A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18986
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1021 times
Status: Offline

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by Nora Ibsenova » 29 Nov 2020, 23:51

MunDzi wrote: 29 Nov 2020, 23:42
Nora Ibsenova wrote: 29 Nov 2020, 23:25 Kad sam svom bivšem momku ispričala o svom iskustvo rekao mi je: ja se sad bojim da te diram. :grana
Pa valjda nije to rekao iz malicioznosti?
Mozda je mislio vise na to da si ranjiva i da refleksivno ne podnosis dodir, itd.

Tesko mi je pomisliti da bi i jedan normalan momak bio maliciozan.
Grijesim li?
Ma, naravno da nije.
Više je mislio - strah me da te ne povrijedim. Strah me da ne uradim nešto što će te podsjetit na to.

Ja se još nisam susrela sa nekim muškarcem koji bi htio neku romantičnu ili seksualnu vezu sa mnom a da me je zbog tog iskustva gledao kao "pokvarenu robu" ili manjkavu u bilo kom pogledu.

Jednom mi se desilo da me je jedan momak, ispitivao, i ispitivao, i onda mi reko: e sad ti vjerujem. To me je tad baš povrijedilo. I to je možda i najgore iskustvo koje sam imala.

Češće sam nailazila na očitu želju da mi se pomogne, da me utješi, da mi pruži podršku, a vidjela da ne znaju kako. Mislim da je to problem kod muškaraca koji često dovede do nesporazuma. Jednostavno, vidiš da on bi, ali ne zna kako.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by Čarobni » 29 Nov 2020, 23:53

lilith1 wrote: 29 Nov 2020, 23:45
Čarobni wrote: 29 Nov 2020, 23:37 A što se tiče komentara tipa "šta će u 3 iza ponoći na ulici", nema potrebe da te komentare vežete isključivo za temu silovanja i da ih povezujete sa opravdanjima krivičnih djela, to su jednostavno kritike na eventualno rizično ponašanje pojedinca/žrtve.

Neka bilo ko od muških dobije metak u kafani u 4 ujutro, znamo vrlo dobro da neće bit' pošteđen tih komentara, iako, u opštem slučaju, ima puno pravo bit' u kafani usred noći baš kao i žena koja hoda ulicom u ta doba, ali u ovoj zemlji, samo neko ko nema dodira s pameću, se oslanja na svoja virtuelna prava.

Nemojte ljude podsticati rizičnom ponašanju. Imate pravo hodat' usred noći gdje hoćete, ali to nije pametno, jer je opasno.
Ali opet to niti opravdava nasilnika niti treba da krivi žrtvu. Izbjegava 80% žena i tu kasnu noć i hodanje dovoljno je jednom nek ostane duže na poslu,nek se zadrži negdje i ako naleti na takvu osobu to je to.
I dešava se to po danu isto , tu onda nema nikavog argumenta taj nasilnik,nema ni ovako ni onako. Evo ljetnje večeri , pogotovo primorski djelovi,pa šetaju žene do kasno u noć,malo veći gradovi poput Beograda,Zagreba..
Treba se čuvati donekle slažem se ali nema opravdanja za to
O tome upravo i govorim. Takvi komentari se pogrešno tumače kao opravdanje krivičnog djela, što je apsolutno netačno, već rekoh, to su kritike na rizično ponašanje pojedinca i uopšte ne mora stradat', na bilo koji način, da bi bio izložen tim kritikama.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by Čarobni » 29 Nov 2020, 23:56

Saga wrote: 29 Nov 2020, 23:47
Čarobni wrote: 29 Nov 2020, 23:41

Ne poznajem situaciju u tvom mjestu, govorim konkretno za Sarajevo i BH gradove. Ovdje bi to definitivno bilo rizično ponašanje.
Ja se osjecan sigurno. :hm
Možda kod tebe i jeste sigurna situacija, pa se može hodat'. Ovdje, konkretno, ni muškarac nije siguran u ta doba, a ne žena.

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by Saga » 29 Nov 2020, 23:57

Čarobni wrote: 29 Nov 2020, 23:56
Saga wrote: 29 Nov 2020, 23:47

Ja se osjecan sigurno. :hm
Možda kod tebe i jeste sigurna situacija, pa se može hodat'. Ovdje, konkretno, ni muškarac nije siguran u ta doba, a ne žena.
Odakle si ti? :sok

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54033
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15278 times
Status: Online

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by HAVANA » 29 Nov 2020, 23:57

Nora Ibsenova wrote: 29 Nov 2020, 23:51
MunDzi wrote: 29 Nov 2020, 23:42

Pa valjda nije to rekao iz malicioznosti?
Mozda je mislio vise na to da si ranjiva i da refleksivno ne podnosis dodir, itd.

Tesko mi je pomisliti da bi i jedan normalan momak bio maliciozan.
Grijesim li?
Ma, naravno da nije.
Više je mislio - strah me da te ne povrijedim. Strah me da ne uradim nešto što će te podsjetit na to.

Ja se još nisam susrela sa nekim muškarcem koji bi htio neku romantičnu ili seksualnu vezu sa mnom a da me je zbog tog iskustva gledao kao "pokvarenu robu" ili manjkavu u bilo kom pogledu.

Jednom mi se desilo da me je jedan momak, ispitivao, i ispitivao, i onda mi reko: e sad ti vjerujem. To me je tad baš povrijedilo. I to je možda i najgore iskustvo koje sam imala.

Češće sam nailazila na očitu želju da mi se pomogne, da me utješi, da mi pruži podršku, a vidjela da ne znaju kako. Mislim da je to problem kod muškaraca koji često dovede do nesporazuma. Jednostavno, vidiš da on bi, ali ne zna kako.
Dobro si ti to izdurala. Jesi rekla roditeljima, jel odgovaralo to pasce, gdje je danas taj? Ooj, ne mogu ni da pomislim da mi djetetu to neko uradi.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by Čarobni » 29 Nov 2020, 23:59

Saga wrote: 29 Nov 2020, 23:57
Čarobni wrote: 29 Nov 2020, 23:56

Možda kod tebe i jeste sigurna situacija, pa se može hodat'. Ovdje, konkretno, ni muškarac nije siguran u ta doba, a ne žena.
Odakle si ti? :sok
Sarajevo.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54033
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15278 times
Status: Online

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by HAVANA » 30 Nov 2020, 00:01

Čarobni wrote: 29 Nov 2020, 23:59
Saga wrote: 29 Nov 2020, 23:57

Odakle si ti? :sok
Sarajevo.
Izvini ali ja bi radje da mi dijete hoda u ta doba po sarajevu nego po briselu, parizu, berlinu il amsterdamu...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by MunDzi » 30 Nov 2020, 00:05

Saga wrote: 29 Nov 2020, 23:47
Čarobni wrote: 29 Nov 2020, 23:41

Ne poznajem situaciju u tvom mjestu, govorim konkretno za Sarajevo i BH gradove. Ovdje bi to definitivno bilo rizično ponašanje.
Ja se osjecan sigurno. :hm
Mozda setas njemackog vucijaka.

I ja bi s njim u setnju u bilo koje doba noci.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18986
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1021 times
Status: Offline

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by Nora Ibsenova » 30 Nov 2020, 00:07

HAVANA wrote: 29 Nov 2020, 23:57
Nora Ibsenova wrote: 29 Nov 2020, 23:51

Ma, naravno da nije.
Više je mislio - strah me da te ne povrijedim. Strah me da ne uradim nešto što će te podsjetit na to.

Ja se još nisam susrela sa nekim muškarcem koji bi htio neku romantičnu ili seksualnu vezu sa mnom a da me je zbog tog iskustva gledao kao "pokvarenu robu" ili manjkavu u bilo kom pogledu.

Jednom mi se desilo da me je jedan momak, ispitivao, i ispitivao, i onda mi reko: e sad ti vjerujem. To me je tad baš povrijedilo. I to je možda i najgore iskustvo koje sam imala.

Češće sam nailazila na očitu želju da mi se pomogne, da me utješi, da mi pruži podršku, a vidjela da ne znaju kako. Mislim da je to problem kod muškaraca koji često dovede do nesporazuma. Jednostavno, vidiš da on bi, ali ne zna kako.
Dobro si ti to izdurala. Jesi rekla roditeljima, jel odgovaralo to pasce, gdje je danas taj? Ooj, ne mogu ni da pomislim da mi djetetu to neko uradi.
Ma živ čovjek sve izdura.

Ne znaju. Prvih godina nisam skoro nikome ni govorila. To je od početka, pa godinama nakon, u meni stvorilo jedan ogroman osjećaj srama, krivice, prljavosti, nedovoljnosti, nedostojnosti, jednostavno, takav splet emocija da sam se ja potpuno povukla u sebe i nisam komunicirala ni sa kim o nekim svojim unutrašnjim nemirima.

To je, uz ostale životne okolnosti i iskustva, stvorilo jak osjećaj anksioznosti i depresije, što mi je i dijagnosticirano kada sam napokon odlučila potražiti stručnu pomoć, i što je moja dijagnoza i dan - danas, jedan veliki (ustvari dva) F-a u mom kartonu, ali ja ne marim za to.

Pisala sam to i na temi o depresiji, o tom putu psihoterapije, pa uključivanje antidepresiva, pa prestanak pijenja istih, sa istim ciljem sa kojim to pišem i ovdje - u nadi da će nekome biti od pomoći. I u nadi da taj neko neće šutjeti toliko dugo jer bi psihički oporavak bio daleko lakši i brži da sam odmah potražila pomoć, naspram dugogodišnjeg skupljanja u sebi i guranja pod neke moždane tepihe.

A gdje je on danas - stvarno ne znam, niti me interesuje.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by Saga » 30 Nov 2020, 00:08

MunDzi wrote: 30 Nov 2020, 00:05
Saga wrote: 29 Nov 2020, 23:47

Ja se osjecan sigurno. :hm
Mozda setas njemackog vucijaka.

I ja bi s njim u setnju u bilo koje doba noci.
Nisu vucjaci, ali branili bi me sigurno. :ok

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18986
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1021 times
Status: Offline

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by Nora Ibsenova » 30 Nov 2020, 00:10

U stvari, maleni cuki su puno srčaniji od velikih :p
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Saga
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3209
Joined: 31 Oct 2019, 11:35
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by Saga » 30 Nov 2020, 00:10

Nora Ibsenova wrote: 30 Nov 2020, 00:07
HAVANA wrote: 29 Nov 2020, 23:57

Dobro si ti to izdurala. Jesi rekla roditeljima, jel odgovaralo to pasce, gdje je danas taj? Ooj, ne mogu ni da pomislim da mi djetetu to neko uradi.
Ma živ čovjek sve izdura.

Ne znaju. Prvih godina nisam skoro nikome ni govorila. To je od početka, pa godinama nakon, u meni stvorilo jedan ogroman osjećaj srama, krivice, prljavosti, nedovoljnosti, nedostojnosti, jednostavno, takav splet emocija da sam se ja potpuno povukla u sebe i nisam komunicirala ni sa kim o nekim svojim unutrašnjim nemirima.

To je, uz ostale životne okolnosti i iskustva, stvorilo jak osjećaj anksioznosti i depresije, što mi je i dijagnosticirano kada sam napokon odlučila potražiti stručnu pomoć, i što je moja dijagnoza i dan - danas, jedan veliki (ustvari dva) F-a u mom kartonu, ali ja ne marim za to.

Pisala sam to i na temi o depresiji, o tom putu psihoterapije, pa uključivanje antidepresiva, pa prestanak pijenja istih, sa istim ciljem sa kojim to pišem i ovdje - u nadi da će nekome biti od pomoći. I u nadi da taj neko neće šutjeti toliko dugo jer bi psihički oporavak bio daleko lakši i brži da sam odmah potražila pomoć, naspram dugogodišnjeg skupljanja u sebi i guranja pod neke moždane tepihe.

A gdje je on danas - stvarno ne znam, niti me interesuje.
Noro, tebi ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


Ja bi ga nasla i kastrirala.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6989
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2757 times
Been thanked: 1296 times
Status: Online

Re: A sta da vam siluju zenu ili djevojku

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 30 Nov 2020, 00:23

Pod uslovom da vam ona to kaze, ovo je jako tesko pitanje za svakog muskarca :(
Twiterka

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 81 guests