Nostalgicna tura po BiH

Post Reply
drbrk
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 240
Joined: 12 Dec 2014, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Nostalgicna tura po BiH

Post by drbrk » 26 Dec 2017, 11:48

Nostalgična tura – Doček nove 2018. godine
VIŠEGRAD-TREBINJE-DUBROVNIK-MOSTAR-SARAJEVO
Autobusom – 4 dana- 3 noćenja
Polazak: 30.decembar

Image
Dan 1.30.12.17. Beograd–Višegrad-Trebinje. Sastanak grupe u 5.30h. Polazak iz Beograda u 6h. Vožnja prema Višegradu, preko Čačka, Mokre Gore, Užica… Usputna zadržavanja prema potrebi i radi graničnih formalnosti. Dolazak u Višegrad oko podneva.
Kulturno istorijska šetnja gradom. Obilazak Andrićgrada koji je nastao kao ideja Emira Kusturice o kamenom srednjovjekovnom gradu inspirisanog delima i likovima nobelovca Ive Andrića.Poseta čuvenom mostu, koji predstavlja arhitektonsko čudo tog vremena.Nastavak puta ka Trebinju preko nacionalnog parka Sutjeska. Dolazak u Trebinje oko 19h. Smeštaj u hotel. Noćenje.

Dan 2.31.12.17 Trebinje – Nova godina
Doručak. Nakon doručka obilazak Trebinja. Stari grad (Kastel) poseta zanatskim radionicama, Osman pašina i Careva džamija iz 18 veka. Šetnju nastavljamo kroz Gradski park sa mnoštvom spomenika koje je čuveni pesnik Jovan Dučić poklonio svom gradu, obilazak Saborne crkve sa početka 20 veka – uključeno u cenu.
U poponevnim časovima polazak na fakultativni poludnevni izlet (5€).Poseta Hercegovačkoj Gračanici odakle se pruža bajkovit pogled na čitav grad i Arslanagića most ,koji je 1574. izgradio Mehmed paša Sokolović. Nastavak puta u manastir Tvrdoš. Obilazak Manastira i vinskih podruma.Poseta rodnoj kuci sv. Vasilija Ostroškog. Nakon obilaska povratak u hotel. .
Uveče, DOČEK NOVE GODINE uz svečanu novogodišnju večeru sa muzikom “uživo” u hotelu Leotar.Noćenje.

Dan3. 01.01.18.Trebinje – Dubrovnik – Trebinje
Doručak. Nakon doručka polazak na poludnevni fakultativni izlet u Dubrovnik(10€), grad jedinstvene političke i kulturne istorije, svetski poznate kulturno-spomeničke baštine i lepote.
Obilazak grada: Franjevački manastir sa najstarijom apotekom u Evropi, Dominikanski manastir sa Ticijanovom slikom Marije Magdalene, palata Sponza – bivša carinarnica, knežev dvor, Orlandov stub, pravoslavna crkva, ulice Stradun i Prijeko, gradske zidine sa kulama među kojima je najlepša Minčeta. Slobodno vreme. Povratak u hotel u
Trebinje.Noćenje.

Dan 4.02.01.18.Trebinje – Mostar – Sarajevo – Beograd
Doručak. Napuštanje hotela u 8h. Put do Mostara u trajanju od oko 1h. Kulturno istorijska šetnja gradom na Neretvi. Stari grad sa svojim uskim kaldrmisanim ulicama – remek delo islamske arhitekture: Stari most, Kriva ćuprija, Begova džamija su najpoznatiji spomenici grada. Nakon obilaska, slobodno vreme.
U ranim popodnevnim satima nastavak puta za Sarajevo.
Razgledanje grada. Večna vatra, Saraj, Baščaršija, Vjećnica, Inat kuća, Latinska ćuprija, mesto na kom je na Vidovdan 1914. godine Gavrilo Princip izvršio atentat na prestolonaslednika Franca Ferdinanda.Razgledanje Bezistana – prekrivena pijaca u kojoj se nekada prodavala skupocena svila iz Burse. Obilazak Gazi Husref begove džamije iz XVI veka – najstarije, najveće i najlepše džamije u ovom delu Evrope…Polazak za Beograd oko 18.30h. Vožnja preko Loznice i Šapca. Očekivani dolazak u Beograd u ranim jutarnjim satima Kraj aranžmana.

Cena : 139€
http://montaznakuca.blogspot.com

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4955
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 180 times
Been thanked: 259 times
Status: Offline

Re: Nostalgicna tura po BiH

Post by Remzudin » 26 Dec 2017, 11:57

kako ja takve staromodischne tripove mrzim.

Kako nebi neki investor u Bosni dosao u tu originelnu ideju ?




Image


za takav trip sam spreman platiti do 200 € (ne KM Marke) po osobi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nostalgicna tura po BiH

Post by storm » 26 Dec 2017, 13:47

Remzudin wrote: 26 Dec 2017, 11:57 kako ja takve staromodischne tripove mrzim.

Kako nebi neki investor u Bosni dosao u tu originelnu ideju ?




Image


za takav trip sam spreman platiti do 200 € (ne KM Marke) po osobi
Plaše se investitori ogromne kolicine zolja, osa, igli i ostalih rb-ova, u rukama stanovnistva :oo

Apropo "nostalgicne ture" ...iz kojeg vremenskog perioda, datira doticna nostalgija...nadam se da prije 1991'...
Jer nakon toga je bilo jos par "vodjenih tura" ....opet iz bg, gle cuda :oo

Malo se zezam...samo putujte inozemstvom...to bogati duh :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nostalgicna tura po BiH

Post by Socrates » 27 Dec 2017, 07:27

Ko ne popije kafu od sto eura u Dubrovniku kao da I nije isao.
. . . . . . . . .

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Nostalgicna tura po BiH

Post by Podrinjac » 27 Dec 2017, 10:09

Puca me nostalgija za Višegradom, nema šta. A posebno za onim mostom i za onom hrpom kamena nazvan Andrićgrad. Još posebno kada ugledam na zidinama 'Mladić naš heroj', tada me još veća nostalgija obuzme.
Daleko moja kuća od tog tzv. Grada.

Aaa ovo je polazak iz Beograda. A i ja potrčim da dajem izjave bez prethodnog čitanja teksta. :zid

drbrk
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 240
Joined: 12 Dec 2014, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nostalgicna tura po BiH

Post by drbrk » 29 Dec 2017, 12:11

Dobro, ima i Visegrada ali ima i Sarajeva. Neko josh oseca nostalgiju zza starim vremenima, ne moramo sve blatiti.
http://montaznakuca.blogspot.com

Mark
Na probnom
Na probnom
Posts: 1
Joined: 29 Dec 2017, 12:49
Status: Offline

Re: Nostalgicna tura po BiH

Post by Mark » 29 Dec 2017, 12:55

Ponuda je zanimljiva i cena je prihvatljiva! Steta sto je ranije nisam video. U svakom slucaju vredi istraziti i ostale ponude koje Hallo Travel nudi...

Npr :
http://halotravel.rs/tour/istanbul-sretenje/

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nostalgicna tura po BiH

Post by storm » 29 Dec 2017, 14:14

A jest dobar Hallo travel :love

broj računa za uplatu donacije glede i u svezi (skoro) besplatnog oglasnog prostora, dobiti ćeš na pp :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

djordje55
Na probnom
Na probnom
Posts: 18
Joined: 20 Nov 2017, 00:16
Status: Offline

Re: Nostalgicna tura po BiH

Post by djordje55 » 29 Dec 2017, 23:05

Ehhhh i taj Halo Travel.. nego ima li kakvih putovanja prema Italiji bolan, ima nas kojima je dupe željno puta, ali malo daljeg. A drugo na ovo sam tako-tako zakasnio. Za Njemačku isto tako nebi bilo loše, još neki posao da s ponudi gore.. :cool

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests