Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by gejsha » 08 Mar 2012, 16:45

Mene je samo strah ako se puno planira da se tu ne uplete viša sila..
Npr sve isplaniraš i onda ne možeš dobiti bebu kada želiš.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Bahra » 08 Mar 2012, 16:59

Rodila sam sa 25 god, posto smo se vjencali mladi nismo prvu godinu zeljeli dijete e onda nam je trebalo da upire naredne dvije ko mutav i nekako... jedva.
Sad kad pogledam ne bi valjalo d sam straija rodila, a ni da sam bila mladja mislim da je sa 25 idealno. Vec sad kad razmisljam o djetetu jos jednom, nekako ne ide. Imam 700 razloga zato ne bi, a prvenstveno su to godine u pitanju.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by nezaboravna » 08 Mar 2012, 19:17

Naravno danasnja zena mora planirati svoj zivot,prvo skola fakultet posao pravi partner za zivot itd.Dijete radzati moraju bit svi uslovi nije samo dijete roditi jer dijete iziskuje prvo dosta vremena ljubavi i matrijalno obezbijedzenja.Danas je to tako prije su se zene udavale uglavnom su bile na teretu muza koji je zarafzivao a zena je bila domacica dijecu da radza i da odgaja ,kucu daodrzava i sve sto ide uz kucne poslove.Prije je bilo sramota rodit dijete bez partnera sto je danas normalno ako se ne slazu da dijete odgaja jedan partner,sto je sve logicno.Danas su dijeca smijestena po obdanistima i bolje su oskrbljena nego prije ,ali sto se kaze dijete kad god dodze ili planski neplanski ono je dobro doslo i nikad nije kasno.Ko voli dijecu i imat ce nema nikakvih prepreka da ga ne moze imati danas je medicina dobro uznapredovala i mnoge zene koje nisu mogle imati dijecu imaju.Np.slucaj u mojoj fam. ozenio se brat cura iz dijetinsva zajedno odrasli sreca ne moze bit veca ljubav isto,kucu napravili on privatnik dobro zaradzuje ,prije je radio u banki svi moguci uslovi al dijeteta nema.Kontrole pregledi sve ok al nema dijeteta.Snaha pocela zaliti oplakivati,zaista tuzno.
Rat poceo i 93god.snaha zanese u 42god.a vec je mislila da je u prelazu ,necete vjerovati al sad ima 2 zlatne curice i ona se sva preporodila.Rodila je i drugo dijete odmah iza prve zato nije nikad kasno i ne moras planirat samo zelja je dovoljna.,ljubav i sloga kucu i sretnu familiju pravi. :ples :ples :ples :kafa :kafa
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by String » 08 Mar 2012, 21:15

Najbolje vrijeme je kad skontas da ce te ostaviti, a tebi k'o fol stalo do nje. :ooo
Image

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by nezaboravna » 09 Mar 2012, 09:07

String wrote:Najbolje vrijeme je kad skontas da ce te ostaviti, a tebi k'o fol stalo do nje. :ooo
:haha :haha :haha a trudnoca,sta ako je trudna? :jupi :jupi
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Voljena » 24 Mar 2012, 21:37

a sta onda ja da kazem... :place
cula sam nesto ali nisam htjela da pitam puno o tome doticnu osobu, ona kaze da je u prelazu a njoj je neki sta ja znam
sad 37/38god. njena poznankinja je bila u prelazu kaze ona menopauza kad je imala 35god. i nije mogla ni djece da ima.
neznam dali sam tazcno razumjela, ali jeli to tako bude? jesam dobro razumjela? ja sam uvjek mislila da zene imaju taj prelaz poslje 50-ete.. :cudi moze mi neko objasniti?

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Zagorka » 24 Mar 2012, 21:42

Kakva menopauza u 35-oj :sok to nikad nisam cula,pa znam po materi,tetki,ujni,da to ide poslije pedesete,neke cak poslije 55-te,eh sad,ima i drugih,mog rodjaka zena u 49-oj usla u menopauzu i zatrudnila(btw rodila je krasnu djevojcicu),ali u 35-oj,to nisam cula do sad :cudi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119234
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5518 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Online

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Maja » 24 Mar 2012, 22:03

Može biti menopauza u 35-oj. Sto posto.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by blento59 » 24 Mar 2012, 22:12

sad ste me zabrinule
jeste da mi je tek 53 ali jos nisam imao prvu menstruaciju
molim vas za pomoc,
upoooooooooooooooomooooooooooooooc
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by hojla » 24 Mar 2012, 22:30

pa najbolje vrijeme je negdje oko pola pet...sad minut gordol nije važno...
i neka počne ako ikako može prije petka......
Our solution mind revolution

User avatar
Hana84
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 583
Joined: 02 Oct 2011, 00:12
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Hana84 » 24 Mar 2012, 22:32

Sto se tice" najboljeg vremena za prvu trudnocu" ...hmmm... :hm mislim da je tu najbitnija psihicka spremnost bracnog para na dijete. I ne treba generalizirati...jer... " Covjek snuje, a Bog odredjuje !" Imam troje djece, prvo sam dobila vrlo, vrlo rano...govorili su kad sam se porodila" Dijete dobilo dijete !" Bilo mi je tek koji mjesec vise od 18 godina. Sreca da sam tada zivjela u zajednici sa svekrom i svekrvom, jer pojma o malim bebama nisam imala, sve me je svekrva naucila, tako da sam nakon pet godina dobila drugo dijete ,oko kojeg sam sve vec znala sama. Sa mojim iskustvom i godinama raslo je i moja roditeljska odgovornost. Sto sam bila starija, bila sam i odgovornija.Planiranje trudnoce je ipak individualna stvar. Meni su moje trudnoce bile zadovoljstvo i nikad,ama bas nikad nisam osjetila onaj feeling da sam nesto propustila u zivotu jer sam rano dobila djecu. Isto tako ne mogu suditi po sebi. Moja sestra je sa 30 godina dobila prvo,a drugo dijete s 33 godine. I to je u redu. Jer ljudi se razlikuju po zeljama i prioritetima u zivotu. Neko ima zelje za uspjehom u poslu,autom" tog i tog" tipa, proputovati uzduz i poprijeko po raznim zemljama...i to je sasvim OK. Drugi opet imaju zelju sa 22 godine imati bebu, zavrsili su skolu, rade 3-4 godine i osjecaju se reedy. Zivot u pravilu nije racunovodstvo. Neki ce biti dobri roditelji i sa 20 godina,a neki ni sa svim blagodatima zrelih godina. ;)

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Bahra » 24 Mar 2012, 22:33

Voljena wrote:a sta onda ja da kazem... :place
cula sam nesto ali nisam htjela da pitam puno o tome doticnu osobu, ona kaze da je u prelazu a njoj je neki sta ja znam
sad 37/38god. njena poznankinja je bila u prelazu kaze ona menopauza kad je imala 35god. i nije mogla ni djece da ima.
neznam dali sam tazcno razumjela, ali jeli to tako bude? jesam dobro razumjela? ja sam uvjek mislila da zene imaju taj prelaz poslje 50-ete.. :cudi moze mi neko objasniti?
Moze menopauza da krene u srednjim 30-im, ali menopauza ne traje godinu ili dvije vec 5 minimum i u tom periodu zene najlakse ostanu trudne, jer su menstruacije ne redovne pa se ne moze orjentisati. Mada ima slucajeva gdje zene poslije jakog stresa, tragedije, ne dobiju vise nikada. Nema menopauze, nema nista.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Voljena » 24 Mar 2012, 23:30

Mislim da nije fer da se pojedini eto tako da kazem "sprdaju" na ovu temu, mislim nije lijepo.
Bila sam zabrinuta, ali neznam sada...i jesam i nisam..Ja sam eto toliko zeljela da imam dijete, i oba puta sam izgubila..oporavila sam se neko vrijeme poslje tog, ali sam vremenom postala jako slaba psihicki. Jednostavno sam bila opsjednuta tim da trebam da imam dijete sto prije, da sam se ubila psihicki. I odlucila da nemoze vise tako dalje, pa sam napravila malu pauzu, da pomognem sebi, jer nezelim da se nadjem u toj situaciji da dobijem dijete, a da sam otisla na psihickoj bazi. I onda kad ovakve stvari cujem, ja se zabrinem.. Ali vrijeme ce pokazati svoje, sabura cu imat. Hvala vam na odg. :cvijece

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Bahra » 25 Mar 2012, 10:33

Voljena wrote:Mislim da nije fer da se pojedini eto tako da kazem "sprdaju" na ovu temu, mislim nije lijepo.
Bila sam zabrinuta, ali neznam sada...i jesam i nisam..Ja sam eto toliko zeljela da imam dijete, i oba puta sam izgubila..oporavila sam se neko vrijeme poslje tog, ali sam vremenom postala jako slaba psihicki. Jednostavno sam bila opsjednuta tim da trebam da imam dijete sto prije, da sam se ubila psihicki. I odlucila da nemoze vise tako dalje, pa sam napravila malu pauzu, da pomognem sebi, jer nezelim da se nadjem u toj situaciji da dobijem dijete, a da sam otisla na psihickoj bazi. I onda kad ovakve stvari cujem, ja se zabrinem.. Ali vrijeme ce pokazati svoje, sabura cu imat. Hvala vam na odg. :cvijece
Voljena, moras se opustiti i sebe smiriti jer samo tako ces uspjeti abd. Ako si pod stalnim stresom nivo progesterona je onda uvijek visok, i zbog toga ce ti biti jos teze ostati trudna.
Vjeruj mi da se cuda desavaju, gledam ih i slusam.
Prosle godine je dosao bracni par koji su 15 god sve pokusavali nisu mogli imati djece. Odlucili su na kraju da usvoje. Predali papire za usvojenje, i nakon toga zena je zatrudnila.
Zato nemoj da narusavas psihicko zdravlje, pusti te price o klimaksu u 35 jer su to sve rijetki slucajevi. Oporavi svoju psihu, smanji pritisak, posavjetuj se sa svojim doktorom i polako ces vidjeti rezultate.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Zagorka » 25 Mar 2012, 15:48

Hana84 wrote:Sto se tice" najboljeg vremena za prvu trudnocu" ...hmmm... :hm mislim da je tu najbitnija psihicka spremnost bracnog para na dijete. I ne treba generalizirati...jer... " Covjek snuje, a Bog odredjuje !" Imam troje djece, prvo sam dobila vrlo, vrlo rano...govorili su kad sam se porodila" Dijete dobilo dijete !" Bilo mi je tek koji mjesec vise od 18 godina. Sreca da sam tada zivjela u zajednici sa svekrom i svekrvom, jer pojma o malim bebama nisam imala, sve me je svekrva naucila, tako da sam nakon pet godina dobila drugo dijete ,oko kojeg sam sve vec znala sama. Sa mojim iskustvom i godinama raslo je i moja roditeljska odgovornost. Sto sam bila starija, bila sam i odgovornija.Planiranje trudnoce je ipak individualna stvar. Meni su moje trudnoce bile zadovoljstvo i nikad,ama bas nikad nisam osjetila onaj feeling da sam nesto propustila u zivotu jer sam rano dobila djecu. Isto tako ne mogu suditi po sebi. Moja sestra je sa 30 godina dobila prvo,a drugo dijete s 33 godine. I to je u redu. Jer ljudi se razlikuju po zeljama i prioritetima u zivotu. Neko ima zelje za uspjehom u poslu,autom" tog i tog" tipa, proputovati uzduz i poprijeko po raznim zemljama...i to je sasvim OK. Drugi opet imaju zelju sa 22 godine imati bebu, zavrsili su skolu, rade 3-4 godine i osjecaju se reedy. Zivot u pravilu nije racunovodstvo. Neki ce biti dobri roditelji i sa 20 godina,a neki ni sa svim blagodatima zrelih godina. ;)
aferim :cool
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by nezaboravna » 28 May 2012, 20:32

NEK’ JE ŽIVO, ZDRAVO I MUŠKO: Otkrivena tajna kako se “prave” sinov| 28.05.2012. - 20:11:30
--------------------------------------------------------------------------------

Dosad je bila tajna, a od danas je javna stvar. Blaž – Bajo Šuškavčević iz sela Vukovci otkrio je stari recept o tome kako začeti muško dijete, piše portal vijesti.me.

87-godišnji Šuškavčević odlučio je objaviti tajnu o dobivanju sina jer ne želi da tajna ode s njim u grob. Bajo je u Crnoj Gori oduvijek bio poštovan i tražen, a njegovo zanimanje nosilo je veliku odgovornost. Njegov recept dosad se prenosio s koljena na koljeno, a konačno se Bajo smilovao i odlučio ga podijeliti sa svijetom.

“Da bi dobili dijete muškog spola moraju se uvažiti tri režima. To su razlika u godinama među bračnim partnerima, ovulacija i režim prehrane. Svake sedme godine spolni organi se ‘obnavljaju’, to jest u 14., 21., 28., 35., 42., i 49. godini. Kad partner u braku napuni ove godine, rađa se dijete njegovog spola. Ako jedan bračni partner ima 21 godini, ima prednost da dobije dijete svog spola sve dok drugi partner ne napuni 21 godini”, rekao je Šuškavčević.

Prednost za dobivanje sina također imaju parovi gdje je muškarac stariji pet, šest ili 12, 13 godina od svoje supruge. Također, prednost imaju parovi u čijim slučajevima je žena starija godinu, dvije od svog partnera. “Dokazano je da u obitelji sa dvoje djece, ako je jedno starije sedam ili 14 godina, moraju biti istog spola, osim ako je žena ostala trudna treći dan ovulacije, ili treći dan ispred ovulacije. Taj period predstavlja izuzetak, jer tri dana pred ovulaciju, ako ostane trudna i rodi, muško dijete mora biti retardirano. Ovo treba znati svaki bračni par jer ljubavni zanosi tijekom tri dana pred ovulaciju mogu biti opasni”, zaključio je ovaj stručnjak za muške potomke.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Calla » 30 May 2012, 11:39

najbolje vrjeme za zenu i za prvu trudnocu bi bilo tamo nekako od 25te godine mladosti ili starosti
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Ideja » 30 May 2012, 13:56

Čula sam često od starijih žena kad prigovaraju ako bračni par odgađa roditeljstvo da kažu: Mladost djecu podiže. Vjerujem da u tome i ima malo istine. Sve je lakše dok si mlađi a lijepo je imati već odrasliju djecu u u kasnim tridesetim ili ranim četrdesetim.
Ali kao što Hana reče Čovjek snuje - Bog određuje.
Činjenica je da nikada prije nije bilo toliko ni muškaraca ni žena u kasnim tridesetima koji još uvijek nemaju djecu i vjerujem da je mnogi od nas neće ni imati.

@Voljena,
nema potrebe da se psihički toliko maltretiraš (niti da previše lično shvataš pisanja drugih na ovoj temi , ljudi se samo šale, nevezano za tebe)
Svi mi nešto želimo ali ne može se ništa na silu. Ako išta, evo tješi se mojim primjerom ženske u jurećim tridesetim a od djeteta ni pomena. Mojoj sestri je npr. treće dijete na putu, dok je druga već šest godina u braku i nemaju djecu. Po liječničkim nalazima sve je u najboljem redu. Ona doduše ima stresan posao pa je moguće da je i zbog toga - ali to samo On zna. Kao što reče Butterfly, "čuda" se dešavaju... Opusti se. Evo ti primjer moje nekadašnje komšinice koja u svom skoro dvadesetogodišnjem braku nije dobila djecu. Ne treba ni napominjati da je od strane supruga trpila svašta i živjela kao neka vrsta modernog roba. Došlo je do razvoda braka, nedugo zatim do njene ponovne udaje i ODMAH trudnoće. Vjeruj mi, svaki put kad pomislim na nju i kroz sve šta je prolazila uvijek kažem :"Ima pravde i na ovom svijetu".

Mladi ste, život je pred vama, a velika prednost u odnosu na mene hudnicu je da možete barem usvojiti dijete :oo
Voljena, živi život! :pusa
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by IM_ex » 30 May 2012, 16:23

nezaboravna wrote:Prije je bilo sramota rodit dijete bez partnera sto je danas normalno ako se ne slazu da dijete odgaja jedan partner,sto je sve logicno.
Sramota je i dandanas; toliko kako mislis se ipak "uznapredovalo" nije. I nek' nije.
Kome svasta moze stati u obraz, njemu niti je bila sramota, niti je, niti ce biti.
A i to sto tvrdis da danas, u savremenom dobu, svaka zena moze ostati u drugom stanju, nije tacno.
Nije mi jasno otkuda tolika pogresna informisanost?!


Znam da sam x puta cula pricu iskusnijih, starijih, da, ako se zena duze vremena (godinama) cuva od trudnoce, najcesce za posljedicu je nemogucnost ostati u drugom stanju kada to pozeli. A sve to s ukazom na sagorijevanje jajnih celija tokom orgazma. Onako, laicki, i ima smisla.
Misljenja sam da je za prvu trudnocu najbolji period starosne dobi od 25 godina (godina-dvije iznad). Tad se vec moze reci da partneri imaju bar taj neki osnov zrelosti i dovoljno razvijen osjecaj za odgovornost.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Najbolje vrijeme za prvu trudnocu

Post by Dust » 30 May 2012, 18:19

IM_ex wrote:
Znam da sam x puta cula pricu iskusnijih, starijih, da, ako se zena duze vremena (godinama) cuva od trudnoce, najcesce za posljedicu je nemogucnost ostati u drugom stanju kada to pozeli. A sve to s ukazom na sagorijevanje jajnih celija tokom orgazma. Onako, laicki, i ima smisla.
:sok sagorijevanje jajnih celija?????
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests