Tombstone - igra

Igrice s foruma (arcade) i s neta
medvjed23
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3037
Joined: 27 Mar 2019, 22:01
Has thanked: 507 times
Been thanked: 377 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by medvjed23 » 27 Apr 2020, 01:49

"Ne dam bordo maramu, ne dam", uzvikivao je Mrachni dok ga je razjarena gomila čupala, ćuškala i gurkala prema vješalima. Prije nego što se zanjihao, poljubio je dlan, pa puhnuo preko njega, poslavši poljubac prema sjeveru. Još jedan vojnik horde koja Tombstoneom širi zlo je obješen. Loš dan za Kauboje. Dobar za čestite stanovnike Tombstonea. Kakva će za koga biti noć, vidjećemo. Oružje zvecka...
too dark for finding my ground.. and trees.. shiver and sway..

medvjed23
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3037
Joined: 27 Mar 2019, 22:01
Has thanked: 507 times
Been thanked: 377 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by medvjed23 » 27 Apr 2020, 13:27

Bijes zbog vješenja još jednog od njihovih Kauboji su sinoć iskalili na ulicama Tombstonea. Kružili su gradom prijeteći i pucajući u zrak. Jedan metak dolutao je do haljinke koju je Trico, nakon proljetnog pranja, kačio za štrik. Izrevoltiran, Trico je sišao na ulicu i zagalamio: "Neka ljudi, pobogu, deder, šta vam je!" Uhvatio je pištolj najbližeg kauboja, pokušavši ga razoružati. Pištolj je opalio i Trico je pogođen u prepone. Sagevši se u polučučanj, dlanovima je pritisnuo ranu. Usne je skupio u bolnu crtu, a oči su mu se ispunile suzama. Procijedio je: "Uuuuuu, jebote..." To su mu bile posljednje riječi.

Nasilje u Tombstoneu dostiže neslućene razmjere. Vojska razmatra mogućnost da, radi smirivanja situacije, u grad pošalje generala Errora i njegove trupe. Hoće li tako radikalni potezi zaista biti potrebni? Ima li, mimo toga, lijeka? Ima li nade?
too dark for finding my ground.. and trees.. shiver and sway..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by Socrates » 27 Apr 2020, 13:37

Arzo
. . . . . . . . .

User avatar
numka
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1266
Joined: 10 Dec 2019, 18:06
Has thanked: 40 times
Been thanked: 31 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by numka » 27 Apr 2020, 13:40

Honey
Error 404 - Signature not found

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80447
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11574 times
Status: Online

Re: Tombstone - igra

Post by spacebound » 27 Apr 2020, 13:43

Arzo :behko2
Exchan ❌️

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by arzuhal » 27 Apr 2020, 13:47

Honey
uzmi Lysobact

medvjed23
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3037
Joined: 27 Mar 2019, 22:01
Has thanked: 507 times
Been thanked: 377 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by medvjed23 » 27 Apr 2020, 14:13

Arzuhal može pisati odbranu. Ako njega oslobodite, na klupi je Honey. 3 glasa vješaju ili oslobađaju.
too dark for finding my ground.. and trees.. shiver and sway..

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by arzuhal » 27 Apr 2020, 14:32

Nisam Mafijaš, Civil sam. Prvog dana, kada je počela igra, nisam vala ni imao kad da se uključujem i pratim, bio na Iftaru s Norom, tek sam se sutradan pravo uključio. Nakucali ste dotad preko 10 stranica, a ja fakat nisam imao volje sve to čitati.

Zagalamio sam na Mirelama, nominirao i vješao ga jer sam mislio da je fakat Mafijaš. U prošloj ili prošlim partijama, kada je bio Civil, on bi samo u po frke pitao, nešto kao:"Šta se ba dešava!?" :hm

Ovaj put od starta je bio aktivan i nije bio zbunjen. To što je mene počeo optuživati bio je samo još jedan plusić da ga zaganjam. I fulio sam.

Poslije sam zapratio Doomketa, i prije nego što ga je Skin istražila. Na jednom mjestu sam i pitao Dumija: ti, Mracno i numiz?

Nominirao sam i glasao za vješanje oba Mafijaša. Nisam od onih koji lete da prvi nominiraju i glasaju po svaku cijenu, e da bi to bio, fol, argument za nešto (kako voli navoditi Soc: glasao si, kad si, ovo si, ono si..). Ja sam možda i prije Nore počeo optuživati Mirelama na chatu, a pošto je ona hronološki prije mene nominirala njega, Socu to znači "slijediti Noru", fol sakrivati se iza njene nominacije...

To što pisanjem djelujem kao Mafijaš kombinacija je toga što se ja doista zezam i volim da igram, što postim pa se ne zadajem puno, što i radim nekim danom pa nemam kada za neke ozbiljnije dubioze i praćenja.

Već sam pisao da sumnjam na Honey, najviše. Otkud znam, možda i (teoretski) Numka bude na kraju, ali to je sad nebitno jer ćete mojim vješanjem odagnati svoje sumnje.

PROTIV
uzmi Lysobact

User avatar
Honey
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 418
Joined: 10 Apr 2020, 00:16
Location: Kalopsia
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by Honey » 27 Apr 2020, 15:45

PROTIV
I don't know what it is about me that makes people think I want to hear their problems. Maybe I smile too much. Maybe I wear too much pink. But please remember I can rip your throat out if I need to...

User avatar
numka
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1266
Joined: 10 Dec 2019, 18:06
Has thanked: 40 times
Been thanked: 31 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by numka » 27 Apr 2020, 16:00

ZA...
Error 404 - Signature not found

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80447
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11574 times
Status: Online

Re: Tombstone - igra

Post by spacebound » 27 Apr 2020, 16:30

ZA
Exchan ❌️

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by Socrates » 27 Apr 2020, 17:04

ZA
. . . . . . . . .

medvjed23
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3037
Joined: 27 Mar 2019, 22:01
Has thanked: 507 times
Been thanked: 377 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by medvjed23 » 27 Apr 2020, 17:12

“Neka, sam ću, sam ću, nije problem”, govorio je rulji koja ga je gurala prema omči. “Ako je vrijeme mrijeti, neka je, Bog zna zašto je to dobro”, mislio je. Dok je, viseći na užetu, još davao znakove života, rulja se razišla; svako čudo za tri trena svene. Iz smjera O.K. Corrala čula se pucnjava. Metak je doletio i presjekao uže, pa je Arzuhal trehnuo na tlo. Neko vrijeme je ležao i razmišljao o smislu upravo doživljenog: zašto to i čemu ga to vodi? Onda se pridigao, pa vezanih ruku, sa omčom oko vrata, doteturao kući. “Draga, ako ti nije teško, možeš li mi, molim te, dodati čašu vode?”, rekao je voljenoj. “Šta sam ja, tvoja služavka? Samo me se sjetiš kad ti šta treba. Nigdje me ne izvodiš. I kad izađemo, idemo tamo gdje tebi odgovara. A i kad idemo tamo gdje meni odgovara, samo ironično ponavljaš kako ti je udobno. Uostalom, ne znam zašto stalno insistiraš da negdje idemo; hiljadu puta sam ti rekla da mi je najljepše ovdje, kod kuće, s tobom...” Trajalo je to veći dio dana. Noć je Arzu zatekla na tavanu, obješenog. U uredu šerifa nemaju sumnji: suicid.
too dark for finding my ground.. and trees.. shiver and sway..

medvjed23
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3037
Joined: 27 Mar 2019, 22:01
Has thanked: 507 times
Been thanked: 377 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by medvjed23 » 27 Apr 2020, 18:02

I prošle noći, Kauboji su, naoružani, pijani i opasni, bauljali ulicama. Vani je bio i lokalni doktor, poznat po dugom jeziku i brzoj ruci. "Dokle, uvažena gospodo?", dobacio je sarkastično Kaubojima. "Gledaj svoja posla, doktore, inaće ću te prosvirati, hoću, Đanele mi moje", odbrusio je najmanji među Kaubojima, upravo onaj kojeg je doktor nedavno opeljušio na pokeru. "Cvjećka si ako to napraviš", rekao je doktor, šireći ruke. Malog kauboja obli crvenilo, pa pun srkleta, povlačeći pištolj, jurnu prem doktoru. Međutim, doktor je bio brži. Povukao je pištolj i prislonio cijev na mališino čelo. Ovaj je zamucao: st-st-stani, nem-ne-nemoooj... Doktor je razvukao usne u izazivački, zastrašujući osmijeh, pa rekao: "Znaš šta, mališa, možda poker nije igra za tebe. Šta misliš da se okušaš u takmičenju u spelovanju?" Zastrašeni, kauboji se raziđoše. Noć bez smrti, za promjenu.

No, Kauboji su još tu, u i oko grada. Bježanija od prošle noći nije ih odvratila od zla...
too dark for finding my ground.. and trees.. shiver and sway..

User avatar
Honey
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 418
Joined: 10 Apr 2020, 00:16
Location: Kalopsia
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by Honey » 27 Apr 2020, 18:03

numiz jer je mafija
I don't know what it is about me that makes people think I want to hear their problems. Maybe I smile too much. Maybe I wear too much pink. But please remember I can rip your throat out if I need to...

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80447
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11574 times
Status: Online

Re: Tombstone - igra

Post by spacebound » 27 Apr 2020, 18:13

Honey
Exchan ❌️

User avatar
numka
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1266
Joined: 10 Dec 2019, 18:06
Has thanked: 40 times
Been thanked: 31 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by numka » 27 Apr 2020, 18:15

Honey
Error 404 - Signature not found

medvjed23
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3037
Joined: 27 Mar 2019, 22:01
Has thanked: 507 times
Been thanked: 377 times
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by medvjed23 » 27 Apr 2020, 18:19

Honey ima riječ.
too dark for finding my ground.. and trees.. shiver and sway..

User avatar
Honey
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 418
Joined: 10 Apr 2020, 00:16
Location: Kalopsia
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tombstone - igra

Post by Honey » 27 Apr 2020, 18:24

civil civil CIVIL sam
zakaci vam zena arzu ispred nosa al kaze spejs ja mafija heheh
kaze neko da mozemo pobjediti i ako me zaklanfate pa bujrum.
I don't know what it is about me that makes people think I want to hear their problems. Maybe I smile too much. Maybe I wear too much pink. But please remember I can rip your throat out if I need to...

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80447
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11574 times
Status: Online

Re: Tombstone - igra

Post by spacebound » 27 Apr 2020, 18:31

ZA
Exchan ❌️

Post Reply

Return to “Igre”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests