Broj djece

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Koliko djece bi voljeli imati?

0
4
9%
1
6
13%
2
15
32%
3
9
19%
4
5
11%
5
4
9%
više
4
9%
 
Total votes: 47

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Heidi » 23 May 2018, 07:05

Klari si obecao jedno :nokti
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by storm » 23 May 2018, 07:07

Heidi wrote: 23 May 2018, 07:05 Klari si obecao jedno :nokti
Nemere...vazda neki bajkeri oko nje :auf

:valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Heidi » 23 May 2018, 07:14

To je fora sa konkurencijom da ti poraste broj plivaca. :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by storm » 23 May 2018, 07:16

Heidi wrote: 23 May 2018, 07:14 To je fora sa konkurencijom da ti poraste broj plivaca. :oo
Ma ja...sve tarzan do tarzana...tj johnny weismüllera :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Cvrle » 23 May 2018, 13:35

Tako sam ja jednom "drznula se" na neku zenu u prodavnici.
Znam da zenska sto radi u prodavnici ima problema sa trudnocama i da je cak imala spontani. Helem znam da joj je to "bolna tacka". A ova zena, sto je mislila da poznaje dovoljno prodavacicu, zapela: "A sto to ti draga ne radjas drugo, sta vise cekate, vrijeme prolazi, cura ti bona velika, haman ce na udaju a vi se nesto ulijenili. Radjajte jos djece, nemojte da vam sama ostane."
Ja pogledam u prodavacicu, ona sva preblijedila, pune oci suza. A meni puce film:
"A Boga ti sta to tebe briga??? Sto se kvartas gdje ti mjesto nije? Sta tebe briga koliko ce djece imati kad ce radjati drugo i hoce li ga radjati? Na kraju krajeva, sta je vama svijete dragi, cim cura zavrsi skolu - kad ces se udati, kad se uda - kad ces radjati, kad rodi - kad ces drugo!!! Samo da vam je voditi tudju brigu, a svoju pod cilim. Haj napolje!" Istjeram zenu iz prodavnice. Samu sam sebe iznenadila, jer tako se nikad nisam ponasala, ali me je dotakla ona suza u oku.
Vodi svoj zivot i svoju brigu, pusti druge da zive kako njima godi i nek svak brine svoje brige.
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Čupava » 23 May 2018, 13:40

Cvrle wrote: 23 May 2018, 13:35 Tako sam ja jednom "drznula se" na neku zenu u prodavnici.
Znam da zenska sto radi u prodavnici ima problema sa trudnocama i da je cak imala spontani. Helem znam da joj je to "bolna tacka". A ova zena, sto je mislila da poznaje dovoljno prodavacicu, zapela: "A sto to ti draga ne radjas drugo, sta vise cekate, vrijeme prolazi, cura ti bona velika, haman ce na udaju a vi se nesto ulijenili. Radjajte jos djece, nemojte da vam sama ostane."
Ja pogledam u prodavacicu, ona sva preblijedila, pune oci suza. A meni puce film:
"A Boga ti sta to tebe briga??? Sto se kvartas gdje ti mjesto nije? Sta tebe briga koliko ce djece imati kad ce radjati drugo i hoce li ga radjati? Na kraju krajeva, sta je vama svijete dragi, cim cura zavrsi skolu - kad ces se udati, kad se uda - kad ces radjati, kad rodi - kad ces drugo!!! Samo da vam je voditi tudju brigu, a svoju pod cilim. Haj napolje!" Istjeram zenu iz prodavnice. Samu sam sebe iznenadila, jer tako se nikad nisam ponasala, ali me je dotakla ona suza u oku.
Vodi svoj zivot i svoju brigu, pusti druge da zive kako njima godi i nek svak brine svoje brige.
Pravo krkanska prica, i mene to nervira kada pocne slicna prica o tome..sta ovo sta ono,zasto ne,zasto da...neka si tako reagovala i ja bih..ako ne i gore... :D.
.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by srculence7 » 31 Jul 2018, 10:50

Mislila sam da stavim u zanimljivosti ali može i ovde :)

Najveća porodica na svijetu: Čovjek sa 39 žena, 94 djece i 33 unučića!

Image

Zion Chan iz Indije ima 39 žena, 94 djece, 14 snaha i 33 unučića i svi žive pod istim krovom. Oni su vjerovatno najveća porodica na svijetu, imaju čak i svoju školu. Ta porodica za večeru obično pojede 30 pilića, blizu 60 kilograma krompira i 100 kilograma riže.

Zion Chan živi u selu Baktawng u indijskoj državi Mizoram, u kući na četiri sprata koja ima 100 soba. Čak i u tolikom prostoru ponekad se desi da njegove žene spavaju u pomoćnim prostorijama.

Image

Izgleda da Ziona ne brine toliko njegova velika porodica, čak i ne traži nikakvu pomoć kako bi je izdržavao. On je predstavnik sekte koja dozvoljava članovima da se žene koliko god puta hoće.

Image

Sam Zion se u jednoj godini oženio čak deset puta. Njegova najmalađa žena spava u sobi do njegove, a stariji članovi porodice imaju dalje sobe, a postoji i sistem koja će kada posjetiti Zionovu sobu.

"Smatram se sretnim kao čovjek da budem muž 39 žena i šef najveće svjetske porodice", izjavio je Zion Chan.

"Sve smo oko njega zato što je on najvažnija osoba u kući. On je najzgodiniji čovijek u selu", kaže Rinkmini jedna od Zionovih žena.

Chanovo porodično imanje ima svoju školu, dječije igralište, stolarsku radionicu, farmu živine i svinje i baštu u kojoj uzgaja povrće.

(24sata.info)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Nice try » 31 Jul 2018, 18:20

srculence7 wrote: 31 Jul 2018, 10:50 Mislila sam da stavim u zanimljivosti ali može i ovde :)

Najveća porodica na svijetu: Čovjek sa 39 žena, 94 djece i 33 unučića!

Image

Zion Chan iz Indije ima 39 žena, 94 djece, 14 snaha i 33 unučića i svi žive pod istim krovom. Oni su vjerovatno najveća porodica na svijetu, imaju čak i svoju školu. Ta porodica za večeru obično pojede 30 pilića, blizu 60 kilograma krompira i 100 kilograma riže.

Zion Chan živi u selu Baktawng u indijskoj državi Mizoram, u kući na četiri sprata koja ima 100 soba. Čak i u tolikom prostoru ponekad se desi da njegove žene spavaju u pomoćnim prostorijama.

Image

Izgleda da Ziona ne brine toliko njegova velika porodica, čak i ne traži nikakvu pomoć kako bi je izdržavao. On je predstavnik sekte koja dozvoljava članovima da se žene koliko god puta hoće.

Image

Sam Zion se u jednoj godini oženio čak deset puta. Njegova najmalađa žena spava u sobi do njegove, a stariji članovi porodice imaju dalje sobe, a postoji i sistem koja će kada posjetiti Zionovu sobu.

"Smatram se sretnim kao čovjek da budem muž 39 žena i šef najveće svjetske porodice", izjavio je Zion Chan.

"Sve smo oko njega zato što je on najvažnija osoba u kući. On je najzgodiniji čovijek u selu", kaže Rinkmini jedna od Zionovih žena.

Chanovo porodično imanje ima svoju školu, dječije igralište, stolarsku radionicu, farmu živine i svinje i baštu u kojoj uzgaja povrće.

(24sata.info)
Riječ "raspojasati" je upravo dobila svoje puno značenje :oo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by srculence7 » 01 Aug 2018, 15:22

Ma svaka njemu čast, izlazi sa 39 žena na kraj a neko ne zna ni sa jednom šta će :oo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by Nice try » 01 Aug 2018, 15:57

Pročitala si kako ga smatraju. Muke mu tako izlaziti na kraj. Gledaju u njega kao u božanstvo. Smatraju ga najzgodnijim u selu.
Na primjer, ja to svom mužu nikad nisam rekla :D. i jedva izlazi sa mnom na kraj.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Broj djece

Post by srculence7 » 01 Aug 2018, 16:08

Pa u sektama je to obično tako, svi gledaju vođe i slede njihov put kao hipnotisani.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Trojke izgubile dječji dodatak zbog 1,05 KM

Post by Mala_Mu » 20 Sep 2018, 18:43

Image
BANJALUKA - Prema Zakonu o dječjoj zaštiti cenzus za ostvarivanje prava na dodatak za djecu u porodicama sa troje djece je 82,95 KM po članu, dok porodica Trkulja iz Banjaluke ima 84 KM po članu, zbog čega im se, kako je navedeno u rješenju Centra za socijalni rad Banjaluka, ne priznaje pravo na dječji dodatak.

"Nezaposlena sam, muž radi za minimalac od 420 KM, a pravo na dječji dodatak su nam oduzeli jer nam je kućni budžet veći za 1,05 KM po članu od dozvoljenog po novom zakonu i nemamo više pravo na dodatak za trojke", požalila se Blaženka Trkulja, majka trojki, kojoj nije priznato pravo na dječji dodatak.

Naime, kako je Trkulja napisala i na društvenim mrežama, nakon tri vantjelesne oplodnje, mnoštva vještačkih hormona i mukotrpne borbe da dobiju dijete, Željko i Blaženka su dobili trojke, a pravo na 210 KM dječjeg dodatka su izgubili zbog minimalca od 420 KM, koji ujedno predstavlja kompletan prihod za kućni budžet.

"Obnova za produženje dječjeg dodatka je svake godine u septembru, pa i ove godine predam papire za produženje, da bih dobila rejšenje u kojem piše da za svoje trojke više nemam prava", žali se Trkulja.

U rješenju koje je Trkulja dobila stoji da se protiv ovog rješenja može izjaviti žalba Javnom fondu za dječiju zaštitu, putem ovog organa, u roku od 15 dana od dana prijema rješenja.

U Centru za socijalni rad Banjaluka su kazali da je Blaženka Trkulja 3. septembra 2018. godine izvršila redovnu obnovu zahtjeva za dodatak na djecu.

"Nakon sprovedenog upravnog postupka i dostavljenih materijalnih dokaza, utvrđeno je da primanja po članu njene porodice iznose 84 KM, te je s obzirom na to da je cenzus 82,95 maraka ovaj zahtjev negativno riješen", ističu u Centru.

Istakli su da je Blaženka Trkulja bila korisnica prava na dječji dodatak u iznosu od 210 KM mjesečno za trojke u prvom porodu, zaključno sa 30. septembrom 2018.

Naglasili su da suprug Blaženke Trkulje ima ista primanja kao i prilikom podnošenja zahtjeva u septembru 2017. godine, ali izmjenom Zakona o dječjoj zaštiti, odnosno određivanjem osnovice za utvrđivanje cenzusa, riješeno je negativno jer primanja po članu porodice prelaze zakonom utvrđeni cenzus.

Image

"Ukoliko kod imenovane dođe do izmjene cenzusa, moguće je ponovo podnijeti zahtjev za dodatak na djecu", pojašnjavaju u Fondu.

Irena Jolžić, direktorica banjalučkog Centra za socijalni rad, kazala je da zakon, nažalost, nije odgovorio realnim potrebama stanovništva.

nezavisne.com

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Trojke izgubile dječji dodatak zbog 1,05 KM

Post by Socrates » 20 Sep 2018, 18:51

Pa nema sta, zakon je zakon. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Trojke izgubile dječji dodatak zbog 1,05 KM

Post by Socrates » 20 Sep 2018, 18:55

Svaki zakon koji se tice budzeta osteti odredjen broj ljudi za ono malo.
. . . . . . . . .

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Trojke izgubile dječji dodatak zbog 1,05 KM

Post by lisko » 20 Sep 2018, 18:59

stoka politicari namjerno stavio minimalnu platu toliko a i taj doplatak lako bi on tog bijednog gazdu zamolio da mu smanji platu za to malo al nemoze dalje ma sve mafija ziva
Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Trojke izgubile dječji dodatak zbog 1,05 KM

Post by Mutevelija » 20 Sep 2018, 19:03

A gdje moj porez ide?
DA li ide UZEPEOVCIMa jer nesto je sef govorio da ide UZEPEOVSkim penzionerima, a to Behko bolje zna.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Trojke izgubile dječji dodatak zbog 1,05 KM

Post by Socrates » 20 Sep 2018, 19:05

Pa mozda da izadju na izbore I glasaju za bolje politicare za svoju situaciju?

Pokrenu udruzenje roditelja koje moze da djeluje u ime grupe?

Or whatever?
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Trojke izgubile dječji dodatak zbog 1,05 KM

Post by storm » 20 Sep 2018, 19:08

Radi mjesec dana....urla po forumu.....GDJE MOJ POREZ IDE :why
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Trojke izgubile dječji dodatak zbog 1,05 KM

Post by Mutevelija » 20 Sep 2018, 19:14

NE bi ja urlao da nije sef spominjao.
NE radim mjesec dana molim lijepo 3 i po mjeseca :auf
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Trojke izgubile dječji dodatak zbog 1,05 KM

Post by Socrates » 20 Sep 2018, 19:16

I ne bih rekao da su ovo politicari nesto "stimali", jer bi on imao isti minimalac I da ima cetvoro djece, a onda bi porodica imala pravo na djecji dodatak.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests