Tata u rađaoni

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Trebaju li očevi prisustvovati porodu?

ne
21
33%
da
27
42%
da, ali da stoji kraj ženine glave
15
23%
da, i da pri tome snima kamerom rađanje bebe
1
2%
 
Total votes: 64

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Masamune » 17 Feb 2022, 23:03

Svugdje sam mogao Nazifa zamisliti. Čak i u kukuruzima, ali na ovoj temi nikad :D.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31601
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Matan » 17 Feb 2022, 23:05

Mi odmah kazemo, ajdete vi u vojsku, pa cemo i mi radjati.. :123
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Naseef Mushroom » 17 Feb 2022, 23:06

Nora Ibsenova wrote: 17 Feb 2022, 22:56 Koliko ti izvrćeš stvari čudo jedno.
Ne, nego je Dori mislila da bi možda da je prisustvovao porođaju i vidio kroz šta mu je žena prošla, upalila se neka doza ljudskosti pa bi reko gostima da sačekaju sa posjetama.
A ko ne prisustvuje on ne može razviti tu ljudskost jer misli da je tamo uživanje u sali?
Pa svi ti očevi što ne prisustvuju porođaju što dočekaju supruge sa bebom na ulazu svjesni su kroz šta je žena prošla i pružit će joj najbolju njegu kod kuće, ko je seljačina ona može pred njim trojke rađati.

Već se kreće sa tom feminističkom propagandom da će suprug to ženi učiniti jer ne prisustvuje porodu pa mu fali empatije, zato svaki muškarac koji odbije je potencijalna seljačina koji bi isto tako svojoj ženi priredio i zato se mora muškarac u korijenu sasjeći.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18935
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 774 times
Been thanked: 999 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Nora Ibsenova » 17 Feb 2022, 23:07

Naseef Mushroom wrote: 17 Feb 2022, 23:06
Nora Ibsenova wrote: 17 Feb 2022, 22:56 Koliko ti izvrćeš stvari čudo jedno.
Ne, nego je Dori mislila da bi možda da je prisustvovao porođaju i vidio kroz šta mu je žena prošla, upalila se neka doza ljudskosti pa bi reko gostima da sačekaju sa posjetama.
A ko ne prisustvuje on ne može razviti tu ljudskost jer misli da je tamo uživanje u sali?
Pa svi ti očevi što ne prisustvuju porođaju što dočekaju supruge sa bebom na ulazu svjesni su kroz šta je žena prošla i pružit će joj najbolju njegu kod kuće, ko je seljačina ona može pred njim trojke rađati.

Već se kreće sa tom feminističkom propagandom da će suprug to ženi učiniti jer ne prisustvuje porodu pa mu fali empatije, zato svaki muškarac koji odbije je potencijalna seljačina koji bi isto tako svojoj ženi priredio i zato se mora muškarac u korijenu sasjeći.
Oj opet izvrćeš.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Naseef Mushroom » 17 Feb 2022, 23:08

MarlboroGold wrote: 17 Feb 2022, 23:03 Svugdje sam mogao Nazifa zamisliti. Čak i u kukuruzima, ali na ovoj temi nikad :D.
Ja sam SDA foruma, ima me svugdje. Kao i oni, ministarstvo, penzije, gradnja puteva, turizam, ekonomija, gradnja džamija, boračka pitanja itd. :oo
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Naseef Mushroom » 17 Feb 2022, 23:15

Nora Ibsenova wrote: 17 Feb 2022, 23:07
Naseef Mushroom wrote: 17 Feb 2022, 23:06
A ko ne prisustvuje on ne može razviti tu ljudskost jer misli da je tamo uživanje u sali?
Pa svi ti očevi što ne prisustvuju porođaju što dočekaju supruge sa bebom na ulazu svjesni su kroz šta je žena prošla i pružit će joj najbolju njegu kod kuće, ko je seljačina ona može pred njim trojke rađati.

Već se kreće sa tom feminističkom propagandom da će suprug to ženi učiniti jer ne prisustvuje porodu pa mu fali empatije, zato svaki muškarac koji odbije je potencijalna seljačina koji bi isto tako svojoj ženi priredio i zato se mora muškarac u korijenu sasjeći.
Oj opet izvrćeš.
Pa već se da naslutiti ta feministička propaganda kao i kod svake druge teme.
Na temi gdje je se mogla voditi zdrava diskusija pro i kontra postavlja se ekstreman primjer seljačine čija zatucanost i zlobnost nema ama baš nikakve veze sa činjenicom je li prisustovao porodu ili ne jer niko ko bar malo voli i poštuje ženu i ne želi da se zdravstveno pogorša stanje ne bi joj to uradio ali ipak se želi to predstaviti kao "da je prisustovao porodu upalila bi se doza ljudskosti".
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6960
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2741 times
Been thanked: 1287 times
Status: Online

Re: Tata u rađaoni

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 17 Feb 2022, 23:25

Sto se onaj drzi za cunu ako ga boli stomak :DD
Twiterka

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by spacebound » 18 Feb 2022, 05:49

Naseef Mushroom wrote: 17 Feb 2022, 21:44
ina wrote: 17 Feb 2022, 19:23
Jao,

i to bi bilo isto što i reći za one koji ne prisustvuju.. kako ih zaboli ninjo 364 dana u godini za drugom polovinom.
Što naravno nije istina. Ili ne mora uopšte biti..



Opet jao.. moralisanje.
To važi svakako, u bilo kakvoj situaciji..

Jedno je ako muškarac ne može ili nije mu želja a i partneru ok..

Drugo je kad on hoće da prisustvuje a ona umisli da je samo njeno pravo..

A treće nabadati da tu generalno nikakvom muškarcu nije mjesto..

Ljudska vrsta napreduje.. medicina, zdravstvo, itd Zašto ne profitirati, širiti svijest i uzimati kao benefit neke privilegije..


I da..bitno je da je vama starim generacijama mozak neispran..
Neka se parovi međusobno dogovore mada kada pročitam post od Spejs da bi joj on letio preko Jadrana pitanje je da li muž ima pravo i odlučiti :oo
ali sada tako ekstremno nastupiti nakon poroda majki, tetki, dajdžinca, strina, rodica, prijateljica, komšinica kao jedina staviti čak brak na kocku ako ne želi prisustovati, mislim wtf?!
Jesi li ti uopste citao ono sto sam pisala? Nemam obicaj rasclanjivat ono sto napisem, jer smatram da pisem dovoljno citko da svako moze razumjeti pravilno ako zeli, ako protumaci pogresno to je iskljucivo do njega, ali hajde ovaj put cu.
Letio bi mi preko Jadrana da mu nisam privlacna jer sam rodila nase dijete, u slucaju da je prisustvovao porodu, a ne jer ne zeli gledati porod. Moj muz nije bio ni na jednom porodu, nije cak ni na hodniku, jer su ga otjerali, ne daju da se porodica zadrzava. Nego hajde kuci i cekaj.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6960
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2741 times
Been thanked: 1287 times
Status: Online

Re: Tata u rađaoni

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 18 Feb 2022, 06:00

Ma bona neke zene vole da ih muskarci gledaju u svakakvom
Izdanju i vake i onake i neuredne i prljave.
A neke ne vole. On zele da su u njihovim ocima uvijek princeze :oo
I ne odaju im nikad svoje tajne pa i kad su nezadovoljne samo sute i klimaju glavom 🤐
To su prave zene
Twiterka

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53910
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15232 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by HAVANA » 18 Feb 2022, 06:45

koteljubi_kadnisamtu wrote: 18 Feb 2022, 06:00 Ma bona neke zene vole da ih muskarci gledaju u svakakvom
Izdanju i vake i onake i neuredne i prljave.
A neke ne vole. On zele da su u njihovim ocima uvijek princeze :oo
I ne odaju im nikad svoje tajne pa i kad su nezadovoljne samo sute i klimaju glavom 🤐
To su prave zene
Zar to moze u braku i zivotu, kad zivis sa nekim mnogo godina? Rodi princeza pa je sasiju, pa zatvor, stomak, nesta, ni do cega joj nije, udebljala se svakako 20 kila... Kako ce to izvest? Pa bolesna, operisana, il proljev, povracanje, selili, farbali, nosili, svasta bude... Bezbroj situacija gdje je ni nalik princezi, izgledom... Njemu jest princeza... Treba mi zena, ne treba mi kristina mandarina.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22608
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12980 times
Been thanked: 12629 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Dori » 18 Feb 2022, 07:34

Naseef Mushroom wrote: 17 Feb 2022, 22:54
Dori wrote: 16 Feb 2022, 18:04 Sjećam se jedne price, žena se ujutro porodila, muž je poslijepodne zove da vidi kad će je pustiti…..Imaju slavu, treba neko njegovoj materi pomoći oko pripreme hrane i sa gostima
Žena se tek porodila….Heeej! Mala beba…Kad joj najviše treba mir i odmor.
I sto je najgore pita doktora da ide kući ranije….

Eto još jedan razlog zašto tata treba biti na porođaju. Lako je dijete docekati u kafani sa društvom.
Šta ima primjer sa tim nečovjekom za koga kažem da je stoka jer je to priredio ženi ikakve veze sa svim ostalim muškarcima koji ne bi prisustovali porodu ali ne bi ni u snu pomislili da svjoj ženi tako kažu?

I kakve veze ima zadnji dio posta uopšte sa ovim što je Dori iznad toga napisala? :D.
Kao da ne može neko prisustovati porodu i opet reći poslije to ženi? Još je veća vjerovatnoća ako prisustvuje, bar ne mora ženu poslije zvati već može odmah pitati kada izlazi :oo

Ili je možda zadnji dio trebao značiti da ko je u stanju da ne prisustvuje porođaju da je i u stanju to ženi učiniti? :hm
Ima, jer da je bio sigurno je ne bi zvao i postavio tako pitanje. Očigledno nema ni blizu predstavu šta znaci porođaj za ženu….
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25675
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3122 times
Been thanked: 4121 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by ina » 18 Feb 2022, 07:44

Naseef Mushroom wrote: 17 Feb 2022, 21:44
ina wrote: 17 Feb 2022, 19:23
Jao,

i to bi bilo isto što i reći za one koji ne prisustvuju.. kako ih zaboli ninjo 364 dana u godini za drugom polovinom.
Što naravno nije istina. Ili ne mora uopšte biti..



Opet jao.. moralisanje.
To važi svakako, u bilo kakvoj situaciji..

Jedno je ako muškarac ne može ili nije mu želja a i partneru ok..

Drugo je kad on hoće da prisustvuje a ona umisli da je samo njeno pravo..

A treće nabadati da tu generalno nikakvom muškarcu nije mjesto..

Ljudska vrsta napreduje.. medicina, zdravstvo, itd Zašto ne profitirati, širiti svijest i uzimati kao benefit neke privilegije..


I da..bitno je da je vama starim generacijama mozak neispran..
Neka se parovi međusobno dogovore mada kada pročitam post od Spejs da bi joj on letio preko Jadrana pitanje je da li muž ima pravo i odlučiti :oo
ali sada tako ekstremno nastupiti nakon poroda majki, tetki, dajdžinca, strina, rodica, prijateljica, komšinica kao jedina staviti čak brak na kocku ako ne želi prisustovati, mislim wtf?!

A neka se dogovore. Ako su i jedno i drugo za, (ili ne) ok i mirna Bosna.


Ako je jedno za.. primjer supruga a on ne uz validne razloge (možda je neko doživio traume na samu vid krvi) opet se može naći rješenje. Njoj bitno, on limitiran.. Susretni put se uvijek inače nekako može naći. Ako se hoće.
Pozovu ga da uđe u rađaonu, i prvi uzme svoje tek rođeno dijete u naručje.


Isto tako ako ona ne želi, iz nekih nepovršnih razloga .. zna da bi se onesvjestio, izgubio, potres'o itd

A za mene lično nisu validni razlozi (svejedno za spol) supružnika, tipo: šta ćeš mi, šta ću ti, ili nemam tad umjetne nokte, ne ide mi uz karakter, ili ni tvoj babo nije bio..

Dakle.. on će ispoštovati .. a susretni put se nanovo i od nje podrazumijeva.. da uzme u obzir i njegovu želju.
I opet mirna Bosna i Hercegovina
a i podalje.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Naseef Mushroom » 18 Feb 2022, 09:08

spacebound wrote: 18 Feb 2022, 05:49
Naseef Mushroom wrote: 17 Feb 2022, 21:44
Neka se parovi međusobno dogovore mada kada pročitam post od Spejs da bi joj on letio preko Jadrana pitanje je da li muž ima pravo i odlučiti :oo
ali sada tako ekstremno nastupiti nakon poroda majki, tetki, dajdžinca, strina, rodica, prijateljica, komšinica kao jedina staviti čak brak na kocku ako ne želi prisustovati, mislim wtf?!
Jesi li ti uopste citao ono sto sam pisala? Nemam obicaj rasclanjivat ono sto napisem, jer smatram da pisem dovoljno citko da svako moze razumjeti pravilno ako zeli, ako protumaci pogresno to je iskljucivo do njega, ali hajde ovaj put cu.
Letio bi mi preko Jadrana da mu nisam privlacna jer sam rodila nase dijete, u slucaju da je prisustvovao porodu, a ne jer ne zeli gledati porod. Moj muz nije bio ni na jednom porodu, nije cak ni na hodniku, jer su ga otjerali, ne daju da se porodica zadrzava. Nego hajde kuci i cekaj.
U tom slučaju izvinjavam se jer sam shvatio da se odnosi i da ne tolerišeš ako ti se suprugu tijelo "ogadi" jer je na licu mjesta prisustovao kako se porađaš.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Chloe » 18 Feb 2022, 09:22

MarlboroGold wrote: 17 Feb 2022, 23:03 Svugdje sam mogao Nazifa zamisliti. Čak i u kukuruzima, ali na ovoj temi nikad :D.
I ja se čudim ... :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22608
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12980 times
Been thanked: 12629 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Dori » 18 Feb 2022, 09:27

Melek wrote: 17 Feb 2022, 22:21 Još gora kombinacija je oćuh u radjaoni :hm
Skoro sam čitala, frajer izašao sa nekom sto je upoznao na Tinderu, žena dobije trudove i završi i on s njom na porođaju :D.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Naseef Mushroom » 18 Feb 2022, 09:30

Dori wrote: 18 Feb 2022, 07:34
Naseef Mushroom wrote: 17 Feb 2022, 22:54


Šta ima primjer sa tim nečovjekom za koga kažem da je stoka jer je to priredio ženi ikakve veze sa svim ostalim muškarcima koji ne bi prisustovali porodu ali ne bi ni u snu pomislili da svjoj ženi tako kažu?

I kakve veze ima zadnji dio posta uopšte sa ovim što je Dori iznad toga napisala? :D.
Kao da ne može neko prisustovati porodu i opet reći poslije to ženi? Još je veća vjerovatnoća ako prisustvuje, bar ne mora ženu poslije zvati već može odmah pitati kada izlazi :oo

Ili je možda zadnji dio trebao značiti da ko je u stanju da ne prisustvuje porođaju da je i u stanju to ženi učiniti? :hm
Ima, jer da je bio sigurno je ne bi zvao i postavio tako pitanje. Očigledno nema ni blizu predstavu šta znaci porođaj za ženu….
90% muškaraca koji nisu nikada prisustovali porođaju niti planiraju prisustovati nisu seljačine niti mentalno poremećeni da bi ženi to priredili tako nešto jer iako neće nikada osjećati tu patnju ipak su svjesni da je patnja.
Znači satanizacija muškaraca od strane agresivnih feministkinja da je svaki muškarac koji ne želi prisustovati porođaju taj potencijalni krmak (iako svako može od nas navesti stotine primjera koji to demantuju) jer kao da mogu samo razviti empatiju ako prisustvuju.

Znači ne može se samo demantovati već je i kontradiktorno jer baš u vremenu kada su muškarci prisustovali porodu (kada je žena rađala 5-7 djece kod kuće) tada su muškarci bili najokrutniji prema ženama i tjerali ih odmah da rade.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53910
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15232 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by HAVANA » 18 Feb 2022, 09:33

Pa normalno da nece prisustvovati ako nije za toga,frka mu,strah,nesta...Samo joj jos on fali u onom jadu...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by spacebound » 18 Feb 2022, 09:34

De ba, nazife, smanji ribu. Niko ovdje nije satanizirao muski rod. To jedino ti pokusavas podvaliti. Ako je naveden jedan primjer, to ne da nije sataniziranje cijelog jednog roda, vec ni prismrdit toj kvalifikaciji ne moze.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by greeneyes » 18 Feb 2022, 09:35

Porodi l' se vise ta hanuma
Samo sabura

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Tata u rađaoni

Post by Naseef Mushroom » 18 Feb 2022, 09:43

spacebound wrote: 18 Feb 2022, 09:34 De ba, nazife, smanji ribu. Niko ovdje nije satanizirao muski rod. To jedino ti pokusavas podvaliti. Ako je naveden jedan primjer, to ne da nije sataniziranje cijelog jednog roda, vec ni prismrdit toj kvalifikaciji ne moze.
Otkud onda primjer o krmku što je odmah nakon poroda zvao ženu da mu pomogne majci sa objašnjenjem da ne zna kroz šta je žena prošla jer nije prisustovao porodu?

Pa taj "argument" dođe kao kec na desetku svim feministkinjama kada muškarac izrazi želju da ne želi prisustovati porodu. Ko to ne vidi vidjet će nekoliko godina kasnije.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests