Brak iz interesa

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Brak iz interesa

Post by Krokodil Behko » 19 Aug 2012, 21:47

Htjela sam auto, stan, vikendicu i kućnu pomoćnicu

Image

U novije vrijeme sve se češće sklapaju brakovi iz interesa. Često se putem televizije, radija, novina i interneta mogu naći oglasi s ponudama za brak “za papire i materijalnu sigurnost”. Mnoge djevojke, razmišljajući o braku, vode se idejom da budući mladoženja mora biti finansijski dobro situiran, a ljubav je najmanje bitna.

Moć, slava i novac su traženi kvaliteti i standardi koje mora posjedovati budući suprug, a kako bi se takvog domogle, neke djevojke nerijetko ugovaraju i brak na neviđeno.

O tome kako se život ovakvih djevojaka preokrene preko noći kada postanu majke i sagledaju svoj život, za Dnevni avaz pokušala je na svom primjeru pojasniti 24-godišnjakinja, koja se udala za 20 godina starijeg muškarca.

Zbog stida i straha da bi je neko iz njene okoline mogao prepoznati, zamolila je za zadržavanje diskrecije

- Uvijek sam sanjala o tome da se udam i da imam svoj stan, dobar auto, vikendicu, pomoćnicu, da ne moram raditi kućne poslove. To nisam mogla ostvariti uz nekog momka svojih godina pa su mi “meta” bili stariji muškarci. Dobila sam sve to kada sam se udala za starijeg čovjeka, biznismena, koji ima svoje tvornice. Ni svjesna nisam bila da ću ostati bez onog najvažnijeg – pažnje. Moj brak sada postoji samo na papiru. Svađam se sa mužem, jer previše putuje. Nikad ga nema pored mene. Sama odgajam naše dijete – kaže ona, želeći da svojom ispoviješću “otvori oči” mladim djevojkama koje trče za materijalnim stvarima.

Analitičari i psiholozi smatraju da su brakovi zasnovani na materijalnim stvarima i utrci za prestižom osuđeni na propast. Psihologinja Jasmina Dizdarević potvrđuje, nažalost, da je u posljednje vrijeme među mladima prisutna sve veća “ljubav” iz koristi.

Iskreni osjećaj


- Strah da djecu odgajaju bez osnovnih uvjeta za život dovodi mlade u poziciju da se upuštaju u brak i sa starijim osobama, koje imaju svoje radnje, firme i slično. Nažalost, tek kada bude kasno, mnoge shvate da su same sebi upropastile mladost. Trenutno su zadovoljile svoje potrebe i sretne su što im neka prijateljica zavidi. No, kada s takvim čovjekom ostanu same između četiri zida, onda shvate da je život u takvom braku promašaj. Taj je čovjek uspio samo da zadovolji njen džep i ništa više – pojašnjava Dizdarević.

Ona upozorava i na to da u takvom braku ni muškarac ni žena ne dožive čari sretnog braka.

- Neki se zavaraju pa kažu: “Ljubav će doći s vremenom, zajedničkim životom.” No, to u praksi nije slučaj. Ako na početku nema ljubavi, ona nikada neće pokucati na vrata dvoje ljudi. Danas možemo vidjeti starije bračne parove od 70 ili 80 godina kako gradom hodaju držeći se za ruke i često se pitamo kako je to moguće? Ono što ti parovi imaju, za razliku od mnogih mladih, jeste onaj iskreni i jaki osjećaj pripadnosti jedno drugom bez obzira na životne nedaće. Njima sam stisak ruku znači više nego da se provozaju gradom u BMW-u, “mercedesu” ili nekom drugom skupocjenom automobilu – kaže Dizdarević, savjetujući mladima da tragaju za bezuvjetnom ljubavi, umjesto za novcem, autima, kućama i slično.

Razveli se nakon mjesec


Tezu da su se mnoge djevojke unesrećile zbog udaje iz koristi, a ne iz ljubavi, potvrdila je spomenutom sarajevskom listu i 26-godišnja razvedena K. P. Ona je svog bivšeg muža izabrala zbog njegovog BMW-a.

- Došla sam iz manjeg grada i cilj mi je bio da uspijem u Sarajevu, da završim studij, nađem posao, upoznam nekoga… Jedne noći pored mene se na stanici zaustavio crni BMW sa zatamnjenim staklima. Momak mi se obratio, pristala sam da me poveze do studentskog doma. Nakon tri-četiri mjeseca udala sam se za njega, a nakon samo mjesec smo se razišli. Naš brak nije funkcionirao, jer je on u meni vidio “dobru trebu”, a ja u njemu životnu priliku. Teško mi je samoj sebi priznati koliko sam bila površna i nezrela – kaže K. P
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by silence » 19 Aug 2012, 23:41

:hihi

Što su tražile, to su i dobile. Htjele bi i jare i pare... :(
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by POSAVLJAK » 19 Aug 2012, 23:42

ja bih pristao na neku bakicu od četrdesetak godina, npr.neku švicarku

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by mrki62 » 20 Aug 2012, 06:55

silence wrote: :hihi

Što su tražile, to su i dobile. Htjele bi i jare i pare... :(
Haj probaj malo drugačije, de , možeš ti to,................ probaj malo ovako ; žalosno je to , na šta je danas raja prisiljena - da bi preživjela.
A žalosno je i to , da nema više one osjećajnosti , važno da je meni dobro a svima ostalima ću se rugati , ... jel ?
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by Dust » 20 Aug 2012, 07:48

Hoces da kazes da "raja" to radi samo da bi prezivjela i ocito je da pucas da se to samo radi u Bosni?
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by mrki62 » 20 Aug 2012, 07:49

Dust wrote:Hoces da kazes da "raja" to radi samo da bi prezivjela i ocito je da pucas da se to samo radi u Bosni?
Jok, to ja općenito, jer niko to ne radi iz dosade već zbog neimaštine.
Ja samo objašnjavam kako je punom guzicom lako srat :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Blackhawk
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by Blackhawk » 20 Aug 2012, 07:52

Bas se zbog neimastine trazi BMW... MOra da je dobro ukusan i dobar za rucak :)

Velika je razlika izmedju sponzorusa i onih koji prezivljavaju
Uvijek sam sanjala o tome da se udam i da imam svoj stan, dobar auto, vikendicu, pomoćnicu, da ne moram raditi kućne poslove.
Pa ja, ona bi samo da prezivi, zato je to uradila...

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by Major » 20 Aug 2012, 12:01

Ako jedna mlada zena ima prohtjev za boljim zivotom, komfornim stanom ili kucom, skupocjenim autom i da zivi u jednom ljepsem
i bezbriznijem svijetu, apsolutno nista protiv, cak sta vise to je nesto naj normalnije po pitanju ljudske svijesti.

Ali, ako jedna zena iz parazitskih poduda jos uz to nema volju i zelju da doprinese tom bogatstvu i bezbriznom zivotu i zahtijeva jos i kucnu pomocnicu, onda se sa najvecom ozbiljnosti moramo upitati sa kakvim po pitanju nemorala i etike imamo posla-

Da joj i ne zamjerim, bog sami zna kakv je njen odgoj bio i jos je i suvise mlada, ona je sa 24 godine iznijela svoju zelju, najvjerovatnije je
da je i sa 18 godina tako razmisljala.

Ozbiljno se pitam, ko li su to i dali ih uopste na ovoj zemaljskoj kugli ima tih muskaraca koji ce uci u bracnu vezu sa jednom takvom zenom.
Bogatstvo, odnosno materijalno dobro ne pada iz nebesa nego je potreban rad, trud, i disciplina.
Nerad producira fukaru.

Ovakvi i slicni artikli po nasoj stampi su nista drugo sem javni samar nasem drustvu, nasim politicarima kao i izraz ljudskog ne morala.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by STrendzer » 20 Aug 2012, 12:08

ma vrlo lako za razumit,pogledajte samo malo bolje ovu sliku:
Bernie Ecclestone i njegova Slavica(inace i Slavica je balkanka) ;)

http://www.zimbio.com/photos/Slavica+Ec ... yF9BebLSOK

jah sto su se zaljubili :pusi :sex

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by bubica » 20 Aug 2012, 12:17

Pa nego i ja sam se udala zbog papira ( tako su rekli)

@ mrki a sta si se ti nakacio na sile. De pogledaj svoje postove malo malo pa je napadas, ako ti se ne svidjaju ne citaj , imas ignore opciju. Negativan si do Boga. Ne samo na sile nego na svaciji post kontriras neznas normalno sa insanima komunicirati.
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by silence » 20 Aug 2012, 12:22

mrki62 wrote:
Dust wrote:Hoces da kazes da "raja" to radi samo da bi prezivjela i ocito je da pucas da se to samo radi u Bosni?
Jok, to ja općenito, jer niko to ne radi iz dosade već zbog neimaštine.
Ja samo objašnjavam kako je punom guzicom lako srat :pusi
Pričaj ti Mrki šta hoćeš... :hihi . Opet ću da ponovim:"Što su tražile, to su i dobile". Parazitski su tražile samo bogatstvo koje je neko stekao svojim radom i samo to žele na korištenje. Šta hoće više? Zašto traže ljubav i pažnju kada ni same ne znaju za ljubav. Novac ne zamjenjuje ljubav. Nikakvo bogatstvo ne može nadoknaditi ljubav.

Divim se onim parovima koji su zajedničkim snagama stekli zajedničko bogatstvo ili samo obezbjedili svojoj porodici uljudan i ugledan život. Divim se i onim parovaima koji krenu od igle i dalje zajedničkim snagama postignu mnogo šta u životu. Divim se i onim parovima koji se vjenčaju iz ljubavi, možda žive i u siromaštvu, ali njihov, njen život je sretniji i ljepši od života ovih sponzoruša. Na kraju, ja se divim ljubavi.... Jer ljubav je ta koja garantuje uspjeh i daje ljepotu vezi. Vidi se iz ove ispričane priče.

Neko će to uraditi zbog neimaštine, a neko će upravo da uradi zbog dosade, pohlepe i prestiža... :lup
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by silence » 20 Aug 2012, 12:26

Major wrote:Ako jedna mlada zena ima prohtjev za boljim zivotom, komfornim stanom ili kucom, skupocjenim autom i da zivi u jednom ljepsem
i bezbriznijem svijetu.....
Ja bih dodala...nek' joj babo kupi... :hihi ili neka mlada dama zasuče svoje rukave, pa neka zaradi... Čini mi se da su takve jako glasne kada je u pitanju jednakost spolova... :hihi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by Major » 20 Aug 2012, 12:29

burek67 wrote:ma vrlo lako za razumit,pogledajte samo malo bolje ovu sliku:
Bernie Ecclestone i njegova Slavica(inace i Slavica je balkanka) ;)

http://www.zimbio.com/photos/Slavica+Ec ... yF9BebLSOK

jah sto su se zaljubili :pusi :sex
Aaaa Jezus Marija, ko li mu Slavicu timari, jadni Bernie.
Na zapadu pak vlada misljenje da su po tom pitanju Balkanke, Ukrainke, Poljakinje i Ruskinje najmudrije.

@bubice, a ko li ti okaci papire o vrat, niste valjda skupa ovce cuvale da bi znala ?
Nista protiv sklapanja braka radi papira, ali pod uslovom da ne gubimo ljudsko dostojanstvo.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by Major » 20 Aug 2012, 12:32

silence wrote:
Major wrote:Ako jedna mlada zena ima prohtjev za boljim zivotom, komfornim stanom ili kucom, skupocjenim autom i da zivi u jednom ljepsem
i bezbriznijem svijetu.....
Ja bih dodala...nek' joj babo kupi... :hihi ili neka mlada dama zasuče svoje rukave, pa neka zaradi... Čini mi se da su takve jako glasne kada je u pitanju jednakost spolova... :hihi
Ja to uvjek povezujem (slucaj 24-godisnje) sa losim roditeljskim odgojem.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by silence » 20 Aug 2012, 12:36

:plavi ... Mora da su je roditelji savjetovali:"Traži ti kćeri kakvog bogatuna."... :valja


Žalosno je kada danas imam priliku da čujem upravo od mladih djevojaka:"Kakva ljubav, ljubav je svakako prolazna...važno je da imam sve ono što poželim i da udobno da živim."
:(
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by Major » 20 Aug 2012, 12:41

Nema nista ljepse nego uzivati u plodovima sopstvenog rada i rahatluka.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by silence » 20 Aug 2012, 12:48

Naravno Major. Kad nešto kažem ili kritikujem, uvjek polazim od sebe.
Kada nešto radim, koliko god da se umorim ne bih dala ni za šta onaj svoj osjećaj zadovoljstva, koji dobijem nakon završenog posla. Ne bih se osjećala zadovoljno da mi te poslove radi kućna pomočnica. Tako mi je i sve ostalo. U životu najviše mrzim parazite koji samo žele sebi dobro, ali samo na račun drugog. To su loši ljudi. :ljut
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by mrki62 » 20 Aug 2012, 23:37

bubica wrote:
@ mrki a sta si se ti nakacio na sile. De pogledaj svoje postove malo malo pa je napadas, ako ti se ne svidjaju ne citaj , imas ignore opciju. Negativan si do Boga. Ne samo na sile nego na svaciji post kontriras neznas normalno sa insanima komunicirati.
Da bi ti meni dokazala kako sam u prekršaju , sama ulijećeš u prekršaj iliti okršaj.
Dalje, ja sam već pisao da je zadnje kakvo ko ima mišljenje o meni , jer mi nije stalo da se bilo kome sviđam - pa i tebi :pusi
Ma nimalo nemam potrebe da bih se ulizivao bilo kome i ovdje ubijam slobodno vrijeme sa svojim upadicama
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: ISPOVIJESTI bosanki udatih za mnogo starije muškarce

Post by bubica » 21 Aug 2012, 01:16

Ne ulijecem ja nigdje samo sam ti rekla sta mislim i to mi nemoze niko zabraniti. Malo se unormali pa ce ti i taj tvoj potpis dobro stojati :p Opusti se covjece, uzivaj , zivot je kratak pa makar i sto godina zivio.
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Brak iz interesa

Post by Krokodil Behko » 10 Sep 2012, 10:14

Meni se čini, da ovakve cure to uopšte ne doživljavaju kao ganjanje interesa.
One smatraju da je njihovo životno pravo da imaju sve to što su navele.
Jbt, šta je sa svim onima, koji su bolji od njih a ne zatražiše ništa?
online

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests