Batina je izašla iz raja

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by prog321 » 20 Dec 2020, 09:50

Mene su moji roditelji klepali.
Bio bi tri put gori da nisu. :ooo
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53824
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15198 times
Status: Online

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by HAVANA » 20 Dec 2020, 09:52

prog321 wrote: 20 Dec 2020, 09:50 Mene su moji roditelji klepali.
Bio bi tri put gori da nisu. :ooo
Inace,nas ko god je prebio svaka mu cast.Najbolje naucimo.I miliciji hvala,mami,tati,jaliji... :plavi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by prog321 » 20 Dec 2020, 09:58

Samo jalijama ne halalim.
Maaa im ebem.

Al jest skola. Sto jes jes :ooo
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by harlekin » 20 Dec 2020, 10:29

Ovo udaranje djece je prikazano kao da bacis djete u ring s Khabibom,djeca su derista obicna,nist cudno sad da se djete od 6-7g raspravlja s nekim od 40-50g,ili da isto to dijete odlucuje kakvo ce se auto kupit u obitelji,gdje ce zivjet ta obitelj,ak je kuca kako ce se gradit ta kuca,neb bilo cudno da savjetnik premijera postane,jer ipak alooo 7g iskustva ceprkanja nosa nije za zanemarit bgm :kafa

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55926
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5752 times
Status: Online

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by Duminjo » 20 Dec 2020, 12:23

Ovo sto havana spominje, odnos prema blazem roditelju, obicno prema majci, zna biti bas nezgodan.
Prvi rodjaci, trojica ko od brda odvaljena, imaju nekad neki odnos prema vlastitoj majci da se covjeku smuci sta joj sve kazu. Dok se npr prema drugim zenama, strinama, tetkama skroz drugacije ophode.
Otac je trebo majku zaštiti dok su bili manji.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37283
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24491 times
Been thanked: 4657 times
Status: Online

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by ElTriconi » 20 Dec 2020, 12:25

Duminjo wrote: 20 Dec 2020, 12:23 Ovo sto havana spominje, odnos prema blazem roditelju, obicno prema majci, zna biti bas nezgodan.
Prvi rodjaci, trojica ko od brda odvaljena, imaju nekad neki odnos prema vlastitoj majci da se covjeku smuci sta joj sve kazu. Dok se npr prema drugim zenama, strinama, tetkama skroz drugacije ophode.
Otac je trebo majku zaštiti dok su bili manji.
Znam i ja tako tih slucajeva 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55926
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5752 times
Status: Online

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by Duminjo » 20 Dec 2020, 12:26

A jednom jedan drug dolazi u kafanu, sav nervozan, uspuho se, sta je jbt?

Podje pricat, ima sina 12-13 godina i kupio mu neke igrice, sta li.. Doso on kuci mali igra a mati kaze kako vec sat vremena mu govori da nesto uradi, on nece, igra. Kaze mu mati tu opet, pred njim, mali je nije ni pogledo, samo odmahnuo rukom. Kaze drug, kad sam uzeo i one igrice i TV, sve kroz prozor pobaco.. Umal nisam i njega bacio.. I izaso iz kuce 😂

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55926
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5752 times
Status: Online

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by Duminjo » 20 Dec 2020, 12:31

Kazu da sa djetetom treba od trece godine ozbiljno pricati i usadjivati mu neke vrijednosti.
Meni se cini da je velikom broju današnje djece dosta toga pusteno uz opravdanje kako je jos mali pa sve to uz smije kako je zanimljivo i cak pametno sto dijete napravi neku glupost. Jaooo vidi mi ga sto je pametan..dusa moja.

I onda se očekuje da u 15-oj sav prav zdrav i ustrojen. Hoce šipak

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80451
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11582 times
Status: Online

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by spacebound » 20 Dec 2020, 14:56

Duminjo wrote: 20 Dec 2020, 12:23 Ovo sto havana spominje, odnos prema blazem roditelju, obicno prema majci, zna biti bas nezgodan.
Prvi rodjaci, trojica ko od brda odvaljena, imaju nekad neki odnos prema vlastitoj majci da se covjeku smuci sta joj sve kazu. Dok se npr prema drugim zenama, strinama, tetkama skroz drugacije ophode.
Otac je trebo majku zaštiti dok su bili manji.
Krivica je roditelja.
Kad ih je rodila imali su po 3 kg i od tih dana se pocne sa odgojem. A ne dok je malo sve simpaticno, pa dozvolis da ono upravlja svime, a to je danas izuzetno cesto. Pa slatko kad psuje, pa slatko kad udari, i dok se okrenes odrastao u osobu koja te nit postuje nit imas autoritet.
Kod mene se od malena zna da nema zafrkancije sa mnom, ne tolerisem ruzne rijeci, psovke, neposluh. K'o pisce. Za primjer djeca. I kad hoce reci da je neko nesto opsovao sapnu mi na uho. A udaraca nema, samo razgovor.

S odgojem na vrijeme nema potrebe pribjegavati ni toj potpuno pogresnoj metodi kojoj je pribjegao otac iz drugog tvog posta. Kakav mu je primjer dao bacajuci stvari?
A i ona, dozvolila je da je ono sto je rodila ne zarezuje 2 % :grana
Exchan ❌️

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by Hurija » 20 Dec 2020, 15:16

Sa odnosom i postupcima kod djeteta treba stećii njegovo poštovanje ,postoje ukori i da se djete kazni a ne tuče.🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55926
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5752 times
Status: Online

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by Duminjo » 20 Dec 2020, 15:54

spacebound wrote: 20 Dec 2020, 14:56
Duminjo wrote: 20 Dec 2020, 12:23 Ovo sto havana spominje, odnos prema blazem roditelju, obicno prema majci, zna biti bas nezgodan.
Prvi rodjaci, trojica ko od brda odvaljena, imaju nekad neki odnos prema vlastitoj majci da se covjeku smuci sta joj sve kazu. Dok se npr prema drugim zenama, strinama, tetkama skroz drugacije ophode.
Otac je trebo majku zaštiti dok su bili manji.
Krivica je roditelja.
Kad ih je rodila imali su po 3 kg i od tih dana se pocne sa odgojem. A ne dok je malo sve simpaticno, pa dozvolis da ono upravlja svime, a to je danas izuzetno cesto. Pa slatko kad psuje, pa slatko kad udari, i dok se okrenes odrastao u osobu koja te nit postuje nit imas autoritet.
Kod mene se od malena zna da nema zafrkancije sa mnom, ne tolerisem ruzne rijeci, psovke, neposluh. K'o pisce. Za primjer djeca. I kad hoce reci da je neko nesto opsovao sapnu mi na uho. A udaraca nema, samo razgovor.

S odgojem na vrijeme nema potrebe pribjegavati ni toj potpuno pogresnoj metodi kojoj je pribjegao otac iz drugog tvog posta. Kakav mu je primjer dao bacajuci stvari?
A i ona, dozvolila je da je ono sto je rodila ne zarezuje 2 % :grana
Pa nisu ni sva djeca ista. Neko je zivo, neko nije. Kazu, "otme se preko noci".. Muska djeca oko 14-15-te godine sa svojim hormonima.. Pih. Nikad ne znas gdje ce i u sta udarit.

Ovaj sto je bacio TV i igrice, po meni, nije postupio loše.. Moglo je bolje, al hajd sta ce sad. Nije ni loše

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80451
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11582 times
Status: Online

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by spacebound » 20 Dec 2020, 16:07

Duminjo wrote: 20 Dec 2020, 15:54
spacebound wrote: 20 Dec 2020, 14:56

Krivica je roditelja.
Kad ih je rodila imali su po 3 kg i od tih dana se pocne sa odgojem. A ne dok je malo sve simpaticno, pa dozvolis da ono upravlja svime, a to je danas izuzetno cesto. Pa slatko kad psuje, pa slatko kad udari, i dok se okrenes odrastao u osobu koja te nit postuje nit imas autoritet.
Kod mene se od malena zna da nema zafrkancije sa mnom, ne tolerisem ruzne rijeci, psovke, neposluh. K'o pisce. Za primjer djeca. I kad hoce reci da je neko nesto opsovao sapnu mi na uho. A udaraca nema, samo razgovor.

S odgojem na vrijeme nema potrebe pribjegavati ni toj potpuno pogresnoj metodi kojoj je pribjegao otac iz drugog tvog posta. Kakav mu je primjer dao bacajuci stvari?
A i ona, dozvolila je da je ono sto je rodila ne zarezuje 2 % :grana
Pa nisu ni sva djeca ista. Neko je zivo, neko nije. Kazu, "otme se preko noci".. Muska djeca oko 14-15-te godine sa svojim hormonima.. Pih. Nikad ne znas gdje ce i u sta udarit.

Ovaj sto je bacio TV i igrice, po meni, nije postupio loše.. Moglo je bolje, al hajd sta ce sad. Nije ni loše
Pubertet je sigurno najzahtjevnija djetetova faza svakom roditelju, kad hormoni podivljaju, djeca se traze i ispituju granice. Zato su dobri temelji jako vazni i nadat se da smo dobro taj posao odradili i da u svemu imamo i malo srece.
Exchan ❌️

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by prog321 » 20 Dec 2020, 17:12

Duminjo wrote: 20 Dec 2020, 12:31 Kazu da sa djetetom treba od trece godine ozbiljno pricati i usadjivati mu neke vrijednosti.
Meni se cini da je velikom broju današnje djece dosta toga pusteno uz opravdanje kako je jos mali pa sve to uz smije kako je zanimljivo i cak pametno sto dijete napravi neku glupost. Jaooo vidi mi ga sto je pametan..dusa moja.

I onda se očekuje da u 15-oj sav prav zdrav i ustrojen. Hoce šipak

Procito sta havana govori.?
Neko djete se rodi naopako.
Da si pita ne mozes ga ispraviti. Mozes samo ublaziti pad.

Ja sam bio takav. Uvijek problem. Belaj za belajom.
Spasilo me sto mi je skola isla od ruke.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by Calla » 20 Dec 2020, 17:29

nisu djeca kriva sto su roditeljima zivci pretanki ili sto su roditelji prezaposleni sa milion drugih stvari u zivotu !
Bilo bi dobro da se roditeljima ponude seminari gdje im se moze pokazati da postoje i druge odgojne metode,bez udaranja samaranja batinjanja !
Meni je zao svih roditelja (koje su u djetinjstvu tukli) koja su dobivala samare za svaku sitnicu ili se nekakva siba prutic drzao na stolu ucitelja u skoli , ni debelih i tanjih kaisa od oceva nije falilo,zato cu potvrditi da tuci djete nije pravilna metoda odgoja i danas se na svu srecu takav nacin odgoja kaznjava !
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42737
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14053 times
Been thanked: 12643 times
Status: Offline

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by Masamune » 20 Dec 2020, 17:30

Uh ja sam znao par puta dobiti žestoke batine. Danas sam zahvalan na istim, a jesam pravio samo takve belaje :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Hurija » 18 Feb 2021, 10:43

:)

Djeca se ne tuku ali sam za degenjek pojedinih roditelja .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Naseef Mushroom » 18 Feb 2021, 12:58

Uh jest zakomplikovalo naslov. Morao sam 5 puta pročitati da skontam da li je više od 30 odsto za udaranje djeteta ili ne i opet nisam 100% siguran.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Maja » 27 Oct 2023, 15:11


User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80451
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11582 times
Status: Online

Re: Batina je izašla iz raja

Post by spacebound » 27 Oct 2023, 15:18

Prebiju sve u tebi :grana Takve treba u rupu kakvu strpat i samo im starog graha i bajatog hljeba svaka dva dana spustit, pa da vide kako se izivljavat nad bespomocnom 👌
Exchan ❌️

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Maja » 27 Oct 2023, 15:34

To se samo tako kaze. Pa svakom se ovo desavalo. Ove zvukove vise dobijes od placa i bijesa sto moras jesti nego od batina. I ono kad nekontrolisano uzdahnes nakon plakanja.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests