Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2012, 11:16

Image

Sve se mijenja u odnosima među spolovima, pa tako i odnos prema braku. Posljednja istraživanja pokazuju da su muškarci skloni reći 'da' osobi u koju nisu ludo zaljubljeni.

Ne, nije istina da su žene te koje bi učinile sve da se domognu braka. Nedavno istraživanje pokazuje da su muškarci skloniji reći 'da' ženi za kojoj nisu najsigurniji da je pravi izbor za njih.

'Razmotrio/la bih brak sa osobom koja ima sve što mi treba, ali nisam u nju zaljubljen/la' – tako je glasilo pitanje, na koje je potvrdno odgovorilo 23 posto žena i 31 posto muškaraca. Također, 21 posto muškaraca priznaje da bi mogli stupiti u brak sa osobom koja ih seksualno ne privlači. Istraživanje je provedeno na uzorku od 5.000 ispitanika oba spola, a osim na odnos prema braku i vjernosti, fokusiralo se na seksualne razlike među pristašama različitih političkih opcija.

Suprotno uvriježenom mišljenju, potreba za brakom snažnije je izražena kod muškaraca od dvadeset godina nego li kod onih u tridesetima. Zatim ponovo raste nakon četrdesete.

Tako se pokazuje da su i muškarci skloni ženidbi radi ženidbe – zbog života u dvoje, podrške i sigurnosti, a ne zbog ljubavi i snažne privlačnosti. 'Ideja samačkog života nije ugodna', komentariše za Daily Beast Tom Fant, doktor iz New Yorka. 'Muškarci svakako nisu imuni na to, mada se pravimo da smo presnažni da bi bili preplašeni ili nesigurni.'

'Ljudi počinju gledati u tebe i vidiš da misle 'djeluješ kao momak na mjestu. Gdje ti je žena', komentariše rezultate istraživanja tridesetogodišnji Nick Soman. 'Ideš sa vjenčanja na vjenčanje i na svakom je sve manje slobodnih – na kraju spadne na tri muškarca i jednu ženu. I vidiš kako se međusobno posmatramo i mislimo 'ovo nije dobar omjer'.

Voditelj istraživanja Tom Matlack komentariše za Daily Mail kako ovi rezultati odražavaju promijenjene odnose u društvu. Žene rade, sve češće one su te koje zarađuju. To mijenja njihovo odnos prema samačkom životu ili samohranom majčinstvu, prenosi Tportal.

'Nastupila je neka vrsta feminističkog obrata', komentariše Matlack. 'Godinama su se žene borile da izađu iz kuće, a sada se muškarci bore da se u nju vrate.'

Također, istraživanje će pokazati da ni ideja da je muškarcima jedino važan seks također nije tačna. 44 posto muškaraca smatra da loš seks može uništiti vezu, a to mišljenje dijeli 50 posto žena.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2012, 11:18

I kad na sve ovo dodamo, da neki naucnici misle, da ce muskarci izumrijeti......
Mada mislim, da su vec izumrli u tom nekom smislu :kafa
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by Zagorka » 23 Feb 2012, 18:09

Vecina stavki iz clanka je poznata odavno.....ne garantujem za druge zene,ali za sebe znam da nikad nisam "ganjala" brak,niti sam se vidjela u ulozi udate zene.....eh,sad to sto nam se slucajno desi nesto,to je drugo....
A to da zene smatraju da los seks moze pokvariti brak nije nista cudno,ne da smatraju nego znaju,a znaju tako sto dobro poznaju svoje muzeve pa opet znaju koliko im je stalo do seksa....sto ne znaci da zenama nije,samo je pogresno izvuci zakljucak da je vecini zena vise stalo do seksa kad se to u ranijem tekstu ne navodi..... :kafa moje vidjenje......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by String » 23 Feb 2012, 18:18

I to sad ima?...hajde neka i toga malo... :oo
Kontam ne bih nikada mogao niti izaci ponovo sa zenom u koju nisam zaljubljen.
Image

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by Sibila » 23 Feb 2012, 18:46

...........sto znaci nista od mene ? :pusi

Dž.... :plavi

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by String » 23 Feb 2012, 19:15

Tigris wrote:...........sto znaci nista od mene ? :pusi

Dž.... :plavi
De, de... :plavi :ljub
Image

User avatar
bboyFireFish
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 152
Joined: 16 Feb 2012, 22:31
Location: Skojevska / Tuzla
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by bboyFireFish » 23 Feb 2012, 19:16

Ne razumijem kako neko moze stupiti u brak sa osobom koja ga ne privlaci...samo razumijem ove nase "Bošnje" sto se zene zbog papira i to uz dogovor...ovo ostalo nemogu nikako da svarim...Mislim zasto zapocinjati nesto sto ne moze rezultirati trajnom uspjehu tj zasto uopste izlaziti i zavlacit se sa zenom ako te ona uopste ne privlaci...danas ili sutra ces vec krenuti da "šveraš" i trazis okolo zene koje ce zadovoljiti tvoje potrebe!
Blog:
Magazin Urbane Kulture

Nije mi žao što su ukrali moje ideje već što nisu imali svoje!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by Maja » 23 Feb 2012, 22:21

Boy valjda što i ti hebivjetri žele djecu i da ih neko dočeka kad dođu kući. Da im mame ne zvocaju što se ne žene, da imaju skuhano, ispeglano, da imaju s kim ostariti itd

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by Zagorka » 23 Feb 2012, 22:32

tako nekako :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by gejsha » 24 Feb 2012, 00:32

Veći je problem zašto muškarci danas uopšte neće da se žene..a imaju duge veze,posao,mama ih tjera..
ima takvih slučajeva u mojoj okolini koliko hoćeš :kafa
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Anonimus 9
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 747
Joined: 04 Dec 2011, 15:16
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by Anonimus 9 » 24 Feb 2012, 00:59

gejsha wrote:Veći je problem zašto muškarci danas uopšte neće da se žene..a imaju duge veze,posao,mama ih tjera..
ima takvih slučajeva u mojoj okolini koliko hoćeš :kafa
Mislim da trebaju doc kod mene na obuku :hihi :hihi
Em sam izbjeglica ,em rođen na carski rez ,nit kuce nit picke materine

User avatar
euphoria
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2011, 21:36
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by euphoria » 24 Feb 2012, 01:28

Zato se danas ljudi prije razvedu nego li vjencaju. U posljednje vrijeme samo cujem price kako se razvode i to mlaadje generacije, a skoro vjencani..Nista dobro neces cuti, nazalost...
Ovaj svijet neće uništiti atomska bomba kao što kažu novine, nego će umrijeti od smijeha, od banalnosti, od ismijavanja svega i zato što će od svega praviti vic, i to loš vic. *Carlos Ruiz Zafon*


I svi misle da su jedinstveni, a zapravo nije nitko. Čovjek bi se mogao utopiti u beznačajnosti.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by silence » 24 Feb 2012, 01:36

Krokodil Behko wrote:Image

Tako se pokazuje da su i muškarci skloni ženidbi radi ženidbe – zbog života u dvoje, podrške i sigurnosti, a ne zbog ljubavi i snažne privlačnosti. 'Ideja samačkog života nije ugodna', komentariše za Daily Beast Tom Fant, doktor iz New Yorka. 'Muškarci svakako nisu imuni na to, mada se pravimo da smo presnažni da bi bili preplašeni ili nesigurni.'
Večina muškaraca su praktičari... nisu romantičari...Eto valjda zbog toga... :sok
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by alma75 » 27 Feb 2012, 00:01

Ma ljubav je izumrla, ljudi, kažem ja vama :zid
Šalu na stranu, ali sve je više onih koji se žene jer smatraju da im je vrijeme, a ne da su našli osobu bez koje ne mogu zamisliti život. A još gore, što to mnogi rade iz interesa, jednostavno se dobro uvale, e to mi je stvarno :bua A onda im je sve jednostavno. U kući imaju djecu, ženu koja im kuha, pere, zarađuje, ispunjava želje, a vani opet sve što požele...
ma sve u vreću pa postrijeljati :puca

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by Luna. » 27 Feb 2012, 00:14

meni je zao onih sto se ozene, jer je zena ostala trudna a i vrijeme im svakako za zenidbu. to su uglavnom osjecajni ljudi, da nisu ne bi se zenili zbog toga... i onda ih zene uglavnom dresiraju citav zivot,jer znaju da i je stalo do djeteta. mislim da im nije lako...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by Krokodil Behko » 27 Feb 2012, 00:19

Mozda se umore, od trazenja neke "posebne"
Hiljadu ih upoznaju i svakoj od njih, kazu da je "posebna".
Na kraju, to im nista ne znaci. Vide zenu kao zenu.
Ovakvu ili onakvu ali ne i "posebnu".
online

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by komsija » 17 Jul 2012, 21:30

:plavi :zubi :D. :sex


ILEGALNI BRAK POSTAO NOĆNA MORA
Banjalučanku udali za Indijca bez njenog znanja

Potraga za partnerom preko posrednika za 31-godišnju Banjalučanku Annu K. postala je prava noćna mora nakon što je nedavno dobila vjenčani list i čestitku od Općinskog ureda iz Banje Luke.

Foto: Ilustracija
Banjalučanka sa adresom u Njemačkoj je 2008. godine, preko posrednika, odlučila tražiti partnera za mogući brak. Tom prilikom je osobi koja ugovara brakove dala kopiju svog pasoša i rodnog lista.

Sedam dana kasnije, Annu K. pozvali su na sastanak sa 20-godišnjim Indijcem, koji je u Minhenu radio kao konobar, piše njemački list Süddeutsche Zeitung.

Ali, Anna nije bile zainteresirana za upoznavanje mladog Indijca. Nekoliko sedmica kasnije, od banjalučkog ureda za vjenčanja je dobila vjenčani list i čestitku. Od tada traje Annina borba protiv birokratije.

Zajedno sa svojim advokatom ona je dokazala kako je na dan vjenčanja, koji je napisan na vjenčanom listu, bila na poslu, nikako u Banjoj Luci. Stručnjak za potpise iz Bavarskog ureda za kriminal kaže kako je potpis na vjenčanom listu "najvjerovatnije lažiran", piše Süddeutsche Zeitung.

Indijac Kulwinder S. je, najvjerovatnije, zahvaljujući ovom braku dobio radnu dozvolu u Njemačkoj. Süddeutsche Zeitung piše kako je u BiH moguće sklopiti brak bez prisustva osoba koje stupaju u bračne vode.

Indijac je najvjerovatnije potpisane papire za brak, na kojima su vidljivi i notarski potpisi, poslao iz Indije. Porodični sud u Minhenu je odbio Annin zahtjev za raskid braka, jer je vjenčani list autentičan, bez obzira na to što je potpis vjerovatno falsifikovan.

Osim toga, sud se pravda time kako ne mogu razvesti Annu i Kulwindera, jer brak nikada nije ni skopljen.

Munhenski tužitelji ispituju Indijca, za kojeg se vjeruje kako je sve falsifikovao. On to izričito demantuje i tvrdi kako je sve po zakonu i propisima. Krajem jula, sud u Minhenu ponovo će odlučivati o Anninoj žalbi.

Do tada, Anna će morati pričekati sa udajom za čovjeka kojeg voli i sa kojim ima dijete.

(Klix.ba)
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

france
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by france » 18 Jul 2012, 01:42

Krokodil Behko wrote:I kad na sve ovo dodamo, da neki naucnici misle, da ce muskarci izumrijeti......
Mada mislim, da su vec izumrli u tom nekom smislu :kafa
nedo dragi Allah,nemoj slutiti

vala nisu izumrli ni u kom smislu,bas vam je super,duse drage :)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by Zagorka » 18 Jul 2012, 12:27

...vala bih i ja rekla da su haman izumrli u nekom smislu... :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Zašto se muškarci žene ženama u koje nisu zaljubljeni??

Post by Lebowski » 29 Jun 2014, 15:24

Valja iz istog razloga ko i žene, možda nisu zaljubljeni ali mogu ih podnijeti, dobijaju sex a osjećaju ljubav od te osobe, sigurnost sa njene strane, da joj je stalo i da će brinuti o njemu(kuhati ovo ono)
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests