Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35636
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Venera » 13 May 2018, 18:21

Melek wrote: 13 May 2018, 18:13
statebriga wrote: 13 May 2018, 15:45
Zagorka wrote: 13 May 2018, 00:33
Socrates wrote: 12 May 2018, 09:42 U najboljem slučaju, postanete jedno drugom kućni ljubimci pod stare dane u većini slučajeva. Kad isisate jedno iz drugog sve sto je ljudsko i usput odgojite par nezanimljivih kopija. U najgorem, well, treba li da navodim toliko očigledne primjere? :zubi

Uopste ne razumijem da se više ljudi ne popisa na domestic sofu, kao pas od Divlje. It's just natural.
:rol


Ovo ti je vrlo odvratno, nisko, seljački, papanski, površno, bukvaln.o, stupidno, jadno.


Ja sam tebe smatrala gospodinom s malo ljepsim manirima i malo vise mozga.

A izmedju tebe sisteribrahim i spinerke ne vidim razliku kad navrete.

Sta je s vasim sklopkama u glavi problem, to vi znate.



Ko vama daje za pravo da vi razmisljate u ime stotina miliona, milijardi?

ZBILJA JEBENO GOVORIS U IME MILIJARDI LJUDI?

Zbilja mislis da si skonto kako se svaki pojedinac osjeća i smatras kako svako od nas ima identican zivot?

Svi vi sto dodjete ubjedjujuci da je samo vas nacin zivotq ispravan-niste normalni.

Ja itekako vidim falinku u zivotu samca ALI JESAM LI VAM IKAD TO REKLA?

Jesam ja rekla kako smatram da je otuzno vrlo cesto drkati sam, nemati nikog za jutarnju kafu ni uvijek rame za podrsku? Nisam? Evo sad ti kazem.

Kad vec nismo kulturni i vi ste u mojim ocima poprilicno jadni ali sam se JA ZAUZIMALA ZA SAMCE I BRANILA IH kada su ih spodobe ko Laganini ismijavale.

A uopce ne gotivim samacki izbor. Ali uopce to nije vazno. Vazno je da POSTUJEM tvoj izbor.

Koji smatram jadnim.


Sto se vise upires da se objasnis djelujes sve ocajniji, kao neko ko silno pati sto nije dozivio pravu ljubav, onu jednu.

I ti to negdje u podsvijesti ZNAŠ. Ne napadas uvijek bez veze.

Ako ti ne vidis da je potrebno da se izvines svima zbog svojih odvratnih rijeci onda te molim da mi se nikako nikad vise ni ne obracas.

Sram te bilo.


Ja ne znam za vas i ne znam za ostali dunjaluk ali ja sam bila i van braka i u braku i meni je ovako ljepse a ti NISI NIKAD BIO U BRAKU A ZNAS DA NIJE LJEPSE.

O jebote. U sta ljudi sve sebe ubijede kad utripaju da su skontali kako dunjaluk fercera.



Znam jedno: IMAM DIVNOG LJUBAVNIKA I NAJBOLJEG PRIJATELJA U JEDNOJ OSOBI. (Niko mi nije veci prijatelj od njega na dunjaluku cijelom).

I IMAM DIVNIH PAR OKICA ZBOG KOJIH MI SRCE PRESKOČI SVAKI PUT KAD SE OSMJEHNE.

I NE DOZVOLJAM NIKOM NA KUGLI DA MENI KAŽE KAKO ONI NISU MOJE SUNCE I JUTRO, PROLJEĆE I RQZLOG BUĐENJA. JA ZNAM KAKO SE OSJEĆAM ZBOG NJIH.

A TI NE ZNAŠ.


I ZATO, NEK TE JE SRAMOTA.
Zagora WTF , gdej i kad sam nesto pisala na doticnoj temi :oklagija

nemam nista protiv braka, gdje sma pisala nekad nesto protiv braka :lup

fOff
Čudno, pa i nije te spomenula u ovom postu, ili sam ja skroz ćorav.. Da nisi možda sisterkin ili spinerkin klon pa spontano uletila u zamku? :hm
Zagorka:
A meni se pak čini da ti sa brakom imaš odnos ko štatebriga sa analnim seksom.

Znači neko je nju hebo kako joj se nije dopalo i ona je čitav forum smarala kako je to užasno.

Ne biste vjerovali, svi imamo različite guzice, različite glave, različita srca, različite želje i sta se koga od vas jebeno tiče šta će ko s čime?


ćorav si :ble
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Melek » 13 May 2018, 18:23

statebriga wrote: 13 May 2018, 18:21
Melek wrote: 13 May 2018, 18:13
statebriga wrote: 13 May 2018, 15:45
Zagorka wrote: 13 May 2018, 00:33
:rol


Ovo ti je vrlo odvratno, nisko, seljački, papanski, površno, bukvaln.o, stupidno, jadno.


Ja sam tebe smatrala gospodinom s malo ljepsim manirima i malo vise mozga.

A izmedju tebe sisteribrahim i spinerke ne vidim razliku kad navrete.

Sta je s vasim sklopkama u glavi problem, to vi znate.



Ko vama daje za pravo da vi razmisljate u ime stotina miliona, milijardi?

ZBILJA JEBENO GOVORIS U IME MILIJARDI LJUDI?

Zbilja mislis da si skonto kako se svaki pojedinac osjeća i smatras kako svako od nas ima identican zivot?

Svi vi sto dodjete ubjedjujuci da je samo vas nacin zivotq ispravan-niste normalni.

Ja itekako vidim falinku u zivotu samca ALI JESAM LI VAM IKAD TO REKLA?

Jesam ja rekla kako smatram da je otuzno vrlo cesto drkati sam, nemati nikog za jutarnju kafu ni uvijek rame za podrsku? Nisam? Evo sad ti kazem.

Kad vec nismo kulturni i vi ste u mojim ocima poprilicno jadni ali sam se JA ZAUZIMALA ZA SAMCE I BRANILA IH kada su ih spodobe ko Laganini ismijavale.

A uopce ne gotivim samacki izbor. Ali uopce to nije vazno. Vazno je da POSTUJEM tvoj izbor.

Koji smatram jadnim.


Sto se vise upires da se objasnis djelujes sve ocajniji, kao neko ko silno pati sto nije dozivio pravu ljubav, onu jednu.

I ti to negdje u podsvijesti ZNAŠ. Ne napadas uvijek bez veze.

Ako ti ne vidis da je potrebno da se izvines svima zbog svojih odvratnih rijeci onda te molim da mi se nikako nikad vise ni ne obracas.

Sram te bilo.


Ja ne znam za vas i ne znam za ostali dunjaluk ali ja sam bila i van braka i u braku i meni je ovako ljepse a ti NISI NIKAD BIO U BRAKU A ZNAS DA NIJE LJEPSE.

O jebote. U sta ljudi sve sebe ubijede kad utripaju da su skontali kako dunjaluk fercera.



Znam jedno: IMAM DIVNOG LJUBAVNIKA I NAJBOLJEG PRIJATELJA U JEDNOJ OSOBI. (Niko mi nije veci prijatelj od njega na dunjaluku cijelom).

I IMAM DIVNIH PAR OKICA ZBOG KOJIH MI SRCE PRESKOČI SVAKI PUT KAD SE OSMJEHNE.

I NE DOZVOLJAM NIKOM NA KUGLI DA MENI KAŽE KAKO ONI NISU MOJE SUNCE I JUTRO, PROLJEĆE I RQZLOG BUĐENJA. JA ZNAM KAKO SE OSJEĆAM ZBOG NJIH.

A TI NE ZNAŠ.


I ZATO, NEK TE JE SRAMOTA.
Zagora WTF , gdej i kad sam nesto pisala na doticnoj temi :oklagija

nemam nista protiv braka, gdje sma pisala nekad nesto protiv braka :lup

fOff
Čudno, pa i nije te spomenula u ovom postu, ili sam ja skroz ćorav.. Da nisi možda sisterkin ili spinerkin klon pa spontano uletila u zamku? :hm
Zagorka:
A meni se pak čini da ti sa brakom imaš odnos ko štatebriga sa analnim seksom.

Znači neko je nju hebo kako joj se nije dopalo i ona je čitav forum smarala kako je to užasno.

Ne biste vjerovali, svi imamo različite guzice, različite glave, različita srca, različite želje i sta se koga od vas jebeno tiče šta će ko s čime?


ćorav si :ble
Pa ko te tako grozomorno kar’o u dupe, da ga ja izdegenjam? :oklagija
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35636
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Venera » 13 May 2018, 18:24

Mutevelija wrote: 13 May 2018, 18:20 Mada se to ne zove tako, to si obavezan dati ženi kad se vjenčaš slabo ko da, a obavezan si i kad se rastaneš.

Mehr (iz arapski: مهر, mahr, pl. muhūr)‎‎ ili vjenčani dar u islamu, je određena vrijednost, imetak ili novac koji je, po šerijatskim propisima, musliman dužan dati ženi prilikom sklapanja braka. Prema islamskom vjerovanju, ova obaveza je propisana u Kur'anskoj suri En-Nisa u 4. ajetu.

I draga srca ženama njihove vjenčane darove podajte, a ako vam one od svoje volje nešto od toga poklone, to s prijatnošću i ugodnošću uživajte

– sura En-Nisa, 4. ajet
Prema nekim hadisima, u davna vremena mehr se mogao davati i u vidu nematerijalnih stvari. Primjer toga je da je Muhammed a.s. naredio jednom svom ashabu da svoju ženu poduči nekim surama iz Kur'ana umjesto vjenčanog dara.

Mehr se dijeli na:

mehri-mu'adžel (trenutni) i
mehri-muedždžel (odgođeni).
Prema šerijatskim propisima, mehri-muadžel se daje odmah po stupanju u brak, a muedždžel u slučaju ako se muž razvede od žene ili umre. On predstavlja neku vrstu "osiguranja" za ženu, odnosno određenu ekonomsku i materijalnu sigurnost.
hvala, a pretpostavljam, dokaz su formulari, papiri sa pecatom iz dzamije ili IZ :tjesi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35636
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Venera » 13 May 2018, 18:26

Melek wrote: 13 May 2018, 18:23
Pa ko te tako grozomorno kar’o u dupe, da ga ja izdegenjam? :oklagija
ama nije nitko :pivo sto ce mi penis u guzici , a imam vaginu :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Mutevelija » 13 May 2018, 19:07

statebriga wrote: 13 May 2018, 18:24
Mutevelija wrote: 13 May 2018, 18:20 Mada se to ne zove tako, to si obavezan dati ženi kad se vjenčaš slabo ko da, a obavezan si i kad se rastaneš.

Mehr (iz arapski: مهر, mahr, pl. muhūr)‎‎ ili vjenčani dar u islamu, je određena vrijednost, imetak ili novac koji je, po šerijatskim propisima, musliman dužan dati ženi prilikom sklapanja braka. Prema islamskom vjerovanju, ova obaveza je propisana u Kur'anskoj suri En-Nisa u 4. ajetu.

I draga srca ženama njihove vjenčane darove podajte, a ako vam one od svoje volje nešto od toga poklone, to s prijatnošću i ugodnošću uživajte

– sura En-Nisa, 4. ajet
Prema nekim hadisima, u davna vremena mehr se mogao davati i u vidu nematerijalnih stvari. Primjer toga je da je Muhammed a.s. naredio jednom svom ashabu da svoju ženu poduči nekim surama iz Kur'ana umjesto vjenčanog dara.

Mehr se dijeli na:

mehri-mu'adžel (trenutni) i
mehri-muedždžel (odgođeni).
Prema šerijatskim propisima, mehri-muadžel se daje odmah po stupanju u brak, a muedždžel u slučaju ako se muž razvede od žene ili umre. On predstavlja neku vrstu "osiguranja" za ženu, odnosno određenu ekonomsku i materijalnu sigurnost.
hvala, a pretpostavljam, dokaz su formulari, papiri sa pecatom iz dzamije ili IZ :tjesi
Pa da što mene tješiš, to dje šerijat vlada ja mislim mora se nadoknaditi mada ima i hodža koje nisu nikad nista zeni dali a razveli se.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Tokmak » 13 May 2018, 20:28

statebriga wrote: 13 May 2018, 18:26
Melek wrote: 13 May 2018, 18:23
Pa ko te tako grozomorno kar’o u dupe, da ga ja izdegenjam? :oklagija
ama nije nitko :pivo sto ce mi penis u guzici , a imam vaginu :123
Dje si briga,krvave ti ned'lje...pa sta mai ba? :ruke
Nema te ko Komsica u prDesjednistvu... :D.
Hvalile su ove tvoje visoko inteligentne opaske na forumu,sto jes,jes.. :zubi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
DocSportello
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1388
Joined: 16 Feb 2016, 13:33
Location: Na balkonu, chuchim na drvima, hvatam konin wifi :D
Has thanked: 326 times
Been thanked: 183 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by DocSportello » 13 May 2018, 20:43

Zhidnite djecu niz vodu, cuj sta sa djecom :D
“The reason I talk to myself is because I’m the only one whose answers I accept.”
― George Carlin

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Mutevelija » 13 May 2018, 20:44

Ne treba ni pravit ako ćeš se razvodit
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35636
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Venera » 13 May 2018, 20:47

Mutevelija wrote: 13 May 2018, 19:07
statebriga wrote: 13 May 2018, 18:24
Mutevelija wrote: 13 May 2018, 18:20 Mada se to ne zove tako, to si obavezan dati ženi kad se vjenčaš slabo ko da, a obavezan si i kad se rastaneš.

Mehr (iz arapski: مهر, mahr, pl. muhūr)‎‎ ili vjenčani dar u islamu, je određena vrijednost, imetak ili novac koji je, po šerijatskim propisima, musliman dužan dati ženi prilikom sklapanja braka. Prema islamskom vjerovanju, ova obaveza je propisana u Kur'anskoj suri En-Nisa u 4. ajetu.

I draga srca ženama njihove vjenčane darove podajte, a ako vam one od svoje volje nešto od toga poklone, to s prijatnošću i ugodnošću uživajte

– sura En-Nisa, 4. ajet
Prema nekim hadisima, u davna vremena mehr se mogao davati i u vidu nematerijalnih stvari. Primjer toga je da je Muhammed a.s. naredio jednom svom ashabu da svoju ženu poduči nekim surama iz Kur'ana umjesto vjenčanog dara.

Mehr se dijeli na:

mehri-mu'adžel (trenutni) i
mehri-muedždžel (odgođeni).
Prema šerijatskim propisima, mehri-muadžel se daje odmah po stupanju u brak, a muedždžel u slučaju ako se muž razvede od žene ili umre. On predstavlja neku vrstu "osiguranja" za ženu, odnosno određenu ekonomsku i materijalnu sigurnost.
hvala, a pretpostavljam, dokaz su formulari, papiri sa pecatom iz dzamije ili IZ :tjesi
Pa da što mene tješiš, to dje šerijat vlada ja mislim mora se nadoknaditi mada ima i hodža koje nisu nikad nista zeni dali a razveli se.
razumijem, vecina naseg svijet se vjenca iz emocionalnihh razloga , jer ne zivi u serijatskim drzavama :)

ali kod katolika je to doslovno ovako -----> :lud
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35636
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Venera » 13 May 2018, 20:49

zloćko tokmak wrote: 13 May 2018, 20:28
statebriga wrote: 13 May 2018, 18:26
Melek wrote: 13 May 2018, 18:23
Pa ko te tako grozomorno kar’o u dupe, da ga ja izdegenjam? :oklagija
ama nije nitko :pivo sto ce mi penis u guzici , a imam vaginu :123
Dje si briga,krvave ti ned'lje...pa sta mai ba? :ruke
Nema te ko Komsica u prDesjednistvu... :D.
Hvalile su ove tvoje visoko inteligentne opaske na forumu,sto jes,jes.. :zubi
ola amigo zlockonja :ruke

hvala, a sad sam nadrljala kad Zagorka stigne :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35636
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Venera » 13 May 2018, 20:53

Mutevelija wrote: 13 May 2018, 20:44 Ne treba ni pravit ako ćeš se razvodit
ma ne budali Mutevlija , djeca su bogatstvo , sa ili bez razvoda , to nije ni vazno :D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Pasaga » 13 May 2018, 20:55

statebriga wrote: 13 May 2018, 20:53
Mutevelija wrote: 13 May 2018, 20:44 Ne treba ni pravit ako ćeš se razvodit
ma ne budali Mutevlija , djeca su bogatstvo , sa ili bez razvoda , to nije ni vazno :D
valja malo i ceifit .... :ha
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35636
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Venera » 13 May 2018, 21:03

Pasaga wrote: 13 May 2018, 20:55
statebriga wrote: 13 May 2018, 20:53
Mutevelija wrote: 13 May 2018, 20:44 Ne treba ni pravit ako ćeš se razvodit
ma ne budali Mutevlija , djeca su bogatstvo , sa ili bez razvoda , to nije ni vazno :D
valja malo i ceifit .... :ha
ma nece cejf pobjeci :p
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 14 May 2018, 03:30

Zagorka wrote: 13 May 2018, 00:33
Socrates wrote: 12 May 2018, 09:42 U najboljem slučaju, postanete jedno drugom kućni ljubimci pod stare dane u većini slučajeva. Kad isisate jedno iz drugog sve sto je ljudsko i usput odgojite par nezanimljivih kopija. U najgorem, well, treba li da navodim toliko očigledne primjere? :zubi

Uopste ne razumijem da se više ljudi ne popisa na domestic sofu, kao pas od Divlje. It's just natural.
:rol


Ovo ti je vrlo odvratno, nisko, seljački, papanski, površno, bukvaln.o, stupidno, jadno.


Ja sam tebe smatrala gospodinom s malo ljepsim manirima i malo vise mozga.

A izmedju tebe sisteribrahim i spinerke ne vidim razliku kad navrete.

Sta je s vasim sklopkama u glavi problem, to vi znate.



Ko vama daje za pravo da vi razmisljate u ime stotina miliona, milijardi?

ZBILJA JEBENO GOVORIS U IME MILIJARDI LJUDI?

Zbilja mislis da si skonto kako se svaki pojedinac osjeća i smatras kako svako od nas ima identican zivot?

Svi vi sto dodjete ubjedjujuci da je samo vas nacin zivotq ispravan-niste normalni.

Ja itekako vidim falinku u zivotu samca ALI JESAM LI VAM IKAD TO REKLA?

Jesam ja rekla kako smatram da je otuzno vrlo cesto drkati sam, nemati nikog za jutarnju kafu ni uvijek rame za podrsku? Nisam? Evo sad ti kazem.

Kad vec nismo kulturni i vi ste u mojim ocima poprilicno jadni ali sam se JA ZAUZIMALA ZA SAMCE I BRANILA IH kada su ih spodobe ko Laganini ismijavale.

A uopce ne gotivim samacki izbor. Ali uopce to nije vazno. Vazno je da POSTUJEM tvoj izbor.

Koji smatram jadnim.


Sto se vise upires da se objasnis djelujes sve ocajniji, kao neko ko silno pati sto nije dozivio pravu ljubav, onu jednu.

I ti to negdje u podsvijesti ZNAŠ. Ne napadas uvijek bez veze.

Ako ti ne vidis da je potrebno da se izvines svima zbog svojih odvratnih rijeci onda te molim da mi se nikako nikad vise ni ne obracas.

Sram te bilo.


Ja ne znam za vas i ne znam za ostali dunjaluk ali ja sam bila i van braka i u braku i meni je ovako ljepse a ti NISI NIKAD BIO U BRAKU A ZNAS DA NIJE LJEPSE.

O jebote. U sta ljudi sve sebe ubijede kad utripaju da su skontali kako dunjaluk fercera.



Znam jedno: IMAM DIVNOG LJUBAVNIKA I NAJBOLJEG PRIJATELJA U JEDNOJ OSOBI. (Niko mi nije veci prijatelj od njega na dunjaluku cijelom).

I IMAM DIVNIH PAR OKICA ZBOG KOJIH MI SRCE PRESKOČI SVAKI PUT KAD SE OSMJEHNE.

I NE DOZVOLJAM NIKOM NA KUGLI DA MENI KAŽE KAKO ONI NISU MOJE SUNCE I JUTRO, PROLJEĆE I RQZLOG BUĐENJA. JA ZNAM KAKO SE OSJEĆAM ZBOG NJIH.

A TI NE ZNAŠ.


I ZATO, NEK TE JE SRAMOTA.
De se ti prvo smiri jer pod jedan ne pada mi napamet da se svađam sa tobom, a pod dva kad pišeš ovako iz huje sama sebi skačes u usta.

Kako sama sebi skaces u usta, pitaće se slučajni čitač. Pa eto, ti ovom tiradom iz huje braniš instituciju braka po svaku cijenu. A prije par mjeseci si pisala da se najvjerojatnije ne bi ni udala da nisi srela svog muža jer je Bosna puna muškaraca koji su pizde.

Tada NISI branila instituciju braka po svaku cijenu. Naprotiv, indirektno si ga napadala jer, da ti objasnim samu sebe, pravi muškarci za brak ne niču na grani. Ne vidim zašto isti slučaj ne bi bio i sa ženama. :cudi

Sreća pa si ti srela pravog, što sigurno vjeruju i svi ostali koji brane instituciju braka. :p Ali ti ne vjeruješ da "pravi" niču na grani, pa bi red bio da budeš malo fucking konzistentnija kod svojih stavova. :ruke

Dva, bilo bi dobro da se podsjetimo da institucija braka iz ljubavi nema neku dugovjecnu tradiciju. Svega par stotina godina. Nastala otprilike kad i burzoasko drustvo i poklapa se sa industrijalizacijom, da bi se lakše ubirale pare od ljudi. Čitava tržišna ekonomija nalazi uporište u tom i takvom braku, ali to je dugačka tema za raspravu. :djed Takav brak je zapravo zamišljen da slabi uticaje porodica (ili plemena) u drustvu i jača uticaj drzave i kapitalistickog sistema. Čista propaganda. :komita

Dotad, brak je služio za jacanje saveznistva izmedju porodica (ili plemena) i nikakve blage veze sa ljubavlju nije imao. Neki (i ne samo feministi) teoretisu da je takva verzija braka sluzila da se ozakoni robovanje zene muskarcu. Ali i to je duga tema. :kafa

Dakle, brak (iz ljubavi) kakvim ga danas znamo se izrodio iz ekonomskih interesa jedne klase ljudi i države koja štiti tu klasu ljudi i omogućava im bogaćenje na račun ostalih. Čista moć marketinga. :komita Buy fucking Valentine gifts and enjoy. :jupi Nije ni ovaj brak bio bolji za ženu donedavno.

Ne kažem, ovo sto imamo danas bolje je od prijašnje verzije braka. Međutim, evolucija će učiniti svoje. Nestaće i ova verzija braka jer je to jednostavno evolucija. :cudi

Ne vidim da se išta izmijenilo u generalnom duhu čovječanstva. Gomile nezanimljivih kopija i dalje slijepo slijede tradicije, pripremaju i vode ratove, vrse genocide, itd.

Odatle, dakle, moja izjava da brakovi kreiraju nezanimljive kopije. Ako niste slijepi, primjetite da ja time ne kritikujem vašu djecu nego brakove koji ih kreiraju. Ne kazem, mozda cu sutra i ja.

Ta moja izjava se može uporediti sa tvrdnjom da za limitirano obrazovanje u X drustvu nisu kriva djeca, nego škole. To jest politicari. To jest opet nečija djeca koja su nezanimljive kopije. I budite sigurni, svaki rat, svaki genocid, svako yebeno sranje na ovom svijetu je najuže povezano sa institucijama kao sto su brak i porodica kako ih gledamo danas. Ali to je jedan poduži argument.

E pa ako ikako hoćemo naprijed kao ljudska rasa, morace se promjeniti nešto.

A vi dotle sanjajte.

Sve najljepše svima želim. :pivo
Last edited by Socrates on 14 May 2018, 05:21, edited 2 times in total.
. . . . . . . . .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by srculence7 » 14 May 2018, 04:00

Brakovi ne kreiraju decu, već na njihovo formiranje ličnosti utiču ljudi koji ih odgajaju (ne nužno roditelji), sredina (socijalni faktor), prirodna radoznalost i kasnije neki drugi motivi, aktivnost, da ne smaram sad :oo

A ta priča o pravoj osobi...
Volela bih da mi neko objasni šta to "prava" zapravo znači?
Svi smo mi pravi, ne nalazimo se valjda u nekom imaginarnom svetu :hihi
"Prava osoba" ne postoji, postoji samo naša odluka da se izbor svede na tu jednu osobu za koju smatramo da je adekvatna da podeli život sa nama ili mi sa njom, kako god već neko gleda na to ;)

Odoh spavati, nego rekoh i ja nešto da prozborim pre nego što vam zaželim lepe snove :p
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 14 May 2018, 04:04

Zagorka wrote: 13 May 2018, 00:13
Socrates wrote: 12 May 2018, 08:47
Zagorka wrote: 12 May 2018, 00:15
Socrates wrote: 11 May 2018, 23:38 Brak i jeste preozbiljno shvatanje života.
Sve je preozbiljno ako ga dozivis takvim.

..moze biti puno zajebancije, smijeha, seksa i divnih momenata...a mozes uhvatiti grcevito ko pit bul:"aj joj sta ako stupim u brak...jaoj majko mila sta ce biti ako stupim u brak...oj bogo bozji nedajte mi u brak....aj braco spasavajte tog zla...."

Pa kad se ozenis/udas nastaviti sve u kukavnom tonu (a sto bi u vedrom, nema smisla), :"jaooj sta me snadje ja se ozeni...ha sta cu sad kad sam se ozenio....sad ce mi qrac otpasti i oslijepit cu ako budem gledao drugu zenu.....aaaaj joooj kuuukuuu....aaajjj mammmaaa braaaak "..

Und so weiter :kafa
Il' se meni čini il' ti brak ovdje opisujes kao elementarnu nepogodu koja se ne može izbjeći.

A meni se pak čini da ti sa brakom imaš odnos ko štatebriga sa analnim seksom.

Znači neko je nju hebo kako joj se nije dopalo i ona je čitav forum smarala kako je to užasno.

Ne biste vjerovali, svi imamo različite guzice, različite glave, različita srca, različite želje i sta se koga od vas jebeno tiče šta će ko s čime?
Meni se opet cini....

Da ponovim ono iz gornjeg posta, ako braniš instituciju braka po svaku cijenu, onda je tebi bilo neizbježno da udjes u brak. Bas kao sto je poplava neizbjezna, jer je "čin Boga". Dakle, gledaš brak kao elementarnu nepogodu. Ili pogodu? I izlazak Sunca je "čin Boga".

Svejedno, poenta je da branjenje institucije braka po svaku cijenu isključuje potencijalnu mogućnost da se ne udaš.

Dakle, iz ovoga slijedi, da je, naprimjer, Mute ostao jedini muškarac u tvom dijelu svijeta, ti bi se udala za Mutea. :cudi

Posto ti nisi baš prijatelj sa Muteom, kako bih ja mogao protumaciti tu tvoju nedosljednost?
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 14 May 2018, 04:23

srculence7 wrote: 14 May 2018, 04:00 Brakovi ne kreiraju decu, već na njihovo formiranje ličnosti utiču ljudi koji ih odgajaju (ne nužno roditelji), sredina (socijalni faktor), prirodna radoznalost i kasnije neki drugi motivi, aktivnost, da ne smaram sad :oo
Sve je to strogo dirigirano, da li porodicom, da li tradicijom, da li televizijom, da li školskim programima, da li zabludama roditelja, da li je bitno. Limiti su jasni. Najgrublje rečeno, dijete može da bira od ponuđenog, a to je najčešće izbor koji je strogo limitiran. I kad se pobuni, država ili bilo koji drugi zainteresirani entitet lako nađe način da preusmjeri pobunu. Dobre se pare prave na usmjerenim pobunjenicima. :p

O pobuni protiv tradicije, odgledati Kurosawin prvi san iz filma Snovi. :djed

Države ne bi mogle opstati da ne kontroliraju izbor. Neki misle da je to i dobro, jer se smanjuje opasnost od vječitih nereda. Porodica je zapravo jedan od regulatora u korist ranije spomenute zainteresirane klase. Sve dok je tako, neće se nikad na istinsku zelenu granu.

Sad bih ja udario o malo naprednijem organiziranju ljudi, ali ne može večeras.
. . . . . . . . .

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Melek » 14 May 2018, 05:22

Sofokle, ti se salis.. Pa vec anticki Rim ima instituciju braka, o Krscanstvu koje je proizvod istog da i ne govorimo, Islamu isto tako. O kakvih tricavih par stotina godina unazad pricas??
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 14 May 2018, 05:31

Melek wrote: 14 May 2018, 05:22 Sofokle, ti se salis.. Pa vec anticki Rim ima instituciju braka, o Krscanstvu koje je proizvod istog da i ne govorimo, Islamu isto tako. O kakvih tricavih par stotina godina unazad pricas??
Pričam o braku iz "emocionalnih razloga", kako neko reče, genijalac. Ne valja ustati pa odmah udri po komentarisanju.

Dakle, prije braka iz "emocionalnih razloga" (kako neko reče) imali smo brak iz interesnih razloga. Da se ucvrste interesi porodica, plemena, itd.

Kada je jačanjem države (i crkve) došlo do toga da su jake porodice (plemena) postale smetnja zainteresiranoj klasi, krenulo je sa brakom iz "emocionalnih razloga".
. . . . . . . . .

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Melek » 14 May 2018, 05:41

Pa taj brak kako ga ovdje nazivamo iz tih "emocionalnih razloga" je upravo brak koji oslobadja od ropstva. To je liberalizacija braka kao institucije. Ako je institucija braka prije znacila obaveznu poligamiju i nepravdu nad polovima, ropstvo, ova najnovija institucija braka oslobadja, daje polovima sansu da biraju i da sami odlucuju. Ljudska zajednica jednostavno mora imati instituciju braka jer je to okosnica porodice a porodica je okosnica cijelog drustva. Alternativa tome su kojekakvi hipici, koji se degenjaju k'o pascad ko koga prvi stigne.. Anarhija i tutumrak..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests