Ispovijest prevarene žene….

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by MunDzi » 25 Dec 2021, 00:00

Duminjo wrote: 24 Dec 2021, 23:40
MunDzi wrote: 24 Dec 2021, 23:18
U tim godinama su dovoljno stara da im treba podjednako prisustvo i oca i majke. Dakle, nisu bebe pa da im je majka "bitnija" od oca.

Podjednako starateljstvo je najbolje za djecu pod uslovom da djeca tako i hoce.

A iskreno, tuzno je ako je on prihvatio pola starateljstva nad vlastitom djecom zbog srama, a ne iz normalne zelje da budes sa rodjenom djecom.
U Tim godinama djeca idu u skolu i pocinje se kovati njihova buducnost. Jedan od najbitnijih perioda jedne osobe kojoj tada treba olaksati a ne otezati. Znaci, ne treba im da idu tri dana u skolu od mama pa dva od tate. Pa sljedece hefte dva od mame a tri od tate. Zar im nije dovoljno obaveza u skoli, plus ako imaju neke vannastavne aktivnosti? E treba ih jos zamarati i time gdje zive i zasto zive pola pola pa objasnjavaj posebno sa babom sta se desava u skoli, pa objasnjavaj posebno istu stvar i sa mamom. Gubljenje mnogo vremena, zivaca i energije koju bi ta djeca trebala usmjeriti na neke druge stvari.
Pojednostavljeno, ova djeca imaju duplo više domace zadace od ostale djece.. i to bespotrebne zadace samo jer je proradio neciji egoizam.


U tekstu ne pise nigdje sta su djeca zeljela.

U tekstu je navedena samo jedna strana price, njena. Po ostatku price i cinjenici da djecu koristi kao oruzje kojim ce se svetiti bivšem, ne vjerujem joj. Plus, ovo javno iznosenje privatnog zivota, ne samo svoga vec i od djece, mi daje za pravo da joj nista ne vjerujem. Zato ovo, kako je on prihvatio pola roditeljstva od neke sramote, jer ona to kaze, pada u vodu.

Sa druge strane, rekoh vec, da mi se ovo desi, trazio bih na sudu onda da djeca budu uvijek kod mene Pa neka ona bude vikend Mama. Takvim stavom bi i on pokazao da je ispravan otac. Ovako, haman ni on nije dobar Ali opet ne znamo njegovu stranu price Pa ga necu kuditi.

Da Sam sudija, njoj bih uzeo djecu.. neka gospodja ima vremena za sebe.

Djeca od 12 i 14 su djeca za koju su roditelji odgovorni. Da 12 i 14 ne mogu djeca odluciti nista na svoju ruku. I trebaju u tom periodu zivota osobu koja ce im biti oslonac a ne roditelje kojima ce smetati..
Svaka budala rodi ili napravi dijete. Valja ga odgojiti
Svasta ti udrobi, a neda mi se u detalje raspravljati.
Mislim da si izuzetno pristran nekoj "muskoj" strani i da neku kao djeciju dobrobit pokusavas nevjesto koristiti kao argument pri diskvalifikaciji namjera ove zene.

Ne znam kako ide na BiH sudu, ali na nekim itekako uzimaju u obzir misljenja i zelje djece bas tih godina. I nema suda koji ce interes roditelja staviti ispred interesa djece.

Upravo znam par gdje se majka iselila iz porodicne kuce i iznajmila stan na kraju iste ulice. Mali, sada je to veliki momak, je upravo tako provodio vrijeme pola-pola i kod mame i kod tate. Ljudi su se civilizovano dogovorili, oboje vole svoje dijete a i mali njih. I sve je super funkcionisalo.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55974
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by Duminjo » 25 Dec 2021, 00:10

MunDzi wrote: 25 Dec 2021, 00:00
Duminjo wrote: 24 Dec 2021, 23:40

U Tim godinama djeca idu u skolu i pocinje se kovati njihova buducnost. Jedan od najbitnijih perioda jedne osobe kojoj tada treba olaksati a ne otezati. Znaci, ne treba im da idu tri dana u skolu od mama pa dva od tate. Pa sljedece hefte dva od mame a tri od tate. Zar im nije dovoljno obaveza u skoli, plus ako imaju neke vannastavne aktivnosti? E treba ih jos zamarati i time gdje zive i zasto zive pola pola pa objasnjavaj posebno sa babom sta se desava u skoli, pa objasnjavaj posebno istu stvar i sa mamom. Gubljenje mnogo vremena, zivaca i energije koju bi ta djeca trebala usmjeriti na neke druge stvari.
Pojednostavljeno, ova djeca imaju duplo više domace zadace od ostale djece.. i to bespotrebne zadace samo jer je proradio neciji egoizam.


U tekstu ne pise nigdje sta su djeca zeljela.

U tekstu je navedena samo jedna strana price, njena. Po ostatku price i cinjenici da djecu koristi kao oruzje kojim ce se svetiti bivšem, ne vjerujem joj. Plus, ovo javno iznosenje privatnog zivota, ne samo svoga vec i od djece, mi daje za pravo da joj nista ne vjerujem. Zato ovo, kako je on prihvatio pola roditeljstva od neke sramote, jer ona to kaze, pada u vodu.

Sa druge strane, rekoh vec, da mi se ovo desi, trazio bih na sudu onda da djeca budu uvijek kod mene Pa neka ona bude vikend Mama. Takvim stavom bi i on pokazao da je ispravan otac. Ovako, haman ni on nije dobar Ali opet ne znamo njegovu stranu price Pa ga necu kuditi.

Da Sam sudija, njoj bih uzeo djecu.. neka gospodja ima vremena za sebe.

Djeca od 12 i 14 su djeca za koju su roditelji odgovorni. Da 12 i 14 ne mogu djeca odluciti nista na svoju ruku. I trebaju u tom periodu zivota osobu koja ce im biti oslonac a ne roditelje kojima ce smetati..
Svaka budala rodi ili napravi dijete. Valja ga odgojiti
Svasta ti udrobi, a neda mi se u detalje raspravljati.
Mislim da si izuzetno pristran nekoj "muskoj" strani i da neku kao djeciju dobrobit pokusavas nevjesto koristiti kao argument pri diskvalifikaciji namjera ove zene.

Ne znam kako ide na BiH sudu, ali na nekim itekako uzimaju u obzir misljenja i zelje djece bas tih godina. I nema suda koji ce interes roditelja staviti ispred interesa djece.

Upravo znam par gdje se majka iselila iz porodicne kuce i iznajmila stan na kraju iste ulice. Mali, sada je to veliki momak, je upravo tako provodio vrijeme pola-pola i kod mame i kod tate. Ljudi su se civilizovano dogovorili, oboje vole svoje dijete a i mali njih. I sve je super funkcionisalo.
Ne zauzimam niciju stranu i oboje su mi bezveze. Ni jedno ne zasluzuje naziv roditelja. Eto uzmimo taj tvoj primjer roditelja koje poznajes i uzmimo samo ovaj dio price pa usporedimo

Čujem od kumova da se žali kako ga niko neće sa dvoje djece i što mora sam da im kuva i posprema za njima. Jbg druže, život je nekom majka, nekom maćeha, zaključila je


:cudi

Ako uzmemo da je ovo istina, ne znam ko mi je tu gori. Meni je ovo za zatvora

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26711
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14767 times
Been thanked: 3952 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by Veca » 25 Dec 2021, 00:13

...Dominjo, sreco, imas li ti djecu? :D
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26711
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14767 times
Been thanked: 3952 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by Veca » 25 Dec 2021, 00:15

...sa djecom u tim godinama se razgovara i dogovara! :D
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by MunDzi » 25 Dec 2021, 00:35

Duminjo wrote: 25 Dec 2021, 00:10
MunDzi wrote: 25 Dec 2021, 00:00
Svasta ti udrobi, a neda mi se u detalje raspravljati.
Mislim da si izuzetno pristran nekoj "muskoj" strani i da neku kao djeciju dobrobit pokusavas nevjesto koristiti kao argument pri diskvalifikaciji namjera ove zene.

Ne znam kako ide na BiH sudu, ali na nekim itekako uzimaju u obzir misljenja i zelje djece bas tih godina. I nema suda koji ce interes roditelja staviti ispred interesa djece.

Upravo znam par gdje se majka iselila iz porodicne kuce i iznajmila stan na kraju iste ulice. Mali, sada je to veliki momak, je upravo tako provodio vrijeme pola-pola i kod mame i kod tate. Ljudi su se civilizovano dogovorili, oboje vole svoje dijete a i mali njih. I sve je super funkcionisalo.
Ne zauzimam niciju stranu i oboje su mi bezveze. Ni jedno ne zasluzuje naziv roditelja. Eto uzmimo taj tvoj primjer roditelja koje poznajes i uzmimo samo ovaj dio price pa usporedimo

Čujem od kumova da se žali kako ga niko neće sa dvoje djece i što mora sam da im kuva i posprema za njima. Jbg druže, život je nekom majka, nekom maćeha, zaključila je


:cudi

Ako uzmemo da je ovo istina, ne znam ko mi je tu gori. Meni je ovo za zatvora
Sad bas pregonis.
Cuj za zatvora. :grana

Nema savrsenih roditelja.
Ali jedno treba da bude neupitno, roditeljska ljubav prema svojoj djeci.

A svakom roditelju ponekad i pozli od vlastite djece, pogotovo ako naprave rusvaj po kuci. Ali to je normala. To je zivot. Ucih ih i odgajas cijeli zivot. I zagalamis kad pretjeraju. To ne znaci da ih ne volis.

A taj njen komentar ne cini nju losom majkom, niti njegov cini njega losim ocem. Jedina je razlika sto je on tek sada uvidio da je izbjegavao odredjene obaveze oko svoje djece, a koje je trebao davnih dana nauciti. Ovo mu moze samo pomoci da izgradi cvrsci i bolji bond sa svojom djecom.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55974
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by Duminjo » 25 Dec 2021, 00:39

MunDzi wrote: 25 Dec 2021, 00:35
Duminjo wrote: 25 Dec 2021, 00:10

Ne zauzimam niciju stranu i oboje su mi bezveze. Ni jedno ne zasluzuje naziv roditelja. Eto uzmimo taj tvoj primjer roditelja koje poznajes i uzmimo samo ovaj dio price pa usporedimo

Čujem od kumova da se žali kako ga niko neće sa dvoje djece i što mora sam da im kuva i posprema za njima. Jbg druže, život je nekom majka, nekom maćeha, zaključila je


:cudi

Ako uzmemo da je ovo istina, ne znam ko mi je tu gori. Meni je ovo za zatvora
Sad bas pregonis.
Cuj za zatvora. :grana

Nema savrsenih roditelja.
Ali jedno treba da bude neupitno, roditeljska ljubav prema svojoj djeci.

A svakom roditelju ponekad i pozli od vlastite djece, pogotovo ako naprave rusvaj po kuci. Ali to je normala. To je zivot. Ucih ih i odgajas cijeli zivot. I zagalamis kad pretjeraju. To ne znaci da ih ne volis.

A taj njen komentar ne cini nju losom majkom, niti njegov cini njega losim ocem. Jedina je razlika sto je on tek sada uvidio da je izbjegavao odredjene obaveze oko svoje djece, a koje je trebao davnih dana nauciti. Ovo mu moze samo pomoci da izgradi cvrsci i bolji bond sa svojom djecom.
Kako ce se djeca osjecati kada shvate da su odbacivani od jedne strane ka drugoj?

Zadnji dio posta ti je nagadjanje jer njegovu stranu price ne znamo.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by MunDzi » 25 Dec 2021, 00:56

Duminjo wrote: 25 Dec 2021, 00:39

Kako ce se djeca osjecati kada shvate da su odbacivani od jedne strane ka drugoj?

Zadnji dio posta ti je nagadjanje jer njegovu stranu price ne znamo.
Kakvo bolan odbacivanje? :grana
To je neka tvoja interpretacija razvoda i podjednakog starateljstva.
Pa valjda se prica sa djecom.
Moze se njima objasniti da ih i mama i tata podjednako sebi zele.

Cuj ti njega odbacuju djecu. Ne valja ti ovakvo rezonovanje nikako. :jok


A zadnji dio posta, nagadjanje ili ne, ostaje komentar na njene izgovorene rijeci koje prepricavaju sta je on rekao. I pravim pretpostavku da je zaista to i rekao. A ako nije to rekao, onda komentar prestaje biti validan. U svakom slucaju, on ima pola-pola starateljstvo nad svojom djecom i ne vidim problem u tome. Ti vidis. O tome pricamo.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55974
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by Duminjo » 25 Dec 2021, 01:06

MunDzi wrote: 25 Dec 2021, 00:56
Duminjo wrote: 25 Dec 2021, 00:39

Kako ce se djeca osjecati kada shvate da su odbacivani od jedne strane ka drugoj?

Zadnji dio posta ti je nagadjanje jer njegovu stranu price ne znamo.
Kakvo bolan odbacivanje? :grana
To je neka tvoja interpretacija razvoda i podjednakog starateljstva.
Pa valjda se prica sa djecom.
Moze se njima objasniti da ih i mama i tata podjednako sebi zele.

Cuj ti njega odbacuju djecu. Ne valja ti ovakvo rezonovanje nikako. :jok


A zadnji dio posta, nagadjanje ili ne, ostaje komentar na njene izgovorene rijeci koje prepricavaju sta je on rekao. I pravim pretpostavku da je zaista to i rekao. A ako nije to rekao, onda komentar prestaje biti validan. U svakom slucaju, on ima pola-pola starateljstvo nad svojom djecom i ne vidim problem u tome. Ti vidis. O tome pricamo.
Muz joj nudi dijete, dao joj ga. Ona nece i vraca mu djecu na pola pola.. nije to odbacivanje vec moja neka cudna interpretacija. Hajd..

A zasto doticna uopste spominje razlog razvoda i da je on nju varao? Za sta je to uopste bitno u ovome slucaju?
Zasto je bitno da je njega bilo necega sramota i da je zbog sramote pristao na pola pola?
Za sta je bitno uopste da se on kumovima zalio i ono kako je nekome zivot majka a nekome maceha?

Zar ne bi bilo dovoljno i jednostavno obratiti se siroj javnosti preko interneta, mada i to nema smisla, nekim kao obavjestenjem
"Bivsi muz i ja imamo starateljstvo nad djecom 50:50" i to je to.. cemu ovi dodatni detalji, da ne kazem ovo pljuvanje i na kraju poentiranje zajebala sam mu privatni zivot tako sto sam mu uvalila djecu?

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by MunDzi » 25 Dec 2021, 01:13

Duminjo wrote: 25 Dec 2021, 01:06

Muz joj nudi dijete, dao joj ga. Ona nece i vraca mu djecu na pola pola.. nije to odbacivanje vec moja neka cudna interpretacija. Hajd..

A zasto doticna uopste spominje razlog razvoda i da je on nju varao? Za sta je to uopste bitno u ovome slucaju?
Zasto je bitno da je njega bilo necega sramota i da je zbog sramote pristao na pola pola?
Za sta je bitno uopste da se on kumovima zalio i ono kako je nekome zivot majka a nekome maceha?

Zar ne bi bilo dovoljno i jednostavno obratiti se siroj javnosti preko interneta, mada i to nema smisla, nekim kao obavjestenjem
"Bivsi muz i ja imamo starateljstvo nad djecom 50:50" i to je to.. cemu ovi dodatni detalji, da ne kazem ovo pljuvanje i na kraju poentiranje zajebala sam mu privatni zivot tako sto sam mu uvalila djecu?
Muz joj nudi dijete, a ona ga nece. :hm
Ne vidis nista pogresno u ovoj recenici?

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55974
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by Duminjo » 25 Dec 2021, 01:18

MunDzi wrote: 25 Dec 2021, 01:13
Duminjo wrote: 25 Dec 2021, 01:06

Muz joj nudi dijete, dao joj ga. Ona nece i vraca mu djecu na pola pola.. nije to odbacivanje vec moja neka cudna interpretacija. Hajd..

A zasto doticna uopste spominje razlog razvoda i da je on nju varao? Za sta je to uopste bitno u ovome slucaju?
Zasto je bitno da je njega bilo necega sramota i da je zbog sramote pristao na pola pola?
Za sta je bitno uopste da se on kumovima zalio i ono kako je nekome zivot majka a nekome maceha?

Zar ne bi bilo dovoljno i jednostavno obratiti se siroj javnosti preko interneta, mada i to nema smisla, nekim kao obavjestenjem
"Bivsi muz i ja imamo starateljstvo nad djecom 50:50" i to je to.. cemu ovi dodatni detalji, da ne kazem ovo pljuvanje i na kraju poentiranje zajebala sam mu privatni zivot tako sto sam mu uvalila djecu?
Muz joj nudi dijete, a ona ga nece. :hm
Ne vidis nista pogresno u ovoj recenici?
Pa kome ide dijete poslije razvoda? Komsiji?

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by MunDzi » 25 Dec 2021, 01:39

Duminjo wrote: 25 Dec 2021, 01:18
MunDzi wrote: 25 Dec 2021, 01:13
Muz joj nudi dijete, a ona ga nece. :hm
Ne vidis nista pogresno u ovoj recenici?
Pa kome ide dijete poslije razvoda? Komsiji?
Ne razumijemo se, ali bas nikako.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55974
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by Duminjo » 25 Dec 2021, 01:43

MunDzi wrote: 25 Dec 2021, 01:39
Duminjo wrote: 25 Dec 2021, 01:18

Pa kome ide dijete poslije razvoda? Komsiji?
Ne razumijemo se, ali bas nikako.
I ne moramo

Hajd ti pravi veceru ja odoh smoki otvorit :D.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by MunDzi » 25 Dec 2021, 01:46

Duminjo wrote: 25 Dec 2021, 01:43
MunDzi wrote: 25 Dec 2021, 01:39

Ne razumijemo se, ali bas nikako.
I ne moramo

Hajd ti pravi veceru ja odoh smoki otvorit :D.
ja vec napravila. upravo jedem. jaja, luk i toast. zavrsavam.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22608
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12980 times
Been thanked: 12628 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by Dori » 05 Jan 2022, 10:59

Fatalna Privlacnost in RL :ha

Ljubavnik iz BiH nije odustajao: Slao zajedničke fotografije suprugu bivše partnerke

Okružno javno tužilaštvo u Prijedoru podiglo je optužnicu protiv Ž. B. zbog proganjanja B. R. sa kojom je bio u intimnoj vezi.

Kako se navodi u optužnici, Ž. B. se sumnjiči da je od novembra 2018. do kraja 2019. godine pratio i uhodio B. R. sa kojom je prije toga bio u intimnoj vezi, nastojeći da sa njom uspostavi neželjeni kontakt i izazivajući kod nje promjene životnih navika, tjeskobu i strah za vlastitu i bezbjednost njoj bliskih osoba.

"On je nastojao da sa oštećenom uspostavi kontakt direktno i preko trećih lica, slao joj poruke putem mobilnog telefona i aplikacije Messenger u kojima je tražio da se sastanu i razgovaraju, što ona nije željela", stoji u optužnici.

Optuženi je oštećenu pozivao i putem mobilnog telefona, presretao na ulici tražeći da razgovaraju, a kada bi odbila, prijetio je da će ostati bez posla- No, to nije sve, slao je njenom suprugu SMS poruke i njihove zajedničke fotografije, pozivao njenog maloljetnog sina i majku te slao poruke njenoj drugarici.

Optužnica Ž.B. tereti za krivično djelo proganjanje za koje je Krivičnim zakonikom bh. entiteta RS propisana kazna zatvora od šest mjeseci do tri godine.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by Julia-Klara » 05 Jan 2022, 11:25

Sto mi naumpade hopjope :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22608
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12980 times
Been thanked: 12628 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by Dori » 05 Jan 2022, 11:37

Julia-Klara wrote: 05 Jan 2022, 11:25 Sto mi naumpade hopjope :ovaj
:D.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Ispovijest prevarene žene….

Post by Hurija » 09 Jan 2022, 19:22

:hm

Dobro hoce li ko ozbiljno i tu prevarenu hanumu ?.
Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests