privatni način.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42154
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12333 times
Status: Online

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Masamune » 16 Jun 2021, 15:10

Sve to stoji, ali odgovornost ne bi trebala biti isključivo na osobi koja iznosi takve detalje ukoliko se odluči na to - pogotovo ako je korektna tema na korektnom podforumu kao npr. psihologija, pa neko otvori nešto u vezi šizofrenije i slično i navede lični primjer.

Tad padobranske ulete treba sasjeći čim se pojave, jer je to korektno i potrebno. I ta osoba je sa tom temom dio foruma kao i svi ostali. Ne treba odgovornost prebacivati na onog ko otvara takvu temu ako je namjera iste traženje pomoći, konsultacije i slično ukoliko se odluči krenuti javno sa time.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Nice try » 16 Jun 2021, 15:11

Da, ali bi to zahtijevalo ozbiljno moderiranje.
Razumijem ja tebe, samo govorim iz iskustva.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Naseef Mushroom » 16 Jun 2021, 15:19

Ma ne treba uopšte o takvim problemima ni pisati na raznim foruma.
Ko ima problem sa nasiljem u braku imaju odgovarajući forumi isključivo vezani za te probleme gdje su moderatori skoncentrisani samo na tu temu a i forumaši su svi registrovani zbog tih problem pa ne dozvoljavaju takve šale.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42154
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12333 times
Status: Online

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Masamune » 16 Jun 2021, 15:22

Stoji i to, ali opet i ono ako se neko ipak odluči treba mu dati prostor i na ostalim forumima. To je poenta.

Čemu onda služe podforumi? Imaš podforum zdravlje, psihologija itd. Pa valjda bi mogli tu nešto o tome pisati. Onda bi trebalo izbrisati sve takve podforume.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6792
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 1214 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 16 Jun 2021, 15:42

Svi gore ste u pravu. Pa pogledaj samo kakav je prostakluk postavo ovaj Inosmnija meni, ja cak i ne kontam o cenu se radi i sta je htio sa ovim da kaze.
Pa niko cak ni od forumasa,a ni moderacije da ne kaze nista, nema osude
👌🌚

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24050
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6146 times
Been thanked: 5409 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Zizi » 16 Jun 2021, 21:59

koteljubi_kadnisamtu wrote: 16 Jun 2021, 15:42 Svi gore ste u pravu. Pa pogledaj samo kakav je prostakluk postavo ovaj Inosmnija meni, ja cak i ne kontam o cenu se radi i sta je htio sa ovim da kaze.
Pa niko cak ni od forumasa,a ni moderacije da ne kaze nista, nema osude
Što ga ne pitaš da ti pojasni ovo boldirano?

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by insomnia » 16 Jun 2021, 23:03

E jeste se raskmezili. Tesko vam? Maltretiraju vas po forumu a ne skidate se sa istog majku mu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by insomnia » 16 Jun 2021, 23:05

I nema to veze sa forumom. Ispricaj da te zena tuce na poslu, u komsiluku, familiji pa javi kaki su komentari
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Hurija » 16 Jun 2021, 23:35

Nice try wrote: 16 Jun 2021, 15:04 Ne bih nikome preporučila da iznosi tu bilo šta iz privatnog života, od sitnih svakodnevnih događaja do nekih većih problema koje ima.
Čak i kad navedeš neki primjer iz svog života a u svrhu dokazivanja svoje teze, treba par puta razmisliti je li vrijedno toga.
Ako baš imaš neki problem i zaista ti treba razgovor radije se obratiti nekome za koga znaš da će shvatiti na pp ili neki drugi privatni način.

Ne koristim PP i neću prisnosti ovdje a za napisano si u pravu ,bitan je stav i ništa ne treba uzimati ka srcu ovdje ,samo opušteno.


:D
Ostalo je cutanje.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6792
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2644 times
Been thanked: 1214 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 17 Jun 2021, 03:08

Zizi505 wrote: 16 Jun 2021, 21:59
koteljubi_kadnisamtu wrote: 16 Jun 2021, 15:42 Svi gore ste u pravu. Pa pogledaj samo kakav je prostakluk postavo ovaj Inosmnija meni, ja cak i ne kontam o cenu se radi i sta je htio sa ovim da kaze.
Pa niko cak ni od forumasa,a ni moderacije da ne kaze nista, nema osude
Što ga ne pitaš da ti pojasni ovo boldirano?
Pravo da ti kazem, ne interesuje me.
👌🌚

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42154
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12333 times
Status: Online

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by Masamune » 17 Jun 2021, 08:02

insomnia wrote: 16 Jun 2021, 23:03 E jeste se raskmezili. Tesko vam? Maltretiraju vas po forumu a ne skidate se sa istog majku mu
Pa kad bi tebe odstranili riješili bi 90% problema na forumu :oo

Al haman je preče to da budeš dvorska luda, pardon, forumska maskota pa ko veli neka ga.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by insomnia » 17 Jun 2021, 08:11

Ni od tebe nemamo vala plaho koristi osim sto kmezis okolo i unosis smutnju, siris defetizam i ostale petokolonaske aktivnosti
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Nasilje nad muškarcima

Post by insomnia » 17 Jun 2021, 08:12

Da bi tebe danas zena maltretirala morale su zakazati mnoge stvari i ustanove u tvom dosadasnjem zivotu a to se ne rjesava na forumu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests