Broj djece

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply

Koliko djece bi voljeli imati?

0
4
9%
1
6
13%
2
15
32%
3
9
19%
4
5
11%
5
4
9%
više
4
9%
 
Total votes: 47

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Nice try » 06 Apr 2017, 08:57

Socrates wrote:Ja sam učestvovao u odgajanju svoje sestre i bilo mi je super interesantno. :D. Ne znam da li sam za roditelja, vjerovatno nisam. :p

Space i nice, vas dvije možete zamjeniti djecu. :p Ili barem po jedno. Uvijek sam bio izvanredan problem solver. :valja
:D.
Nije da nisam već imala ponuda :ha
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80653
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7232 times
Been thanked: 11708 times
Status: Online

Re: Broj djece

Post by spacebound » 06 Apr 2017, 08:59

Socrates wrote:Ja sam učestvovao u odgajanju svoje sestre i bilo mi je super interesantno. :D. Ne znam da li sam za roditelja, vjerovatno nisam. :p

Space i nice, vas dvije možete zamjeniti djecu. :p Ili barem po jedno. Uvijek sam bio izvanredan problem solver. :valja
:plavi kud se toga nismo sjetile ranije.
@Nice, gdje cemo izvrsit razmjenu?
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Nice try » 06 Apr 2017, 09:01

spacebound wrote:
Socrates wrote:Ja sam učestvovao u odgajanju svoje sestre i bilo mi je super interesantno. :D. Ne znam da li sam za roditelja, vjerovatno nisam. :p

Space i nice, vas dvije možete zamjeniti djecu. :p Ili barem po jedno. Uvijek sam bio izvanredan problem solver. :valja
:plavi kud se toga nismo sjetile ranije.
@Nice, gdje cemo izvrsit razmjenu?
Dogovorićemo se :oo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Chloe » 06 Apr 2017, 11:58

Voljela bih još jedno ... :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Julia-Klara » 06 Apr 2017, 12:05

Vidjet cu... Tesko da cu ijedno, no nikad se ne zna ;) Nada umire posljednja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Nice try » 06 Apr 2017, 13:21

Chloe wrote:Voljela bih još jedno ... :)
I ja bih,ali da mi neko drugi rodi.Ne želim više nijednu trudnoću,ne znam kako bih izgurala...
Ali,odgajati mogu još dječice.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Chloe » 06 Apr 2017, 18:14

Nice :tjesi ... tako bilo teško :pusa
Po prijašnjim trudnoćama ... ja bih opet sve ispočetka ... :hihi :srce
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Nice try » 06 Apr 2017, 19:48

Chloe wrote:Nice :tjesi ... tako bilo teško :pusa
Po prijašnjim trudnoćama ... ja bih opet sve ispočetka ... :hihi :srce
Mene je samo treća istraumatizirala,tako da,ne više,hvala.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Heidi » 06 Apr 2017, 20:48

Julia-Klara wrote:Vidjet cu... Tesko da cu ijedno, no nikad se ne zna ;) Nada umire posljednja
Ja cu pripaziti ponekad, jelda :jupi :pusa
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by srculence7 » 07 Apr 2017, 02:14

Mutevelija wrote:Ne znam nije mi zanimljivo kad ne prica samo place npr
Beba kojoj su zadovoljene osnovne potrebe i koju ništa ne boli nema razloga za plač, a pažnju joj svakako treba pružiti. Negde u 2. mesecu ona počinje da se smeje i da guče i meni nema ništa lepšeg od tog prizora. Moj maleni uživa da mu neko nešto priča i da mu peva a ima i rituale za uspavljivanje već, vrti prstićima ono malo kose što ima na potiljku, stavlja jastučić ili pelenu preko glave ili grli i mazi plišanog medu. :love
Ma ko voli decu ništa mu nije mrsko, a već sa malo starijom imam dosta iskustva.
Ja sam oduvek želela devojčicu tako da se verovatno neću na jednom zadržati, vredi makar pokušati, nema garancije da će biti žensko ali bar se neću kajati što nisam...samo da se stvore povoljni uslovi za to :oo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Julia-Klara » 08 Apr 2017, 12:36

srculence7 wrote:
Mutevelija wrote:Ne znam nije mi zanimljivo kad ne prica samo place npr
Beba kojoj su zadovoljene osnovne potrebe i koju ništa ne boli nema razloga za plač, a pažnju joj svakako treba pružiti. Negde u 2. mesecu ona počinje da se smeje i da guče i meni nema ništa lepšeg od tog prizora. Moj maleni uživa da mu neko nešto priča i da mu peva a ima i rituale za uspavljivanje već, vrti prstićima ono malo kose što ima na potiljku, stavlja jastučić ili pelenu preko glave ili grli i mazi plišanog medu. :love
Ma ko voli decu ništa mu nije mrsko, a već sa malo starijom imam dosta iskustva.
Ja sam oduvek želela devojčicu tako da se verovatno neću na jednom zadržati, vredi makar pokušati, nema garancije da će biti žensko ali bar se neću kajati što nisam...samo da se stvore povoljni uslovi za to :oo
Slatko, srce :julia I sretno ubuduce, da dobijes i djevojcicu
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Femea » 08 Apr 2017, 16:44

Nisam nikada planirala više od dvoje djece,jednostavno ne znam da li bi mogla sve stići i voditi računa o svemu.Zaista se divim ženama koje imaju troje i više djece,ja sam mislim malo sebična.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by srculence7 » 09 Apr 2017, 01:57

Julia-Klara wrote:
srculence7 wrote:
Mutevelija wrote:Ne znam nije mi zanimljivo kad ne prica samo place npr
Beba kojoj su zadovoljene osnovne potrebe i koju ništa ne boli nema razloga za plač, a pažnju joj svakako treba pružiti. Negde u 2. mesecu ona počinje da se smeje i da guče i meni nema ništa lepšeg od tog prizora. Moj maleni uživa da mu neko nešto priča i da mu peva a ima i rituale za uspavljivanje već, vrti prstićima ono malo kose što ima na potiljku, stavlja jastučić ili pelenu preko glave ili grli i mazi plišanog medu. :love
Ma ko voli decu ništa mu nije mrsko, a već sa malo starijom imam dosta iskustva.
Ja sam oduvek želela devojčicu tako da se verovatno neću na jednom zadržati, vredi makar pokušati, nema garancije da će biti žensko ali bar se neću kajati što nisam...samo da se stvore povoljni uslovi za to :oo
Slatko, srce :julia I sretno ubuduce, da dobijes i djevojcicu
Hvala Klara, to je više neka želja, trenutno sam daleko od njenog ostvarenja, ali nikad se ne zna ;)
I tebi želim jednu tako finu zanimaciju :pusa
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by navika » 09 Apr 2017, 02:33

Femea wrote:Nisam nikada planirala više od dvoje djece,jednostavno ne znam da li bi mogla sve stići i voditi računa o svemu.Zaista se divim ženama koje imaju troje i više djece,ja sam mislim malo sebična.

Ja nekad mislim da je cetvero ili petero lakse odgojiti vec jedno il dvoje. Ispadnu bolji. Za jedno imamo previse vremena i ispunjavamo sve njegove zelje. Na kraju postaje obijesno i nista ga vise na duzi period ne cini sretnim, pa roditeljima pije krv na slamku.
S cetvero si toliko zauzet, pa kad npr. stavis veceru na sto svi ce jesti ono sto je servirano, jer su svjesni da mama nema toliko vremena da svima posebno nagadja. I mnogo prije sami savladaju sve sto im je potrebno u zivotu i to se desi bash sto se nisu imali na koga oslanjati. Kod moje rodice mali jos ne zna oguliti sam bananu, sest mu godina. Zato sto je sve mama za njega radila.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by srculence7 » 13 Oct 2017, 02:30

Magičan broj dece za život bez stresa

Image

Prema istraživanju otkriveno je da su mame koje imaju troje dece pod puno većim stresom nego one koje imaju jedno ili dvoje (naravno da ovo nije nikog iznenadilo). Međutim, mame koje imaju četvoro i više dece beleže nižu količinu stresa. U anketi za TodayMoms.com učestvovalo je više od 7 000 žena.
Kao što se moglo očekivati, većina mama priznala je da se osjeća dotrajalo. Na lestvici od jedan do deset (deset je najveći), većina mama ocenila je da je njihov nivo stresa 8.5. Ali ima jedan broj oko kojeg se mame slažu – a to je broj tri. Iako je to vrlo jednostavno za objasniti, mama ima samo dve ruke. Blogerica Džil Smokler, koja piše za Scary Mommy, slaže se s rezultatima ankete.

“Prelazak s jednog deteta na dvoje je lagana i jednostavna tranzicija. Ali s dvoje na troje, sve se okrene naopačke. Ne osećam to kao cjelinu. Imate samo dve ruke. Samo prelazak preko ulice s troje dece, a ne možete ih sve držati za ruke, je neverovatno stresan”, objašnjava blogerica.

Čak i ako je vaš partner kod kuće s vama, još uvek su to samo dva para ruku: jedno treba maziti, drugo treba podići na krevet. Dodajte treće dete u tu sliku i jasno vam je zašto sve postaje komplikovanije. A zašto je sve ipak jednostavnije kada pređete s broja tri na broj četiri? Nije da na vašem telu izraste još jedan par ruku. Mame koje imaju veliku porodicu kažu da kada jednom dosegnete kritičnu masu, više nemate vremena za brigu i morate ploviti, zagrliti haos i buku i zabaviti se u domaćinstvu s puno posla.

Psihijatrica dr. Dženet Tejlor iz Njujorka, kaže: “Što više dece imate, to sve više postajete samopouzdani kada su pitanju vaše roditeljske veštine. Morate pustiti… i onda ste zahvalni kada svi dođu u školu na vreme”. Tri je “nezgodan” broj. S četvoro dece, jedno uvek ima društvo za igranje. Starija braća mogu se igrati ili pomoći oko mlađih.

Međutim, bez obzira na to koliki je broj vaše dece, vreme za predah u kojem se možete opustiti i uživati će doći kada svako od njih odabere svoj put i krene ka njemu.

Izvor: Klokanica
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by rethna » 13 Oct 2017, 02:35

Zato se svi iskaljuju i handre ono srednje :oo
Question everything.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by srculence7 » 13 Oct 2017, 02:36

pisala sam negde o tome već, samo da nađem temu :misli
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by srculence7 » 13 Oct 2017, 02:52

rethna wrote: 13 Oct 2017, 02:35 Zato se svi iskaljuju i handre ono srednje :oo
viewtopic.php?f=34&t=1362&start=80#p903851
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by rethna » 13 Oct 2017, 03:03

Bude tu i proklinjanja :oo
Question everything.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Nice try » 13 Oct 2017, 08:15

Prema istraživanju otkriveno je da su mame koje imaju troje dece pod puno većim stresom nego one koje imaju jedno ili dvoje (naravno da ovo nije nikog iznenadilo). Međutim, mame koje imaju četvoro i više dece beleže nižu količinu stresa.
Šta sad :valja
Prelazak s jednog deteta na dvoje je lagana i jednostavna tranzicija. Ali s dvoje na troje, sve se okrene naopačke. Ne osećam to kao cjelinu. Imate samo dve ruke. Samo prelazak preko ulice s troje dece, a ne možete ih sve držati za ruke, je neverovatno stresan”, objašnjava blogerica.
Tačno,kad sam bila trudna s trećim svi su mi govorili "treće noge spleće" i stvarno je tako.S tim što ne spleće noge samo treće,nego sada i prvo,nekad i drugo i tako :grana
Čak i ako je vaš partner kod kuće s vama
Njega ubrajam kao još jedno dijete :valja

Šalim se.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests