Bakir Izetbegović

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Izetbegović: Zapošljavamo sve živo samo što se ne primje

Post by Rockefeller » 04 Jun 2017, 00:16

O Bakiru imam mišljenje da je nesposoban i da me sramota što me on u bilo kom obliku predstavlja ali mu moram ponekad stati u odbranu jer neke stvari nisu ni fer. On u mnogim stvarima ima male ili nikakve zasluge ali činjenica jeste da je ova sadašnja vlada uradila najviše konkretnog od kad znam za sebe i da je ova sadašnja vlada najuspješnija vlada u ovom stoljeću. Govorim o državi i prije svega entitetu.

Skoro sam gledao na N1 emisiju gdje su gostovali Fadil Novalić, neki nebitan lik i još jedan nebitan lik ispred sindikata. Ovaj ispred sindikata javno zaprijeti da će ljudi izaći na ulice (što je po meni žešća glupost jer se teferičem ne postiže ništa). Gdje su mu ti ljudi na protestima? Trenutno više nego ikad od rata na ovamo dio institucija koji direktno utiče na kvalitet života gradjana funkcioniše.

Neka me niko ne pravi kraj očiju slijepim. Maja sam bio u Tuzli, a prije toga isto maja. Tuzle se sjećam od početka 21. stoljeća kad sam je prvi put vidio. Ova Tuzla i ona su dva različita grada, a samo izmedju dva maja se takodje drastično promijenila. U Tuzli su svako malo ljudi štrajkali zbog problema u firmama, a Tuzla je posebno dobar primjer jer (1.) bosansko proljeće je došlo iz Tuzle i (2.) Tuzla je bila možda i najgora što se tiče tog nezadovoljstva.

Ja nikad više mladih lica nisam susretao na radnim mjestima. A štrajkove u onim firmama više niko i ne spominje.

Problema ima jer je BiH država u razvoju i samo po sebi je normalno da BiH ima velike probleme. Da imamo nesposobne političare to je tačno ali političari su po definiciji nesposobni. A da je pesimizam trend vala i to je tačno.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Izetbegović: Zapošljavamo sve živo samo što se ne primje

Post by Nice try » 04 Jun 2017, 07:53

Izetbegović je naglasio da BiH ima svoje probleme, a među njima je i taj što nema više tako snažnog prisustva međunarodne zajednice koja je, kako je rekao, ranije dovodila u red one koji prave probleme.

"Nema više one pozitivne stege međunarodne zajednice i sve je sada na nama, mada mnogi isprobavaju razne scenarije i dokle u takvoj situaciji mogu ići. Međutim, samo na bazi sazrijevanja, usklađivanja interesa i odgovornosti moći ćemo graditi buduće odnose", naglasio je Izetbegović. Kako je rekao, i u narednom periodu se očekuju problemi i krize, ali oni mogu biti šansa da se konačno dođe do kvalitetnih i stabilnih odnosa, kako bi se iskoristili obilni resursi koje BiH ima i zaustavilo iseljavanje mladih.

Drugim riječima,sami ništa ne možemo i, i dalje nam se loše piše.Divno,divno,znali smo to i bez ovog saopštenja.
Rockefeller wrote:O Bakiru imam mišljenje da je nesposoban i da me sramota što me on u bilo kom obliku predstavlja ali mu moram ponekad stati u odbranu jer neke stvari nisu ni fer. On u mnogim stvarima ima male ili nikakve zasluge ali činjenica jeste da je ova sadašnja vlada uradila najviše konkretnog od kad znam za sebe i da je ova sadašnja vlada najuspješnija vlada u ovom stoljeću. Govorim o državi i prije svega entitetu.

Skoro sam gledao na N1 emisiju gdje su gostovali Fadil Novalić, neki nebitan lik i još jedan nebitan lik ispred sindikata. Ovaj ispred sindikata javno zaprijeti da će ljudi izaći na ulice (što je po meni žešća glupost jer se teferičem ne postiže ništa). Gdje su mu ti ljudi na protestima? Trenutno više nego ikad od rata na ovamo dio institucija koji direktno utiče na kvalitet života gradjana funkcioniše.

Neka me niko ne pravi kraj očiju slijepim. Maja sam bio u Tuzli, a prije toga isto maja. Tuzle se sjećam od početka 21. stoljeća kad sam je prvi put vidio. Ova Tuzla i ona su dva različita grada, a samo izmedju dva maja se takodje drastično promijenila. U Tuzli su svako malo ljudi štrajkali zbog problema u firmama, a Tuzla je posebno dobar primjer jer (1.) bosansko proljeće je došlo iz Tuzle i (2.) Tuzla je bila možda i najgora što se tiče tog nezadovoljstva.

Ja nikad više mladih lica nisam susretao na radnim mjestima. A štrajkove u onim firmama više niko i ne spominje.

Problema ima jer je BiH država u razvoju i samo po sebi je normalno da BiH ima velike probleme. Da imamo nesposobne političare to je tačno ali političari su po definiciji nesposobni. A da je pesimizam trend vala i to je tačno.
Pa,po tvom mišljenju svi koji vode zemlju su ili nebitni ili nesposobni,pa odakle onda taj lagani napredak koji ti vidiš?
Ili možda i ti vidiš nešto što niko drugi ne primjeti,nešto kao ove koje zapošljavaju,a to nije primjetno?
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Izetbegović: Zapošljavamo sve živo samo što se ne primje

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2017, 08:51

Nice try wrote: Pa,po tvom mišljenju svi koji vode zemlju su ili nebitni ili nesposobni,pa odakle onda taj lagani napredak koji ti vidiš?
Dijaspora se malo bolje pozicionirala, pa malo više šalje :D
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Izetbegović: Zapošljavamo sve živo samo što se ne primje

Post by Nice try » 04 Jun 2017, 09:04

Krokodil Behko wrote:
Nice try wrote: Pa,po tvom mišljenju svi koji vode zemlju su ili nebitni ili nesposobni,pa odakle onda taj lagani napredak koji ti vidiš?
Dijaspora se malo bolje pozicionirala, pa malo više šalje :D
Bogami,po ovom oko mene ,ne bih rekla,šalju sve manje i manje :hihi
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Izetbegović: Zapošljavamo sve živo samo što se ne primje

Post by Username » 04 Jun 2017, 09:51

Tuzla mu je najbolji moguci primjer

Tamo se iz SDA nikad nista nisu pitali

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Izetbegović: Zapošljavamo sve živo samo što se ne primje

Post by Mutevelija » 04 Jun 2017, 10:32

Hm nije bas tako, opstine u TK su sbb sda
Hdz mijesano, sama Tuzla se cinincrvena ali nista ne moze bez kantonalne odluke.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Izetbegović: Zapošljavamo sve živo samo što se ne primje

Post by SPINERKA » 05 Jun 2017, 19:49

Image

:kafa
Image

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Izetbegović: Zapošljavamo sve živo samo što se ne primje

Post by greeneyes » 05 Jun 2017, 19:52

Naravno, pa sto hiljada je tek sacica ljudi iz milionskog auditorijuma. Neozbiljno je ocekivati da se to tolik' primijeti.



:oo
Samo sabura

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Izetbegović: Zapošljavamo sve živo samo što se ne primje

Post by Nice try » 05 Jun 2017, 19:55

greeneyes wrote:Naravno, pa sto hiljada je tek sacica ljudi iz milionskog auditorijuma. Neozbiljno je ocekivati da se to tolik' primijeti.



:oo
Slabo se osvrćemo oko sebe... :oo
SPINERKA wrote:Image

:kafa
Naročito donatorske večeri.
Još malo pa ćemo imati i donatorska jutra.
Osladilo se.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Podrinjac » 12 Jun 2017, 17:38

Bakiru nije stalo do države koliko mu je stalo do njegove džamahirije-čitaj Federacije.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 13 Jun 2017, 11:36

Zločin nad narodom i državom, kojega je sprovodio sa SDA mafijom, potpomognutom Dodikovim i Čovičevim kriminalcima, polako u očima građana poprima prave oblike, te sada NAROD ZNA ko je usmrdio Bosnu, da se u njoj dihnuti ne može. Sve su prilike da polako iz guzice dolazi u glavu !

p.s.
Živjela himna BAKIRE LOPOVE, BAKIRE NAJVEĆI LOPOVE…
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 26 Jun 2017, 18:24

Nakon UGSM-ove objave kako porodica Bakira Izetbegovića kani povući svoje investicije iz Bosne i Hercegovine, koje je ulagala pod imenom “Grupacija Al Shiddi”, zbog, kako su naveli: “odnosa vlasti prema arapskim ulaganjima”, ove porodične ” Al Shiddi Grupacije” Izetbegovića, portal “UGSM-a” je oboren !
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Chloe » 26 Jun 2017, 18:33

Jel` moguće da je porodica Izetbegović kriva za krtice i voluharice u mojoj bašti? :ovaj ... ma sigurno jesu, oni su krivi za sve ... :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 26 Jun 2017, 18:46

Chloe wrote: 26 Jun 2017, 18:33 Jel` moguće da je porodica Izetbegović kriva za krtice i voluharice u mojoj bašti? :ovaj ... ma sigurno jesu, oni su krivi za sve ... :zubi
Oni su krivci što uopšte imaš baštu koju moraš orati,sijati okopavati.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Mutevelija » 26 Jun 2017, 19:05

PA jesu, u boljem je položaju kupac nego poljoprivrednik, šta sam bio napisao sreća nije Chloe pročitala :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 26 Jun 2017, 23:04

Mrki je bio bolji, Tite mi mog :plavi
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Chloe » 27 Jun 2017, 00:16

KOMESAR wrote: 26 Jun 2017, 18:46
Chloe wrote: 26 Jun 2017, 18:33 Jel` moguće da je porodica Izetbegović kriva za krtice i voluharice u mojoj bašti? :ovaj ... ma sigurno jesu, oni su krivi za sve ... :zubi
Oni su krivci što uopšte imaš baštu koju moraš orati,sijati okopavati.
:hm ... Da ih tužim? :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 28 Jun 2017, 19:21

E,čuj, rođen na dan sarajevskog atentata?

p.s.
Na Vidovdan! :zid
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 15 Jul 2017, 11:04

Bosanka i Mostarka: Azela Djukić-Berberović


PISMO LIDERU U BOŠNJAKA

Bakire, dugo nisam pisala, a evo pokušaću i nadam se da će bar malo eha, odjeka i vapaja jedne Mostarke da se čuje...
Ti, koji si prvi u Bošnjaka, tebi pišem, tebe pitam.
Znaš li ti da je moj grad samo moj, naš, nas Mostaraca?
Znaš li ti da ja nemam drugi?
Ja kad punim obrazac gdje je prostor, ime i prezime, pa ide adresa, Ul i br...
Nemaju dvije strane već jedna!
Ide moje ime i prezime, Ul, ta i ta. I grad MOSTAR!

TI BI IZMIŠLJAO TOPLU VODU AL' NE MOŽE.
MOJA JE LUKA, D-e MAHALA, MOJ JE RONDO, BALINOVAC, B-e BRIJEG, RUDNIK, TEKIJA - SVE JE TO MOJE!
ŠTA SI MISLIO KAD SI SE PRIHVATIO ULOGE "GEOMETRA"?

NE DIJELI SE GRAD!
NE MOŽE TO NIT' JE BILO A NIT' ĆE BIT!
NISI NAS NI PITAO.
AKO HOĆEŠ: PITAJ REĆI ĆEMO TI MI SAMI, DOĐI UPITAJ SAM, SAM SE DOVEZI.
TAKO DOĐU SVI KOJI RAZMJERAVAJU SAMI JER IM JE TO STRUKA GEOMETRA.

DOK GOD MOSTARACA IMA GRAD SE NEĆE DIRATI!
TI TO ONOM KO TI U AMANET OSTAVI TO!

JA HOĆU I ŽELIM DA NAŠA DJECA SLAVE ZAJEDNIČKE MATURE A NE ODVOJENO.
ŠTO ČE NAM TO?
TI SE DRUŽI SA JEDNOM VRSTOM LJUDI NEKA TE TAMO, MA MI ĆEMO SVI...
I JA, I ANA, MAJA, SAŠA MOJ, SANJA, PEĐA, DARIO, VALERIJA - TI NAS NEĆEŠ PODIJELIT NIKAD!
MI OVAKO NAVIKLI.
NAVIKA JE GEOMETRE ČUDO...

DRUGAČIJE MOJI MOSTARCI NEUMIJU, MA I OVO SA SUZAMA PIŠEM.
DUŠA ME BOLI A DRUGAČIJE NE ZNAM.
SVOJA A NE VAŠA MOSTARKA!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Amerikanka Izetbegoviću pokazala srednji prst pa privedena

Post by Mutevelija » 25 Aug 2017, 11:29

Sarajevo -- Američka državljanka i njen prijatelj iz Sarajeva privedeni su na saslušanje nakonšto jeona pokazala srednji prst prema pratnji Bakira Izetbegovića.
Kako prenosi Dnevni avaz, "incident" se dogodio u četvrtak u ulici Koševo, kada su Amerikanka i njen prijatelj krenuli na Bjelašnicu na izlet. U drugoj traci nalazili su se automobili iz pratnje bošnjačkog člana Predsedništva, a u jednom od njih bio je i sam Izetbegović.

"Spustila je prozor i pokazala srednji prst. Nije bilo nikakve zle namere, nije ih napala, nije ih gađala kamenom niti išta slično. Smejali smo se. Ipak sam joj rekao da to ne radi, nema potrebe. Rekao sam joj da je možda neko od naših političara i bio sam u pravu", kazao je prijatelj te Amerikanke dok je ona saslušavana u Policijskoj upravi Marindvor.

Kada su se spustili i krenuli prema FIS, telohranitelji su ih presreli i blokirali im prolaz. Onda su pozvali policiju i došle su dve patrole. Ispred zgrade Kantona Sarajevo bilo je nekoliko policijskih službenika, telohranitelji, devojka i njen prijatelj.

- Šta je ovo, da nije kakva dojava o bombi bila ili neki teroristički napad – prokomentarisao je jedan prolaznik.

Amerikanka u šoku

Nakon službene zabeleške, policajci su devojku i njenog prijatelja odvezli u policijsku stanicu.

- Ona je u šoku. Da je znala da će se ovo dogoditi, ne bi to nikad uradila, iako je ogorčena na političare u BiH. Uvek govori da su š...., jer godinama radi ovde i vidi kako narod živi – dodaje njen prijatelj.

Na kraju je morala da plati kaznu za narušavanje javnog reda i mira.

Iz MUP Kantona Sarajevo saopšteno je da su policijski službenici državljanki SAD, L. F. P., rođenoj 1991, izdali prekršajni nalog zbog drskog ponašanja.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Laser and 12 guests