Dojenje

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Mutevelija » 21 Feb 2019, 13:53

ina wrote: 21 Feb 2019, 13:37
Mutevelija wrote: 21 Feb 2019, 12:21 [/b]
Normalno zatosto ima dijete I sto je zauzeta dva put, kad nije zauzeta nek landara kome ce smetat, isim ljubomornim zenama :valja


Svaka od nas ima grudi i neka s njima radi sta hoce, zauzeta ili slobodna nebitno. :ble Samo tvrdim da je legitimno odluciti za sebe i ne smatrati jedino to kao ispravnim izborom. U ovom slucaju zena doji autisticno maksumce od 4 god i ne vidim problem. :kafa

statebriga wrote: 21 Feb 2019, 13:19

ina, nema potrebe dojiti dijete tako dugo, dobro je napisala Nice Try :D

autizam ili ne, nije opravdanje za dojenje djeteta koje ne treba majcio mlijeko, vec normlanu hranu :rumenko

uostalom, amizli kvalitet mlijeka majke koja doji tako dugo , kao i stanje njenog tijela , naravno da su to sve faktori koji se moraju uzeti u obzri :rumenko

ma volimo mi zene i misicave grudi muskaraca :p

ne sekiraj me na lijepi sabah :pusa
Djetetu sigurno daju i normalnu hranu.
Kvalitet mlijeka mogu zamisliti. :D Neprestana su istrazivanja i otkrica novih sastojka.
Jesil sigurnA da rafi sta hoce u javnosti sa grudima :hm
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10910 times
Been thanked: 16211 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Fuddo » 21 Feb 2019, 13:57

Sto jest jest, mali je preCero...
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by ina » 21 Feb 2019, 14:04

Na osnovu osobnog ponasanja i jos nekih sitnica. :oo
Bila je samo metafora, ne pravi se Mutav.

A ne mislim sa tobom ravlaciti u nekim
temama. A ovo je tek jedna.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Rum » 21 Feb 2019, 14:20

Sto vise dojis sve si zdraviji :ok mali samo navali
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10910 times
Been thanked: 16211 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Fuddo » 21 Feb 2019, 14:25

Rudolph wrote: 21 Feb 2019, 14:20 Sto vise dojis sve si zdraviji :ok mali samo navali

Ispuhace joj sise, bogotac ih vise nece napuhat.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Nice try » 21 Feb 2019, 15:19

ina wrote: 21 Feb 2019, 09:11
Nice try wrote: 21 Feb 2019, 08:20

Naravno, različite kulture, potrebe. Nije isto da li majka radi ili možda nekad mlijeko ne ispunjava potrebe bebe i sl.
Mislim da se majka najviše treba voditi svojim osjećajem.Ali, zdravim osjećajem, a ne da dojenje nadoknađuje nešto drugo. Kao u ovom primjeru iz vijesti.
Što se mene tiče dvije godine je maksimum.
Sve duže je previše.


Ali dijete je autisticno i sta ako mu je i 4 god. Majcino mlijeko sigurno mu nece naskoditi. Moja je jedna tetka dojila malog i vise od 4 god. :D
Iako smo danas svi pomalo egzibicionisti, na stranu cinjenica sto tako nesto osobno prezentira citavom svijetu. Muskoj populaciji (pogotovo) ne smeta landaranje sisa u seksualnoj svrhi a kad se isprse za dobrobit djeteta e onda bode oci i ide u nezdrav kalup.
Znam, razumijem te potpuno i naročito ovo za mišljenje muškaraca si u pravu, ali govorim sa stanovišta jedne majke. Nije isto dojiti jedno dijete i troje ili više. S vremenom, a i kada djetetu više nije potrebno, izgubi se elan, sve to postane previse za majku koju cekaju i druge obaveze. Prvenstveno zbog djeteta mora sacuvati smirenost i biti odmorna, a dojenje crpi dosta energije. Naročito kada je u pitanju veće dijete.
Ovaj djecak ima autizam i mislim da je bolje za oboje da ranije nađe neke druge načine smirivanja i uopste borbe sa takvom bolešću.
Ali, naravno svako ima pravo na svoje mišljenje :cvijece
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Rum » 21 Feb 2019, 15:32

mali doji , doji nece nista da ti skodi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by ina » 21 Feb 2019, 18:28

Nice try wrote: 21 Feb 2019, 15:19
ina wrote: 21 Feb 2019, 09:11



Ali dijete je autisticno i sta ako mu je i 4 god. Majcino mlijeko sigurno mu nece naskoditi. Moja je jedna tetka dojila malog i vise od 4 god. :D
Iako smo danas svi pomalo egzibicionisti, na stranu cinjenica sto tako nesto osobno prezentira citavom svijetu. Muskoj populaciji (pogotovo) ne smeta landaranje sisa u seksualnoj svrhi a kad se isprse za dobrobit djeteta e onda bode oci i ide u nezdrav kalup.
Znam, razumijem te potpuno i naročito ovo za mišljenje muškaraca si u pravu, ali govorim sa stanovišta jedne majke. Nije isto dojiti jedno dijete i troje ili više. S vremenom, a i kada djetetu više nije potrebno, izgubi se elan, sve to postane previse za majku koju cekaju i druge obaveze. Prvenstveno zbog djeteta mora sacuvati smirenost i biti odmorna, a dojenje crpi dosta energije. Naročito kada je u pitanju veće dijete.
Ovaj djecak ima autizam i mislim da je bolje za oboje da ranije nađe neke druge načine smirivanja i uopste borbe sa takvom bolešću.
Ali, naravno svako ima pravo na svoje mišljenje :cvijece

Ti si majka troje djece, ako se ne varam. Majka svojoj djeci. Vjerovatno je svako njihovo dojenje imalo svoju pricu, duzinu. Ja imam jedno pa i sama najprije posmatram iz majcinskog pogleda.

Ova zena ima autisticno stvorenje. Neka druga sa posebnim potrebama itd
Sva ta djeca u specificnom stanju su inace pracena profesionalnim doktorima, psiholozima, pediatrima, nutricionistima, tako da neki drugi nacini nisu iskljuceni.
Tom djetetu majcino mlijeko moze biti samo dobrobit.
Kad je vec u takvoj poziciji, i kad majka moze i zeli da mu pruzi taj beneficit.


U zivotinjskom svijetu mladuncadi se sama odvikavaju.
A mi? Humana animalija ima pravila...
te zbog ovog ili onog i kad se cuje da se malo vece dijete doji eto odma "zlocin".
Ne mislim direktno na tebe, nego i generalnog brbljana koje ponekad cujem i u reali, i koja mi dirnu u zivac.
Svijest ima sidrište.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35704
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Venera » 22 Feb 2019, 02:27

ina wrote: 21 Feb 2019, 18:28 U zivotinjskom svijetu mladuncadi se sama odvikavaju.
A mi? Humana animalija ima pravila...
te zbog ovog ili onog i kad se cuje da se malo vece dijete doji eto odma "zlocin".
Ne mislim direktno na tebe, nego i generalnog brbljana koje ponekad cujem i u reali, i koja mi dirnu u zivac.
iz svijetu zivotinja, najcesce majke odbijaju djete od navike sisanja mlijeka :jutarnja

ne moze tijelo zene radi niza razloga izdrazti nepotrebno dojenje :rumenko
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35704
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Venera » 22 Feb 2019, 02:30

ina wrote: 21 Feb 2019, 13:37 Djetetu sigurno daju i normalnu hranu.
Kvalitet mlijeka mogu zamisliti. :D Neprestana su istrazivanja i otkrica novih sastojka.
pa zasto mu sluzi mlijeko, ako jede normlanu hranu :hm

kvalitet mlijeka opada tokom tako dugog dojenja :hm

naravno, postoje istrazianja, ali ovakva dugodosinja dojenja su vie izuzetak a ne pravilo, zato takvak istrazivanja ne mogu biti dovoljan dokaz, nema dovoljno isoko broja za istrazivanje i adekvaten rzultate :pusa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Nice try » 22 Feb 2019, 08:24

ina wrote: 21 Feb 2019, 18:28
Nice try wrote: 21 Feb 2019, 15:19
Znam, razumijem te potpuno i naročito ovo za mišljenje muškaraca si u pravu, ali govorim sa stanovišta jedne majke. Nije isto dojiti jedno dijete i troje ili više. S vremenom, a i kada djetetu više nije potrebno, izgubi se elan, sve to postane previse za majku koju cekaju i druge obaveze. Prvenstveno zbog djeteta mora sacuvati smirenost i biti odmorna, a dojenje crpi dosta energije. Naročito kada je u pitanju veće dijete.
Ovaj djecak ima autizam i mislim da je bolje za oboje da ranije nađe neke druge načine smirivanja i uopste borbe sa takvom bolešću.
Ali, naravno svako ima pravo na svoje mišljenje :cvijece

Ti si majka troje djece, ako se ne varam. Majka svojoj djeci. Vjerovatno je svako njihovo dojenje imalo svoju pricu, duzinu. Ja imam jedno pa i sama najprije posmatram iz majcinskog pogleda.

Ova zena ima autisticno stvorenje. Neka druga sa posebnim potrebama itd
Sva ta djeca u specificnom stanju su inace pracena profesionalnim doktorima, psiholozima, pediatrima, nutricionistima, tako da neki drugi nacini nisu iskljuceni.
Tom djetetu majcino mlijeko moze biti samo dobrobit.
Kad je vec u takvoj poziciji, i kad majka moze i zeli da mu pruzi taj beneficit.


U zivotinjskom svijetu mladuncadi se sama odvikavaju.
A mi? Humana animalija ima pravila...
te zbog ovog ili onog i kad se cuje da se malo vece dijete doji eto odma "zlocin".
Ne mislim direktno na tebe, nego i generalnog brbljana koje ponekad cujem i u reali, i koja mi dirnu u zivac.
Da, svako dijete ima svoju priču :D
Ista dužina dojenja, ali različite reakcije na odbijanje od dojenja i prihvatanje krute hrane u potpunosti.
S prvom curicom je bilo jako teško, visila je na grudima dan noć. Jednostavno i kad je bila gladna i kad nije, dojila je.Tako godinu i pol i nisam više mogla izdržati. Danima moje muke sa nadolaženjem mlijeka i njene muke zbog odbijanja.Bila je već velika, patila je strašno. Dva mjeseca nije htjela da prihvati apsolutno nikakvo mlijeko i dan danas ne voli ga i pije ga samo za doručak.
Mlađe dvije sam dojila isti period, to je ta granica koje moje tijelo i um mogu da izdrže :D. sa dobijanjem je išlo nešto lakše jer su odmah prihvatile nešto malo flašice. Ne baš dugo, ali su pile. Danas vole mlijeko.
Šta hoću da kažem na ovim svojim primjerima?
Dojenje je u početku potreba, kasnije samo navika.
Zatim ne smatram produženim dojenjem ovo do dvije godine. To mi je nešto prihvatljivo. Produženim dojenjem smatram sve preko tog perioda.
Dalje, kvalitet mlijeka kod produženog dojenja ne opada, ono i dalje ima svoju nutritivnu vrijednost i dijete ima određeni dodatak prehrani kroz njega.
Na par linkova koje ću ostaviti na dnu ima i raznih primjera, negdje će majka reći da neće prestati dojiti sve dok dijete to želi, ali nada se da će to biti vrlo brzo.
Neka majka će reći da je godina dana dojenja dosta i da želi svoje tijelo nazad. Poneka će željeti ostati povezana s svojim čedom jako dugo. Tu je u pitanju nešto drugo. Treba se zapitati zašto nakon određenog perioda žele i dalje, dakle i majka i dijete, biti povezani dojenjem.Radi se o vrlo jakoj povezanosti.
Nadalje, takvi ekstremni slučajevi su donekle rijetki i psiholozi nemaju nikakva istraživanja i rezultate da li i kako tako duga povezanost kroz dojenje utiče na psihu majke i djeteta.
Dakle, nemam ništa protiv vrlo dugog dojenja, ali moja iskustva i želje to ne odobravaju.Naravno, svakoj majci bi trebalo ostaviti na volju da odluči šta i kako. također, zaboravih pomenuti, da ima djece koja se i sama odbiju. Jednostavno napuste dojenje jer imje lakše piti iz flašice nego dojiti. Jer dojenje nije lako ni za majku, ni za dijete.Mlijeko teče neravnomjerno i zahtjeva određeno strpljenje.
Evo nešto i o autističnoj djeci. Vrlo oučno za pročitati :)
https://net.hr/zena/roditeljstvo/oni-vi ... g-djeteta/
Zato kažem da ima i druge načine osim dojenja da radiu na svom djetetu u ovom konkretnom slučaju na temi.
Na ovim linkovima ima tih nekih životnih priča i dilema svake majke i kako se one bore s tim.
http://forum.roda.hr/threads/6230-Produ ... lozi/page2
https://net.hr/magazin/roditeljstvo/beb ... e-teorije/

To je to, ovako nabacano i bez reda, nemam vreman da svoje misli presložim.
Nisam izričito ni za , ni protiv produženog dojenja, ali dopuštam da svako dojenje preko dvije godine može imati nekog uticaja, prvenstveno na psihu.
Nije istraženo, pa ne mogu tvrditi.Za slobodnu volju sam, pa kako kome odgovara.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by ina » 22 Feb 2019, 08:49

statebriga wrote: 22 Feb 2019, 02:30
ina wrote: 21 Feb 2019, 13:37 Djetetu sigurno daju i normalnu hranu.
Kvalitet mlijeka mogu zamisliti. :D Neprestana su istrazivanja i otkrica novih sastojka.
pa zasto mu sluzi mlijeko, ako jede normlanu hranu :hm

kvalitet mlijeka opada tokom tako dugog dojenja :hm

naravno, postoje istrazianja, ali ovakva dugodosinja dojenja su vie izuzetak a ne pravilo, zato takvak istrazivanja ne mogu biti dovoljan dokaz, nema dovoljno isoko broja za istrazivanje i adekvaten rzultate :pusa

To nije istina. Kvalitet mlijeka samo varira.
Danas mi je mrsko i nemam vremena nastaviti debatu.... Imate :cvijece
Svijest ima sidrište.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35704
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Venera » 22 Feb 2019, 12:37

ina wrote: 22 Feb 2019, 08:49
statebriga wrote: 22 Feb 2019, 02:30

pa zasto mu sluzi mlijeko, ako jede normlanu hranu :hm

kvalitet mlijeka opada tokom tako dugog dojenja :hm

naravno, postoje istrazianja, ali ovakva dugodosinja dojenja su vie izuzetak a ne pravilo, zato takvak istrazivanja ne mogu biti dovoljan dokaz, nema dovoljno isoko broja za istrazivanje i adekvaten rzultate :pusa

To nije istina. Kvalitet mlijeka samo varira.
Danas mi je mrsko i nemam vremena nastaviti debatu.... Imate :cvijece
variranje kvalitete mlijeka je intenzivnije prvvu ili eventualno u fazi druge godine dojenja, plus kvaliet varira zahvaljujuci hormonima, narocito tokom menstruacije zene , njene ishrane i zdraavlja

ponata je da djete ne treba majcino mlijeko nakon dvije godine dojenja , jer moze jesti normlanu hranu , a mislim da danas su dugi periodi dojenja najvise pristutni u drzavama u kojim je ishrna dejteta smanjena :hm
In Mongolia, breastmilk is considered so healthy and appetising that even adults will occasionally indulge. It is not uncommon for a nursing mother to offer excess milk to her husband or another family member, and it is often given to the elderly for medicinal purposes.


eto jos jedan primjer kako i zasto ljudi odluce konzumirati majcino mlijeko :jutarnja
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Mutevelija » 22 Feb 2019, 12:39

Kad ces to brigo dojit pa znas :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Zagorka » 22 Feb 2019, 12:40

:rol
Pametnije bi joj bilo da ide ganjati defektologe, psihologe, sve bozje terapeute, dok nije prekasno, ili ona misli da su ti studiji nastali iz zajebancije :rol


Decko se mora nauciti samokontrolirati, znaci upravljati svojim bijesom i emocijama.

Tu su strucnjaci da ga izvjezbaju, a ne da mu svaki put kad poludi uvalis sisetinu gusko :rol

Sta ce, tako i sa 16?

Ova djeca su robovi rutine i uopce se ne smije navući, koliko sam gledala ovakvih sto naštete rođenom djetetu hipi sranjima umjesto da ga vode strucnjacima, pa mlatila bih to kocem sve i oduzimala djecu redom :ljut




Ali kako bi se drukcije o njoj pisalo.


Samo nek je biti poznat, pa makar i preko bolesnog djeteta, preko one stvari, preko gluposti,preko tetovaze, nije važno uopće.

Pu yebo vas otac. :puca
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by ina » 23 Feb 2019, 09:54

@Nice try ti navodis poteskoce dojenja (naravno da nije jednostavno pogotovo na pocetku). Poznato mi je.
Nismo sve iste i to si spomenula. I ako ti imas granice, granice neke druge majke mogu biti razlicite. Navela si primjerima.
Ima takodje primjera i zena koje su dugo dojile bez velike frke. Ukratko, sudeci po tvojoj i statebriginoj prici, kad se predju dvije god (Mene mama dugooo dojila :D ) zakoraci se u neprihvatljivu zonu.
A (zasto) ne prvenstveno zonu koja majki i njenom djetetu odgovara. Tebi svakako ne mora odgovarati.
Tvrdis da kvalitet mlijeka kod produzenog dojenja ne opada, sto je tacno. A da ipak dojenje poslije dvije godine utice gotov samo na psihu. I da je u pitanju nesto drugo. Da se te majke "zapitaju" zasto i dalje doje. Kao da majcino mlijeko odjednom moze postati obicna voda.


@statebriga
Najblizi nam rodjaci
1550911295502.jpg
:DD (koji sa nama dijele vise od 98% gena) doje i do7-8 godina. Sama se odviknu. Kazem sama u smislu nepostojecih posebnih problematika. Ne idu na pos'o i nemaju nekoga u komsiluku, fameliji ili opstoj okolini da im cudivito kaze: pa tolikog ga dojis, onesposobices ga, ispuhace ti sise, razmazices ga. A nigdje veceg razmazenka od odraslog danasnjeg covjeka. :hihi

Natural weaning kod ljudske vrste uopste nije niskih brojki u godinama. A inace smo pod raznim kulturalnim vjerovanjima, frenetike, komfora, biznisa (valja prodati mlijeko u prahu) koje sve vise uticu i reduciraju vaznost prirodnog dojenja i tok istog.
Imunoloski sistem nije potpuno zreo do 6 godina. Nervni sistem postize zrelost (90%) oko 2 i po god.
Djeci jeste potrebna dodatna hrana, ali i majcino mlijeko nije beznacajno i u vece doba od prestabiliziranog i svervirajucem inace pod normalnim.
medicinal purposes.
Dobro receno. Eto poente.

Ovo Zagorkino jos bolje. :oo
djeca su robovi rutine

U clanku nije navedeno da dijete nije praceno strucnjacima. Iako je nakarikano (kako to inace biva) da zvuci: evo jos jedne bolesnice u nizu. Sigurno joj fali klikera.
Ne znam kakve je fotografije postavljala, niti podrzavam (kao i vec receno) ekstremna eksponiranja privatnosti, ali jedno je sigurno: djetetu majcino mlijeko ne moze naskoditi, pogotovo u ovom stanju.

Za nedaleko ce proglasiti pedofilima i one koje budu dojile i do godinu dana.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Nice try » 23 Feb 2019, 10:52

Ina, nas dvije u suštini,isto mislimo. Niko ne moze protiv činjenica i dobrobiti dojenja.
S malim razilaženjem u dužini i prihvatanju razloga za to.
Nemam više šta novo reći na ovu temu, a da ponavljam, nema smisla.
:cvijece
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Nice try » 23 Feb 2019, 10:55

Zagorka wrote: 22 Feb 2019, 12:40 :rol
Pametnije bi joj bilo da ide ganjati defektologe, psihologe, sve bozje terapeute, dok nije prekasno, ili ona misli da su ti studiji nastali iz zajebancije :rol


Decko se mora nauciti samokontrolirati, znaci upravljati svojim bijesom i emocijama.

Tu su strucnjaci da ga izvjezbaju, a ne da mu svaki put kad poludi uvalis sisetinu gusko :rol

Sta ce, tako i sa 16?

Ova djeca su robovi rutine i uopce se ne smije navući, koliko sam gledala ovakvih sto naštete rođenom djetetu hipi sranjima umjesto da ga vode strucnjacima, pa mlatila bih to kocem sve i oduzimala djecu redom :ljut




Ali kako bi se drukcije o njoj pisalo.


Samo nek je biti poznat, pa makar i preko bolesnog djeteta, preko one stvari, preko gluposti,preko tetovaze, nije važno uopće.

Pu yebo vas otac. :puca
Ovako nesto sam i zeljela reci.
Ovo sto ona radi je vise stete nego koristi i samo privremeno rjesenje.
Treba razmisliti sta i kako dalje. Kako djetetu pomoci na pravi nacin.
Par stvari ima i na linku koji sam postavila u svom postu, a tice se autizma i lijecenja.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by ina » 23 Feb 2019, 12:12

I dalje tvrdis da je dojenje jedini nacin kog se majka obuhvatila. :cudi
Poznajes li ikakvo autisticno dijete, ili nesretnog zdravlja, povelikog a koje se doji?


:predaja :sunja
Svijest ima sidrište.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Mama doji 4-godišnjeg sina: "Zovu me pedofilom zbog toga"

Post by Chloe » 23 Feb 2019, 12:44

Nekad su i kod nas žene dojile djecu do tih i vișe godina, niko nije od njih nenormalan. Prijatelj je işao u školu, naidje kraj matere a ona u kopačima, zovne je, podoji i ode se igrati. Danas je on pravo zdrava iizgradjena ličnost, za primjer monogima kao čovjek, otac... Mater on i žena dohranili do smrti, izuzetan primjer brižnosti dijete - roditelj.
Da li to dugo dojenje danas prelazi u bolest ne znam. :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests