Davanje djeci čudnih imena

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by Julia-Klara » 08 Jun 2021, 13:45

Rum wrote: 08 Jun 2021, 13:43 Komsija sinu Sadam po Sadamu ajme ima i Honda u komsiluku 🤣
to u Ciganluku zivis :valja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by Julia-Klara » 08 Jun 2021, 13:46

kad smo kod njih - moj tata je imao kolegu zvaO se SanelA
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by greeneyes » 08 Jun 2021, 13:47

Severin Freund
Samo sabura

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by Calla » 09 Jun 2021, 10:39

Sibila wrote: 08 Jun 2021, 04:22 ja da imam sina ..
dala bih ime

Kaan
Kan


sta velite? jelde jes kul.... :sram
Onaj malisan iz serije intersection se tako zvao, simpa djecak simpa ime😍
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by Julia-Klara » 09 Jun 2021, 14:04

Moj se sin trebao zvati Selim Mak , ali nije se dalo et…
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by bagra » 10 Jun 2021, 17:35

sezaijaga
tomije, nako... vrh

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by vrhbosnica » 10 Jun 2021, 17:44

bagra wrote: 10 Jun 2021, 17:35 sezaijaga
tomije, nako... vrh
Kako li se ti ustvari zoves :oo
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by bagra » 10 Jun 2021, 17:53

vrhbosnica wrote: 10 Jun 2021, 17:44 Kako li se ti ustvari zoves :oo
odgovor na pp :o




Vrban :oo

ti :123

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by vrhbosnica » 10 Jun 2021, 17:54

bagra wrote: 10 Jun 2021, 17:53
vrhbosnica wrote: 10 Jun 2021, 17:44 Kako li se ti ustvari zoves :oo
odgovor na pp :o




Vrban :oo

ti :123
Eki vrban... nebi me ni ovo sokiralo..
Znala sam jednog tibora doduse...
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by bagra » 10 Jun 2021, 18:18

vidim ja moracu otkljucat pp :hm
dosta sam u celibatu bio
meet new me :heidi2

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by Tokmak » 10 Jun 2021, 21:41

Severina Seksan,logično ime i prezime. :cudi
Severin na Kupi.
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Online

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by Maja » 11 Jun 2021, 00:54

bosnjakinja wrote: 08 Jun 2021, 13:15 Mene su htjeli da zovu Mersiha :oo ,srecom dobih jedno lijepo zidovsko ime :oo sad kad hodam po svijetu svi me pitaju jesam li zidovka :oo
Sara, Dalila ili Rahela?

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Online

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by Maja » 11 Jun 2021, 00:57

Koraci_u_noci wrote: 08 Jun 2021, 13:32 U mom djetinjstvu je bio jedan djecak koji se zvao Severin, a prezivao Seksan, i to mu je bilo toliko neprijatno da je sve izgovarao u dahu, samo da smlati i da se rijesi muke.
To mi je nekako ostalo u sjecanju i bilo je ime koje se najvise komentarisalo. Ostali smo svi imali relativno uobicajena i dosadna imena pa smo se vise kinjili nadimcima nego se provocirali za ime
A sta da se Severin bude guglao pa naidje na tvoj post :oo

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by Melek » 11 Jun 2021, 11:06

Koraci_u_noci wrote: 08 Jun 2021, 13:32 U mom djetinjstvu je bio jedan djecak koji se zvao Severin, a prezivao Seksan, i to mu je bilo toliko neprijatno da je sve izgovarao u dahu, samo da smlati i da se rijesi muke.
To mi je nekako ostalo u sjecanju i bilo je ime koje se najvise komentarisalo. Ostali smo svi imali relativno uobicajena i dosadna imena pa smo se vise kinjili nadimcima nego se provocirali za ime
Hamide, jes to ti?? :sok
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42162
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13786 times
Been thanked: 12338 times
Status: Online

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by Masamune » 11 Jun 2021, 11:16

Skoro sam čuo Makina za žensko misleći da je nadimak u smislu žensko mašina, a i Aca Lukas ima pjesmu s tim nazivom. Kad ono njeno pravo ime...
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Bego
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3332
Joined: 11 May 2019, 05:16
Has thanked: 179 times
Been thanked: 1236 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by Bego » 11 Jun 2021, 11:45

Maja wrote: 11 Jun 2021, 00:54
bosnjakinja wrote: 08 Jun 2021, 13:15 Mene su htjeli da zovu Mersiha :oo ,srecom dobih jedno lijepo zidovsko ime :oo sad kad hodam po svijetu svi me pitaju jesam li zidovka :oo
Sara, Dalila ili Rahela?
Sadeta.

Last edited by Bego on 11 Jun 2021, 11:47, edited 1 time in total.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14111 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by ironman » 11 Jun 2021, 11:46

Poznajem jednu Negrinu.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by Nice try » 11 Jun 2021, 16:21

A ja poznajem čovjeka po imenu Bejamil :hm
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5570
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 136 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Davanje djeci čudnih imena

Post by bosnjakinja » 11 Jun 2021, 23:53

Maja wrote: 11 Jun 2021, 00:54
bosnjakinja wrote: 08 Jun 2021, 13:15 Mene su htjeli da zovu Mersiha :oo ,srecom dobih jedno lijepo zidovsko ime :oo sad kad hodam po svijetu svi me pitaju jesam li zidovka :oo
Sara, Dalila ili Rahela?
ni jedno od tih,Adna :cool mislim ime nije samo zidovsko i arapsko je ali eto :cvike :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

PISMO JEDNOG BEOGRAĐANINA: "Zašto ću kćerki dati ime Bosna!?"

Post by Krokodil Behko » 12 Jul 2021, 20:10

Image


Stefan Simić, Beograđanin, građanin Srbije, rođeni Paraćinac već godinama svoju poeziju i prozu objavljuje na internetu. Tema njegovih priča nerijetko su dešavanja i stradanja u BiH tokom devedesetih godina, ali i pomirenje koje i decenijama nakon ide stranputicama. Jednu od priča upravo je napisao o Srebrenici, u čast 11. jula i genocida koji je za sobom ostavio nesreću, bol i stradanje.

Njegovu priču objavljenu na Facebook-u prenosimo u cjelosti:

-I ne pišem kao nacionalista, koji sanja o nekoj svojoj etnički čistoj državi, nego kao čovek, koji u ljudima traži prvo ljude, a onda sve ostalo... Da mogu da biram, gde bih danas da budem, na kom mestu, bio bih u Srebrenici, znate već gde, zašto i sa kim.


Došli smo dotle da pomenuti 11. jula Srebrenicu, ne znači davati pomen žrtvama, nego zaboraviti druge, došli smo dotle da pomenuti Jasenovac, Vukovar, Bratunac, Sarajevo, Tuzlansku kapiju, Jajince, Banjicu, Jadovno... Ne znači davati pomen žrtvama, nego ignorisati druge, šta god da pomeneš, čijim god žrtvama da odaš počast, ti zaboravljaš, ti si loš, ti si loš zato što ti je žao, što saosećaš...



Kada pišem o NATO žrtvama u Srbiji, kažu mi, zaboravljam Sarajevo, kada pišem o Sarajevu, kažu mi, zaboravljam Kosovo, kada pišem o Kosovu, kažu mi, zaboravljaš sve drugo, a ne zaboravljam, samo ne može sve da stane u jedan tekst, i ne pišem kao nacionalista, koji sanja o nekoj svojoj etnički čistoj državi, nego kao čovek, koji u ljudima traži prvo ljude, a onda sve ostalo.

Kada tri entiteta imaju svoju istoriju, gde je svaki isključivo žrtva. I koji ne želi da čuje drugu stranu, dolazimo do toga da većina ćuti, ignoriše, ili žali samo svoje. Ali meni su svi moji, i da li na to imam pravo, da verujem u bratstvo među ljudima i narodima.

Moj je i Nihad iz Tuzle, i Saša iz Paraćina, i Šime iz Splita, i Bekim iz Prizrena, i Vukota sa Cetinja, i Đorđe iz Novog Sada, i Fabijan iz Zagreba, i Jaka iz Ljubljane, i Mersad iz Živinica...Podjednako sam bio potresen nad svim žrtvama dok sam posećivao logore, spomen mesta, ne razmišljajući o nacionalnostima, veroispovestima, video sam stradanje i hiljade i hiljade mrtvih. Zato, ovog 11. jula, pominjem Srebrenicu, kao jednu od najbolnijih stranica XX veka, i znate šta je dobro, 26. godina posle, što se ništa slično, ni približno slično, na ovim prostorima, od tada nije ponovilo.

Srebrenica je jedini grad gde sam zamolio da ne održim nastup, a imao sam poziv, bilo me je najiskrenije sramota. Kako pričati o lepoti života ljudima koji su, svako od njih, izgubili, u jednom danu. Na desetine svojih najbližih. Šta da im pričam, kada se stidim. Kao što me bio stid kada mi je na nastupu, u Trebinju, bio otac Srđana Aleksića. Šta reći takvim ljudima, da li je moja priča, pa i ova, dostojna stradanja svih tih ljudi? Naravno da nije. Zato me sramota. I nisu stradali u Srebrenici neki tamo ljudi, turci, poturice, mudžahedini, nego naši ljudi, moji ljudi. I nisu u Jasenovcu stradali neki tamo ljudi, četnici, i ne znam ko, nego naši ljudi, moji ljudi. I nisu u Vukovaru stradali neki tamo ljudi, ustaše, nego naši ljudi, moji ljudi, i gde god da su bila stradanja, stratišta, masovne grobnice. Nisu stadali neki tamo ljudi, nego naši ljudi, moji ljudi. Ne moji srpski, bošnjački, hrvatski, ne moji pravoslavni, muslimanski, katolički.



Ne, nego naši ljudi, moji ljudi, ljudi, ljudi kao ti i ja. Koji su isto možda pisali ljubavnu poeziju, spremali se da gledaju neko njihovo finale evropskog prvenstva u fudbalu, voleli Dostojevskog, sanjali o nekoj ženi, podizali decu, ili još uvek bili deca, planirali nečemu da se posvete, ili već bili duboko u tome. To su ljudi koji su slušali muziku koju mi slušamo, voleli iste filmove, govorili istim jezikom. To su sve naši ljudi, ne mogu da žalim više jedne od drugih, svih mi je žao, i proganja me sve to, i znate šta je dobro u svom tom zlu, što nas je bar sada dovoljno i što smo sada u stanju da zaustavimo da se ponovi nešto slično. Dovoljno nas je, naš put nije u prošlost, nego u budućnost, zato ću mojoj ćerci dati ime Bosna, kao spoj različitosti, kao spoj ljubavi svih tih ljudi. Kao sećanje na jedan narod koji je bio u stanju možda najviše da veruje i voli, možda je zato toliko i stradao, da moja Bosna, koja tek treba da se rodi, bude plod jedne velike ljubavi i da naša Bosna, odavno rođena, to bude.

Muka mi je više podela, brojanja krvnih zrnaca, večitog traganja za mržnjom tamo gde je nema, želim, i hoću, a to sam doživeo bezbroj puta, a kada odem, od Đevđelije, pa do Triglava, srećem naše ljude, koji ne traže u meni neprijatelja nego prijatelja. I hvala im na tome, ovaj tekst je posvećen i njima, koji su mi širom otvorili vrata, neopterećeni odakle dolazim, nego šta im značim kao čovek, i šta budim u njima, na tome treba da radimo, to je naša misija, to je naš put, zato najiskreniji naklon žrtvama Srebrenice. Uz svest da smo svi mi, više ili manje, bili žrtve pogrešnih politika, gde su milioni ljudi platii glavom, da se to više ne ponovi i da gradimo mostove preko kojih ćemo svi zajedno prelaziti, recitujući poeziju, zagrljeni. Ne odričući se ni Tina Ujevića, Meše Selimovića, Maka Dizdara, Alekse Šantića, Jovana Dučića, Petra Kočića...

Sve smo to mi, sve to čini naše biće. To je moja poruka na današnji dan, i svakog 11. jula, dajem reč, ljubav dragi moji, ljubav, i veze, u svakom smislu, koje će da nadjačaju sve ostalo, i svaku budalu, koja će da pljune na žrtve, pa i ovaj tekst, koji je napisan sa najiskrenijom namerom, sa željom da ljudi shvate da nisu sami, i da je još mnogo nas, koji su posetili sve te gradove i svuda se osetili dobrodošli. Ne od svih, naravno, ali od ljudi koji žive i razmišljaju slično, I KOJI U ČOVEKU TRAŽE ČOVEKA, napisao je Simić.


online

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests