Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Nezavidan položaj samohranih i razvedenih roditelja u Bi

Post by Tokmak » 08 Dec 2016, 22:14

navika wrote:Ako bi se svi razvodili kad ljubav splahne, pitam se da li bi iko vise bio u braku :hm Cak je i naucno dokazano (da, i tim se bavili ) da se i najjace ljubavi ugase, najkasnije za 10 godina.

Nezavidan polozaj kad si razveden, nezavidan kad si u braku, zna li neko koji je zavidan polozaj? :oo
puno manje od 10 godina... ;)
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Nezavidan položaj samohranih i razvedenih roditelja u Bi

Post by srculence7 » 08 Dec 2016, 22:22

Mute je poznat po tome da najviše brblja na temama gde najmanje iskustva ima i da postavlja luckasta pitanja...
Valjda da se bolje informiše o istim :valja
Nije lako samohranim roditeljima, razlog zašto su u tom položaju je nebitan, imaju dosta muka i uloženog truda da dete usmere na pravi put, finansije jesu bitne ali treba stalno balansirati i na onom psihološkom planu nedostajanja jednog roditelja...ako su roditelji razvedeni i dete ima neki kontakt i sa onim drugim, sa kojim ne živi je još i dobro ali dešava se često da su veze pokidane trajno i da dete silno pati zbog toga. Zato im ne treba otežavati još više,već im taj period odrastanja olakšati koliko je moguće,donošenjem jednog takvog zakona...A država će već smisliti potrebne uslove koje treba ispuniti za ostvarivanje takvih prava kroz gomilu papirologije koju je potrebno prikupiti, naravno :123
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Nezavidan položaj samohranih i razvedenih roditelja u Bi

Post by Mutevelija » 08 Dec 2016, 22:25

Kako ono ide.
Mladi nezaposleni
Penzioneri
Samohrani očevi majke
Demobilisani borci
Rudari
Policajci
Doktori
Prosvjeta
Ima li ko da nije ugrožen??
I ko je najivše?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Nezavidan položaj samohranih i razvedenih roditelja u Bi

Post by Chloe » 08 Dec 2016, 22:42

@Muuuteeee ... :zubi ... kad ovako rastegnem slova znači da ... :cupka :zubi

Ostavi se toga. Mene duša boli za djecom, ma čija bila.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Nezavidan položaj samohranih i razvedenih roditelja u Bi

Post by Zagorka » 08 Dec 2016, 23:31

Moja prijateljica je samohrana majka. Ima dijete s poteskoxama u razvoju. Zivi u KS. Drzava joj daje 34 marke.

Ja bi voljela vidjet onog ko je potpisao ovaj zakon, i da mu dam 34 marke, pa da vidim sta ce s njima?

Bivsi muz joj nikad nije dao marke jedne jedine. A ima donesena odluka da joj daje alimentaciju sto maraka. :grana
To dijete je bilo na operacijama, na vjezbama, na hiljadu mjesta.

Potpuno je sama.



Nisu svi ljudi isti. Evo malo vedrije price. Bivsoj komsinici je ljubavnik napravio dijete.

Sta god kupuje od vecih stvari:knjige,bunde,cizme,ekskurzija,ona samo skupi racune i da mu. Bez problema sve plati. A uopce nisu skupa. Ali on hoce da ucestvuje.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Nezavidan položaj samohranih i razvedenih roditelja u Bi

Post by Mirelam » 08 Dec 2016, 23:41

Otac-kolac

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Rum » 02 Mar 2018, 18:41

U selu Bierton u Rumuniji u sklopu crkve nalazi se soba za pomirenje i svi parovi koji žele da se razvedu moraju da provedu u toj sobi 2 nedelje.

Soba ima jedan krevet, jedan sto, jednu stolicu, jedan tanjir i jednu kašiku.
Za 300 godina samo jedan par se razveo koji je boravio u njoj.
Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by lejlamo » 02 Mar 2018, 20:12

heh, ma dobro, treba imati ležerniji pristup svemu..
biti razuman i odgovoran prije svega....ali i znati da nije kraj svijeta i tragedija ako neka veza propadne...ako ljudi dođu do tačke da su stranci jedno drugom, da se bukvalno ne mogu očima gledati, a žive pod istim krovom, razlaz je logičan slijed...koliko samo ima bračnih parova koji to, u suštini i nisu, osim za narod...
ako su zaista zreli ljudi, neće biti problema ni u jednom segmentu...a i zašto bi...sve ima svoj kraj....

malo sam preletila preko postova....u većini slučajeva spominje se kako djeca ispaštaju...
ali, to zavisi samo od toga kakav je ko roditelj...
nisi ti razvodom postao loš roditelj...ti si takav, zapravo i bio....pravu roditeljsku ljubav ništa poremetiti ne može....oni koji manipulišu djecom, ovim ili onim su takvi, bolesni, bili i u vrijeme kada su kao cvjetale ruže.....

edit: a mora li se ova divna sintagma ovako ubacivati?

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 09 Mar 2018, 15:31

Stvarno ne znam sta s djecom.

Pustit' da ih odgaja ulica, I guess, je jedna od mogućnosti.

Please repeat the question.
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Hannibal » 09 Mar 2018, 16:28

postoji i problem oko raspodjele zajednickih facebook profila. to treba zakonom uredit
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 09 Mar 2018, 16:34

Im'o jedan moj komšija zajednički i nije na dobro otišlo kad su se rastali.

Eno sad nema nijedne slike, nemaš sta lajkat'. Prijatelje podjelili po polnoj pripadnosti. Njoj muškarci, njemu žene.

Od dzukele slike cropovali da se ne vidi da su ikad bili zajedno. A dzukac samo tužno gleda. Sa slike.
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Hannibal » 09 Mar 2018, 16:50

nesto razmisljam moglo bi da profil pripadne onom supruzniku koji je ulozio vise vremena za uredjivanje tog profila, naravno uz obavezu da izbaci muzevo ime i vrati djevojacko prezime (supruge bi najcesce dobijale profil)
🐽

User avatar
Gabe
Na probnom
Na probnom
Posts: 13
Joined: 13 Sep 2017, 22:40
Location: Zagreb / Posušje
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Gabe » 05 May 2018, 21:37

Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20 Zbog cega se ljudi danas u nasim krajevima,toliko razvode??
Vrlo je jednostavno: SEBIČNOST!
Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20I sam srecem (kud god krenem) razvedene zene,koje su u 95% slucajeva sa djecom,
same i prepustene same sebi u ovoj sredini koja ne prasta neuspijehe pa makar ta
osoba i ne bila zasluzna za to..
Također ima i očeva koji ostanu sami s djecom, i doista im daju sve što mogu, pa i više.
Dok majke? Ehhhh, o tome se ne isplati ni govoriti.
Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20Pisite sta vi mislite o razlozima ovih razvoda.. Kako da nastave dalje,zene sa djecom..?
Ja znam kako žena napusti svoje dijete, i kako otac vodi bitku s djetetom (Da naglasim, ja nisam taj otac hehe, samo govorim).
Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20Kako muskarci,tako jednostavno okrenu ledja i otperjaju nekoj drugoj..??
A, što je sa ženama koje odu nekom drugom? ;)
Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20Naravno da ne kazem da oni zaborave svoju djecu i slicno.. Ali uglavnom,djeca
ostanu uz majku..
Svaka čast majci koja uspije odgojiti svoje dijete ispravno, i održati sebe NORMALNOM (da ovako kažem) i ponosno pogleda unatrag na sve što je prošla kako bi postigla sve što je postigla i sa sobom i djetetom. Ali, ocu je možda još gore odgajati dijete sam, jer majka ima onaj majčinski instinkt, ali otac mora NAUČITI biti otac (na neki način) i nema jednak pogled na dijete kao majka heh.
Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20Sta razvedeni muskarci misle kad su daleko od djece..
Pitaju li za njih? Brinu li?
Brinu, itekako nego brinu.
Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20Kako uopce dolazi do te situacije u kojoj djeca,gube jednog
roditelja?
Djece se ništa ni ne pita. Djeca uvijek najgore i prođu. Samo govorim, oni koji se i planiraju razvesti, neka to ne rade dok su djeca u pubertetu heh.
Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20Kako ce se to odraziti na njih?
Katastrofalno!
Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20Sta supruznici treba da ucine prije ili poslije
razvoda..?'
Samo treba misliti na dijete, a ne samo na sebe, i ne dopustiti da djeca previše pate radi toga heh.
Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20Ma ovih pitanja je milion.... Da ne nabrajam.
Mozete pisati i o svojim iskustvima sa osobama koje iza sebe imaju neuspijesan brak..
Sve sam ovo osjetio na svojoj koži, i bogami s razlogom kažu da je za dijete razvod roditelja druga najstresnija stvar u životu.
Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20Ja licno,imao sam neka iskustva i mogu reci,izuzev jedne "neobicne" dame,ostale su
sve bile u potpunosti OK... kako se to desi uopce..?? taj razvod..
Ah kako. Kamen ne pukne zbog 101. udarca, već radi prethodnih 100. Nakupi se svega i svačega, partneri ne misle jedno na drugo, sebičnost uzme previše toga. I eto. Ponekad mi se čini kao da supružnici gledaju jedno na drugo kao na zlatnu ribicu, i žive u filmovima, ali stvarnost je drugačija...

Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2011, 13:20Mogu reci,ja ne bih imao nekih predrasuda ako bih bio u situaciji da udjem u vezu/brak
sa zenom koja je razvedena.. nebitno za djecu..
Nema smisla imati predrasude ni o kome. Jer, upravo ti ljudi koji izađu iz braka mogu zapravo biti najkvalitetniji ljudi.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Nice try » 06 May 2018, 09:35

Svaki slučaj razvoda je poseban, svako ima svoje razloge i samo supružnici znaju zašto i kako je došlo do krajnje mjere, ali mislim da bi trebalo razmišljati prvenstveno o tome kako će razvod uticati na djecu, ako ih ima.
Ne možeš misliti samo na sebe i kako da se iščupas iz lošeg braka u kome tebi nije dobro i probao bi naći sreću negdje drugo.
Mislim da se mnogi zavaravaju kad kažu da bude sve dobro ako se dijete pripremi, pa razgovor, pa stručna pomoć, ovo, ono. Posljedica uvijek ima i onda se sutra pitamo zašto je ovako ili onako.
Izuzetak su brakovi gdje dolazi do nasilja i gdje je nemoguće nastaviti život.
Inače, mislim da se ulazi u brak bez trunke osjećaja sta bi trebalo i kako da se uradi, a još brže izlazi iz njega. Bez osjećaja odgovornosti i brige.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Gabe
Na probnom
Na probnom
Posts: 13
Joined: 13 Sep 2017, 22:40
Location: Zagreb / Posušje
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Gabe » 06 May 2018, 10:29

Nice try wrote: 06 May 2018, 09:35 Svaki slučaj razvoda je poseban, svako ima svoje razloge i samo supružnici znaju zašto i kako je došlo do krajnje mjere,
Nice try wrote: 06 May 2018, 09:35Izuzetak su brakovi gdje dolazi do nasilja i gdje je nemoguće nastaviti život.
Svaki slučaj jest poseban, ali na kraju su razlozi manje više uvijek isti: SEBIČNOST.

Izuzetak jesu brakovi gdje dolazi do nasilja, da, i tu nema opravdanja. Barem ne u mojim očima. Ne vidim zašto bi netko trpio nasilje i bio nesretan cijeli život. Ako ne može, ne može i gotovo hehe...
Nice try wrote: 06 May 2018, 09:35Inače, mislim da se ulazi u brak bez trunke osjećaja sta bi trebalo i kako da se uradi, a još brže izlazi iz njega. Bez osjećaja odgovornosti i brige.
Da... Koliko vidim, većina skače u brak kako bi se maknula iz neke svoje realnosti, ili partnerica zatrudni, ili ono: "Ajde, da ju oženim da bude moja do kraja života, pa onda polako" i sl. gluposti.

Zapravo, smatram da bi partneri TEK U BRAKU počeli "GRISTI" da se brinu jedno o drugom, puuuuno više nego u vezi. Jer, prava briga i obveza tek kreće u braku, pa ju odgovorno treba i prihvatiti.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 11 May 2018, 18:44

Kad se treba "gristi" u braku, you are in a wrong fucking marriage.
. . . . . . . . .

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Zagorka » 11 May 2018, 23:28

Preozbiljno shvatate zivot i brak.....zezajte se, pravite kolace, seksajte se.... posvadjajte se....mirite se..pravite djecu....grlite se.....sve je normalno....sve to jednom necete moci....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 11 May 2018, 23:38

Brak i jeste preozbiljno shvatanje života.
. . . . . . . . .

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Zagorka » 12 May 2018, 00:15

Socrates wrote: 11 May 2018, 23:38 Brak i jeste preozbiljno shvatanje života.
Sve je preozbiljno ako ga dozivis takvim.

..moze biti puno zajebancije, smijeha, seksa i divnih momenata...a mozes uhvatiti grcevito ko pit bul:"aj joj sta ako stupim u brak...jaoj majko mila sta ce biti ako stupim u brak...oj bogo bozji nedajte mi u brak....aj braco spasavajte tog zla...."

Pa kad se ozenis/udas nastaviti sve u kukavnom tonu (a sto bi u vedrom, nema smisla), :"jaooj sta me snadje ja se ozeni...ha sta cu sad kad sam se ozenio....sad ce mi qrac otpasti i oslijepit cu ako budem gledao drugu zenu.....aaaaj joooj kuuukuuu....aaajjj mammmaaa braaaak "..

Und so weiter :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Mutevelija » 12 May 2018, 00:20

Nije brak sam po sebi problem problem je što onda moraš raditi ko konj :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests