BRAKOVI ZA PAPIRE

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
Ruana
Status: Offline

Re: Ništa od posla: Nijemac Anelu izbacio iz kuće

Post by Ruana » 27 Jan 2013, 21:32

Trepavica wrote:
Ruana wrote:
Trepavica wrote:Nadam se da Anela ne cita ovaj forum...
Bas tako, ne znam odakle ludima pravo da osudjuju druge.
Ljudi su spremni , se uvijek ismijavati tudim mukama...a bolje bi bilo , da se malo zabave sopstvenom..Bili bi vise interesantni...drustvu u kojem su a i sami sebi..
Zalosno je sto ljudi ne vide sebe a kritikuju druge. Ko zna kakva je nevolja Anelu na ovo natjerala.

Trepavica
Status: Offline

Re: Ništa od posla: Nijemac Anelu izbacio iz kuće

Post by Trepavica » 27 Jan 2013, 21:40

Ruana wrote:
Trepavica wrote:
Ruana wrote:
Trepavica wrote:Nadam se da Anela ne cita ovaj forum...
Bas tako, ne znam odakle ludima pravo da osudjuju druge.
Ljudi su spremni , se uvijek ismijavati tudim mukama...a bolje bi bilo , da se malo zabave sopstvenom..Bili bi vise interesantni...drustvu u kojem su a i sami sebi..
Zalosno je sto ljudi ne vide sebe a kritikuju druge. Ko zna kakva je nevolja Anelu na ovo natjerala.
Negdje sam vec napisala...tudim problemom , " bjeze " od svog sopstvenog ...smijati se tudim mukama , je dno dna !

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Ništa od posla: Nijemac Anelu izbacio iz kuće

Post by Toruk Makto » 27 Jan 2013, 23:16

Ma nije to baa , Anela je glupa .
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81410
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10310 times
Been thanked: 7159 times
Status: Online

Re: Ništa od posla: Nijemac Anelu izbacio iz kuće

Post by Julia-Klara » 28 Jan 2013, 09:16

kolega Rum bi rekao da je otisla jer "NIJE IMALA PECAT" :djed

Salu na stranu... Nase zene traze nacin da izadju iz BiH (bila sam jedna od takvih), ali meni je posljednja opcija bila udaja za papire. A cini mi se Aneli prva, i po njenom misljenju najjednostavnija. Malo morgen! Pa ni ti starcici koji traze mladje zene po oglasima nisu bas tako naivni, ali de ti to objasni. Pogotovo otici nekome u kucu koga ne poznajes... :lud
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Cazinjanka se udala uz odobrenje svekrve

Post by Krokodil Behko » 04 Oct 2013, 11:22

Image

U potrazi za boljim životom, sve više Bosanaca i Hercegovaca traži način da "pobjegne" iz zemlje. Iako zvaničnih podataka o broju migranata iz BiH nema, različite studije pokazuju da je iz zemlje od 1995. godine do danas otišlo čak 150.000 samo mladih! I, dok je njima puno lakše ostvariti boravišnu dozvolu u nekoj od evropskih ili prekookeanskih zemalja, onima srednje dobi znatno je teže.

Pritisak siromaštva

No, pritisnuti siromaštvom, mnogi se dovijaju na razne načine da bi ostvarili boravak u nekoj evropskoj zemlji.

Među njima je i S. K. (ime i prezime poznato redakciji) iz okoline Cazina, koja je u spašavanju porodice od bijede i neimaštine otišla i "korak dalje".

Naime, nakon što je tri godine sezonski odlazila na rad nacrno u jedno mjesto pored Beča u Austriji, S. K. je sklopila fiktivni brak sa svojim austrijskim poslodavcem. Priča da se "žrtvovala" zarad porodice i da će se ponovo vjenčati s privremeno bivšim mužem.

- Tri godine po šest mjeseci godišnje radila sam na održavanju kuće i imanja kod jednog Austrijanca koji je udovac i on sam je predložio da se vjenčamo. Nije mi bilo svejedno, a ni mome mužu u Cazinu, s kojim imam troje djece. Međutim, kada je i svekrva rekla da to nije loša ideja i da ćemo tako riješiti sve naše probleme, pristala sam - priča naša sagovornica koja kaže da je već godinu u fiktivnom braku.

Bez kajanja

Do sada nije imala nikakvih problema, uspjela je odvesti i djecu koja su se brzo adaptirala na novu sredinu, a čest gost u Austriji je i njen bivši, zapravo "pravi" muž.

- Ne mogu opisati koliko sam zahvalna ovom dobrom Austrijancu, koji nas je bukvalno spasio. Iako u našem mjestu ima i onih koji me osuđuju i mom mužu govore da me nije trebao pustiti, ipak većina onih koji me poznaju odobrava to što sam uradila, jer znaju da sam to učinila prvenstveno zbog djece. Već pet puta i on je s nama išao u Bosnu - kaže ova Cazinjanka, dodajući da se nije pokajala zbog svoje odluke.

BiH od 10 zemalja na četvrtom mjestu po broju fiktivnih brakova sklopljenih u Njemačkoj, poslije Srbije i Kosova
online

Trepavica
Status: Offline

Re: Cazinjanka se udala uz odobrenje svekrve

Post by Trepavica » 04 Oct 2013, 12:07

A jest sretna , nasla dobrog sadasnjeg muza..a i bivsi dobar..sve u svemu dobro se snasli.. :oo dobro se moze snaci , koji je bivsi, koji sadasnji.. :hihi


Da li je trenutni bivsi , onaj koji ce biti i buduci..sumnjam ...:)neka se nada onaj ko mora.. Ma snaci ce se , u Eu je stigla..

Ciklama
Status: Offline

Re: Cazinjanka se udala uz odobrenje svekrve

Post by Ciklama » 04 Oct 2013, 12:58

Kod nas ima više ovakvih slučajeva. Neću da ih komentarišem jer svako od svoga života radi šta hoće, muku i bijedu rješava na svoj način.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81410
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10310 times
Been thanked: 7159 times
Status: Online

Re: Cazinjanka se udala uz odobrenje svekrve

Post by Julia-Klara » 04 Oct 2013, 14:16

Ako je ovo jedini nacin, a nekima jeste, ne vidim problem. Uvijek ima neko ko ce razumjeti, pomoci, ali i veliki broj onih koji nece pa ce pljuvati i ismijavati na sva zvona.
Nije ona nista zrtvovala, ni brak, ni djecu, pomogla je svima da se izvuku iz bijede. 3 godine je isla i cistila u Austriji, znaci da je radila, i da ni takav posao nije mogla naci u BiH.
Mnogi ljudi ne razumiju da fiktivni brak nema niakve veze sa stvarnim, i da udaja/zenidba "za papire" samo to i jeste-za papire, ne za muskarca/zenu koji nam cine uslugu. Kod nas se jos uvijek vjeruje da takav vid braka obavezno vuce za sobom i seks, sto nije slucaj. Vjencanje, zajednicki zivot u iznajmljenom stanu, placanje rezija popola, moguca i novcana nadoknada, i poslije par godina sporazumni razvod.
Da nisam uspjela izaci iz BiH na nacin nakoji jesam, vjerovatno bih ucinila isto-brak za papire.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Cazinjanka se udala uz odobrenje svekrve

Post by Luna. » 04 Oct 2013, 16:23

Julia-Klara wrote:Ako je ovo jedini nacin, a nekima jeste, ne vidim problem. Uvijek ima neko ko ce razumjeti, pomoci, ali i veliki broj onih koji nece pa ce pljuvati i ismijavati na sva zvona.
Nije ona nista zrtvovala, ni brak, ni djecu, pomogla je svima da se izvuku iz bijede. 3 godine je isla i cistila u Austriji, znaci da je radila, i da ni takav posao nije mogla naci u BiH.
Mnogi ljudi ne razumiju da fiktivni brak nema niakve veze sa stvarnim, i da udaja/zenidba "za papire" samo to i jeste-za papire, ne za muskarca/zenu koji nam cine uslugu. Kod nas se jos uvijek vjeruje da takav vid braka obavezno vuce za sobom i seks, sto nije slucaj. Vjencanje, zajednicki zivot u iznajmljenom stanu, placanje rezija popola, moguca i novcana nadoknada, i poslije par godina sporazumni razvod.
Da nisam uspjela izaci iz BiH na nacin nakoji jesam, vjerovatno bih ucinila isto-brak za papire.
cist racun, duga ljubav
znam nekoliko, koji su svoje pitanje boravka rijesili na ovakav nacin. vec unaprijed se dogovori da je brak za papire i da je cista formalnost. neki su placali nekog da ih vjenca za papire a neki su imali srecu da imaju u krugu prijatelja nekoga ko zeli na taj nacin pomoci.
nasi dobri prijateljisu se razveli i ona se vjencala sa jednim nijemcem. nije s njim nikad ni zivjela.ostala je u stanu sa djecom a muz je dolazio s hrvatskim pasosem. kad je dobila stalni boravak, razvela se i vjencala ponovo s muzem.

po meni je to postenije nego udat se i zivjet s nekim ko fol iz ljubavi, a u stvari voljeti samo njegov novcanik... pa onda po internetu ili negdje drugo sebi trazit ono sto fali... i pri tome izigravat svetca
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Sanski Most: Mladoženja pobjegao sa vjenčanja

Post by Krokodil Behko » 18 Aug 2014, 13:12

Image

Bizaran slučaj dogodio se protekle subote u Sanskom Mostu kada je mladoženja pobjegao s vjenčanja u trenutku kada je pred matičarem trebalo da kaže sudbonosno "da".

Prema pričama svjedoka ovog događaja, tok vjenčanja bio je uobičajen sve do pomenutog trenutka kada je mladoženja, na zaprepaštenje prisutnih, jednostavno pobjegao iz sale za vjenčanje.

"Nastala je opća pometnja i komešanje. Mlada je ostala uplakana, a za mladoženjom je potrčao njegov otac, psujući ga i pokušavajući da ga vrati pred matičara", priča jedan od svatova.

Nakon ovog neobičnog slučaja svadba se jednostavno rasula i ovo je prvi slučaj ovakve vrste zabilježen u Sanskom Mostu tokom proteklih nekoliko decenija.

Kako saznajemo, mladoženju su na silu pokušali oženiti djevojkom koju nije volio, a na tome su insistirali njegovi roditelji.

"On je već dugo godina u vezi s drugom djevojkom, a otac i majka su ga stalno nagovarali da pronađe i oženi neku iz inostranstva zbog 'papira', kako bi kasnije mogao otići iz Bosne i Hercegovine", kaže jedan od bliskih prijatelja mladoženje bjegunca.

Prema njegovoj priči, on je nevoljko pristao da mu roditelji pronađu takvu djevojku, koja inače boravi u Švedskoj, ali se u posljednji čas predomislio i odustao od nametnutog scenarija.

Inače, Sanski Most je, u odnosu na broj stanovnika, jedan od gradova rekordera u BiH po broju obavljenih vjenčanja i sklopljenih brakova tokom ljetnog perioda.

Prema riječima matičara Besima Delića, samo tokom jula i augusta ove godine zakazano je preko 150 vjenčanja. "U najvećem broju slučajeva riječ je o mladim ljudima iz inostranstva koji nakon sklapanja braka odlaze van granica zemlje", istakao je Delić.



(nezavisne)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sanski Most: Mladoženja pobjegao sa vjenčanja

Post by storm » 18 Aug 2014, 13:22

Zbog "papira " :grana
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sanski Most: Mladoženja pobjegao sa vjenčanja

Post by Lebowski » 18 Aug 2014, 14:04

Eto scenarija za domaći film... Jasmila čitaš li ovo?
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Sanski Most: Mladoženja pobjegao sa vjenčanja

Post by harlekin » 18 Aug 2014, 14:57

ljudina :respekt

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sanski Most: Mladoženja pobjegao sa vjenčanja

Post by paparaci » 19 Aug 2014, 00:11

viza za buducnost.
zalosno.
svaka cast momku. :ok
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sanski Most: Mladoženja pobjegao sa vjenčanja

Post by Zagorka » 19 Aug 2014, 11:32

Jah,pravo iznenađenje naletjet na momka koji se ne zeni radi papira.Roditelji :bua odreći ih se bismilom :dole
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81410
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10310 times
Been thanked: 7159 times
Status: Online

Re: BRAKOVI ZA PAPIRE

Post by Julia-Klara » 09 Jan 2015, 20:29

trazi se neka mala u Svici za Ruma, da ga udomimo :djed
zainteresirane neka se jave doticnom na pp
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Re: BRAKOVI ZA PAPIRE

Post by Rum » 09 Jan 2015, 20:41

Julia-Klara wrote:trazi se neka mala u Svici za Ruma, da ga udomimo :djed
zainteresirane neka se jave doticnom na pp
Nikad nisam bio momak oko kog se diže larma,
ali mislim da sam faca i da imam nekog šarma.
Možda grešim, al ja sam takvog dojma.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81410
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10310 times
Been thanked: 7159 times
Status: Online

Re: BRAKOVI ZA PAPIRE

Post by Julia-Klara » 09 Jan 2015, 20:53

*ebivjetar :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Alpha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6360
Joined: 07 May 2014, 00:43
Location: baza deda mraza
Status: Offline

Re: BRAKOVI ZA PAPIRE

Post by Alpha » 09 Jan 2015, 21:54

nismo kinezi ! :djed

zamisli jos kakva znaru ko bi je gledao ocima :hihi
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬
COR NON MENTITUR
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: BRAKOVI ZA PAPIRE

Post by Vladimir RUS » 29 Feb 2016, 16:43

Ovo je dobra stvar. Put u sigurnu luku. Ona tebe kroz fiktivan brak "blagoslovi" papirima (državljanstvom), a ti nju isto papirima (sa mnoštvo zelenih papira kroz rad u inostranstvu). :pusi

Ona tebi da šansu, a možda se i zaljubiš u nju i ona u tebe jer u takvim situacijama, u najboljem slučaju, osim ekonomske dobiti na obostranu korist, zna se desiti čak i ljubav na obostranu korist. Pošteno.

Kad bi meni neka dala ovakvu šansu, ja bih je obradovao na svim frontovima. Prvo bih počeo tj. pred njom nastupio tako što bih se ponašao da me interesuju samo papiri, a postepeno bi joj pokazivao dominaciju na svim frontovima. :oo

Smatram da bih mogao postepeno, u hodu, da na kraju skroz ovladam njenim svijetom. :zao

Jedan dobar dio mojih poznanika/ca se oženio/udao na ovaj način, za nekog "stranca" porijeklom odavde sa ovih prostora. U početku je to bio očigledno "suvi" finansijski interes, ali kasnije kod nekih je to izraslo u komplet priču tj. ono što na kraju treba biti kad se dvoje spoje.

Ja lično sam dosad mogao imati EU papire u dva navrata, ali tada sad bio mlad, zelen, nisam ništa shvatao za ozbiljno, ni ljubav, a kamoli "težinu" pasoša. :oo

Doduše i sada sa mlad i sada mogu naći neku (zbog papira). Brčko je puno EU ribe, samo treba zabaciti udicu. :D

Najviše ima švajcarske, kao i njemačke ribe, samo nisu ni one naivne, hoće kvalitet, da potencijalni dotični ima "ono nešto", a što tj. sa čim, pravo da vam kažem, nisam nikad ni oskudevao. :zubi

Nisam ja džaba (Veliki) Vladimir. :hihi

Sad još više moja osobnost i moj personalitet dolazi do izražaja. Moraću malo da se ponovo aktiviram i da ovaj put da umjesto što sam godinama bio Mister No i Mister I Dont Know, da pređem u Mister Yes mode. :oo

Prva koja bude bila zainteresovana, a ima papire, zbogom ravnico, moja nesanico. Ode Vlado obrađivati negdje drugdje i nešto drugo. :hihi

Ne kažem da sam najbolji, ali sam zato čak i više nego najbolji u kategoriji uloženo-dobijeno tj. zabijam i nabijam eksere u dasku bolje nego mnogi drugi za mnogo veću cijenu. :oo

Zato dame, ako vas nešto interesuje u vezi mene. PM me, ozbiljan sam. Apropo ove teme.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests