Batina je izašla iz raja

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Maksuz svratila
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2387
Joined: 28 Mar 2019, 17:05
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Maksuz svratila » 01 May 2020, 20:52

...je je... :kafa ...prije nije bilo idealno, ali ranije se skoro svako nepoštovanje odraslih... plaženje jezika, pljuvanje jer eto kao samo cigani pljuju, fuj to... :kafa ... kažnjavalo rukom po guzari...ili idi donesi prut neću ti bolan ništa...bez nekog objašnjavanja, razgovaranja...znači uvrijedio si starijeg, žari ti obraz šamar...


...a ti onda nekog, ajde šćipi pa uvrijedi i budi bezobrazan sljedeći put... :kafa ...prijeki pogled mame jer većinom tata ima svojih belaja muha u sobi ne smije zucnuti...mama očima ti pokazuje pravac i ti na vrhovima prstiju, rukavom obrišeš bale koje vise od cmizdrenja i marš u svoju sobu...odgledaš crtaće u 19:15 i pravac na spavanje... a guzica svrbi i još ti bridi... :kafa


...kakvo crno plakanje, vrištanje i cika da nam je dosadno, pa nemamo ovo ili ono...mašta nije skupa u svome malome svijetu imao si skoro haman pa sve...odgovor je bio svakako pa dijete drago nađi i zabavi se sa nečime...a jeli smo sve, nije bilo upita želiš li, hoćeš nećeš, ma kakvo nutkanje de ovo, de ono... :kafa


...ovo je kao bilo previše surovo... :kafa roditelji se kao nisu u tolikoj mjeri bavili nama...pa smo postali eto fino struktuirani monstrumi da li iz inata ili bunta...ili nečeg trećeg... :kafa... kao tolerantna, kul vrsta roditelja...kinderi su nam statusni haman simboli, projekat našeg nerealnog ponosa ... pa se njime hvale na sav glas kroz statuse i objave ...od kako se rodilo, kad je prdnulo, podrignulo, sralo...same čuprice o istom 24/7, a sve u maniru samo da ono bude hepi, u prvome planu i da mu se što više ugodi...

...ili da se pak što manje bavi sa njime... :kafa



...što se da vidjeti kako svako u svome kutu sobe drka po mobu, tabletu...svako okupiran sobom još da se sad bavim i tobom... :kafa ...ide novi stori...kakvi crni prema kinderu ukori...pa ugađaj im sve što zažele, samo im daj, daj ...sve im je premalo, nije to to...crpe svaki fening i nerv da se ugodi...da manje glava boli valjda mametine, tatice ...pa dotjeruju ih... ima ona roze haljinicu, isti kroj joj mora imati i mala princez, koja joj diktira sve od jutra do mraka haman...


...od sjedaljke u gostima, đe te vuku za rukav... :kafa ... vrište, ciče da bi bili u centru pažnje...gdje će bez da trepnu i opuhati sve od slatkiša...upadati u riječ odraslima, pokidati sve od igračaka što se pokvariti da, jer im je naposljetku sve smor i dosadno...a i može im se, nije im se nikad reklo za nešto NE i dosta ...zašto bi se dramilo i sada...kad se to sve prećutno odobrava...i naposljetku su i glavna tema razgovora...


...joooj ovaj moj da ga vidiš... :kafa joj ove moje mašala...naravno sve u jebenim superlativima...o tim samoživim monstrumima ...nikad zadovoljni i oni pobogu đe da trpe autoritet, zabrane, rokove...ovi ih lovom kupuju i peru, hrane, tješe...podržavaju ih kad ja nisam imao de ti...pojebi u ovome životu sve živo, daće tebi tajo taj nivo... jer zlato, duša mamina zaslužuje najbolje... :kafa



... i ništa nije dovoljno dobro za njih...a vidjećemo ove nove generacije tek što dolaze...koji će oni princip da drže i prže...ovi sada su nakaradni, a tek budući naraštaji, što će da se okote... pa to će mamice i tatice nam da ponjupaju za užinu, uh... njihovu li im strinu... :kafa

Image
...jesi čuo za onoga...šta... šta......jesi čuo za onu...ooooooo...da li si čuo za onoga...šta, šta, šta, šta, šta, šta, šta...
...da li si čuo za onu...c, c, c, c, c, c, c...

...razvela se, kurvala se, prevarila, propio se...raskućila, zabagreo, otrcala, poludeo...

...ihihi kafu turi...ihihi ću ti pričam...ihihi gola govna...ihihi a ja nisam...

...jesi čuo za onoga, jesi čuo za onu...sečem uvo k'o Van Gog, k'o Betoven sad sam gluv...

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Matan » 01 May 2020, 20:55

Zaboravili ste napomenuti, da nase mame i tate nisu hvatale zjale po forumima, kao mi..
pa tako danasnja djeca nisu kao ona prijasnja..
sve se mjenja, zar ne...
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Iskra » 01 May 2020, 20:56

storm wrote: 01 May 2020, 19:41 Bila je već rasprava, oko fizičkog kažnjavanja, tj batina.
Sasvim je normalno, dijete, koje još ništa ne razumije, lagano po prstićima, po guzi, da uoči da se nešto ne smije. Dijete dok puze i tek prohoda, suočava se sa prilično opasnim stvarima u okolini, a verbalna komunikacija još nije uspostavljena, barem ne potpuna.
No kako se razvija vještina komunikacije, tako bi trebalo odustajati od fizičkog kontakta, u svrhu kažnjavanja.
Mada realnost je drukčija, znamo... Ali treba težiti ka tome.
Sljedeća je stvar, da dva djeteta nisu ista, neki funkcioniraju na kaznu, drugi na nagradu, treći na nešto treće... A sva djeca vole red. Ali tome ću se još vratiti.
Često sam vidio, kako roditelji uglavnom izvode permisivan odgoj, pa su onda u čudu, kad na pucanj prstima u nekoj situaciji, djeca ne slušaju. Pa se uslijed toga pristupa fizičkom kaznjavanju, djeca su zbunjena tada.
Drugi opet provode avtoritarni odgoj... Djeca slušaju, ali zbog straha. Autoritet temeljen na strahu, dati će samo novog nasilnika - kad - tad. Ne rijetko već i prije napuštanja obitelji...
No to su dvije krajnosti... Ja biram treću, zlatnu sredinu...
Treća je autoritativna... Djetetu postavimo nedvojbene i jasne granice, provodimo ih dosljedno, pokažemo što očekujemo od njih, a standardi naravno variraju od djeteta do djeteta. Bitno je držati se reda, biti dosljedan, ma kakav on bio.
Primjer, ako se ide spavati u osam, nema zbog našeg zadovoljstva ostati u gostima do deset... Pusti ga neka se igra. Onda sljedeći put bjesniti, što neće zaspati u osam... Sam si kriv!
Takav odnos zahtijeva najviše vremena, ali daje i najveću nagradu. Odrazi se kasnije na sve, na odnose sa okolinom, socijalizacijom, pa i navikama učenja i kasnije rada. Stvara vjeru djeteta u roditelje. Uvijek dijete mora znati, da si tu, i da ga nećeš prebiti zbog greške. Naravno, iz istog će razloga znati i da zbog greške slijedi mjera. Recimo loše ocjene, nema igrica itd.
I opet smo kod dosljednosti, mnogi onda kupuju naklonost, ma hajde igraj, u redu je.
I opet zbunjuju djecu.
Taj odnos inicira kod djeteta, da razvija sposobnost samostalnog donošenja odluka, jer zna granice, zna što je dobro, a što loše.
Kasnije to raste fazama, ali dosta mi pisanja, oteo sam se nešto :oo


Zivi da budemo.pa da vidimo to.po.prsticima i po guzi. :ljut sve ostalo, potpis. :cool
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

Yenna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3944
Joined: 24 Nov 2019, 15:12
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Yenna » 01 May 2020, 21:03

storm wrote: 01 May 2020, 19:41 Bila je već rasprava, oko fizičkog kažnjavanja, tj batina.
Sasvim je normalno, dijete, koje još ništa ne razumije, lagano po prstićima, po guzi, da uoči da se nešto ne smije. Dijete dok puze i tek prohoda, suočava se sa prilično opasnim stvarima u okolini, a verbalna komunikacija još nije uspostavljena, barem ne potpuna.
O tome i ja pričam citavo vrijeme, ljudi misle da potenciram batine kao šutanje nogama ili krvničke udarce... :roll
Totalno različite pojmove imamo, zato kažem da je riječ batine poprilično gruba.
I da, tačno se vidi ko priča iz iskustva ko ne.
:cool

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Iskra » 01 May 2020, 21:08

Nije normalno. Ni malo, ni malčice, nije i točka.
Možda sam ja malo preosjetljiva po tom pitanju, ali imala sam.priliku da vidim pojedine slučajeve zlostavljane djece. A sve u životu krene od sitnica, malo po malo i eto navike, udari ga danas , pa sutra, pa ko zna kako to može da završi. Isključivo sam.protiv bilo kakvog oblika fizičkog kažnjavanja djece ma kako se to sitnim činilo.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18936
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 773 times
Been thanked: 998 times
Status: Online

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Nora Ibsenova » 01 May 2020, 21:16

Što se dumke ispisa, reko bi ima 50 godina :D.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by insomnia » 01 May 2020, 21:29

I petero djece
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Socrates » 01 May 2020, 21:32

Sve vas sto bi tukli maksume treba na posmatranje.
. . . . . . . . .

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Matan » 01 May 2020, 21:34

Prija se djeca sutala , ko danas kad ides lopte igrati :oo
komsije, ucitelji, roditelji..
nije bilo vremena za fina odgajanja..
valjalo na njivu..
a djeca ko djeca, uvijek ista..
kazu djeca danasnja ne valjaju, pa ne valjaju ni roditelji..
djeca zanovijetaju..pa normalno..
centar su svijeta..i trebaju...
ko radja djecu samo iz nehata, taj ih i najvise kritikuje.
kad ih rodis iz ljubavi, tako ih i odgajas..
ovdje vec napisa, roditelji mahalaju citav dan po forumu, a djeca ne valjaju..
ma bas...
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Umihana
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1550
Joined: 12 Apr 2020, 03:47
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Umihana » 01 May 2020, 23:55

Za odgoj treba vremena, strpljenja, i opet vremena... Animals je u pravu.
Ali ako se u startu izgradi pravi odnos, kasnije je lahko. Ja po sebi znam da fizičko kažnjavanje ne djeluje, zato nikada nisam ni potezala za time...
Ne moram ni povisiti ton...
Samo složim facu i razočarano pogledam kada misllim da griješi, i to je to... Dovoljno :oo
E sada, trebalo je uložiti sate filozofskog raspravljanja o svemu i svačemu da bi se došlo do ovoga...
Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesretan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom, a zemlja obnavlja proljećem...

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by shark-attack » 02 May 2020, 01:01

shark-attack wrote: 01 May 2020, 15:49
Yenna wrote: 01 May 2020, 12:39

Mislim da ljudi rijec "batina" pogrešno tumače u tome je i poenta.
Očito niste imali posla sa tvrdoglavom djecom ni u kući ni u široj porodici.
Niko od vas nije pljesnuo dijete po peleni ili guzici kad se nakon 675x finog objašnjavanja da je to "vruće, žiža i pec pec" vrti oko vrele kafe ili rerne...
Oprostite molim vas onda ste nerealni, al kako rekoh vecina koji to govore nisu jos roditelji ali aBd kad postanu imat ce drugu perspektivu.
Niko ovdje ne govori da treba dijete da se mlati i da to bude osnovna odgojna mjera, ali u jednoj dječijoj fazi je ovo gore normalno.
Uh...ne volim odgoje iz knjiga i internet mame kojima nikad nisu u pravu ni doktori ni učitelji ni pedagozi...one sve znaju najbolje jer to ima na yt.
yenno,, kako se zove ta faza (strucno), kako se prepoznaje(manifestuje) i u kojem djecijem dobu se najceshce javlja?
poshto je @yenna "hladno' ignorisala boldirano i nije odgovorila, dajem sebi za pravo da se "vratim" na post

namjerno sam boldirao nebitno (samo da vidim reakciju a znao sam da je nece biti jer ta faza ne postoji).

Problem je bio u tih "675x finogo objashnjavanja" , sama napishesh, a ne vidish odgovor

Nije bilo komunikacije izmedju djeteta i tebe. Mozdan nisi znala da prenesh informaciju, ili dijete nije znalo da primi informaciju????

To shto je "normalno", nije normalno.
Dijete je dobilo ono shto je trazilo. Dobilo je PAZNjU koju nije imalo u tom trenutku. I nije bitno, da li su batine, ili poljubac, bitna je bila paznja, NEGATIVNA ILI POZITIVNA, to za dijete nije vazno. Umjesto te paznje pokushavala si "fino da objasnish", u stilu "ne diraj to' i nastavljala da radish ono shto je u tom trenutku bilo vaznije za tebe...sve ostao je prebacivanje na dijete, zauzetost poslom kucnim obavezama...

I nemoj ovo da procitash kao "on ce meni reci da ne volim svoje dijete", volish ti svoje dijete siguran sam i niko ga od nas na forumu ne moze voljeti vishe od tebe.

I nisi ti losha mama ne kazem to

Jesi li mogla drugacije, jesi, vjerovatno bi, samo da si znala...

et' nemoj shta zamjerit

edit:

da ne bude zabune, poruka je ista i za one shto umjesto batina koriste psihicko maltretiranja djece u vidu galame/vike/drekeshtatijaznamcegasvene
KIAORA

Pape
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 202
Joined: 10 Nov 2019, 21:44
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by Pape » 02 May 2020, 01:19

Doktore, ... kao laik za psihologiju, a kao roditelj koji je imao priliku odgajati dijete, napisao sam komentar. /eno ga na vrhu stranice 36/
Iz tvog strucnog ugla, ... jesam li nesto fulio? :roll :123

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by shark-attack » 02 May 2020, 01:27

Pape wrote: 02 May 2020, 01:19 Doktore, ... kao laik za psihologiju, a kao roditelj koji je imao priliku odgajati dijete, napisao sam komentar. /eno ga na vrhu stranice 36/
Iz tvog strucnog ugla, ... jesam li nesto fulio? :roll :123
moj papete zamalo, pogodio si precku

shalim se ..to je to nema batina/galame samo ljubav paznja..
kratkorocno roditelji misle da do funkcionishe, na duge staze...vide se problemi

komunikacija je talent, ko nema moze da nauci, nije problem ako hoce je l'
KIAORA

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Batina je izašla iz raja

Post by grunf » 15 Jun 2020, 18:37

Umihana wrote: 01 May 2020, 23:55 Za odgoj treba vremena, strpljenja, i opet vremena...
Ako ih ne mozete natjerati da vas slusaju...onda nisu svezani kako treba.
Glup sam!

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80498
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7163 times
Been thanked: 11617 times
Status: Offline

Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by spacebound » 20 Dec 2020, 07:57

Image


Predstavnik omladinske organizacije UNICEF-a u Srbiji Mihajlo Mitić izjavio je danas da je anketa u kojoj je 1.026 mladih dalo svoj stav o korišćenju nasilja u porodici kao načina vaspitanja, pokazala poražavajuće rezultate - više od 30 odsto ispitanika ne smatra da je tačna tvrdnja da tokom vaspitanja nikada ne bi trebalo udariti dete.


Mitić je na onlajn predstavljanju rezultata istraživanja "Primene vaspitne discipline nad decom u porodici u Srbiji" rekao da 32 odsto ispitanika medju mladima "nije reklo da" na pitanje u anketi: Da li smatraš da nikada ne bi trebalo udariti dete?

"Na pitanje: Da li se slažes da ako je dete dovoljno zrelo da se protivi roditelju, onda je dovoljno zrelo da dobije batine, 41 odsto mladih je odgovorilo sa - nisam siguran, uglavnom se slažem ili potpuno se slažem", rekao je Mitić i dodao da smatra da su takvi stavovi kod mladih ljudi u Srbiji formirani pod uticajem sredine u kojoj žive.

On je rekao da se u isto vreme 83 odsto mladih izjasnilo da roditelji, odnosno staratelji, treba da uče o vaspitavanju dece.

Rukovodilac ovog istraživanja Milica Pejovic Milovančević je rekla da podaci istraživanja ipak pokazuju, iz godine u godinu, smanjenje procenta onih koji smatraju da u vaspitanju dece mogu da se koriste nasilne metode.

Ona je navela da je, prema podacima iz 2010. godine, 67 odsto roditelja smatralo da je primena nasilnih metoda pri vaspitanju dece normalna stvar, dok poslednji podaci pokazuju da 45 roditelja koristi bilo koji od nasilnih metoda u vaspitavanju svoje dece.

"U 2019. godini imamo deset posto roditelja koji i dalje veruje da je fizičko kažnjavanje neophodno za uspešno podizanje dece", kazala je Pejovic Milovančević i dodala da je dokazano da je "nasilno disciplinovanje praksa koja je štetna za decu".


Direktorka Kancelarije UNICEF-a u Srbiji Dejana Konstantinova je rekla da je "nasilje univerzalna pojava koja može da se manifestuje u bilo kojoj porodici bez obzira na njen status, i prisutno je u svim zemljama od najbogatijih do najsiromašnijih".

Ona je rekla da se pri vaspitanju dece većina roditelja oslanja na roditljski instinkt ili iskustva iz detinjstva, ali da je očevima i majkama potrebna podrška za korišćenje pozitivnih roditeljskih veština kako bi se izbeglo nasilje prema deci.

"Nasilne metode psihičkog disciplinovanja, pretnje i zastrašivanja imaju niz negativnih kognitivnih uticaja. Deca u ranom uzrastu lako usvajaju modele komunikacije i rešavanja sukoba i ti modeli ostaju sa njima tokm života. Upravo tako se prenose obrasci nasilnog ponasanja medju generacijama", kazala je Konstantinova.

Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Darija Kisić Tepavčević je rekla da će rezultati danas predstavljenog istraživanja dati "jasniju sliku i korisne preporuke u cilju poboljšanja stanja u ovoj oblasti", kao i da će istovremeno biti "značajan oslonac u zaštiti dece od nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja ali i podrška roditeljima koja će imati za rezultat unapredjenje načina vaspitavanja".


b92
Exchan ❌️

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by Pasaga » 20 Dec 2020, 08:15

velika je greska marisat djecu,definitivno
opet,ima djece,rodi se takvo....moras ga nekad malko po guzi ...jbg ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53883
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15218 times
Status: Online

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by HAVANA » 20 Dec 2020, 08:43

Mtrsko meni citat ovo.Ja ga j.... ko nikad nije malo klepio dijete.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by Fuddo » 20 Dec 2020, 08:46

HAVANA wrote: 20 Dec 2020, 08:43 Mtrsko meni citat ovo.Ja ga j.... ko nikad nije malo klepio dijete.
Nisam ja :D.
Jednom mi sampion bas izvuko zivce, i malo ga klepnem...nisam tri noci zaspo, zao mi bilo, e nes reko fudo vise nikad. Jos sam mu reko, et, de i ti mene, vrati mi da smo 1:1.
Bogami, opali on mene, i to dobro :D.

Sad samo upuhnem u sebe, i izadjem, pa ispuhnem, pa se vratim kad me huja popusti.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13556
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4267 times
Been thanked: 5070 times
Status: Offline

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by pizarro » 20 Dec 2020, 08:58

nemam jos djecu, ali nema sanse da bi udario.
za mene je to znak slabosti.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53883
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15218 times
Status: Online

Re: Više od 30 odsto mladih ne smatra da tokom vaspitanja nikada ne treba udariti dete

Post by HAVANA » 20 Dec 2020, 09:00

Fuddo wrote: 20 Dec 2020, 08:46
HAVANA wrote: 20 Dec 2020, 08:43 Mtrsko meni citat ovo.Ja ga j.... ko nikad nije malo klepio dijete.
Nisam ja :D.
Jednom mi sampion bas izvuko zivce, i malo ga klepnem...nisam tri noci zaspo, zao mi bilo, e nes reko fudo vise nikad. Jos sam mu reko, et, de i ti mene, vrati mi da smo 1:1.
Bogami, opali on mene, i to dobro :D.

Sad samo upuhnem u sebe, i izadjem, pa ispuhnem, pa se vratim kad me huja popusti.
Joj jesi ti fin. :plavi Ja mladju nisam,sa njom moze drugacije.A i ja mislim kad bi je lupio nikad mi halalila ne bi. :plavi E stariju jesam bogme par puta.Takvo dijete.Trazi do te mjere,sad zna kad oci prevrnu stani.Al dok nije naucila bilo je malo par puta. :cudi Sta cu,takva,prico sam ti pobjegla nam skocila s mosta 58m s onom kanafom,pobjegla quadom u sumu i izvrnula ga,one spage,provalije,napila se prvi put u hitnu je nosio...Do 18 godine samo nake adrenaline i budalastine...Sad je dobra,sam sto vozi ko frajer,hoce na ljeto iz aviona da skoci,svaki cas autom tamo,autom vamo,po hiljadu kilometara.Sta naumi na glavu ce se nasadit. :lupa A opet za moj ukus jako dobra osobina kad mladost prodje bez problema.A ne mogu dusu grijesit nisam ih nesta ni imao.Fakultet zavrsava,uci,vozi,radi pored fakulteta...Jebaji ga,avion... ne mogu izbjec a i nece me ni slusat,ne bi ni ja.22 godine. :cudi A sto se nje tice da nisam to par puta igro toplo hladno mislim da bi bilo vise problema.Ovako smo u odlicnim odnosima,ko raja a naucila je kad mora stati.Doduse nisam je ni klepio zbog mladalackih ludosti nego zbog ponasanja i razgovora sa mamom.Koja je blaga,jel,ko mater...Jasi me.Ne razgovara se tako sa majkom.Klep. :katja
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests