Žena zaradjuje više od muža

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120142
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6883 times
Been thanked: 7759 times
Status: Online

Žena zaradjuje više od muža

Post by Krokodil Behko » 01 Jan 2013, 15:25

Imam jednog kolegu iz svoje ex firme. On je bravar a žena mu ima višu medicinsku.
Naravno da ona zaradi duplo više od njega. Ja sve konto da je on sretan zbog toga
ali zaista ga ne smijete pitati, koliko platu ima njegova žena. Uvrijedi se i bude
ljut ko ris :D.

Ama ni u šali mu ne smijete reći: "tvoja žena više zaradjuje i ona ti je šef" :plavi

Meni to nikako ne ide u vugla. Mislim pa šta? :cudi
Baš fino. Koliko god malo muškarac da zaradi, može se dobro osloniti na ženinu
platu. Ravnopravnost je svakako samo što Halejeva kometa, češće navraća u BiH
nego vjetar promjene oko ovih pitanja.

Vaša iskustva sa navedenom tematikom?
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Julia-Klara » 01 Jan 2013, 15:32

Ne vidim problem,ali muska sujeta je svakako jako hebena stvar.
Moj tata vec godinu dana ne radi, znaci mama donosi platu u kucu, on sto je donio bilo je preko ljeta dok je bilo nesto poslica da odradi.
Dok smo bili u izbjeglistvu mama je opet vise zaradjivala jer je radila na crno, a on u firmi.
Tata je zaradjivao puno vise prije rata, mama prakticno nije morala raditi uopste,ali smo mi svi navikli "stvarati" i zaradjivati sa svojih 10 prstica.
Te muskarce koji se pjene jer im zena vise zaradjuje ne razumijem, trebali bi biti ponosni sto im je zena sposobna, a ne ponasati se kao uvrijedjeni balavci
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ruana
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Ruana » 01 Jan 2013, 15:53

Sta tu ima strasno :p ja zaradjujem vise od mog muza, a vjerovali ili ne on ima vise skole od mene.
I njega zezaju ali on se ne ljuti, bar ne pokazuje. U stvari jednom smo ozbiljno pricali o tome, pitala sam ga da li mu to smeta ali iskreno da kaze, stvarno je rekao da mu to ne smeta cak ni kad ga zezaju, kaze da nema kompleks od toga.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by silence » 01 Jan 2013, 18:07

Egoistima niko ne može ugoditi.... :lupa

Njima je teško i kada imaju i kada nemaju para... :(
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by paparaci » 01 Jan 2013, 22:25

Ruana wrote:Sta tu ima strasno :p ja zaradjujem vise od mog muza, a vjerovali ili ne on ima vise skole od mene.
I njega zezaju ali on se ne ljuti, bar ne pokazuje. U stvari jednom smo ozbiljno pricali o tome, pitala sam ga da li mu to smeta ali iskreno da kaze, stvarno je rekao da mu to ne smeta cak ni kad ga zezaju, kaze da nema kompleks od toga.

sretna si ti zena. :cool ;)

nadam se da ce mi buduca vise zaradjivati od mene :oo

od viska glava ne boli, jelte?! :D.

mislim da se malo koji muskarac ovako dobro i normalno nosi sa takvom situacijom kao Ruanin izabranik. na kraju krajeva, sve ide u istu kasu. skupa se gradi, zivi,.... - pa kakve veze onda ima ko vise zaradjuje?! znam da je to ustaljena slika kako je muskarac taj koji "kruh donosi kuci" i tako treba da bude. vazno je da vrijedan, pazljiv i brizan. ali na osnovu raznih faktora nije uvijek on taj koji vecu platu donosi kuci.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Ruana
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Ruana » 01 Jan 2013, 23:26

paparaci wrote:
Ruana wrote:Sta tu ima strasno :p ja zaradjujem vise od mog muza, a vjerovali ili ne on ima vise skole od mene.
I njega zezaju ali on se ne ljuti, bar ne pokazuje. U stvari jednom smo ozbiljno pricali o tome, pitala sam ga da li mu to smeta ali iskreno da kaze, stvarno je rekao da mu to ne smeta cak ni kad ga zezaju, kaze da nema kompleks od toga.

sretna si ti zena. :cool ;)

nadam se da ce mi buduca vise zaradjivati od mene :oo

od viska glava ne boli, jelte?! :D.

mislim da se malo koji muskarac ovako dobro i normalno nosi sa takvom situacijom kao Ruanin izabranik. na kraju krajeva, sve ide u istu kasu. skupa se gradi, zivi,.... - pa kakve veze onda ima ko vise zaradjuje?! znam da je to ustaljena slika kako je muskarac taj koji "kruh donosi kuci" i tako treba da bude. vazno je da vrijedan, pazljiv i brizan. ali na osnovu raznih faktora nije uvijek on taj koji vecu platu donosi kuci.
Meni uvjek govorili da imam vise srece nego pameti.
Salim se naravno, iskreno da bi radila ovo sto radim nisam mogla bez njegove podrske i jednostavno tako se potrefilo da radim posao koji je u ovoj zemlji fino placen.
Ali to je samo zadnjih nekoliko godina, bilo je i ono vrijeme kad je samo on radio dok sam ja isla u skolu.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by paparaci » 02 Jan 2013, 02:24

bitno je da se slazete i da se o svemu mozete dogovoriti. ostalo je haman sporedno skroz. drago mi je da si nasla tako divnu osobu. lijepo je vidjeti ili u ovom slucaju procitati ( :hihi ) tako nesto. :ok
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119205
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11737 times
Contact:
Status: Online

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Maja » 02 Jan 2013, 10:30

Idealno bi bilo da muškarac nije ljubomoran na ženinu veću platu, ali u neku ruku takve i razumijem. Možda mu nije toliko važno "šta će ljudi reć", koliko možda strah da će u ženinim očima biti manji muškarac (mada je to glupost).
Ali mi nikako ne ide u glavu.....ali ZAISTA nikako....zašto pojedini imaju potrebu da muškarca zezaju zbog toga što manje zarađuje od svoje supruge? I zašto pojedini imaju potrebu da zezaju muškarca bez muške djeca...bez sinčine.
Hulje obične....

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Zagorka » 02 Jan 2013, 13:39

Maja wrote:Idealno bi bilo da muškarac nije ljubomoran na ženinu veću platu, ali u neku ruku takve i razumijem. Možda mu nije toliko važno "šta će ljudi reć", koliko možda strah da će u ženinim očima biti manji muškarac (mada je to glupost).
Ali mi nikako ne ide u glavu.....ali ZAISTA nikako....zašto pojedini imaju potrebu da muškarca zezaju zbog toga što manje zarađuje od svoje supruge? I zašto pojedini imaju potrebu da zezaju muškarca bez muške djeca...bez sinčine.
Hulje obične....
Ovo je toliko primitivno da se na ovo može samo :bua ,kod nas neke stvari nikad neće izumrijeti,a ljubomora na nečiji skladan život ili fina primanja su redovni,pa se bacaju otrovne strelice,kako bi se mi radovali tuđoj sreći kad smo gamad,a gamad ima hiljadu mana pa traži tvoju neku da upre prstom da ti ne vidiš njegovih hiljadu :123

Što reče Behko,kod nas se sve okreće,danas jedno radi,sutra drugo,ništa nije sigurno,i sve dok njena visoka primanja nisu jedini razlog zašto je on sa njom,ne vidim problem :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by dacina_curica » 02 Jan 2013, 13:51

Sta fali ako zena vise zaradjuje, valjda sve ionako ide u zajednicku kasu da svi ukucani imaju koristi od prihoda. :cudi

Muskarac kojem to smeta za mene nije muskarac nego obicno magare, a ovi koji ismijavaju ljude zbog toga sto im zena zaradjuje vise su obicni kreteni. :maja Sve to treba nogom napucat'. :maja

Ja sam godinama zaradjivala vise od cove, sad se situacija obrnula ali nikad za nikad se nije osjetila zajedljivost ni sa jedne strane. Pa to je nase, zajednicko, kao da je vazno od koga je kapnulo, vazno je da imamo od cega zivjeti. :)

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Tempy » 02 Jan 2013, 14:25

Nije to u redu da žena zarađuje više od muža! Trebala bi razliku diskretno uplatiti na mužev račun ili u firmi gdje radi tražiti da joj plaćaju manje ili da onaj "višak" ne prikazuju. :oo
A sad ozbiljno, nikad nisam mogao svariti bezobrazluk pojedinih poslodavaca koji su za iste poslove različito plaćali žene (manje), a toga još ima podosta u svim državama svijeta. Kakve veze ima spol sa platom? Nikakve. Ko koliko zaradi neka i dobije. Žene ionako više zarađuju na onim "nevidiljivim" poslovima po kući koje im niko ne plati.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Pasaga » 02 Jan 2013, 14:25

:hm ,cudan smo mi svjet,narod.
Dzaba skole,faksovi,izgleda selo nemoze iz nas.
Sve ove godine koliko sam ovdje,oboje radimo,lijepo smo se skucili.
Cjelo vrjeme sam imao bolju platu do nazad 2 god.
Situacija se okrenula,pa cak su velike sanse da ostanem skroz bez posla.
Nikad nismo ni pomislili nesto slicno,da smo imali taj problem.
Zna se,ja placam sve racune i sto se tice ekonomije,njeno je pokucni poslovi
s tim da i tu odradim dobar dio posla.Nije mi tesko niti da me je stid
jer se rezultat vidi,uvjek je uredno i cisto.
Nekad i na moje inzistiranje pretresem cjeli sprat,jer volim vidjet sve pod konac,jbg...taki sam.
Poznam ovdje par familija koji imaju te probleme.
U vecini slucajeva zene zaradjuju malkice vise,i to im je sansa i razlog da trakasiraju i mobaju jadne ljude.
To je samo neodgoj i bezobrazluk,toliko malogradjanstva ima malo koji narod.
Ove gospodje idu cak dotle da ljudima nedaju za cigare,ako im nestane love na vlastitom kontu.
Kako to nazvati,tolerisati...trpiti.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Pasaga » 02 Jan 2013, 14:36

Tempy wrote:Nije to u redu da žena zarađuje više od muža! Trebala bi razliku diskretno uplatiti na mužev račun ili u firmi gdje radi tražiti da joj plaćaju manje ili da onaj "višak" ne prikazuju. :oo
A sad ozbiljno, nikad nisam mogao svariti bezobrazluk pojedinih poslodavaca koji su za iste poslove različito plaćali žene (manje), a toga još ima podosta u svim državama svijeta. Kakve veze ima spol sa platom? Nikakve. Ko koliko zaradi neka i dobije. Žene ionako više zarađuju na onim "nevidiljivim" poslovima po kući koje im niko ne plati.

Gospodin drug... ;) ,da ti nesto pojasnim za ovo boldirano.
Na mom bivsem poslu,odmah do mene radila je jedna zena,isti posao kao i ja.
To su bile malo vece masine i trebale su brzu poslugu i ponekad je trebalo malo i snage da bi je opsluzio,stegao nekoliko sarafa ili izmjenio halat.
Eh,kad je red da se mora nesto zivotom,haj pomozi...i tako svaki put,mada je imala vecu platu,ja kao neiskusan... :p
Mene je vise satralo to pomaganje negoli moj dio posla.
To sam posle rjesavao sa sefom,i dobila je premjestaj.
To je taj jemsteldhet(ravnopravnost)o kojem ti govoris.Kud se fata u kolo,nemere igrat.
Pa da je bar bila cemu,nebi se ja bunio. :plavi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by silence » 02 Jan 2013, 16:36

:lupa

Nešto sam previdjela...pa tek sada čitajući ranije postove, vidjeh da nisam računala da ima onih iritirajućih žena kojima je u prvom planu njihovo JA, pa tako i njihova veća zarada... :lupa . Naravno da će takvo isticanje svakom nortmalnom da zasmeta...pa još ako dođe do prebacivanja i kojekakvih zahtjeva, ova druga strana ima da ludi... :valja . To je ono podsmijavanje koje niko ne voli...
Ali, u normalnim i zdravim brakovima se ništa od toga što napisah, ne događa... Za dobrobit porodice je važno povećavati ili imati dobar kućni budžet, bez obzira ko je od njih dvoje tome doprinio.... I još je nešto jako bitno, a to je kako se upravlja kućnim budžetom... Neko može da zaradi više, ali isto tako može u gluposti i nepotrebno da potroši više... Posmatrajući tako, ona/on će više da iznese, nego što unese u svoju zajednicu i upravo zbog bespotrebnog iznošenja, može da bude i razlog za isticanje veće zarade, ili to koristi kao "štit" za sebe od nečeg drugog... A šta da sutra ta ista osoba koja se ističe sa svojom večom zaradom, ostane bez posla... :sok?
Dominantnost ništa dobro nije donijela, ma šta da je u pitanju... :grana

Last edited by silence on 02 Jan 2013, 16:37, edited 1 time in total.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by gejsha » 02 Jan 2013, 16:37

Ne vidim nikakav problem u tome da žena zarađuje više od muža, hval Bogu da oboje rade i da imaju plate, a ko više zarađuje nije bitno. Sve dok znaju sve ravnomjerno rasporediti, a ne da onaj ko zarađuje više balaha i troši puno više samo za sebe.
Samo mi je glupo kada žena radi i zarađuje dovoljno za normalan život, a muž neće ni da traži posao.
Jer drugo je kada žena ne radi, ona brine o kući.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Zagorka » 02 Jan 2013, 18:09

Kad su insani normalni,ovo se uopće u kući i ne pominje......ko se hoće svađati,izmisliće razlog :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Pasaga » 02 Jan 2013, 18:23

Zagorka wrote:Kad su insani normalni,ovo se uopće u kući i ne pominje......ko se hoće svađati,izmisliće razlog :kafa

Taman tako.... :pusa
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Trepavica
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Trepavica » 02 Jan 2013, 20:53

Ne bitno , ko vise zaraduje..bitnije je kako se taj novac rasporedi..

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Tempy » 04 Jan 2013, 09:30

Pasaga wrote:
Gospodin drug... ;) ,da ti nesto pojasnim za ovo boldirano.
Na mom bivsem poslu,odmah do mene radila je jedna zena,isti posao kao i ja.
To su bile malo vece masine i trebale su brzu poslugu i ponekad je trebalo malo i snage da bi je opsluzio,stegao nekoliko sarafa ili izmjenio halat.
Eh,kad je red da se mora nesto zivotom,haj pomozi...i tako svaki put,mada je imala vecu platu,ja kao neiskusan... :p
Mene je vise satralo to pomaganje negoli moj dio posla.
To sam posle rjesavao sa sefom,i dobila je premjestaj.
To je taj jemsteldhet(ravnopravnost)o kojem ti govoris.Kud se fata u kolo,nemere igrat.
Pa da je bar bila cemu,nebi se ja bunio. :plavi
Hvala na ne traženom pojašnjenju drug, ova rečenica oslikava tvoje mišljenje o ženama. Nemam šta na ovo dodati. :grana
drug Pašaga wrote: Pa da je bar bila cemu,nebi se ja bunio.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Pasaga » 04 Jan 2013, 10:42

Tempy wrote:
Pasaga wrote:
Gospodin drug... ;) ,da ti nesto pojasnim za ovo boldirano.
Na mom bivsem poslu,odmah do mene radila je jedna zena,isti posao kao i ja.
To su bile malo vece masine i trebale su brzu poslugu i ponekad je trebalo malo i snage da bi je opsluzio,stegao nekoliko sarafa ili izmjenio halat.
Eh,kad je red da se mora nesto zivotom,haj pomozi...i tako svaki put,mada je imala vecu platu,ja kao neiskusan... :p
Mene je vise satralo to pomaganje negoli moj dio posla.
To sam posle rjesavao sa sefom,i dobila je premjestaj.
To je taj jemsteldhet(ravnopravnost)o kojem ti govoris.Kud se fata u kolo,nemere igrat.
Pa da je bar bila cemu,nebi se ja bunio. :plavi
Hvala na ne traženom pojašnjenju drug, ova rečenica oslikava tvoje mišljenje o ženama. Nemam šta na ovo dodati. :grana
drug Pašaga wrote: Pa da je bar bila cemu,nebi se ja bunio.
Cemu negativan naboj,diskutujemo..zar ne..
Ipak...ovaj....sinovac...puno ti tenkyuuuu
Last edited by Pasaga on 04 Jan 2013, 11:39, edited 1 time in total.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests