Odgoj djeteta

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Škola u Srbiji zabranila kratke hlače, učenik došao u haljini: Poštujem sva pravila

Post by HAVANA » 29 Jun 2022, 14:06

Lijepi privatluk
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Škola u Srbiji zabranila kratke hlače, učenik došao u haljini: Poštujem sva pravila

Post by bagra » 29 Jun 2022, 14:07

en
sace opet pocet tupit
a nije tajkun kaze :mrgud


:D.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96424
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34380 times
Been thanked: 21117 times
Contact:
Status: Offline

Re: Škola u Srbiji zabranila kratke hlače, učenik došao u haljini: Poštujem sva pravila

Post by Rum » 29 Jun 2022, 14:07

Skin wrote: 29 Jun 2022, 14:03
Chan wrote: 29 Jun 2022, 12:50
Vazda je gotovo pa identičan razlog, a to su muške dlake na nogama i neurednost na šta se uglavnom žene žale. Bar u radnim okruženjima u kojima sam ja bio kad god je neko potezao tu priču.

A nije im problem izaći sa muževima koji budu u bermudama sa rutavim nogama, jebu se sa nama koji znamo biti i dlakavi orangutani... lafo dlakave noge problem. Ajd biži
zene se zale na muske dlake na nogama i to je razlog zasto muskarci ne smiju doci u bermudama na posao? stvarno ne znam sta je razlog, ne bi trebao to biti problem ako su pristojne bermude, a ne neki sorc - i to bi trebalo promijeniti u dresscode-u.
rado bih u japankama na posao, ali ne moze. ovo sa haljinom je dobar fol, nije vruce. posto su ove vrucine stvarno nesnosne, mislim da se niko nece bas baviti dresscodeom ovih dana i vratiti te s posla ako dodjes u bermudama?
Evo za tebe haljinka

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Škola u Srbiji zabranila kratke hlače, učenik došao u haljini: Poštujem sva pravila

Post by Skin » 29 Jun 2022, 14:17

to je frontend, a backend? :D.
hvala rumson, otpustili bi me :hihi

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Škola u Srbiji zabranila kratke hlače, učenik došao u haljini: Poštujem sva pravila

Post by insomnia » 29 Jun 2022, 14:18

Chan wrote: 29 Jun 2022, 12:50
HAVANA wrote: 29 Jun 2022, 06:48 Ama sta je problem u bermudama? Cuj ne moze u skolu, ne daju u sud... Koji im je qrac? Ovaj ko oni u engleskoj, ne moze u sorcu a moze musko u haljini. O jebo ti sestru.
Vazda je gotovo pa identičan razlog, a to su muške dlake na nogama i neurednost na šta se uglavnom žene žale. Bar u radnim okruženjima u kojima sam ja bio kad god je neko potezao tu priču.

A nije im problem izaći sa muževima koji budu u bermudama sa rutavim nogama, jebu se sa nama koji znamo biti i dlakavi orangutani... lafo dlakave noge problem. Ajd biži
Ama to su ove sto se ne jebu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Škola u Srbiji zabranila kratke hlače, učenik došao u haljini: Poštujem sva pravila

Post by Skin » 29 Jun 2022, 14:18

bagra wrote: 29 Jun 2022, 14:05 ma hoce
nije red reci ce. taki poso
ne znam za neke firme al...
ovi sto su na drzavnoj sisi
da ne kazem dojci, no way :hm
i sta nosite ovih dana onda?

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Škola u Srbiji zabranila kratke hlače, učenik došao u haljini: Poštujem sva pravila

Post by bagra » 29 Jun 2022, 14:24

Skin wrote: 29 Jun 2022, 14:18 i sta nosite ovih dana onda?
pa isto ko i inace bgm :cudi
samo malo proberes ak imas sta tanje al toj to
sreca kod mene nije bas zatvroski strogo, nije da
moram kosulje kake, pogotov nedajboze dugih rukava.
majca pamucna i fine farmerice. al bermude - no way hoze :ne
naravno pomaze i klima. mada sam danas imo i terencic jedan
inace se fakat ne zalim stalno kao sto neki al ovo je bas zapeklo
a tek pocelo :hm

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42792
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14076 times
Been thanked: 12675 times
Status: Offline

Re: Škola u Srbiji zabranila kratke hlače, učenik došao u haljini: Poštujem sva pravila

Post by Masamune » 29 Jun 2022, 14:28

Skin wrote: 29 Jun 2022, 14:03
Chan wrote: 29 Jun 2022, 12:50
Vazda je gotovo pa identičan razlog, a to su muške dlake na nogama i neurednost na šta se uglavnom žene žale. Bar u radnim okruženjima u kojima sam ja bio kad god je neko potezao tu priču.

A nije im problem izaći sa muževima koji budu u bermudama sa rutavim nogama, jebu se sa nama koji znamo biti i dlakavi orangutani... lafo dlakave noge problem. Ajd biži
zene se zale na muske dlake na nogama i to je razlog zasto muskarci ne smiju doci u bermudama na posao? stvarno ne znam sta je razlog, ne bi trebao to biti problem ako su pristojne bermude, a ne neki sorc - i to bi trebalo promijeniti u dresscode-u.
rado bih u japankama na posao, ali ne moze. ovo sa haljinom je dobar fol, nije vruce. posto su ove vrucine stvarno nesnosne, mislim da se niko nece bas baviti dresscodeom ovih dana i vratiti te s posla ako dodjes u bermudama?
Možda neće vratiti, ali ako se nastaviš praviti mangupom mogao bi dobiti destimulaciju pa ti stisni :oo

Opet zavisi kakvi su ti nadređeni, direktor, vlasnik itd... svaki od njih te može vratiti.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Škola u Srbiji zabranila kratke hlače, učenik došao u haljini: Poštujem sva pravila

Post by Skin » 29 Jun 2022, 14:32

pa to, lagano nesto...sreca pa vam je lako skontati. minimalizam zakon. skontas sta ti stoji, par stvari istih kupis i cao. radi li to jos neko? :ha

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Škola u Srbiji zabranila kratke hlače, učenik došao u haljini: Poštujem sva pravila

Post by Skin » 29 Jun 2022, 14:36

Chan wrote: 29 Jun 2022, 14:28
Skin wrote: 29 Jun 2022, 14:03

zene se zale na muske dlake na nogama i to je razlog zasto muskarci ne smiju doci u bermudama na posao? stvarno ne znam sta je razlog, ne bi trebao to biti problem ako su pristojne bermude, a ne neki sorc - i to bi trebalo promijeniti u dresscode-u.
rado bih u japankama na posao, ali ne moze. ovo sa haljinom je dobar fol, nije vruce. posto su ove vrucine stvarno nesnosne, mislim da se niko nece bas baviti dresscodeom ovih dana i vratiti te s posla ako dodjes u bermudama?
Možda neće vratiti, ali ako se nastaviš praviti mangupom mogao bi dobiti destimulaciju pa ti stisni :oo

Opet zavisi kakvi su ti nadređeni, direktor, vlasnik itd... svaki od njih te može vratiti.
ma samo ovo da pregrmimo :D. vrucine da prodju, par dana
dakle, po dzepu. :hm sindikat da se obrati, da se uvedu bermude i havajska sulja :oo doprinosi dobrom raspolozenju i atmosferi

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80472
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7152 times
Been thanked: 11594 times
Status: Online

Re: Odgoj djeteta

Post by spacebound » 14 Aug 2022, 18:59

Uf, tesko je sa djecom. Ima ovdje drustvo, moja dvojica, jos tri malca i dva veca klipana 13 i 14g. Obicno se igraju kod nas u dvoristu, jer ja, em volim da su mi djeca na ocima, em taj klipan od 13 g mog malca uvijek izaziva, gurka, ruzne mu rijeci govori. Traje to godinu dana.
I danas ih pustim malo dole, kad idu moji poslije pola sata. Opet je taj gotovo momak mom malcu rekao da je retardiran, prije toga ga oborio s mjesta gdje je sjedio, a poslije ga osamario.
I meni stvarno pukne film. Vidim da ne reagujuci samo je mom djetetu gore, a uvijek sam isla onom, hajde, djeca su, proci ce.

I tako ja napisem njegovoj mami poruku da porazgovara sa svojim djetetom i napisem sta je sve bilo. Dobijem od nje poruku da ce s njim razgovarat, ali da i moj mali njega pljuje i pokazuje mu srednji prst. Ja se sokirala, znam da nije cvjecka, to stoji, da je nemiran, belajsuz, hoce izazivat ali da to radi, nevjerovatno.

Izadjem vani, on, drugi sin i jos cetvero djece u dvoristu. I pitam ih da li je ikad ikom od njih pokazao srednji prst, svi zacudjeni i kategoricni da nije. Pitam da li je ikad ikog od njih pljunuo, ista reakcija i odgovor od djece.
Jedini mi je zakljucak da je taj mali slagao mater da bi sebe opravdao :cudi
Exchan ❌️

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31926
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19295 times
Been thanked: 16702 times
Contact:
Status: Offline

Re: Odgoj djeteta

Post by Morgen » 14 Aug 2022, 19:05

Upisi malog na boks ili slicno.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80472
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7152 times
Been thanked: 11594 times
Status: Online

Re: Odgoj djeteta

Post by spacebound » 14 Aug 2022, 19:09

Razmisljala sam o tome. Obojicu. Ne nuzno boks, ali neki borilacki sport :ok
Exchan ❌️

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31926
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19295 times
Been thanked: 16702 times
Contact:
Status: Offline

Re: Odgoj djeteta

Post by Morgen » 14 Aug 2022, 19:14

Jaca i samopouzdanje. Ja bih stvarno boks preporucila, ako ima neki dobar klub za decu.
Najbolje se tako nauci izbeći udarac, bio to fizicki, verbalni, kako god.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Goca Tržan: Djeca ne mogu biti glavna u kući

Post by Krokodil Behko » 05 Apr 2023, 21:02

Image


Na društvenim mrežama osvanuo je isječak gostovanja Goce Tržan u jednoj emisiji gdje je komentarisala današnji pristup odgoju djece, a njena izjava "podigla je prašinu" i pokrenula rasprave na internetu.




Naime, Tržan je govorila o tome kako su roditelji odgajali nju i njenu generaciju te uporedila to s roditeljskim metodama danas.
"Zašto nas uče, sada novi trendovi, psihoterapija dječijih psihologa, 'znate morate da mu priđete, ovako onako', ma čekaj bre, stani malo. Pa i nas su roditelji vaspitavali bez psihoterapeuta i nismo loše ispali", kazala je.

"Odmah da se razumijemo, kad je tebe neko pitao 'sine, gdje želiš na ručak ili na more'. Znači nije toga bilo, ručak je tada, jede se to, ako ne želiš, ćao. Mi smo djecu stavili u poziciju da su glavna u kući, a djeca ne mogu biti glavna", ispričala je.


Međutim, isječak koji je podijeljen na TikToku, a potom i na Twitteru izazvao je podijeljene reakcije. Dok su se oni stariji složili s tvrdnjom da nisu "ispali loše", drugi su smatrali da je ono što tvrdi pogrešno.
"Psihologija i psihoterapija ne propagiraju da dijete treba da bude autoritet u kući, već upravo to i želi da opovrgne, da se ne ide u krajnost već da se nađe dobar balans", pisalo je u jednom od komentara u kojem su istakli da možda pjevačica ne zna da iskomunicira ono što misli.

Tržan je nedavno bila u centru pažnje kad je u emisiji na K1 televiziji branila muškarce koji dobacuju ženama na ulici i tvrdila da se zbog toga one ne bi trebale osjećati ugroženo. Njena izjava nije naišla na odobravanje publike te je pokušala opravdati neumjesno ponašanje muškaraca.

(klix)
online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11835
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2928 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Goca Tržan: Djeca ne mogu biti glavna u kući

Post by Naseef Mushroom » 05 Apr 2023, 21:26

U pravu je, ženina prijateljica, isto sa Balkana, išla sa čovjekom za novu godinu slaviti, kćerka koja ima 11 godina ostala u stanu da slavi sa društvom.
Kaže vodila prije razgovor sa njom i ona je ubjedila da ne treba ići jer neće biti tu djece pa će joj biti dosadno i tako je ostavila sa drugom nezrelom djecom za “najluđu noć” bez ikoga punoljetnog da ih nadgleda :lud
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Goca Tržan: Djeca ne mogu biti glavna u kući

Post by Duh » 05 Apr 2023, 21:30

sad je o ovome malo glupo raspravljati.
zakonski djeca nemaju pravo glasa...mogu doduse sa 14 promjeniti spol ako hoce u njemackoj, i ne trebaju pitati roditelja.
ne mogu uredjivati dakle vlast u drzavi...
ne vidim razlog, zasto bi to mogli u kuci.
roditelji su ti ipak koji trebaju objasnjavati. pa i nista lose pitati djete gdje bi na godisnji, ako mu mozete ispuniti zelju...i dati kilu cokolade ako hoce.
naravno treba znati i objasniti zasto se neka zelja ne moze ispuniti.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Goca Tržan: Djeca ne mogu biti glavna u kući

Post by greeneyes » 05 Apr 2023, 21:31

Ne samo da je (jos uvijek)dobra, nego ima i pokoju pametnu
Samo sabura

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6953
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2739 times
Been thanked: 1278 times
Status: Offline

Re: Goca Tržan: Djeca ne mogu biti glavna u kući

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 05 Apr 2023, 21:44

Djeca su kao i druga ljudska bica, cim vide da mogu pocnu da iskoristavaju neciju dobrotu ili dobre namjere.

Tesko je ponekad koraciti tim koracima roditelja, pogotovo sto drugi roditelji imaju drugacije pristupe, pa onda bude ima on hoću i ja.
Twiterka

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119644
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5644 times
Been thanked: 12149 times
Contact:
Status: Offline

Re: Goca Tržan: Djeca ne mogu biti glavna u kući

Post by Maja » 06 Apr 2023, 01:03

Dijete jest roditeljima centar svijeta al neces mu uciniti uslugu ako ces mu sve obezbijediti i sve dopustati da se ni za sta u zivotu ne mora boriti pa kad ode iz roditeljskog gnijezda da bude nesposoban za zivot ili da histerise ako ga samo krivo pogledas (to su one mimozice). Na kraju, tako odgojena djeca kasnije nemaju osjecaj obaveze prema roditeljima, ni privrzenosti kakvu mi imamo.
Isto tako nasi roditelji (barem ovdje) kazu da se njima nije pridavalo puno paznje kad su bili mali. Npr nisu smjeli oceve pogledati u oci iz nekog postovanja, djeca su jela odvojeno od odraslih, nije se s njima puno razgovaralo, skolovanje se nije shvatalo obaveznim, sto nije ni cudo kad su non stop radili i borili se da prezive.
Vjerovatno je nasa generacija imala najbolji odgoj :hm
Ovi rodjeni sedamdesetih pa do rata. Moje neko misljenje.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests