Fikcija realnost forumaši

Predstavite se

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Fikcija realnost forumaši

Post by Mutevelija » 16 Dec 2016, 01:51

IM_ex wrote:
Mutevelija wrote:Internet i forumasi su samo iluzije kao neko staklo po kojem svi stajimo.
Zamislite da nestane interneta, ili struje na određeno vrijeme o tim osobama sa druge strane ekrane ne bi znali ništa, to staklo bi se polomilo i pali bi u ponor realnosti.
Koliko god da se čini da znamo o ostalima neke stvari, isto toliko i ne znamo, to je mač sa dvije oštrice.
Ta osoba koju preko ekrana kao da znate izgubila bi vam se za jedan period vremena, jer bi bili primorani da je zaboravite, htjeli ne htjeli.


Osoba ako se ne javi npr na jedan mjesec na forumu, odmah se svi zabrinu, gdje je šta je da li je živa.
A kad bi nestalo struje ili interneta nastao bi potpuni kaos, svi bi se izgubili, ili bi barem izgubili svoju maštovitost.
Koliko zaista znamo o osobama sa druge strane ekrana, da li je to samo njihov alter ego, da li je forum samo neki bijeg od realnost.
Svijet želja, nešto što napišete na forumu možda ne biste javno rekli, možda forum pokazuje one vaše najtajnije i najdublje misli koje nikome ne govorite?

Ali ne nalaze se tu samo korisnička imena avatari i potpisi, tu su osobe, mada nama ovo sve izgleda kao nekaka slova i brojke,
Ne radi se o tome, šta kad bi odnedjom 01010101010 numeričko morali zamijeniti realnim, da nestane kontakta više te osobe ne biste našli, neki imaju Viber od određene osobe čuju se pomoću drugog tehničkog pomagala.
Ali kad bi toga nestalo svako bi se svojim jadom zabavio.
Znam da vi možda mislite da ne bi, možda bi se posjećivali ti koji su bliže i koji se bolje znaju jedno vrijeme, ali i svako bi se okrenuo svojim problemima/ koje ovde nekad prezentuje na ovom čudu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by IM_ex » 16 Dec 2016, 02:27

@Mutevelija
Bravo za temu!

Kao sto vec rekoh, posve je realno tvoje zapazanje. Neki se nece sloziti s tim iz kojekakvih razloga, stvar principa, nebitno ...
Ok. Ostaje mogucnost da neka od virtualnih poznanstava prerastu u stvarne kontakte (ljubav, prijateljsvo), ali predstavljaju daleko manji procenat u odnosu na, u slucaju jednim klikom "raskid sijela" preostalih, koji su cisto virtualni, hajde da kazem "Nick -ovi". Upitno je i kolko bi potrajala ta, manjeprocentualna prijateljstva.
Ovdje ne bi trebalo biti polemike bar za svakog od nas kome ovo nije prvi Forum.
Dok traje, lijepo je. Ali "onaj" klik ... brise skoro pa sve.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by Mutevelija » 16 Dec 2016, 02:33

E na to sam ja i mislio.
Taj klick ljudi ovdje dođu isto neki botovi u igricama, sa nickovima tim, kao neke mašine.
Samo ga izbriše forum, možda je forum u neku ruku reala, pa uzmimo samo npr da je forum "svijet" kad jedna osoba ode sa ovog svijeta, da li se funkcija tog
svijeta promijeni, da li će svijet stati ako je ta osoba otišla, pa normalo da neće, samo će nastaviti i vremenom izbrisat će se ta osoba.
Koliko je i kolko ljudi bilo prije nas a da nemamo pojma o njima?
Tako je isto i sa forumom, kad osoba ode sav kontakt se gubi sa njom, i kasnije se mora "move on" jer je takav život.
A realno zaboravili bi te osobe u treptaju oka.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by IM_ex » 16 Dec 2016, 03:12

Razumijem potpuno ove tvoje osvrte. Isto razmisljamo.
Vjerovatno da nece mnogi forumasi iznijeti neke licne, konkretne situacije, a koje bi isle u prilog ovoj temi, odnosno nasem zapazanju. Ne ulazim u to, stvar je htijenja (iskustva sigurno ne manjka). Ja cu navesti jedan primjer - drugarstvo na jednom forumu sa jednom veselom forumasicom, ciji postovi su bili ukraseni odgovarajucim smajlijima postalo je bliskije, srdacnije, stvarnije povezivanjem na ondasnji (nikad prezaljeni) MSN. Dakle, simpaticna mi s foruma, a ispostavilo se kasnije da zivimo u istom gradu. Uvijek bi se o necemu vec skrabalo i uvijek smo se smijale k'o ludace, pa i na svoj racun. Ako nismo istovremeno online, skrabale bismo off poruke. Trajalo je. Jednom prilikom mi rece da ode u neki trzni centar, pa ce mi poslije prenijeti jel sta kupila itsl.
Igrom slucaja, sat kasnije, i samu me put odnio u svjesno trosenje para. Sad zamisli, samo par min. po ulasku u jednu od na stotine radnji, prepoznah nju, moju prijateljicu sa MSN-a i foruma :D Kao da smo se istovremeno prepoznale, ali, dok sam ja koracala u njenom pravcu, ona se poput stidljive curice skrivala potom izvirujuci, pa sve tako dok ne dodjoh do nje. Smijale smo se, a ona bi i dalje kao da se sakrije, crvenih obraza :hihi
Ma kakvo pretresanje prnja, odemo u najblizi restoran u centru ... smijeh i samo smijeh hahah. Uslikale smo se :cool i corlukale tom fotkom nekim forumasima :p Bila je bez cigara pa se, stidljivo, grebala od mene (ne naprasno, cekala bi da ponudim). daaa ... hahaha, jao koji otrov i koje smece su bile te cigare, bruka je reci :D. :valja ali ona bi se nasmij i uzme i zadimi haha ... kako lijepo sjecanje.
E, ukide se MSN. Mi nastavismo cavrljanje dobacivanjem mail-ova. Islo je to neko krace vrijeme aktivno, pa postepeno sve rjedje, do tek da jedna drugoj cestitamo praznik. I i to izlapi. Ma skoro pa nesvjesno. Godinama vec nemamo kontakt niti smo se vise ikad srele, ni slucajno.

I zivot tece dalje, da. U slucaju klika, mozemo se prisjetiti ovako kojecega, ali, i mnoga sjecanja blijede pa posve izblijede. Ne sjetis se sjetiti se necega hahah nemas kad, ima se preca posla. Valja zivjeti ... huuhh ... eto
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by Mutevelija » 16 Dec 2016, 03:22

Lijepa priča.
To i kažem prije ili kasnije neki će se forumaši oženiti / udati, taj virtualni svijet će se zatvoriti.
Ili ko ne to morat će doći jednom do tog rastanka htjeli mi ne htjeli :cudi
Ovo me podjeća na onu "Baladu iz predgrađa"
I lije na uglu petrolejska lampa I svijetli na forumu reply dugme
Svjetlost crvenkastožutu svjetlost plavo bijelu
Na debelo blato kraj staroga plota Debeli tekstovi na stare teme
I dvije, tri cigle na putu. dva tri posta po minuti.

I uvijek ista sirotinja uđe Uvijek ista družbina dođe
U njezinu svjetlost iz mraka, u svjetlost ekrana iz mraka
I s licem na kojem su obično brige i sa licem na kojem su obično brige
Pređe je u par koraka. pročita i napiše po koiji post
a neko samo ostane gost
A jedne večeri nekoga nema,
A moro bi proć; A jedne večeri nekoga nema
I lampa gori, a morao bi doć.
I gori u magli, a ekran svijetli svijetli
I već je noć. a već je noć.

I nema ga sutra, ni prekosutra ne, Nema ga sutra ni prekosutra ne
I vele da bolestan leži, ne znaju šta je sa njime
I nema ga mjesec, nema ga mjesec
I nema ga dva, nema ga ni sljedeće zime.
I zima je već,
I sniježi...

A prolaze kao i dosada ljudi I dolaze tako kao i do sada forumaši
I maj već miriše--- I maj već miriše a njega nema i nema
A njega nema, i nema, i nema , ga na forumu više.
I nema ga više

I lije na uglu petrolejska lampa
Svjetlost crvenkastožutu
Na debelo blato kraj staroga plota
I dvije, tri cigle na putu.
Last edited by Mutevelija on 16 Dec 2016, 03:27, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by srculence7 » 16 Dec 2016, 03:22

IM_ex, tako inače bude i u životu, mimo foruma, sa nekim ljudima jednostavno se putevi raziđu, neke veze se pokidaju, ljudi se okrenu nekim drugim stvarima, nađu neke nove poznanike, ništa neobično. Vrlo mali broj ljudi bude prisutan sve vreme i u kontinuitetu, ali neki su srećni ako zadrže i tu nekolicinu kraj sebe, one na koje mogu uvek da računaju makar samo i to razgovor bio...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by Mutevelija » 16 Dec 2016, 03:30

U pravu si neke ljude se izgubi tokom životam npr na kraju škole, promjenom posla.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by IM_ex » 16 Dec 2016, 03:45

@srculence7
Da, u pravu si. Ja se samo drzah glavne poruke ove teme, tog bajnog, nezeljenog "klika". Nas, forumasa, cije bi se druzenje odjednom okoncalo. Mahom.
Evo, dobre primjere iz reale pomenu Autor teme.
Eh, Mutevelija (smijesan mi je tvoj nick, oprostixD), staklena ploca na kojoj stojimo sve mi je stvarnija. Svaka cast!
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80491
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11614 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by spacebound » 16 Dec 2016, 06:46

@imex, pa nije tako samo sa Internet poznanstvima.Ljudi nam prolaze kroz život, rijetki se zadržavaju. Mogu sad iz cuga, bez razmišljanja nabrojati 10 osoba sa kojima sam se u nekom periodu života intenzivno družila, a da danas nemamo nikakav kontakt.I to se desi bez nekog očitog razloga. Jednostavno nam životi krenu u različitim smjerovima, struje nas nose na sve strane, pa obećavamo da ćemo se čuti, vidjeti kad god se za to ukaže prilika.Istina je da nam polako te osobe počinju da blijede, poredamo prioritete drugačije. I onda se desi dan kad postanemo stranci nekad bliskim prijateljima.
Zašto tako ne bi bilo i sa ljudima koje i ne znamo zaista :cudi
Exchan ❌️

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by Nice try » 16 Dec 2016, 08:06

Forum je jedan dio naših života,jedna stvarnost,jer iza nicka je živ čovjek.Jedina je razlika što komuniciramo preko monitora,bez onog "oči u oči".Ali,ne gubi se skoro ništa u ovakvoj komunikaciji.Možda neko ko je tu kratko ili rijetko,pa može da izgradi neku ličnost koja mu u stvarnosti i nije slična,neka fikcija,ali ko je tu duže,prostre svoju dušu,osjećaje,svoju ličnost,baš onakvu kakva i jeste.Dodirnemo se raznih tema,razgovora,sukoba,ne može se dugo folirati ;)
Eh,sad,taj famozni "klik" i nije tako strašan.Postoje i gore stvari.
Normalno,do koga ti je baš stalo pobrineš se da stvoriš i neki dodatni kontakt,da ne zavisiš samo od foruma.
Naravno,iz početka bi bilo teško,čovjek se navikne da tu svrati,razmijeni mišljenje,popriča malo,pobjegne od stvarnosti.
Ovo i jeste,u jednu ruku,bijeg od stvarnosti sa stvarnim ljudima.
Ali,kakao reče kolegica,i bez foruma,imali smo neke dijelove života kada smo se intenzivno družili sa ovim ili onim,a sada se i ne čujemo,čak nekad i ne znamo gdje su ti ljudi koji su nam toliko značili.
Ljudski um ima divnu mogućnost da se na sve adaptira.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by storm » 16 Dec 2016, 11:02

Pa i realnost je fikcija :cudi
koliko sam puta čuo....e ovo ne bih od njega očekivao....mislio sam da ga znam
Koliko osoba znamo cijeli iživot....kave, spika o glupostima...to je kao realno poznanstvo
a da me sad pitaš kakv mu je način razmišljanja i stav o nekim ozbiljnijim temama- nemam pojma
a to za dosta forumaša znam...
a isto nestaju ljudi iz života, ne treba ni kliknuti
promijeniš društvo zbog posla, selidbe, obaveza....ista stvar kad i forum promijeniš npr....ostaneš dobar sa onima koji su ti dragi....ostalu većinu otkačiš
.
kako reče nice....možeš glumiti 100, 1000 postova....teško ćeš 5 godina ili 10.000 postova.
Začeci foruma su i bili stroga virtuala....kakvi susreti, fotke, viber i slični kanali za komunikaciju...
danas se ta granica reala/ virtuala zabrisala....i forumi su se "ufejsbučili"
Već samo postojanje privatnih poruka je trenutak, gdje je prestala virtuala biti samo virtuala.....pričaš sa osobom sa druge strane i to samo ti i ta osoba.
Ta hipoteza sa nestankom neta i struje je onako....
kobnija po realu nego virtualu
nestanak struje je fikcija :oo
a ako do nje dođe.....neće nam trebati ništa više.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by Krokodil Behko » 16 Dec 2016, 11:06

Mutevelija wrote:Internet i forumasi su samo iluzije kao neko staklo po kojem svi stajimo.
Zamislite da nestane interneta, ili struje na određeno vrijeme o tim osobama sa druge strane ekrane ne bi znali ništa, to staklo bi se polomilo i pali bi u ponor realnosti.
Koliko god da se čini da znamo o ostalima neke stvari, isto toliko i ne znamo, to je mač sa dvije oštrice.
Ta osoba koju preko ekrana kao da znate izgubila bi vam se za jedan period vremena, jer bi bili primorani da je zaboravite, htjeli ne htjeli.
[/quote]


Šte tebi bi, u gluho doba, da razmišljaš o ovakvim stvarima?
Neka jeftina piva?

Nema internet veze s tim vezama i sve je do ljudi.
Ako je neko unaprijed, samo za online druženje, onda si u pravu, a ako nije onda nisi u pravu.
Dešava se onako kako ljudi žele koristiti internet i u skladu s njihovim načinom života.
Neko bi htio, dosta toga preseliti u realu, s tim da iz nekih razloga, npr, nije u mogućnosti.
online

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by dr laganini » 16 Dec 2016, 11:09

...ipak fikcija...prezentiramo se svi u neke kalupe.zbog kojih smo prihvaceni il ne..i kako bi u reali funkcionirali avi bi bili u nekim ocekivanjima..ono kao da pervan valja svaki dan fore u obitelji i s prijateljima..mogu se mislit..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by storm » 16 Dec 2016, 11:14

dr laganini wrote:...ipak fikcija...prezentiramo se svi u neke kalupe.zbog kojih smo prihvaceni il ne..i kako bi u reali funkcionirali avi bi bili u nekim ocekivanjima..ono kao da pervan valja svaki dan fore u obitelji i s prijateljima..mogu se mislit..
Pa napisao ti je behko.....kako si ga uzmeš :cudi
Meni primjerice nije fikcija....tebi jest...
i još više, vjerujem da se u reali ni izbliza ne ponašaš kako ovdje....to si u pravu. :ok

Ja pak, manje više, da...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by dr laganini » 16 Dec 2016, 11:24

storm wrote:
dr laganini wrote:...ipak fikcija...prezentiramo se svi u neke kalupe.zbog kojih smo prihvaceni il ne..i kako bi u reali funkcionirali avi bi bili u nekim ocekivanjima..ono kao da pervan valja svaki dan fore u obitelji i s prijateljima..mogu se mislit..
Pa napisao ti je behko.....kako si ga uzmeš :cudi
Meni primjerice nije fikcija....tebi jest...
i još više, vjerujem da se u reali ni izbliza ne ponašaš kako ovdje....to si u pravu. :ok

Ja pak, manje više, da...
..karakterno ne al vise je stvar stila..i cime jw ko motiviran na forumu..ok mozda svak traii ono sto mozda nema u reali..a gorumnima zgodnu formu..ja se ipak drzim granice virtuala je virtuala..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by storm » 16 Dec 2016, 11:28

Ja sam motiviran da se družim, opustim i zabavim....a ne da jašim ljudima po živcima....toga u reali imam dosta :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by dr laganini » 16 Dec 2016, 11:31

..pa nebi reka lakse se bira drustvo u reali..jednu grupaciju ljudi jednostavno ne registriras..ovdje ti ne tio nadjete se..

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by Mutevelija » 16 Dec 2016, 13:00

A nekad se tim osobama necete ni sresti.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by Mutevelija » 16 Dec 2016, 13:01

Krokodil Behko wrote:
Mutevelija wrote:Internet i forumasi su samo iluzije kao neko staklo po kojem svi stajimo.
Zamislite da nestane interneta, ili struje na određeno vrijeme o tim osobama sa druge strane ekrane ne bi znali ništa, to staklo bi se polomilo i pali bi u ponor realnosti.
Koliko god da se čini da znamo o ostalima neke stvari, isto toliko i ne znamo, to je mač sa dvije oštrice.
Ta osoba koju preko ekrana kao da znate izgubila bi vam se za jedan period vremena, jer bi bili primorani da je zaboravite, htjeli ne htjeli.

Šte tebi bi, u gluho doba, da razmišljaš o ovakvim stvarima?
Neka jeftina piva?

Nema internet veze s tim vezama i sve je do ljudi.
Ako je neko unaprijed, samo za online druženje, onda si u pravu, a ako nije onda nisi u pravu.
Dešava se onako kako ljudi žele koristiti internet i u skladu s njihovim načinom života.
Neko bi htio, dosta toga preseliti u realu, s tim da iz nekih razloga, npr, nije u mogućnosti.[/quote]


Onako naumpalo mi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Fikcija realnost forumaši

Post by storm » 16 Dec 2016, 13:09

dr laganini wrote:..pa nebi reka lakse se bira drustvo u reali..jednu grupaciju ljudi jednostavno ne registriras..ovdje ti ne tio nadjete se..
Pa i tu se ophodis s nekima prisno, s drugima iz kurtoazije ili nikako :cudi
Opet... Sve je kako uzmeš...
Ne valja potpuno isključiti realu..

Mute...
I nije cilj susret... Rekoh druženje i zabava.. Razmjena mišljenja i iskustava...
Ja sam se nadruzio u reali za dva prosječna života... Sad malo manje zbog obaveza, pa ovdje od doma nadoknadim...
Vise je upitno sto ti i tebi slični mladi visite ovdje ko lusteri ;)
Lupate po temama o nečemu što ste samo slušali ili čuli...
Postovi su nadovezivanje i mudrovanje bez pokrića... I tak dalje.
Jelda :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Upoznaj forumase da bi ih volio”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests