Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Do alimentacije putem privatnih izvršitelja

Post by Terasa svjesti » 02 Aug 2015, 12:47

Problem je u tome što ispaštaju jadna djeca . Kada se bolje zagledaš u igraoni , školi i ulici djete bez jednog ili oba roditelja garant ćete lako prepoznati . Isto odudara od okruženja sa ponašanjem . :roll

Pričao sam ranije da gotivim curicu iz vaspitne zajednice koja odrasta bez roditelja . Ona je kolegica sa mojom malneom , neprimjetno nabacim novac za sendić ili poneku sitnicu .Pružim joj malo pažnje koja joj nedostaje .
Djete kada me vidi obraduje mi se sa stotinu metara . : ;)

E to je ono što čovjeka čini sretnim jer su djeca neiskvarena a ispaštaju zbog postupaka od starijih .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81228
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10201 times
Been thanked: 7059 times
Status: Offline

Re: Do alimentacije putem privatnih izvršitelja

Post by Julia-Klara » 02 Aug 2015, 12:54

Necu se sloziti sa tvojom izjavom da SVA djeca koja zive bez jednom roditelja odudaraju od ostale.
Ako im se da dovoljno paznje, i uz to imaju sve "figure" oko sebe (ovdje aludiram na ocevu), nimalo nece odudarati od ostatka grupe u obdanistu. Dobijajuci svu ljubav i njeznost od ljudi koji joj ne moraju biti otac ili majka se razvijaju pozitivno kao i oni koji imaju savrseno funkcionalnu porodicu.

Treba biti njega (oca) sramota sto u sebi nije pronasao ni grama ljubavi i paznje za to dijete, sto joj ni na rodjendan ne dodje, sto barem par sati sedmicno ne provede s njom, pa dijete dodje i kaze:"Mene babe stid". Nema nikakav dmos s njim, dok prema svima ostalima s kojima se svakodnevno vidja odmos je kao prema i majci, tetki, majki,djedju...

Razlika izmedju oca i "oca" je velika (kao i izmedju mame i "mame", da ne bude zabune)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Do alimentacije putem privatnih izvršitelja

Post by Terasa svjesti » 02 Aug 2015, 13:04

Mislio sam te upitati šta je sa super mamama ali vidim da si dodala isto.

Većinom je nažalost tako klaro , mislim da će nam bolje pojasniti isto prosvetni radnici koji su imali predmete iz dječije psihologije . :roll
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Do alimentacije putem privatnih izvršitelja

Post by vila » 02 Aug 2015, 13:07

Ja takve ljude ne razumjem,,,
da izbjegavas sudjelovati u zivotu svog djeteta!
od takvih ne bi ni trazila pare,,,

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81228
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10201 times
Been thanked: 7059 times
Status: Offline

Re: Do alimentacije putem privatnih izvršitelja

Post by Julia-Klara » 02 Aug 2015, 13:07

nema mi prosvjetni radnik sta pojasnjavati (pola familije su mi takvi, sto prosvjetni radnici sto djecji psiholozi), ali bolje jedan "pravi" roditelj nego dva koja ne valjaju - hocu reci, bolje s jednim imati normalan i korektan odnos nego imati prepucavanja i svadju u kuci, pa da dijete to sve trpi i gleda, i odrasta u bolesnom okruzenju. Jer bolesno je, ako otac tuce majku i baca je na zid pred djetetom od godinu dana, koje ima napade panike i straha od svega toga.

:hoi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Do alimentacije putem privatnih izvršitelja

Post by Terasa svjesti » 02 Aug 2015, 13:10

:ok Slažem se klaro ovdje u svemu nije bit u alimentaciji nego u potrebnoj pažnji i razumjevanju.

Lako je reći ne dam novac ili šta hoće ima novaca i svega koilko treba ali ima tu ono drugo a to je pažnja i ljubav .

Dječiji osjećaji se ne mogu kupiti.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81228
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10201 times
Been thanked: 7059 times
Status: Offline

Re: Do alimentacije putem privatnih izvršitelja

Post by Julia-Klara » 02 Aug 2015, 13:15

Upravo to, terasa. Pare su najmanje bitne, i ne trebaju ako ti nisi spreman/a svom djetetu posvetiti sat vremena paznje svake sedmice, ne mora vise. Ovako, pametnije mu je da je sto dalje, dijete svakako ima sve sto mu treba od nas :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Do alimentacije putem privatnih izvršitelja

Post by Biba » 02 Aug 2015, 14:05

Ja necu pisati kao prosvjetni radnik jer se i sama ne slazem s izjavama koje cujem na sjednicama. Kad dijete razvedenih roditelja postane problematicno, svi grakte da je kriv razvod. Ja svojoj mami ne bih nista zamjerila dacse rastala od moga oca iako je on mene volio. Nagledala sam se kako je dobivala batine a o svemu se ona brinula i teske poslove fizicke radila. Kad god sam od komsija cula da je moj tata doso pijan odmah sam prekidala igru i trcala kuci ali nisam joj mogla tada pomoci. Poslije sam mu zaprijetila, obolio je relativno mlad i nije bio sposoban vise nikoga tuci.Ali moj otac bi meni bio dao sve sto ima...ma bio je spreman i da ubije zbog mene...ali to je druga i moja prica..
Moj bivsi je prijetio da ce ubiti naseg sina ako ga odvedem sa sobom. Ja sam slusala sina. Imao je zelju ostati u selu gdje sam stanovala i radila.Htio je tamo zavrsiti osnovnu skolu. Znam da bih ga sudski dobila ali obustavila sam razvod i cekala. Sin je dosao kad je to pozelio, sa mnom je dugo i ja ga natjeram da ode vidjeti oca. Nedavno mi je sin rekao da zna da otac ima neke pare ali i da zna da mu nikad ne bi pomogao....Roditelji su ga tuzili jer im mjesecima nije dolazio a cak je nagovarao i moga sina da babu i djeda ni ne pogleda.Nedavno je i zena bivseg tuzila svekrvu za klevete...ma to je sve ludo. Moj sin se sjeca samo jednog lijepog dana dok smo bili zajedno...jednom je ocu sve sasuo u lice kakv je bio...kaze da je otac plako...sad je bolestan i prepusten na milost i nemilost zene s kojom zivi...naravno iz interesa...a njoj ga je odavno pun k.... Ja samo ne shvacam zasto prije nisam odlucila na razvod...Moj sin nikad nije ni imao oca...ljudi koji su tako sebicni n misle ni na koga osim sebe...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: Do alimentacije putem privatnih izvršitelja

Post by titicha » 02 Aug 2015, 14:08

Terasa,vidim da si se ispravio u onome-da sva djeca s jednim roditeljom odudaraju od druge djece.
Ali moram odreagirati...dakle,to nije istina i mrzim kad neko djecu razvedenih roditelja trpa u neku skupinu djece koju treba
sažaljevati.
To ovisi od roditelja,mada bi rekla majke,jer uglavnom se ona brine o djeci.
Moji sinovi su imali 15 i 13 g kad su otišli sa mnom. Uz to,bili su nogmetaši,znači dodatni troškovi,osim škole,hrane,odjeće
I ničim nisu odudarali jer sam se ja potrudila da imamo normalan život. To što još bankama otplaćujem te kredite...to je manje bitno.

I da ,i vila je rekla nešto šta sam i radila ja...džaba im njihove pare kad oni sami ne osjećaju potrebu da trebaju sudjelovati u odgoju svoje djece. Ali mislim da tad ispadnemo glupe...nek plate!
Jer znaju se ponositi uspjesima djece!
To je iza mene,djeca su odrasla a ja imam dovoljo strpljenja sačekati da naplatim sav taj dug alimentacije :)

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Do alimentacije putem privatnih izvršitelja

Post by Biba » 02 Aug 2015, 14:46

Titicha je sve u pravu. Moj slucaj je bio drukciji. Moj sin je bio neko vrijeme s bakom i djedom. Otac jest jedno vrijeme davao nesto za njega ali ubrzo se ozenio a godinama nije bio zaposlen. Sve sam ostavila, nisam nimauto tarazila iako su skoro sve moji kupili. Meni nije bilo potrebno a nije imao poslije bivsi ni sebi...Sina sam u ono vrijeme vidjala svaki dan ...ama dok nije polozi vozacki, vise od dvije godine sam ga curi vozila....otac nije nikada...Tugovao je sin, znam...ali nikad nije bio niti mrvicu problematican...Ako zena moze dobiti novac, neka naplati sve..ja sam bila u teskom fizickom pa i psihickom stanju i nije mi bilo do nikakve diobe...vrlo brzo sam sve zaboravila..Djeca ponekad u razvodu misle da su oni krivi...tu se treba potruditi i objasniti...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Bosanac nakon razvoda tražio od žene da mu vrati silikone

Post by Krokodil Behko » 15 Sep 2015, 20:08

Image
Sve više bh. građana odlučuje se za operativne estetske intervencije, dok su kod mnogih želje i razlozi opravdani, ima i onih nerealnih. Prof. dr. Reuf Karabeg, predsjednik Udruženja plastičnih i rekonstruktivnih hirurga u BiH, za "Dnevni avaz" rekao je da se hirurzi susreću sa širokim dijapazonom neobičnih želja te se prisjetio nekih od najčudnijih zahtjeva.

Realni zahtjevi

- Muž, u fazi razvoda, želio je da mu bivšoj supruzi odstranimo silikonske implantate za povećanje grudi koje je on platio. Naravno, nismo to uradili. Zanimljiv je primjer i žene koja je, nakon tri poroda, na godišnjicu braka htjela počastiti muža nevinošću - rekao je Karabeg.

On, također, navodi da se muškarci u manjoj mjeri odlučuju na estetske intervencije, a procentualno govoreći, ljekarima se s takvim zahtjevima javi 30 posto muškaraca i 70 posto žena. Kazao je da se zahtjevi kod muškog spola odnose na zatezanje lica, operaciju nosa i smanjivanje "ženskih grudi", tj. operacija ginekomastije. Žene najčešće rade estetsku hirurgiju dojki i trbušnog zida, operaciju nosa i liposukciju.

Image
Karabeg: Neobične želje
- Svako ko želi i zna da može biti ljepši i ko je u finansijskoj mogućnosti, dolazi na estetski zahvat. Dakle, dolaze svi - od zemljoradnika do estradnih zvijezda. Dolazili su nam i političari. Ako je zahtjev realan, mi ga možemo ostvariti - kazao je Karabeg.

Psihologinja Jasmina Dizdarević navodi da nije protiv plastične hirurgije jer svako ima pravo raditi na svom tijelu šta želi, ali ima nešto što se ne može promijeniti - psihologija ličnosti. Ona se, s druge strane, pita šta znači to što promijenimo fasadu ako ne izmijenimo ono što je unutra.

Nađite kvalitet

- Kada neko operativnim zahvatom želi promijeniti nešto na sebi, to znači da je iskazao nezadovoljstvo onim što nosi u dubini duše. Razumijem da je sve više mladih koji su nezadovoljni svojim izgledom i to tako krene, onda se nezadovoljstvo širi na posao, svakodnevni život... Ali, ne možete nikakvim zahvatom promijeniti ono kako vas ljudi vide, navike koje ste stvarali tokom života.

Moja preporuka je: stanite ispred ogledala i nađite u sebi kvalitet koji nosite i pokažite ga ljudima oko vas. Ako govorimo da smo ružni, debeli, mršavi, bit ćemo još više takvi u očima drugih jer smo ih uvjerili u to – istakla je Dizdarević.

Image
Dizdarević: Prihvatiti sebe
Upola jeftinije nego u Evropi

Bosna i Hercegovina, osim prirodnih i historijskih atrakcija kojima privlači strane turiste, ima veliki potencijal da postane popularno odredište zdravstvenog turizma. Kako ističe prof. dr. Karabeg, cijene operativnih zahvata u BiH niže su u odnosu na Sloveniju za približno 20 posto, za Austriju 100 posto, dok je operacija u BiH čak tri puta jeftinija nego u Njemačkoj te pet puta u odnosu na SAD.

- U BiH su cijene različite, u ovisnosti o kompetentnosti i educiranosti plastičnog hirurga, rezultata koje postiže, potom o kvalitetu opreme i ugradbenih materijala, konaca, aparata za anesteziju i sterilizaciju itd. Sve to jako utiče na konačni cilj, a to su uspješan operativni zahvat i zadovoljstvo pacijenta. Upravo zbog svega nabrojanog, pacijent je odgovoran za odabir estetskog hirurga, a hirurg za uspješno izvođenje operativnog zahvata - kazao je Karabeg.

(avaz)
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bosanac nakon razvoda tražio od žene da mu vrati silikon

Post by Biba » 15 Sep 2015, 22:04

Nevinost nakon tri poroda..ja budala braco mila..a taj sto je trazio silikone nazad je debil...mogao je znati da to nitko nece raditi...idiot...ono sto se pokloni nikadcse ne trazi nazad...
Moj je bivsi dosao jesnom da vratim burmu jer sam prenocila kod mojih i nisam znala da ce doci s terena..naravno, pobjego je s posla...puno nakon toga sam se sjetila te scene i bacila mu prsten...
Last edited by Biba on 15 Sep 2015, 22:09, edited 1 time in total.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Bosanac nakon razvoda tražio od žene da mu vrati silikon

Post by Melek » 15 Sep 2015, 22:05

Bibo, pa zavisi koja je rupa u pitanju :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bosanac nakon razvoda tražio od žene da mu vrati silikon

Post by Biba » 15 Sep 2015, 22:12

Rupa u glavi se ne zasiva...znam da su mnoge cure isle na takve zahvate..mizerno..i muskarci koji to zahtijevaju a ne poznaju curu..mutavi ..ha ja..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bosanac nakon razvoda tražio od žene da mu vrati silikon

Post by storm » 15 Sep 2015, 22:13

Koliki idiot moraš biti, da išta tražiš :lud dao si od srca, završeno za vijeke vjekova amen
Ovo sa silikonima nema smisla ni komentirati :lup
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Bosanac nakon razvoda tražio od žene da mu vrati silikon

Post by greeneyes » 15 Sep 2015, 22:16

Zafalilo čovjeku silikona za prozore, a nezgodan datum, 'ta odma' pravite frku. :roll
Samo sabura

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: Bosanac nakon razvoda tražio od žene da mu vrati silikon

Post by titicha » 15 Sep 2015, 22:16

Lik je super! :D.
Ulaganje mora biti isplativo. Ako više nije njegova mora vratiti uloženo
:haha

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bosanac nakon razvoda tražio od žene da mu vrati silikon

Post by Biba » 15 Sep 2015, 22:23

Ma on je u jednu ruku mozda i u pravu, samo se nespretno izrazio...htio je pjesnik reci da je ona bila nesposobna sama zaraditi svoje sise..a jos ak je bila neka profutnjaca...ama htio ju je poniziti :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Bosanac nakon razvoda tražio od žene da mu vrati silikon

Post by vila » 15 Sep 2015, 22:26

Investicije se djele na pola!
Jedan silikon vracaj :ooo

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: Bosanac nakon razvoda tražio od žene da mu vrati silikon

Post by titicha » 15 Sep 2015, 22:32

vila wrote:Investicije se djele na pola!
Jedan silikon vracaj :ooo
:D.
Ono...jedno si vrijeme i ti koristio pa ne možeš dobiti oba!

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests