Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Ruana
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Ruana » 13 Jun 2013, 13:45

Po tim vasim romanticnim saopstenjima ispadosmo ovaj moj i ja ludi. Samo da kazem za ovo jupiii na sastanku sam. Mi smo tada vec 10 godina bili u braku a punih 6 ga preklinjala za drugo dijete. Tada je imao 40 i smatrao da je star za malo dijete.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by dacina_curica » 13 Jun 2013, 13:54

Luna i ja smo neromanticne :oo

Kod mene je to bilo ovako:

Ja u Bosni kod najbolje drugarice na odmoru, ona me natjerala da uradim test, kaze nesto je nagovijestila..ja se protivila, kazem da je luda ali jok, vrag nijedan kupila test i otjerala me u wc da uradim. I naravno plus k'o ormaN, mi sretne, skacemo (mind you, ona 8 mjeseci trudna a ja nekoliko sedmica i skacemo k'o kenguri po kuci :grana)...
Elem, nikome ja nista ne govorim ovdje preko bare, kontam da prvo svoje misli sredim pa cu onda nekako saopstiti...otputujem do druge rodice u Bec, sjedimo na dorucku u nekom restoranu a mene tadasnji muz pegla na elefon nekim bezveznim pitanjima...I meni pukne film, nazovem onako hujava i kazem "de prekini s peglom, kao da mi nije dosta mene...hem sam trudna, hem umorna, nenaspavana, nadrndana"....izletilo mi :sok :valja

Hvala, hvala, odmah mi urucite kakvu statuu za najromanticnije saopstenje. :naklon :valja

Ruana
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Ruana » 13 Jun 2013, 14:06

Pa sta on onda?

dacina_curica
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by dacina_curica » 13 Jun 2013, 14:07

Ne sjecam se uopste. :grana Samo znam da me ostatak odmora nije vise peglao besmislenim stvarima :oo

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Luna. » 13 Jun 2013, 14:11

ja mog nazvala na poso i rekla: hej, ja trudna... pojma nemam sta je reko i kako smo proslavili
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Lanci » 13 Jun 2013, 14:14

Ruana wrote:Po tim vasim romanticnim saopstenjima ispadosmo ovaj moj i ja ludi. Samo da kazem za ovo jupiii na sastanku sam. Mi smo tada vec 10 godina bili u braku a punih 6 ga preklinjala za drugo dijete. Tada je imao 40 i smatrao da je star za malo dijete.
Ruana kod mene je obratno bilo a ista situacija...muz me preklinjao molio za trece djete a ja nisam nest bila za to,,i nakon 7 godina odlucim da mu ispunim I tu zelju,,I rodim jos jednog sina koji ima sada 10 mjeseci i par dana ali hajd da je sada to sve ...jos malo pa ce I za cetvrto navaljivati :D. :D.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Alexandar
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 685
Joined: 30 Apr 2013, 10:30
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Alexandar » 13 Jun 2013, 14:21

sad samo cekaj da se u nekim vestima sta kacite na forum spomene par u kojem je jedno pristalo na dete na nagovor drugoga
pa da se sve sjatite kako to nije dobar brak, kako partneri iskljucivo moraju oboje zeljeti dete jednako, bla bla

a ovamo realnost sasma drukcija...

Ruana
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Ruana » 13 Jun 2013, 14:30

Ma boli me uho sto ce neko kritikovati moj brak, valjda sama najbolje znam kako mi je. Najgore mi je kad neko idealizira svoj zivot i brak a u stvarnosti skroz drugacije. Ja makar ne krijem da sam morala moliti i obecavati sve i svasta.

User avatar
Alexandar
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 685
Joined: 30 Apr 2013, 10:30
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Alexandar » 13 Jun 2013, 15:04

Ruana wrote:Ma boli me uho sto ce neko kritikovati moj brak, valjda sama najbolje znam kako mi je. Najgore mi je kad neko idealizira svoj zivot i brak a u stvarnosti skroz drugacije. Ja makar ne krijem da sam morala moliti i obecavati sve i svasta.
hajd lako za tebe, odma se vidi da tebi nemoze niko nista :oo

Ruana
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Ruana » 13 Jun 2013, 15:10

Ma jok ovi moji geni kameni su neunistivi.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Peggy Sue » 13 Jun 2013, 15:40

Zagorka wrote:
Lanci wrote:Prvi put sam ja znala odmah da sam trudna cim malo neke promjene osjetim..ali nisam rekla nista nikome dok nisam otisla kod dr,i otisli skupa da vidimo po nalazima naravno pozitiva cekala :D regirao je naravno sretno i veselo kao I svaki tata :D
iz iskustva naših forumašica vidimo da sve tate ne reaguju baš tako,ali svekrva od pjegave je šampionka,zamišljam scenu,a i vi ste gori sto ste zenu šiframa obavještavali kad ste znali da joj ne ide razbijanje kodova :plavi
Operisana od smisla za humor i neke zezancije.. Mislim, cudno je to sto tudje sale ne konta (ili evo recimo tu moju gestu da joj poklonim baby papice), ali zato kad ona izvali salu svi popadaju od smijeha...

Ne moze mi nijedna naumpast, pa cu malo OT.. Ona uvijek mog muza nazove u odredjeno vrijeme da vidi je li stigao, posto mnogo putuje, pa se ona brine. I jednom se u ta doba ona potrefi kod nas. I sasvim slucajno mom muzu zazvoni telefon (neko lijevi). I ja u sali "eno mama te zove da vidi jesi li dosao".. A ona mrtva ozibljna "Ne zovem" :sok
Hahahahhaha...
Image

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Zagorka » 14 Jun 2013, 11:17

Peggy Sue wrote:
Zagorka wrote:
Lanci wrote:Prvi put sam ja znala odmah da sam trudna cim malo neke promjene osjetim..ali nisam rekla nista nikome dok nisam otisla kod dr,i otisli skupa da vidimo po nalazima naravno pozitiva cekala :D regirao je naravno sretno i veselo kao I svaki tata :D
iz iskustva naših forumašica vidimo da sve tate ne reaguju baš tako,ali svekrva od pjegave je šampionka,zamišljam scenu,a i vi ste gori sto ste zenu šiframa obavještavali kad ste znali da joj ne ide razbijanje kodova :plavi
Operisana od smisla za humor i neke zezancije.. Mislim, cudno je to sto tudje sale ne konta (ili evo recimo tu moju gestu da joj poklonim baby papice), ali zato kad ona izvali salu svi popadaju od smijeha...

Ne moze mi nijedna naumpast, pa cu malo OT.. Ona uvijek mog muza nazove u odredjeno vrijeme da vidi je li stigao, posto mnogo putuje, pa se ona brine. I jednom se u ta doba ona potrefi kod nas. I sasvim slucajno mom muzu zazvoni telefon (neko lijevi). I ja u sali "eno mama te zove da vidi jesi li dosao".. A ona mrtva ozibljna "Ne zovem" :sok
Hahahahhaha...
:plavi .....al' zato nisu operisane od drugih stvari....ehhh.....neka ih
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Luna. » 14 Jun 2013, 11:21

Peggy Sue wrote:
Zagorka wrote:
Lanci wrote:Prvi put sam ja znala odmah da sam trudna cim malo neke promjene osjetim..ali nisam rekla nista nikome dok nisam otisla kod dr,i otisli skupa da vidimo po nalazima naravno pozitiva cekala :D regirao je naravno sretno i veselo kao I svaki tata :D
iz iskustva naših forumašica vidimo da sve tate ne reaguju baš tako,ali svekrva od pjegave je šampionka,zamišljam scenu,a i vi ste gori sto ste zenu šiframa obavještavali kad ste znali da joj ne ide razbijanje kodova :plavi
Operisana od smisla za humor i neke zezancije.. Mislim, cudno je to sto tudje sale ne konta (ili evo recimo tu moju gestu da joj poklonim baby papice), ali zato kad ona izvali salu svi popadaju od smijeha...

Ne moze mi nijedna naumpast, pa cu malo OT.. Ona uvijek mog muza nazove u odredjeno vrijeme da vidi je li stigao, posto mnogo putuje, pa se ona brine. I jednom se u ta doba ona potrefi kod nas. I sasvim slucajno mom muzu zazvoni telefon (neko lijevi). I ja u sali "eno mama te zove da vidi jesi li dosao".. A ona mrtva ozibljna "Ne zovem" :sok
Hahahahhaha...
ona vjerovatno ne konta ni tad sto svi padaju od smijeha :oo
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Zagorka » 14 Jun 2013, 11:29

Ruana wrote:Ma boli me uho sto ce neko kritikovati moj brak, valjda sama najbolje znam kako mi je. Najgore mi je kad neko idealizira svoj zivot i brak a u stvarnosti skroz drugacije. Ja makar ne krijem da sam morala moliti i obecavati sve i svasta.
A kad smo mi pričale o savršenstvima,kad sam ja rekla da mi je sve savršeno?Ne zajebavaj,radovao se sto je njegov plivač uspješno dobacio,ali on je tip koji voli djecu i to je to......čitaj malo po forumu,ništa nije savršeno ;)

Ali za dijete ne bih ga molila,ali to je moje mišljenje,svako ima svoje načine,ja nemam energije,niti smatram da je neko vrijedan šest godina mojih molbi,ne bih ni ja rodila drugo,ili ako bi mi baš bilo stalo,otišla bih od njega i našla nekoga čija je želja jednaka kao moja........mislim to su osjetljive teme,da pogresno ne shvatis,ali zivot je prekratak da ga potrosim ubjeđujući ljude i radeći na njima kao da su kakvi projekti.....again-moje misljenje :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Peggy Sue » 14 Jun 2013, 13:30

Luna. wrote: ona vjerovatno ne konta ni tad sto svi padaju od smijeha :oo
Ma znas vec... :123

Al neka ih.. Posebna je to sorta, imaju svoju temu na forumu, jbt ti to :)
Image

Ruana
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Ruana » 14 Jun 2013, 13:42

Zagorka wrote:
Ruana wrote:Ma boli me uho sto ce neko kritikovati moj brak, valjda sama najbolje znam kako mi je. Najgore mi je kad neko idealizira svoj zivot i brak a u stvarnosti skroz drugacije. Ja makar ne krijem da sam morala moliti i obecavati sve i svasta.
A kad smo mi pričale o savršenstvima,kad sam ja rekla da mi je sve savršeno?Ne zajebavaj,radovao se sto je njegov plivač uspješno dobacio,ali on je tip koji voli djecu i to je to......čitaj malo po forumu,ništa nije savršeno ;)

Ali za dijete ne bih ga molila,ali to je moje mišljenje,svako ima svoje načine,ja nemam energije,niti smatram da je neko vrijedan šest godina mojih molbi,ne bih ni ja rodila drugo,ili ako bi mi baš bilo stalo,otišla bih od njega i našla nekoga čija je želja jednaka kao moja........mislim to su osjetljive teme,da pogresno ne shvatis,ali zivot je prekratak da ga potrosim ubjeđujući ljude i radeći na njima kao da su kakvi projekti.....again-moje misljenje :kafa
Sto ti hormoni rade. Nisam tebí nista ni rekla nisam cak ni pomislila ni na koga sa foruma. Mislila sam uopsteno jer ima nas svakakvih, npr. moja prijateljica mislí da je normalno da joj je muz ljubomoran jer tako pokazuje da je voli i ona se hvali sa tim i misli da ima savrsen brak. I kaze da joj je kao moj ona bi se razvela, jer njoj je ne shvatljivo da kad me nazove ako nisam kuci da on kaze da ne zna gdje sam. Njen nju voli i vazda zna gdje je. A ovo ostalo necu da komentarisem, to je kao sto ti rece tvoje misljenje.

Ruana
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Ruana » 14 Jun 2013, 13:53

Peggy Sue wrote:
Luna. wrote: ona vjerovatno ne konta ni tad sto svi padaju od smijeha :oo
Ma znas vec... :123

Al neka ih.. Posebna je to sorta, imaju svoju temu na forumu, jbt ti to :)
Mozda i ti budes svekrva.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Luna. » 14 Jun 2013, 13:57

Ruana wrote:
Peggy Sue wrote:
Luna. wrote: ona vjerovatno ne konta ni tad sto svi padaju od smijeha :oo
Ma znas vec... :123

Al neka ih.. Posebna je to sorta, imaju svoju temu na forumu, jbt ti to :)
Mozda i ti budes svekrva.
zeno, nisi ti trudna nego one :djed

haman ti je pritisak dana malo povisen :D
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Ruana
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Ruana » 14 Jun 2013, 14:04

Ma jok imam nizak pritisak nego sam ustala na lijevu i bez Bismile doruckovala. Ne pricam sa muzem na poslu sranje sve kasni. Sutra radim a imam neki dogovor od prije. Sad cu muzu poslat sms da sam trudna.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Kako ste mu saopštile da ste trudne?

Post by Peggy Sue » 14 Jun 2013, 14:05

Ruana wrote:
Peggy Sue wrote:
Luna. wrote: ona vjerovatno ne konta ni tad sto svi padaju od smijeha :oo
Ma znas vec... :123

Al neka ih.. Posebna je to sorta, imaju svoju temu na forumu, jbt ti to :)
Mozda i ti budes svekrva.
Bar cu biti svekrva sa smislom za humor :)
Postoji jedan poveci posto koji sam napisala o svojoj svekrvi. Zaista je divna zena. Ali sta fali da se malo nasalim na njen racun, jer cak i ako ovo bude citala nece skontati, hahahah :)

PS. Svekrvo, vala za grah, idem da ga "naturim" :)
Image

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests