Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Mutevelija » 01 Jul 2018, 12:31

lejlamo wrote: 01 Jul 2018, 12:14 ko ono bješe odgaja djecu (u većini slučajeva) i dok su dvoje u braku? ćaće? ili ono kažu, "eno ti plače dijete"?
Jel generalno tako?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Mutevelija » 01 Jul 2018, 12:32

lejlamo wrote: 01 Jul 2018, 12:16
Mutevelija wrote: 01 Jul 2018, 12:09 Zeznuto je kad dodju djeca zato je bolje se rastati nego da žena ucjenjuje djecom, puno je zakon naklon prema ženama posebno sa djecom nakon razvoda
a za šta to žena ucjenjuje muškarca koristeći (zloupotrebljavajući) djecu?
Za osvetu? Iživljavanje financije?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by lejlamo » 01 Jul 2018, 12:39

pa maloprije si napisao da su žene sada visoko obrazovane, samostalne, karijeristkinje...kakve crne finansije? osveta...ne kontam, pa zar samo muškarci ostavljaju, a žene se svete što su ostavljene? ne bih se složila.

@lavlje srce je lijepo napisala...
Patrijarhat je zavrsen a vi to necete da shvatite jer vam ne odgovara. I eto razvoda. :mah

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Mutevelija » 01 Jul 2018, 12:47

Vi ste naivne ako mislite da je patrijarhat završen, sta ce vam onda feminizam, svrha feminizma bi prestala postojati da nema patrijarhata.
Jer jedno drugo nadopunjuju, ko Nijemci i partizani
A zašto bi se svetila, sta ja znam zbog toga sa kim je bila u braku zv g njihovih odnosa, zbog njenog nezadovoljstva sa njime, ima tona razloga ali izvrnula si pitanje

Kako ona ima više prava na djecu kad ih je napustila
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by lejlamo » 01 Jul 2018, 12:50

niti sam feministkinja (mada podržavam neka od shvatanja i aktivnosti tog pokreta..al' sve je manje potrebe, jer kako rekoh, patrijarhat je crko. gotovo.), niti živim u patrijarhatu. moguće je i to, zamisli.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Mutevelija » 01 Jul 2018, 12:58

Pa šta je sreda od feminizma i patrijarhata.
Sam naziv je diskriminatoran, a navode da se bore za muska prava.
Neće nikad patrijarhat izumrijeti dokle god ima religije
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by lejlamo » 01 Jul 2018, 13:01

mute, sasvim jednostavno. zajednički život temeljen na prijateljstvu, ljubavi...nikakva diktatura, dominacija, zlostavljanje, zvocanje i slično.
ležerno.
chill out.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Chloe » 01 Jul 2018, 14:12

Mutevelija wrote: 01 Jul 2018, 12:32
lejlamo wrote: 01 Jul 2018, 12:16
Mutevelija wrote: 01 Jul 2018, 12:09 Zeznuto je kad dodju djeca zato je bolje se rastati nego da žena ucjenjuje djecom, puno je zakon naklon prema ženama posebno sa djecom nakon razvoda
a za šta to žena ucjenjuje muškarca koristeći (zloupotrebljavajući) djecu?
Za osvetu? Iživljavanje financije?
Izvini Mute, ovo ne govori ništa o ženama, majkama, drugima, govori ponajviše o tebi. :tjesi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by storm » 01 Jul 2018, 14:15

Mutevelija wrote: 01 Jul 2018, 12:58
Neće nikad patrijarhat izumrijeti dokle god ima religije
Jedno po jedno tabinjamo :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Femea » 01 Jul 2018, 16:34

U svakom slučaju bolje i razvod nego da se prividno održava brak.


Mute ne znam zašto si tako ogorčen i zašto je tebi poimanje braka bojno polje pa ko koga dokrajči.Sa takvim stavom bolje nemoj ni sanjati o braku.
Nije valjda da je svaki brak propast, žena vještica pa gleda kako da ti iskopa oči i još more negativnosti.Dijete drago u brak niko ne ulazi silom(makar kod nas a ima negdje), tako valjda neće ni tebe niko tjerati.Sam ćeš birati ženu sa kojom misliš da možeš živjeti i biti sretan ili nećeš ni sklapati brak i opet biti sretan. Malo više optimizma i pozitivnog razmišljanja ne bi ti škodilo :D
Last edited by Femea on 01 Jul 2018, 17:44, edited 1 time in total.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Mutevelija » 01 Jul 2018, 16:45

Chloe wrote: 01 Jul 2018, 14:12
Mutevelija wrote: 01 Jul 2018, 12:32
lejlamo wrote: 01 Jul 2018, 12:16
Mutevelija wrote: 01 Jul 2018, 12:09 Zeznuto je kad dodju djeca zato je bolje se rastati nego da žena ucjenjuje djecom, puno je zakon naklon prema ženama posebno sa djecom nakon razvoda
a za šta to žena ucjenjuje muškarca koristeći (zloupotrebljavajući) djecu?
Za osvetu? Iživljavanje financije?
Izvini Mute, ovo ne govori ništa o ženama, majkama, drugima, govori ponajviše o tebi. :tjesi
Ne znam po meni je izivljavanje ako otac mora vidjeti jednom u sedmici dijete :cudi i jos placati alimentaciju. :ooo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Mutevelija » 01 Jul 2018, 16:46

Femea wrote: 01 Jul 2018, 16:34 U svakom slučaju bolje i razvod nego da se prividno održava brak.


Mute ne znam zašto si tako ogorčen i zašto je tebi poimanje braka bojno polje pa ko koga dokrajči.Sa takvim stavom bolje nemoj ni sanjati o braku.
Nije valjda da je svaki brak propast, žena vještica pa gleda kako da ti iskopa oči i još more negativnosti.Dijete drago u brak niko ne ulazi silom(makar kod nas a ima negdje), tako valjda neće ni tebe niko tjerati.Sam ćeš birati ženu sa kojom misliš da možeš živjeti i biti sretan ili nećeš ni sklapati brak i opet biti sretan. Malo više optimizma i pozitivnog razmišljanja nebi ti škodilo :D

Pa ti mislis da postoji kompromis :DD jedno drugog handre u zdrav mozak nakon desete godine e sad ko koga.a
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Femea » 01 Jul 2018, 16:53

Mutevelija wrote: 01 Jul 2018, 16:46
Femea wrote: 01 Jul 2018, 16:34 U svakom slučaju bolje i razvod nego da se prividno održava brak.


Mute ne znam zašto si tako ogorčen i zašto je tebi poimanje braka bojno polje pa ko koga dokrajči.Sa takvim stavom bolje nemoj ni sanjati o braku.
Nije valjda da je svaki brak propast, žena vještica pa gleda kako da ti iskopa oči i još more negativnosti.Dijete drago u brak niko ne ulazi silom(makar kod nas a ima negdje), tako valjda neće ni tebe niko tjerati.Sam ćeš birati ženu sa kojom misliš da možeš živjeti i biti sretan ili nećeš ni sklapati brak i opet biti sretan. Malo više optimizma i pozitivnog razmišljanja nebi ti škodilo :D

Pa ti mislis da postoji kompromis :DD jedno drugog handre u zdrav mozak nakon desete godine e sad ko koga.a
Meni je žao da je tvoja slika o braku samo i isključivo takva ali nisi ti krivac, jasno mi je.Kompromis itekako postoji i neophodan je i ne samo u braku.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Chloe » 01 Jul 2018, 17:38

Mutevelija wrote: 01 Jul 2018, 16:46
Pa ti mislis da postoji kompromis :DD jedno drugog handre u zdrav mozak nakon desete godine e sad ko koga.a
Svaki ljudski odnos traži kompromis, poštovanje, ustupanje ne samo bračni. :cudi U nedostatku istih i komšije se posvaďaju a kod nas u Krajini i poubijaju.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Hannibal » 01 Jul 2018, 17:50

u krajini se poubijaju zbog medje
🐽

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Femea » 01 Jul 2018, 17:51

Hannibal wrote: 01 Jul 2018, 17:50 u krajini se poubijaju zbog medje



:valja


Samo smo te čekali
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Chloe » 01 Jul 2018, 17:58

Pa je tako.. :cudi

Tvrdoglavost, inat, sujeta.. I bez braka mrtva glava.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Username » 01 Jul 2018, 17:58

Mute je bog

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26587
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14558 times
Been thanked: 3885 times
Status: Online

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Veca » 01 Jul 2018, 18:33

Lavlje_srce wrote: 01 Jul 2018, 11:36
Mutevelija wrote: 01 Jul 2018, 11:27 Jasta je uzele furseta
Pa zavrsi i ti fakultet pa 'uzmi furseta'. :) Ali neces jer nemas vremena od sirenja mizoginije na forumu, jel'da? :)

...danas kad sam njegov post procitala isto sam to kontala i omisljala se dal' da ga napisem :) ...posto mi je na ignoru, ta cu ja tu pisat', znala sam njegovu spiku, ne mogu ja to!



...ne mogu nikako dijete da skontam, zasto je takav? ...da je on iskusan, im'o veza, naebo sa zenama u zivotu, bar bih ga malkice mogla shvatiti, ovako :jok


...dragi Mute, pa jel' te nije sramota to sve protiv zena pisati? ...znas li ti sta znaci mati za jedno dijete, a posebno za jedno maleno dijete? ...mi, mame, kad' bismo nasu malenu djecu ostavljale ocevima, svijet je i ovako surov, pa ti ne mozes ni pretpostaviti na sto bi to sve izaslo! ...jednostavno, djeci su potrebni roditelji, oba, da, ali mati je za djete sve, kontas, sve u tom uzrastu! ...ne kazem ja da nema lopova majki, da se ne brinu o svojoj djeci, ali to nije veliki broj! ...pokusaj se nekako izvuci iz takvog negativnog razmisljanja, gledaj bolan naprijed i zivi, zivi, pa makar i ne ispalo uvijek pozitivno, to je nemoguce ...bar, sakupljaj neka licna iskustva, kao da mi osobe zenskog roda, nismo nikad' najebale sto se vas tice! ...gledaj i trazi neku spram sebe, tko god hoce moze naci nekoga! ...to ti je moj savjet, govorim kao svom djeteu, jer ti mogu biti mati! ...i kani se malo te religije, ili nadji neku sto je isto kao ti, religiozna!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Broj razvoda u BiH raste iz godine u godinu, "nepremostive razlike" najčešći razlog

Post by Mutevelija » 01 Jul 2018, 18:35

Username wrote: 01 Jul 2018, 17:58Mute je bog

Ne nisam :jok samo je JEdan BOg Allah, a sve danas moze biti i ne iznanadi me osim toga da je Bog Samo Jedan a ono se danas more biti.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests