Imena djece u mješovitim brakovima

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Biba » 14 Jul 2015, 23:55

Ama nemojte samo Denis..joj imam i ja Denisa rodjaka...ama to je francusko ime i cita se Deni s naglaskom na kraju...ama nas budalasti narod poceo citati kako se i pise...imamo mi u blizini u selu Sadam..pa bolje i Sadam pa da ima normalnog cacu vec Adam a caca konjina...mislim budaletina...:ovaj moj sin ima curu muslimanku..nikad se ne bih petljala u izbor imena..naravno ako do toga dodje
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by titicha » 15 Jul 2015, 00:02

Dino -internacionalno
Nije ničije ime,osim mog sina
Bar sam ja tako postavila stvari. Prvi sin je ipak dobio lijepo dalmatinsko ime

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by laganini » 15 Jul 2015, 00:49

...pa i dino moglo bi se reć :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Slučajni prolaznik » 15 Jul 2015, 11:53

meni idu na živce ona obična,klasična imena koja se daju djeci...sve na isti kalup,ko i tisuće drugih...pa po babi,po stričevima,po ovom po onom..

treba biti originalan pa dati neko ime koje ne nosi baš svatko,recimo neko s nekim značenjem,neko internacionalno što netko kaže....tako bih i u ovom slučaju...
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Biba » 15 Jul 2015, 11:56

Slučajni prolaznik wrote:meni idu na živce ona obična,klasična imena koja se daju djeci...sve na isti kalup,ko i tisuće drugih...pa po babi,po stričevima,po ovom po onom..

treba biti originalan pa dati neko ime koje ne nosi baš svatko,recimo neko s nekim značenjem,neko internacionalno što netko kaže....tako bih i u ovom slučaju...
Samo ne treba baš ni pretjerivati s originalnim imenima...eto u mom selu puno Pamela i Eleonora i Sarah i svakakvih imena stranih glumica..ma htjeli i Madonna nadjenuti...a prezimena obična naša...Ponekad neko ime jednostavno ne ide uz prezime baš kao čarape i sandale :p
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Podrinjac » 15 Jul 2015, 12:05

Ne postoje muslimanska imena. Zar to više niste naučili ? Zar su vas toliko vjeručitelji isprali sa tim 'muslimanskim' imenima ?? Postoje perzijska, staroslavenska, turska, arapska, germanska itd. Našim osobama se daju arapska i turska imena. Vjerovatno zbog toga što su ti Arapi i Turci muslimani. Zbog toga je došla ta mit o 'muslimanskim' imenima.
Otiđite u Arabiju pa će te vidjeti koliko ima Huseina, Omera itd koji su hrišćani. Isto to važi i za Turke.

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Slučajni prolaznik » 15 Jul 2015, 12:20

Biba wrote:
Slučajni prolaznik wrote:meni idu na živce ona obična,klasična imena koja se daju djeci...sve na isti kalup,ko i tisuće drugih...pa po babi,po stričevima,po ovom po onom..

treba biti originalan pa dati neko ime koje ne nosi baš svatko,recimo neko s nekim značenjem,neko internacionalno što netko kaže....tako bih i u ovom slučaju...
Samo ne treba baš ni pretjerivati s originalnim imenima...eto u mom selu puno Pamela i Eleonora i Sarah i svakakvih imena stranih glumica..ma htjeli i Madonna nadjenuti...a prezimena obična naša...Ponekad neko ime jednostavno ne ide uz prezime baš kao čarape i sandale :p

a dobro to je već pretjerivanje...nazivanje po nekim poznatim glumicama,glumcima il nogometašima :D ima toga danas....svi se pomamili za tom modom...i to također nije originalnost...


i onda što kažeš prezime ne paše uz ime :oo Christiano Šaćirbegović il recimo,Pamela Kitarović,Bradley Jusufpahić,Jennifer Jovanović :pusi il Kelly Hadžimulaomerović :valja


sve se to da uskladiti...da ne ispadno nešto smiješno :D


a imena ko imena mogu biti i od ovih i od onih...kažem samo bilo bi dobro da je nešto originalno :djed
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Biba » 15 Jul 2015, 12:30

Ama starovinska imena se vraćaju u modu :ok
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Slučajni prolaznik » 15 Jul 2015, 12:39

sad bih ja našao neka zgodna,imena prijedloga al ne stignem tražiti....ići će drugi put :)
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by rethna » 15 Jul 2015, 18:27

Podrinjac wrote:Ne postoje muslimanska imena. Zar to više niste naučili ? Zar su vas toliko vjeručitelji isprali sa tim 'muslimanskim' imenima ?? Postoje perzijska, staroslavenska, turska, arapska, germanska itd. Našim osobama se daju arapska i turska imena. Vjerovatno zbog toga što su ti Arapi i Turci muslimani. Zbog toga je došla ta mit o 'muslimanskim' imenima.
Otiđite u Arabiju pa će te vidjeti koliko ima Huseina, Omera itd koji su hrišćani. Isto to važi i za Turke.
A zasto nebi bilo hriscana sa muslimanskim imenima bas kao sto ima muslimana sa hriscanskim? :cudi
Question everything.

Muffin2x
Na probnom
Na probnom
Posts: 5
Joined: 15 Nov 2015, 15:08
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Muffin2x » 15 Nov 2015, 15:35

Ja molim što više forumaša za mišljenje. Odlučila sam promjeniti ime da bude "Anđela" jer sam prešla na pravoslavlje. Bojim se da me ne budu trpali u muslimanku jer mi je tata bio islamske vjeroispovijesti i nekim dokumentima traži se ime oca, recimo na birou za rad itd. A ne želim neko drugo ime i ne volim ni ona bombastična imena tipa Kristina itd. Prezime mi se sreće u svim vjerama.
Dakle moje pitanje je da li će neko pomisliti da je to opet muslimansko ime i gdje će me strpati kad kažem "Anđela" ? Koja reakcija slijedi ? Hoću li se džabe mučiti, toliko ima danas imena koja su n vamo ni tamo.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7152 times
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Julia-Klara » 15 Nov 2015, 15:38

Hoces se dzaba muciti, jer ce ti otac uvijek biti to sto jeste.
Ime nema nikakve veze sa religijom, pa mi nije jasna ta zelja za promjenom.
Ako ti ovo nije jasno do sada onda dzaba i promjena imena :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Biba » 15 Nov 2015, 15:55

Moj sin je iz mjesovitog braka. Ime mu je Aleksandar a svi ga zovemo Saša. Tak mi je svejedno koje ce ime nadjenuti svojoj djeci. Ali ponekad i nekima to ipak jest problem...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Krokodil Behko » 15 Nov 2015, 17:46

Muffin2x wrote: Dakle moje pitanje je da li će neko pomisliti da je to opet muslimansko ime i gdje će me strpati kad kažem "Anđela" ? Koja reakcija slijedi ? Hoću li se džabe mučiti, toliko ima danas imena koja su n vamo ni tamo.
Predlažem ti da se zoveš Ratka, ako već mijenjaš ime samo zbog promjene religije.
Btw, nije mi jasno ni kad ovi što ulaze u islam mijenjaju ime, pa Zoka preko noći postane Mehmed i sl.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Biba » 15 Nov 2015, 17:58

Vragbabina rođakinja je promijenila ime u Nataša kad je otisla zivit u Pancevo. Prije se zvala Štefa...bezveze..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by storm » 15 Nov 2015, 18:07

Muffin2x wrote:Ja molim što više forumaša za mišljenje. Odlučila sam promjeniti ime da bude "Anđela" jer sam prešla na pravoslavlje. Bojim se da me ne budu trpali u muslimanku jer mi je tata bio islamske vjeroispovijesti i nekim dokumentima traži se ime oca, recimo na birou za rad itd. A ne želim neko drugo ime i ne volim ni ona bombastična imena tipa Kristina itd. Prezime mi se sreće u svim vjerama.
Dakle moje pitanje je da li će neko pomisliti da je to opet muslimansko ime i gdje će me strpati kad kažem "Anđela" ? Koja reakcija slijedi ? Hoću li se džabe mučiti, toliko ima danas imena koja su n vamo ni tamo.
Anđela ni u kom slučaju nema veze sa "muslimanskim " imenom....ne razumijem ni zašto se opterećuješ s tim, posebno zbog imena oca, ali ok....nije to moje da pametujem, samo ti znaš svoju situaciju :)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by rethna » 15 Nov 2015, 18:11

storm wrote:
Muffin2x wrote:Ja molim što više forumaša za mišljenje. Odlučila sam promjeniti ime da bude "Anđela" jer sam prešla na pravoslavlje. Bojim se da me ne budu trpali u muslimanku jer mi je tata bio islamske vjeroispovijesti i nekim dokumentima traži se ime oca, recimo na birou za rad itd. A ne želim neko drugo ime i ne volim ni ona bombastična imena tipa Kristina itd. Prezime mi se sreće u svim vjerama.
Dakle moje pitanje je da li će neko pomisliti da je to opet muslimansko ime i gdje će me strpati kad kažem "Anđela" ? Koja reakcija slijedi ? Hoću li se džabe mučiti, toliko ima danas imena koja su n vamo ni tamo.
Anđela ni u kom slučaju nema veze sa "muslimanskim " imenom....ne razumijem ni zašto se opterećuješ s tim, posebno zbog imena oca, ali ok....nije to moje da pametujem, samo ti znaš svoju situaciju :)
Pa da :cudi da je "Meleka" tu bi se vec moglo diskutovati :DD
Question everything.

User avatar
C12H22O11
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 931
Joined: 10 Nov 2010, 22:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by C12H22O11 » 15 Nov 2015, 18:58

Muffin2x wrote:Ja molim što više forumaša za mišljenje. Odlučila sam promjeniti ime da bude "Anđela" jer sam prešla na pravoslavlje. Bojim se da me ne budu trpali u muslimanku jer mi je tata bio islamske vjeroispovijesti i nekim dokumentima traži se ime oca, recimo na birou za rad itd. A ne želim neko drugo ime i ne volim ni ona bombastična imena tipa Kristina itd. Prezime mi se sreće u svim vjerama.
Dakle moje pitanje je da li će neko pomisliti da je to opet muslimansko ime i gdje će me strpati kad kažem "Anđela" ? Koja reakcija slijedi ? Hoću li se džabe mučiti, toliko ima danas imena koja su n vamo ni tamo.
Promjeni, ali oca ne možeš promjeniti. Ipak mislim da si trol i da je ovaj flame u trendu sa "sitOvacijom".

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by Čarobni » 16 Nov 2015, 00:21

Šta ima veze ko je kakve vjere, bitna je ljubav!
Vjera itekako ima veze za ljude koji su joj predani. Za one druge, tek za njih ne mora imat veze, ali da je nebitna-ne bih rek'o.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Imena djece u mješovitim brakovima

Post by greeneyes » 16 Nov 2015, 00:34

Muffin2x wrote:Ja molim što više forumaša za mišljenje. Odlučila sam promjeniti ime da bude "Anđela" jer sam prešla na pravoslavlje. Bojim se da me ne budu trpali u muslimanku jer mi je tata bio islamske vjeroispovijesti i nekim dokumentima traži se ime oca, recimo na birou za rad itd. A ne želim neko drugo ime i ne volim ni ona bombastična imena tipa Kristina itd. Prezime mi se sreće u svim vjerama.
Dakle moje pitanje je da li će neko pomisliti da je to opet muslimansko ime i gdje će me strpati kad kažem "Anđela" ? Koja reakcija slijedi ? Hoću li se džabe mučiti, toliko ima danas imena koja su n vamo ni tamo.
Ako je Andjela muslimansko ime ili bolje rečeno ako se isto veže za muslimane-ondaK sam ja Hans Kristijan Andersen!
Samo sabura

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests