Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Predstavite se

Moderator: Krokodil Behko

Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Behko
4
4%
Nazif
11
12%
51st
4
4%
Tare
3
3%
Duminjo
7
8%
Fudo
4
4%
Tuzlak
0
No votes
Laser
4
4%
Insomnija
8
9%
Mister
6
7%
Melek
8
9%
Bosnjakinja
2
2%
Matan
4
4%
Sabovic
2
2%
Ironman
2
2%
Pasaga
1
1%
Tkokmak
10
11%
Bos migrant
0
No votes
Cikpogodi
1
1%
Vila
11
12%
 
Total votes: 92

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Šabović Adis » 24 Oct 2021, 11:40

MorningStar wrote: 24 Oct 2021, 10:52
Uh sta sve napisa nemoj vise dugih ovih postova mrsko mi pisati :D.

Sto se tice komunista i komunizma - kazes nema "razlicitih komunista" ok to stoji po konceptu i ideji komunizma, medjutim ono sto ja pisem upravo se odnosi na to ( Jugoslavija,SSSR itd) da nigdje nije ni postojao (osim mozda u Pariskoj komuni,Barseloni ? ) pravi komunizam - od toga i proistice moj zakljucak o Komunisticko/Socijalistkim nacionalnim drzavama. Upravo sve sto pises pokazuje razliku izmedju komunizma (internacionalizma,odbacivanja drzave,klasa itd) i onoga sto je bilo na "terenu" gdje je sustinska npr. Socijalistka/Komunisticka Jugoslavija itekako bila i nacionalna drzava :oo

Nista ne ubjedjujem u vezi Juznih Slavena i Jugoslovena - mislim na istu stvar :oo mada da ispravno je koristiti tacan naziv Jugosloven/ka.

Kada pricas o "fejk narodima" ja ih drugacije zovem - narodnosti :oo (sada vidis moju upotrebu narodnosti :oo )

Nije dovoljno skolstvo - tu se najvise i pokusalo te radilo. Morale su radikalnije mjere i to kada je postojao kapacitet za to - radikalnije i bolne mjere, koje Tito i KPJ ocito su ocijenili da bi bile previse bolne po tkivo naroda i drzave.

Teorija itekako - Jer daj mi primjer komunizma u praksi :oo , ne diktature proleterijata,ne socijalizma,ne konfederalizma itd. Komunizam kao sto ti navodis (Marksa :oo ) Komunizam jeste posljednji stepen ljudskog razvoja (mada ja bih isao ka tome da forma upravljanja mora postojati u smislu koncentracije resursa sto ljudskih,intelektualnih tako i materijalnih) ali pricamo o cijeloj evoluciji covjeka onda i prevazilazenju osnovnih instikata ljudskog bica i njegovog ponasanja - sto u evoluciji zahtjeva duuuug duuug vremenski period.
Da skratim onda; jesi komunista? Ako nisi nećeš nikad ni biti, i suzdrži se onda od komentara tipa neostvarivo, nemoguće isl, jer time samo govoriš o sebi.
Juga nije nacionalna od '63. To nacionalisti nikako da shvate. Zato su i stalno "ugroženi", "zli komunisti" im ne daju da uime nacije rade ovo pa ono, guše im nacionalnu misao, nacionalne slobode, zatiru nacionalni jezik, nacionalnu istoriju...ukratko, ne daju im da se nacionališu. Nije lako kad si nacionalista, onda dalje od nacije i ne vidiš, nacija ti iznad svega a ne čovjek itd. itd. :oo

Nema Južni Sloveni, ni Sjeverni ni Istočni. Nema ni tvrdo č ni meko č, a nema ni rovito. Ima č, ima ć, a analogno tome ima Jugosloveni i ima Sloveni (ako ih još ima). Tako da, nemoj da si u raskoraku. :oo
Juga je društvena tvorevina (socijalistička, podrazumijeva socijaliste odnosno dugove&drugarice), ne prirodna, pogotovu ne narodna, ne podliježe ni prirodnim zakonima ni volji naroda (ma šta to bilo i značilo) neovisna je o tumačenjima volje naroda kojeg su nacionalistima puna usta, i sigurno nije u rukama onih koji još ni prirodu kao takvu nisu savladali. A jedna je priroda. Sve od Higsovog bozona do univerzuma tuto kompleto. I da si komunista ne bi ti to trebalo ni isticati - znao bi to i sam, jer iza Juge i sam stojiš. Neznanje te i diskvalifikuje... :oo
Ne mereeee 👉👌

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by MorningStar » 24 Oct 2021, 11:51

Šabović Adis wrote: 24 Oct 2021, 11:40
Da skratim onda; jesi komunista? Ako nisi nećeš nikad ni biti, i suzdrži se onda od komentara tipa neostvarivo, nemoguće isl, jer time samo govoriš o sebi.
Juga nije nacionalna od '63. To nacionalisti nikako da shvate. Zato su i stalno "ugroženi", "zli komunisti" im ne daju da uime nacije rade ovo pa ono, guše im nacionalnu misao, nacionalne slobode, zatiru nacionalni jezik, nacionalnu istoriju...ukratko, ne daju im da se nacionališu. Nije lako kad si nacionalista, onda dalje od nacije i ne vidiš, nacija ti iznad svega a ne čovjek itd. itd. :oo

Nema Južni Sloveni, ni Sjeverni ni Istočni. Nema ni tvrdo č ni meko č, a nema ni rovito. Ima č, ima ć, a analogno tome ima Jugosloveni i ima Sloveni (ako ih još ima). Tako da, nemoj da si u raskoraku. :oo
Juga je društvena tvorevina (socijalistička, podrazumijeva socijaliste odnosno dugove&drugarice), ne prirodna, pogotovu ne narodna, ne podliježe ni prirodnim zakonima ni volji naroda (ma šta to bilo i značilo) neovisna je o tumačenjima volje naroda kojeg su nacionalistima puna usta, i sigurno nije u rukama onih koji još ni prirodu kao takvu nisu savladali. A jedna je priroda. Sve od Higsovog bozona do univerzuma tuto kompleti. I da si komunista ne bi ti to trebalo ni isticati - znao bi to i sam, jer iza Juge i sam stojiš. Neznanje te i diskvalifikuje... :oo
Ne ja sam socijalista, za primjesom nacionaliste :oo

Zasto da se suzdrzim od komentara tj. svog misljenja (pored toga sto je generalno ovakav stav i najvise rasiren u pogledu komunizma), nisam ja napisao da je komunizam nemoguc per se - nego je nemoguc dok je covjek/ljudsko bice u ovom stadiju evolucije tj. ima usadjenje mehanizme koji upucuju uvijek na - Jaci,bolji,vise,moc,zajednica itd. Ti mehanizmi su duboko usadjeni instinkti covjeka koji su formirani kroz evoluciju. Kada covjek evolvuira dalje (mnogo mnogo vremena ... jer hiljadu godina u evoluciji je nista jel... ) onda ce mozda biti i moguce da se sprovede takav sistem u drustvu.

Ovde si malo odlutao sto se tice nacija,historija,jezik,misao itd. Moja tvrdnja/stav je da je Jugoslavija bila nacionalisticka drzava - koja nije uspjela da osnazi i formira Jugoslovensku naciju/narod do te mjere da nadvlada narodnosti/etnije u sklopu iste/istog.Upravo u nastavku dolazimo do mjesta gdje se razilazimo :oo - ti kao komunista (bgm mogao si 52'ge na golom otoku zavrsiti :oo ) rasclanjujes drustveni konstrukt drzave tj. nije ti bitan - dok meni kao socijalisti Jugoslovenu drzava/narod je primaran - ekonomski sistem intervencionalizma ili drzavnog kapitalizma (kod nas su to popularno nazvali komunizam :oo ) ok super alat da drzi narod/drzavu u koheziji (fokusiranje - zajednicki cilj).

Opet sto se tice Juznih slovena - to sam napisao u kontekstu Jugoslovena ( buni te to jer smatras da ja nesto odvajam ili spajam sa drugim) medjutim tu se radi o jednostavno izrazavanju bez ikakvog konteksta ispod - Juzni Sloven/Jugosloven.

Ok ako tako kazes, interesantna je debata bila - posto kazes da me neznanje diskvalifikuje nebih se upustao dalje.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Naseef Mushroom » 24 Oct 2021, 12:01

HAVANA wrote: 24 Oct 2021, 11:37
Julia-Klara wrote: 24 Oct 2021, 11:22 :sok

e to nisu moji

velahavle :sok svasta u bozjoj basci
Bezbeli da nisu, to su nazifovi. :valja Bosanski Pokret Nacionalnog Ponosa želi uvesti jaku državu s jakom narodnom vladom. Položaji odgovornosti trebaju se dodjeljivati prema kompentenciji, a cilj države je da prije svega radi za dobrobit i očuvanje bošnjačkog naroda. Sloboda izražavanja treba biti velika.
Eto koliko su moji kada se smijem budalama. Kakva bijela Bosna i Hercegovina? Šta im je?
Ovi su izgleda samo copy&paste teksta iz Amerike gdje se žele riješiti crnaca i bukvalno ga preveli.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53888
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15220 times
Status: Online

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by HAVANA » 24 Oct 2021, 12:06

Ide ti potpis fino sa ovim tekstom :valja
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Šabović Adis » 24 Oct 2021, 12:09

MorningStar wrote: 24 Oct 2021, 11:51 Ne ja sam socijalista, za primjesom nacionaliste :oo

Zasto da se suzdrzim od komentara tj. svog misljenja (pored toga sto je generalno ovakav stav i najvise rasiren u pogledu komunizma), nisam ja napisao da je komunizam nemoguc per se - nego je nemoguc dok je covjek/ljudsko bice u ovom stadiju evolucije tj. ima usadjenje mehanizme koji upucuju uvijek na - Jaci,bolji,vise,moc,zajednica itd. Ti mehanizmi su duboko usadjeni instinkti covjeka koji su formirani kroz evoluciju. Kada covjek evolvuira dalje (mnogo mnogo vremena ... jer hiljadu godina u evoluciji je nista jel... ) onda ce mozda biti i moguce da se sprovede takav sistem u drustvu.
Pa da bi se spasio te bruke da govoriš o nečemu što ne poznaješ. Kako ćeš da govoriš o nečemu za koje istovremeno tvrdiš da ga nikad nije bilo, da nije, a bogumi da ga neće ni biti u dogledno vrijeme? O čemu ti to zapravo? :ooo
Kažeš čovjek evoluira? Revoluira čovjek! Od čovjeka nikad nešto drugo niti od nečeg drugog čovjek - od čovjeka uvijek čovjek, pun krug! Znao bi to kad ne bi neznao...jbg kako drugačije da ti kažem. :valja
Kakvi usađeni instinkti? Ko ih je usadio? Kada? Čime? S kojom namjerom? Šta ti je...oli ti to čovjeku ispotiha nekakav animalizam pripisuješ?! Nemoj to. :ooo
Ovde si malo odlutao sto se tice nacija,historija,jezik,misao itd. Moja tvrdnja/stav je da je Jugoslavija bila nacionalisticka drzava - koja nije uspjela da osnazi i formira Jugoslovensku naciju/narod do te mjere da nadvlada narodnosti/etnije u sklopu iste/istog.Upravo u nastavku dolazimo do mjesta gdje se razilazimo :oo - ti kao komunista (bgm mogao si 52'ge na golom otoku zavrsiti :oo ) rasclanjujes drustveni konstrukt drzave tj. nije ti bitan - dok meni kao socijalisti Jugoslovenu drzava/narod je primaran - ekonomski sistem intervencionalizma ili drzavnog kapitalizma (kod nas su to popularno nazvali komunizam :oo ) ok super alat da drzi narod/drzavu u koheziji (fokusiranje - zajednicki cilj).
Opet ta famozna sintagma "jugoslovenski narod"?!
Koji je to kua? Znam za jugoslovenske narode: Srbe, Hrvate, Muslimane, Slovence, Mekedonce...kojto kua jugoslovenski narod? Na koji tačno misliš? Ima ih više. I nema šta da se "formira", tu su već. :oo

"Raščlanjujem" konstrukte na društvene i prirodne, za razliku od onih (da ih ne imenujem) koji ih raščlanjuju na prirodne i neprirodne. To je zato što društvene uopšte i ne poimaju.
Opet sto se tice Juznih slovena - to sam napisao u kontekstu Jugoslovena ( buni te to jer smatras da ja nesto odvajam ili spajam sa drugim) medjutim tu se radi o jednostavno izrazavanju bez ikakvog konteksta ispod - Juzni Sloven/Jugosloven.
A ne kužiš da je ovo jedno nacionalna odrednica a ovo drugo nije? Budi pošten, nemoj da brkaš namjerno. :ooo
Ok ako tako kazes, interesantna je debata bila - posto kazes da me neznanje diskvalifikuje nebih se upustao dalje.
:srce
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81273
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10225 times
Been thanked: 7093 times
Status: Online

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Julia-Klara » 24 Oct 2021, 12:14

HAVANA :pusa :bih
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37361
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24759 times
Been thanked: 4683 times
Status: Online

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by ElTriconi » 24 Oct 2021, 12:23

:mogul

Ja sam oko 180 cenata, znaci prosjek 🤗☺️
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Mala_Mu » 24 Oct 2021, 12:28

Nacionalizam može biti golem. Velik – nikada!

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Lavlje_srce » 24 Oct 2021, 12:47

HAVANA wrote: 23 Oct 2021, 22:52
Lavlje_srce wrote: 23 Oct 2021, 22:49Ma ti si dusa. Da mi te je makar klonirati u jedno pola milona primjeraka i razbacati po BiH da se i mi malo omasovimo. :cvijece
Napravio sam dvoje, ne mogu vise... :valja Nek i one po dvoje, nakupi se. :valja
Nisi dvoje nego dvije, a nama akutno fali muske mudrosti i razuma. :123 S druge strane nisam ni mislila da se ti mijesas s pola miliona zena (genetska kombinatorika zna proizvesti iznenadjujuce i potpuno neocekivane rezultate), a uz to to nije poslo za rukom ni onima u manje od 1%. Mislila sam da cisto tebe kloniramo, a to bi vec bilo moguce (opet pogledati pod one u manje od 1% populacije). :cvijece

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2129 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Laser » 24 Oct 2021, 12:51

Lavlje_srce wrote: 23 Oct 2021, 22:49
HAVANA wrote: 23 Oct 2021, 22:47
Ekstremni i radikalni Bosanac. Nek sam i ja nedje pobijedio. :jupi
Ma ti si dusa. Da mi te je makar klonirati u jedno pola milona primjeraka i razbacati po BiH da se i mi malo omasovimo. :cvijece
Nemoj ga klonirat. Poyebi ga.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Lavlje_srce » 24 Oct 2021, 12:54

Boze, Boze... :roll

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Fuddo » 24 Oct 2021, 14:45

Laser wrote: 24 Oct 2021, 12:51
Lavlje_srce wrote: 23 Oct 2021, 22:49

Ma ti si dusa. Da mi te je makar klonirati u jedno pola milona primjeraka i razbacati po BiH da se i mi malo omasovimo. :cvijece
Nemoj ga klonirat. Poyebi ga.
:D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Mutevelija » 24 Oct 2021, 15:30

Ja sam se dopisivao sa Hrvaticama I sa Srpkinjama cak imao videopziv sa jednom iz Srbije tako da I nisam neki nacionalista.
#izdobosnjake
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37361
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24759 times
Been thanked: 4683 times
Status: Online

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by ElTriconi » 24 Oct 2021, 16:05

Kae oni jedan nesta radio po vozovima i jednom tam vam i sprci neku srpkinju 🙈

Kae popricali ondar malo i pita ga ona oklena si, kae on odatle, cim je skontala da je musliman kae bi joj krivo. Kae da sam znala da si musliman ne bih ti dala 😂😂😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Hurija » 24 Oct 2021, 16:18

Kakav ti je to govor Tricoo?.
Ostalo je cutanje.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53888
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15220 times
Status: Online

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by HAVANA » 24 Oct 2021, 16:19

ElTriconi wrote: 24 Oct 2021, 16:05 Kae oni jedan nesta radio po vozovima i jednom tam vam i sprci neku srpkinju 🙈

Kae popricali ondar malo i pita ga ona oklena si, kae on odatle, cim je skontala da je musliman kae bi joj krivo. Kae da sam znala da si musliman ne bih ti dala 😂😂😂
Pa cim je jebo?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53888
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15220 times
Status: Online

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by HAVANA » 24 Oct 2021, 16:20

Mutevelija wrote: 24 Oct 2021, 15:30 Ja sam se dopisivao sa Hrvaticama I sa Srpkinjama cak imao videopziv sa jednom iz Srbije tako da I nisam neki nacionalista.
#izdobosnjake
Ako stupis u intimne odnose gotov si. Cuvaj se.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96436
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Rum » 24 Oct 2021, 16:21

Nema me na listi jeben :obrve
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by Pasaga » 24 Oct 2021, 16:23

ElTriconi wrote: 24 Oct 2021, 16:05 Kae oni jedan nesta radio po vozovima i jednom tam vam i sprci neku srpkinju 🙈

Kae popricali ondar malo i pita ga ona oklena si, kae on odatle, cim je skontala da je musliman kae bi joj krivo. Kae da sam znala da si musliman ne bih ti dala 😂😂😂
baci 3X vode preko sebe
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37361
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24759 times
Been thanked: 4683 times
Status: Online

Re: Ko su najveći nacionalisti na forumu?

Post by ElTriconi » 24 Oct 2021, 16:26

HAVANA wrote: 24 Oct 2021, 16:19
ElTriconi wrote: 24 Oct 2021, 16:05 Kae oni jedan nesta radio po vozovima i jednom tam vam i sprci neku srpkinju 🙈

Kae popricali ondar malo i pita ga ona oklena si, kae on odatle, cim je skontala da je musliman kae bi joj krivo. Kae da sam znala da si musliman ne bih ti dala 😂😂😂
Pa cim je jebo?
Bolan cojek ima sedamdeset i nesto godina, to ti je nekad sedamdesetih bilo 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “Upoznaj forumase da bi ih volio”

Who is online

Users browsing this forum: Morgen, SociologBosmal and 34 guests