Zaručnički prsten

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Socrates » 10 May 2020, 19:10

More ako vrijjedi koliko je propisano.
. . . . . . . . .

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by MunDzi » 10 May 2020, 19:16

greeneyes wrote: 10 May 2020, 19:07 Morel kakav prsten od nene rahmetli?
Naravno da moze.
I to je lijepo kad se nesto prenosi iz generacije u generaciju, pa poslije djeci pricas kako je mamin prsten nekad pripadao praneni. Sve su to fini gestovi i lijepe uspomene.

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6634 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Zana » 10 May 2020, 19:18

Sad se sjetih da mi je bivši dao prsten. Tačnije tri prstena. U toku šest godina veze. Jesam to ja bila vjerena svijuvam? :julia
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Melek » 10 May 2020, 19:18

Ja sam jedan takav pokupio sa zemlje kraj kontejnera kad sam smeće bac’o. Dao ga Akrepu a ova ga unovčila i kupila neku haljinu, haha :grana
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Hannibal » 10 May 2020, 19:19

meni mama ne bi dala prsten. kontala bi da ga hocu prodat
🐽

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by greeneyes » 10 May 2020, 19:19

Socrates wrote: 10 May 2020, 19:10 More ako vrijjedi koliko je propisano.
Nista, odoh do zlatara da procijeni vrijednost. Valjda nece biti ko kod Huleta

kod zlatara vec sam bio, dva prstena narucio, da ces mi okrenut' ledja nisam tada ni slutio :tuga
Samo sabura

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Beni » 10 May 2020, 19:20

Komad metala
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Hannibal » 10 May 2020, 19:21

a dobar je to fazon ocm. kupis nekakav jeftin prsten, ko taj klarin iz kinder jajeta, i kazes da je nanin. ne moze se onda zalit da joj je los prsten
🐽

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by MunDzi » 10 May 2020, 19:21

Hannibal wrote: 10 May 2020, 19:19 meni mama ne bi dala prsten. kontala bi da ga hocu prodat
Pa mati te najbolje poznaje. :D.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by greeneyes » 10 May 2020, 19:23

Stari otac prsten gleda krije suzu svoju
da je volis mili sine ko ja majku tvoju
:srce
Samo sabura

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by greeneyes » 10 May 2020, 19:24

Kad se ja budem zenio ove rijeci i nece imati neku jacinu. Ljubav je vec pala na cijeni ko i gorivo :D.
Samo sabura

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Socrates » 10 May 2020, 19:25

E jbg ljubav je na istoj cijeni k'o i uvijek.
. . . . . . . . .

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Iskra » 10 May 2020, 19:28

Ljubav nema cijenu :srce
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Maksuz svratila
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2387
Joined: 28 Mar 2019, 17:05
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Maksuz svratila » 10 May 2020, 19:52

...poklonu se ono ne gleda u zube... :kafa ... mo'š mislit, a ovamo svaki karat mu broji, koliko mu je kroz njih do nje stalo...a sve viče joj, nemoj što si se toliko bolan istrošio...gle te cifre...šire se zjenice, a misli gmižu...a mogao je nije da nije, mogao još samo malo... :kafa


...šta se stis'o, ja sam ona posljednja mu, zarad mene da štedi, šta će tek u braku da mi daruje, kako li će moja ljubav tamo onda da caruje...pa sve vrti ga bode oči drugaricama koje je okupila na kafi onako usput, a sve bilo planirano u bobu, da im prezentira taj ljubavni dar, da im može da diže mast, kako je ona uspjela se rezervisati za brak, dok njima pada na oči mrak...eh, od muke se valja sada divit...u zagrljaj na rastanku ju primit...a ovamo kunu što je ona to od njih bolja...pa da ovako ona prođe...a njoj zlo neko dođe...pa jagodice glođe...ma garant će u braku ...brci joj se smiju...loše da mi drugarica prođe...


...šta ono bi...ljubav se ne trži niti ne kupuje...vještice rekle svoje, ali sada je đavo došao po moje... :kafa


...ću da se iskeširam sada, k'o što nisam nikada, da joj pokažem koliko mi znači...a fina je, dobra u duši onako neiskvarena za kuće što bi se reklo...vuk sit ...na koji način nebitno, važno se snaći i sve ovce na broju...mater hepi, žena kući o kinderima će da brine, a ti ćeš po svome i dalje majčin sine... jedna za drugu ionako nikad neće saznati, ponosna na vjenčanju biće mi mati...sve sam ja to lijepo upakovao još samo da ova moja skupocjenu udicu da zagrize... srcu da joj budem bliže...šta će ljubav je slijepa, ja ću ono što najbolje umijem da se prezentiram na najbolji mogući način i da kupujem taj ljubavni ljepak... :kafa


...mi se volimo od ljubavi naše ništa nema slađe...dobro u modi je vazda mlađe...ću da se držim te kisele zlatne sredine...vidiš recesije i krize, pa da me savjest grize što se budala iskeširah, a razjebemo se nakon mjesec dana... đenja tim parama, neće mi ga vratit jer u braku sa njome neću možda zaglavit... :kafa


...ma mi se ionako volimo, ništa to nama ne znači, samo naša ljubav da nam nije udav, nama odveć dosta mi to znamo dok se samo pogledamo, očas posla...nama jedno s drugim sve je taman i dosta... nakon što pojedemo čokoladu, onaj papir ma ko bijelo zlato biće, znam alergična je na žuto, neću pak uz nos da joj idem nisam toliki muto, ću da fino uvrnem i da ju tako zaručim...čim se na to odlučim...a možda i onaj kad ispušim cigare, a ne bolje od čoko nisam baš toliko loko... :kafa

Image
...jesi čuo za onoga...šta... šta......jesi čuo za onu...ooooooo...da li si čuo za onoga...šta, šta, šta, šta, šta, šta, šta...
...da li si čuo za onu...c, c, c, c, c, c, c...

...razvela se, kurvala se, prevarila, propio se...raskućila, zabagreo, otrcala, poludeo...

...ihihi kafu turi...ihihi ću ti pričam...ihihi gola govna...ihihi a ja nisam...

...jesi čuo za onoga, jesi čuo za onu...sečem uvo k'o Van Gog, k'o Betoven sad sam gluv...

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by arzuhal » 10 May 2020, 22:28

Maksuz svratila wrote: 10 May 2020, 19:52 ...poklonu se ono ne gleda u zube... :kafa ... mo'š mislit, a ovamo svaki karat mu broji, koliko mu je kroz njih do nje stalo...a sve viče joj, nemoj što si se toliko bolan istrošio...gle te cifre...šire se zjenice, a misli gmižu...a mogao je nije da nije, mogao još samo malo... :kafa


...šta se stis'o, ja sam ona posljednja mu, zarad mene da štedi, šta će tek u braku da mi daruje, kako li će moja ljubav tamo onda da caruje...pa sve vrti ga bode oči drugaricama koje je okupila na kafi onako usput, a sve bilo planirano u bobu, da im prezentira taj ljubavni dar, da im može da diže mast, kako je ona uspjela se rezervisati za brak, dok njima pada na oči mrak...eh, od muke se valja sada divit...u zagrljaj na rastanku ju primit...a ovamo kunu što je ona to od njih bolja...pa da ovako ona prođe...a njoj zlo neko dođe...pa jagodice glođe...ma garant će u braku ...brci joj se smiju...loše da mi drugarica prođe...


...šta ono bi...ljubav se ne trži niti ne kupuje...vještice rekle svoje, ali sada je đavo došao po moje... :kafa


...ću da se iskeširam sada, k'o što nisam nikada, da joj pokažem koliko mi znači...a fina je, dobra u duši onako neiskvarena za kuće što bi se reklo...vuk sit ...na koji način nebitno, važno se snaći i sve ovce na broju...mater hepi, žena kući o kinderima će da brine, a ti ćeš po svome i dalje majčin sine... jedna za drugu ionako nikad neće saznati, ponosna na vjenčanju biće mi mati...sve sam ja to lijepo upakovao još samo da ova moja skupocjenu udicu da zagrize... srcu da joj budem bliže...šta će ljubav je slijepa, ja ću ono što najbolje umijem da se prezentiram na najbolji mogući način i da kupujem taj ljubavni ljepak... :kafa


...mi se volimo od ljubavi naše ništa nema slađe...dobro u modi je vazda mlađe...ću da se držim te kisele zlatne sredine...vidiš recesije i krize, pa da me savjest grize što se budala iskeširah, a razjebemo se nakon mjesec dana... đenja tim parama, neće mi ga vratit jer u braku sa njome neću možda zaglavit... :kafa


...ma mi se ionako volimo, ništa to nama ne znači, samo naša ljubav da nam nije udav, nama odveć dosta mi to znamo dok se samo pogledamo, očas posla...nama jedno s drugim sve je taman i dosta... nakon što pojedemo čokoladu, onaj papir ma ko bijelo zlato biće, znam alergična je na žuto, neću pak uz nos da joj idem nisam toliki muto, ću da fino uvrnem i da ju tako zaručim...čim se na to odlučim...a možda i onaj kad ispušim cigare, a ne bolje od čoko nisam baš toliko loko... :kafa

Image
Image
uzmi Lysobact

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6634 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Zana » 10 May 2020, 22:37

Lažeš da si pročito :valja
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Socrates » 10 May 2020, 22:39

Kako pokloni mogu imati zube?

Hajd' dobro neki.
. . . . . . . . .

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by uvijek_kontra » 10 May 2020, 22:53

lejlamo wrote: 10 May 2020, 16:39 p'da...ko se vezuje za predmete i simboliku koju nose sa sobom, njemu je okej iskeširati koliko god, vidi nekakvu emotivnu vrijednost u tom kamenu, metalu i svemu...
kome predmeti ništa ne predstavljaju skupo je i cenera ...

ja se ne vezujem ni za kakve predmete, objekte i to niti mi išta znače osim upotrebne vrijednosti, a nakit nikakav ne nosam, pa mi je besmisleno to sve..
Moj covEk. :ples

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Hurija » 16 May 2020, 13:32

Sinoc sam gledala dobar Film o Američkom snajperisti ,kolega koji mu je kupio prsten zaručnici na buvljaku u Irsku nije mu donio srecu🌹,inace glavni junak mi se dopao ,skroman je i opcenito u filmu nema Velicanja Amerike i onog preseravanja sa patriotizmom
Ostalo je cutanje.

User avatar
Dancer_w_wolf
Na probnom
Na probnom
Posts: 75
Joined: 24 Mar 2021, 14:41
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zaručnički prsten

Post by Dancer_w_wolf » 03 May 2021, 04:08

:ne

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests