Brak iz interesa

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Penzioner iz Njemačke traži ženu u BiH

Post by Krokodil Behko » 07 Dec 2012, 18:44

paparaci wrote:slabo placa, brate. njegovanje u njemackoj je jako skupo. osobe koje sam poznavao su placale 5000 eura mjesecno za staracki dom. od toga su sami morali pola platiti, pola je preuzimalo zdravstveno osiguranje ili drzava. ne znam.

a ovaj nudi osobi koja bi mu 24 sata bila na raspolaganju nesto vise od hiljadu eura - 600 za njegovanje, 200-300 kosta soba, 200 hrana, ostale licne potrebe neka bude 300 - to je svega nekih 1400 eura.
Ama da zna kakve su bosanke i hercegovke, tražio bi neke druge :hihi
U stanju su da pristanu pa da smisle način kako da ga oderu i to kulturno.
Ne brini se ti za njih :D
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Penzioner iz Njemačke traži ženu u BiH

Post by Heidi » 07 Dec 2012, 19:02

ah, niko nas ne pohvali ko nasi bosancerosi :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Trepavica
Status: Offline

Re: Penzioner iz Njemačke traži ženu u BiH

Post by Trepavica » 07 Dec 2012, 19:07

Krokodil Behko wrote:"Spreman sam na brak ali bez seksualnih odnosa"

Image

''Imam 78 godina, živim u Njemačkoj, u Ulmu na Dunavu, i već dugo vremena tražim ženu iz Bosne i Hercegovine koja će me njegovati i obavljati kućanske poslove s mjesečnom plaćom od 600 eura, osiguranom sobom te plaćenim troškovima života. Ako se pokaže kao dobra domaćica, vrlo rado ću se oženiti njome''
Ciko , malo placas...600 Eu , da te pazi , cuva ,njeguje , i obavlja sve kucne poslove..30 / 31 dan u mjesecu ..Maloooo , bas se ciko stisno..a ima 78god..Da poveca sumu , mogla bi se naci kakva teta... :oo

dacina_curica
Status: Offline

Re: Penzioner iz Njemačke traži ženu u BiH

Post by dacina_curica » 07 Dec 2012, 20:06

Heidi wrote:ah, niko nas ne pohvali ko nasi bosancerosi :oo

:valja :valja :valja

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Penzioner iz Njemačke traži ženu u BiH

Post by Krokodil Behko » 08 Dec 2012, 09:55

POMAMA BOSANKI SPREMNIH NA BRAK: Na oglas misterioznog Nijemca javljaju se čak i 24-godišnjakinje

U povodu jučerašnjeg oglasa koji je objavljen u ''Dnevnom avazu'' o Nijemcu Josephu Mayu (78) iz Ulma, koji traži Bosanku za ženu, veliki broj građanki javio se na oglas za dodatnim informacijama

ulmUdovice, samohrane majke, razvedene, pa i žene sličnih sudbina iz Srbije i Hrvatske, iako je May naveo da za ženu želi državljanku Bosne i Hercegovine, kontaktirale su redakciju Dnevnog avaza nakon što su saznale za oglas.

Mnogi mediji prenijeli su priču o misterioznom Mayu, koji traži ženu koja će ga njegovati i obavljati kućanske poslove s mjesečnom plaćom od 600 eura te plaćenim troškovima života.

Među onima koje su se javile bilo je i visokoobrazovanih žena. Jedna od takvih je izvjesna Selma iz Tuzle.

- Završila sam fakultet, ali već dvije godine nemam posao. Nemam ni momka, ali ni perspektivu. May je moja životna šansa za ljepšu budućnost - kazala je Selma.

U jednom od na stotine e-mailova, izvjesna Mirjana kaže da bi "voljela ostvariti kontakt s Mayom, pošto ispunjava sve uvjete".

- Osim toga, govorim i njemački jezik i imam diplomu njegovateljice - kaže se, između ostalog, u poruci.

Među udovicama i razvedenim ženama bilo je i samohranih majki koje su u Mayu, osim osigurane egzistencije, vidjele spas od bijede i sivila našeg društva.

- Vjerovatno vam pristižu hiljade mailova, što me nimalo ne čudi. Imam dvoje djece, samohrana sam majka i želim novu sreću za sebe i djecu. Molim vas da mi pomognete da ostvarim kontakt s ovim gospodinom - kaže se u poruci iz Mostara.

Mlada žena koja je željela ostati anonimna, kazala je da ima 24 godine i da je samohrana majka.

- Rado bih prihvatila ponudu gospodina iz Njemačke. Živim u Jajcu, imam petogodišnje dijete. Ima li šanse da mi pomognete, u Jajcu je situacija takva da mi se plače - napisala je mlada Jajčanka.
online

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Penzioner iz Njemačke traži ženu u BiH

Post by Major » 08 Dec 2012, 12:27

Prosto nevjerovatna vijest, a pravno gledano i neizvodljivo,mi jednostavno nismo clan EU, stoga, radna snaga mimo EU nije od strane
drzavnih organa dozvoljena.
A da bi belaj bio jos veci mlada dama Selma iz Tuzle dvije godine bez posla i bilo kakve perspektive je jednostavno za zaliti
da se jednostavno oglasila na takvu jednu mizernu anonsu.

Ako jedna 24 ili 30-ogodisnja spekulira na zenidbu jednog ubrzo 80-ogodisnjeg starca, onda su te zene dokacile dno.

- nismo u clanstvu EU i stoga nemozemo dobiti odobrenje za rad
-dabi se udale za May-a moraju biti najmanje 3 godine u braku da bi stekle pravo na boravak u Njemackoj.

Ovakva jedna vijest uvjek nanovo nam odaje nase niske moralne i niske norme naseg drustva,
slika koja nam puno sta govori.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Penzioner iz Njemačke traži ženu u BiH

Post by silence » 08 Dec 2012, 15:19

Među onima koje su se javile bilo je i visokoobrazovanih žena. Jedna od takvih je izvjesna Selma iz Tuzle.

- Završila sam fakultet, ali već dvije godine nemam posao. Nemam ni momka, ali ni perspektivu. May je moja životna šansa za ljepšu budućnost - kazala je Selma.
Selma nema perspektivu :sok?
Jadnica, baš mi je žao da se ne može snaći na drugi način, nego da bude prvo služavka, a poslije ako se pokaže dobra jednom osamdesetogodišnjem starcu, da mu bude žena... :sok
Žalosno je da je završila fakultet i da svoje znanje treba da pokaže na strancu koji je možda pred smrt, a možda može da poživi još i 20 godina...hahaha...Selma računa na njegovu starost i smrt... :lupa i da će ostati bogata udovica...

Ali kako reće Major, nije mislila na zakonske mogučnosti ostvarivanja svega nakon njegove smrti. Postoji minimum bračnog staža za ostvarivanje tog prava. Visokoobrazovana žena razmišlja drugačije. Pametna žena drugačije razmišlja. :grana
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Penzioner iz Njemačke traži ženu u BiH

Post by silence » 08 Dec 2012, 16:15

Ja bih još dodala - razmišljam nešto da je ovaj oglas možda neslana šala na račun žene Bosanke i da je vjerovatno ironija na teško ekonomsko stanje u našoj Državi. :grana
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Penzioner iz Njemačke traži ženu u BiH

Post by niska grana » 08 Dec 2012, 16:23

Heidi wrote:ah, niko nas ne pohvali ko nasi bosancerosi :oo
:D. :D. :D.

Inače, glavna tema u ženskom krugu moje firme....naročito se one udane čine zagrijanima za ponudu :cudi
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Online

Re: Brak iz interesa

Post by Maja » 17 Mar 2013, 22:52

Ne mora taj interes uvijek biti novac. Često se ljudi u godinama vjenčavaju da imaju s kim ostariti. Nema tu ni novca ni neke aman ljubavi, ali ima poštovanja i olakšanja tj lakše je svakome kad zna da sutra neće umrijeti sam.
I kad su djeca tu, djeca te ne mogu razumjeti i ne možeš s njima pričati kao sa supružnikom.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Brak iz interesa

Post by Nela » 18 Mar 2013, 09:16

Ja se divim svakome ko moze zivjeti s nekim koga ne voli
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Udala se zbog novca a čoban je izbacio iz testamenta

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2013, 15:23

Image

Bogati čobanin iz Francuske, koji je bio oženjen zanosnom plavušom, agentom za prodaju nekretnina, izbacio ju je iz testamenta pred samu smrt.

Neugledni, krezavi Marsel Amfu (68) i njegova 26 godina mlađa supruga Sandrin Devijar rodom iz Pariza punili su novinske stupce godinama.

Image

Mještanima sela u kojem je živio nije bilo jasno zašto je oženio ovu Parižanku, niti kako je ona pristala da živi u kući u kojoj nije bilo ni vode ni struje. Ona je, vjerovatno, bila spremna da trpi da bude sa krezavim Marselom u kući bez struje samo zato što je on bio veoma bogat čovjek.

Marsel je u vlasništvu imao pet baraka i to u blizini ski centra na Alpima Ser Ševalije. Britanski list Daily Mail prenosi da bi vrijednost tih baraka mogla da iznosi na stotine hiljada evra. Zemljište u ovoj oblasti je, naime, izuzetno skupo i procjenjuje se da kvadratni metar košta čak 3.500 evra.

Međutim, Devijar ostaje bez tog bogatstva pošto ju je Amfu izbacio iz testamenta i to neposredno prije nego što je poginuo u saobraćajnoj nesreći u novembru prošle godine. Automobil u kojem se nalazio kada se dogodila saobraćajna nesreća vozila je prijateljica njegove supruge.

Čobanin je dio imetka ostavio svojim stanarima, a ostatak za sada nepoznatoj osobi. Advokat je rekao da nema sumnje da je ono što stoji u testamentu, prema kojem udovici nije ostalo ništa, upravo rukopis Amfua.

Prema navodima francuskih medija, par se upoznao kada je Devijar došla do Amfua u želji da kupi njegovu zemlju. On je njenu ponudu odbio, ali su ubrzo počeli da se zabavljaju.

Njihova svadba bila je pravi spektakl i privukla je medije iz cijele zemlje. Svi su sumnjali u ljubav zanosne plavuše prema čobaninu. Ona ih je, međutim, sve pokušala demantovati dokazujući svoju zaljubljenost snimanjem pjesama i postavljanjem video spotova koji govore o njenim emocijama prema Marselu.

Poslije iznenadne smrti Marsela Amfua, plavokosa udovica je stanarima rekla da se isele iz baraka, jer one sada pripadaju njoj. Međutim, njenom čuđenju nije bio kraja kada se ispostavilo da joj suprug čobanin nije ostavio ni prebijenu paru.

Izvor: NoviMagazin
online

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Udala se zbog novca a čoban je izbacio iz testamenta

Post by gejsha » 11 Jun 2013, 16:57

Mogao joj je barem nešto ostaviti :ha
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Udala se zbog novca a čoban je izbacio iz testamenta

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2013, 17:03

Jes vala baš. Valjalo joj je jadnici poljubiti tog lika :D
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Online

Re: Udala se zbog novca a čoban je izbacio iz testamenta

Post by Maja » 11 Jun 2013, 17:15

Jao čobana legende. Uživao u supruzi...sve džaba.

PS ako je ona zanosna ja sam sex bomba.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Udala se zbog novca a čoban je izbacio iz testamenta

Post by Katja » 11 Jun 2013, 17:41

Nije se udala radi novca.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Online

Re: Udala se zbog novca a čoban je izbacio iz testamenta

Post by Maja » 11 Jun 2013, 17:45

Možda je rekla ljudima da isele jer je htjela okrečit :oo
Poslije iznenadne smrti Marsela Amfua, plavokosa udovica je stanarima rekla da se isele iz baraka, jer one sada pripadaju njoj. Međutim, njenom čuđenju nije bio kraja kada se ispostavilo da joj suprug čobanin nije ostavio ni prebijenu paru.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Udala se zbog novca a čoban je izbacio iz testamenta

Post by greeneyes » 11 Jun 2013, 18:39

Milsila preveslat' starog lisca.. :djed :ooo
Samo sabura

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Udala se zbog novca a čoban je izbacio iz testamenta

Post by Nela » 11 Jun 2013, 19:11

Pa bas su par :D
e da je u BiH mogla bi pobiti testament :D
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Udala se zbog novca a čoban je izbacio iz testamenta

Post by Fatma » 11 Jun 2013, 19:41

Kako mrzim materijaliste....radi novca ili imanja,valja biti sa ovakvom osobom.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests