SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Krokodil Behko » 26 Apr 2019, 23:13

KOMESAR wrote: 26 Apr 2019, 20:33 Gotovo je!
Novi predsjednik upravnog odbora JU Zavod za javno zdravstvo KS biće Kemo Ademović.

Jel to Sebija promijenila ime?
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 14 May 2019, 18:47

Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 01 Jun 2019, 14:43

Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 19 Sep 2019, 17:43

BIO MI JARAN NA TREĆOJ INTERNOJ .NOSILI NJEMU I DRUGIM PACIJENTIMA LIJEKOVE I SVE DRUGO ŠTO MU JE TREBALO.ČETVRTI DAN GA IZVELI DA GA MI LIJEČIMO.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Konsultant » 19 Sep 2019, 17:44

I sta je tu problem? Sto nisi prije znao za to ili sto niste mogli sami napisati recepte?

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 19 Sep 2019, 17:59

Konsultant wrote: 19 Sep 2019, 17:44 I sta je tu problem? Sto nisi prije znao za to ili sto niste mogli sami napisati recepte?
KASNO MI JAVILI DA SU GA GORE SMJESTILI. NA CIJELOJ KLINICI ORDINIRA JEDAN DOKTOR,A I ON SUMNJIV DO KRAJA
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Krokodil Behko » 19 Sep 2019, 19:22

KOMESAR wrote: 19 Sep 2019, 17:59
Konsultant wrote: 19 Sep 2019, 17:44 I sta je tu problem? Sto nisi prije znao za to ili sto niste mogli sami napisati recepte?
KASNO MI JAVILI DA SU GA GORE SMJESTILI. NA CIJELOJ KLINICI ORDINIRA JEDAN DOKTOR,A I ON SUMNJIV DO KRAJA

Odlično.
I jes ih vala bilo ko pasa, po tom Koševu.
U svakom hodniku, svake klinike, šalter da se obračunava pokriće ZZO.
Mislim da ih je samo oko tih poslova bilo na stotine.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 20 Sep 2019, 17:15

Krokodil Behko wrote: 19 Sep 2019, 19:22
KOMESAR wrote: 19 Sep 2019, 17:59

KASNO MI JAVILI DA SU GA GORE SMJESTILI. NA CIJELOJ KLINICI ORDINIRA JEDAN DOKTOR,A I ON SUMNJIV DO KRAJA

Odlično.
I jes ih vala bilo ko pasa, po tom Koševu.
U svakom hodniku, svake klinike, šalter da se obračunava pokriće ZZO.
Mislim da ih je samo oko tih poslova bilo na stotine.
Bar ih je bilo,a sad kerovi zapišavaju i Koševo i državu
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 27 Sep 2019, 07:22

Cita ministrica svoj govor koji je pisala ona naravno i obraca se javnosti. Kaze ministrica” smatram da mi imamo dovoljan broj nasih strucnjaka sa UNSA i privatnih univerziteta u Sarajevu s kojima sam cesto RAZGOVARO o stanju u akademskoj zajednici”
Bona ministrice s kim si RAZGOVARO. Pa mogao je Muslimovic pisat u zenskom rodu a vala i vi kao ministrica mogli ste proci kroz tekst noc prije. Pajel?! A mozda je ministrica neka podvojena licnost? Ne znam kako se to strucno kaze!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 08 Oct 2019, 18:09

Dizdarević:

Vrhovni sud donio je prvu konačnu presudu za mobing. Svjedoci KCUS-a u ovom postupku bili su Eldin Burazerović i Ademir Hadžismailović, koji su pod patronatom generalnog direktora KCUS nepoštedno provodili mobing i diskriminaciju. Bukvalno su me otjerali iz moje zemlje i ugrozili moju djecu.



Na pitanje je li morao otići, doktor Dizdarević kaže: “kratko sam se sklonio od priučene napasti. Ovo je čišćenje doktora, Radovan čistio narode, a 'seka i braco' pročišćavaju otetu zemlju od selektiranih doktora i svih samomislećih ljudi. Nije njima bitan narod i zemlja već su jedino sami sebi važni. Perverzna dama s dva lica i mnoštvo odanih polovnjaka”
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 17 Oct 2019, 11:05

Upravni odbor Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu jučer je održao tajnu sjednicu na kojoj je jednoglasno za direktoricu KCUS-a izabrao Sebiju Izetbegović. Dok predsjednik UO Jasmin Kapetanović nije želio govoriti za Patriju o održanoj sjednici upućujući nas na press službu KCUS-a, drugi član UO Dželaludin Junuzović vrlo je rado odgovorio na pitanja o održanoj sjednici.
On je kazao da je Izetbegović bila jedini kandidat, te da je dobila jednoglasnu podršku svih članova UO.

Iako očekivan scenario važno je podsjetiti na hronologiju njenog ponovljenog izbora za direktoricu.

Krajem avgusta Vlada KS kao suosnivač i najveći finansijer KCUS-a smjenjuje dva člana UO Jasmina Kapetanovića (predsjednika) i Dželaludina Junuzovića. Umjesto njih imenuje Ismeta Gavrankapetanovića za predsjednika i Belmu Kapo za člana. No, ovo imenovanje zaustavio je ministar zdravstva FBiH Vjekoslav Mandić (HDZ BiH) koji nikada nije uputio prijedlog za imenovanje na Vladu FBiH. Dakle, volja najvećeg finansijera KCUS-a nije ispoštovana, iako su dva člana UO izgubila povjerenje Vlade KS. Utrošak više od 140 miliona KM ostao je bez adekvatnog nadzora niti Vlada KS ima uvida u dešavanja na KCUS-u.

U isto vrijeme nakon što je Sebija Izetbegović odlučila da želi još jedan mandat na čelu KCUS-a kako bi „dovršila započeti posao“ UO koji ima 11 članova raspisuje konkurs za izbor generalnog direktora KCUS-a. Mandat Izetbegović ističe u januaru 2020. godine. Već se znalo da će biti jedini kandidat kao što je to bilo i na ranijem konkursu. KCUS je već odavno privatna svojina Sebije Izetbegović pa bi svaki drugi kandidat i da je samo pomislio, a kamoli se i prijavio navukao bijes generalne na sebe. A sa vezama koje ima u političkom životu osim u SDA, pokazat će se i u HDZ-u, niko ne želi rizikovati daljnju svoju karijeru.

O planu rada stare/nove direktorice ne znamo ništa. Možemo samo pretpostaviti, vodeći se proteklim mandatom, da će se nastaviti uštede na štetu pacijenata, saradnja sa privatnim apotekama u vlasništvu predsjednika UO i njegove supruge kao što je godinama unazad slučaj, daljni odlasci kadrova, te potpuna kontrola nad najvećim kliničkim centrom u državi.
O poboljšanju uslova za pacijente, boljoj usluzi i svim potrebnim medicinskim uslugama nismo čuli. Polovinom avgusta po naredbi direktora Hirirške discipline Dželaludina Junuzovića (čitaj direktorice Izetbegović) donesena je odluka o „strogoj evidenciji urađenih procedura“ kada je riječ o CT pretragama i laboratorijskim nalazima kako bi se smanjili troškovi. A ako se i ljekari usude uraditi dijagnostiku za to će morati dati i objašnjenje!

Ostalo je nepoznato i kako će KCUS nadomjestiti skoro 100 ljekara bez kojih su ostali u prvom mandatu direktorice Izetbegović.

Još jedno pitanje koje se nameće je šta će biti protuusluga SDA prema HDZ-u čiji je ministar bio ključan da bi njen izbor prošao bez ikakvog zastoja. Možda čelna pozicija Federalne uprave policije, možda izmjene Izbornog zakona po Čovićevim željama, ili možda i treći entitet. A možda i sve ovo zajedno.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 18 Oct 2019, 22:11

Šta nam je činiti?
Molite svevišnjeg da je što prije pozove k sebi!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 24 Oct 2019, 21:33

ZAŠTO???!!!

1975. 3-4 transplantacije
2011. 6 transplantacija
2015. 10 transplantacija

2019. 0 (NULA) transplantacija

Menadžment UKCS je UNIŠTO TRANSPLANTACIJU U SARAJEVU...hoćemo li to gledat skrštenih ruku?!

Nemoj ostati kući, iziđi na #PROTESTI 30.10.2019 u 12,00 sati i TRAŽI SVOJE PRAVO-PRAVO NA ŽIVOT..
I TI što misliš da ti nikada neće trebati transplantacija..IZIĐI, dođi podrži teške bolesnike u njihovoj borbi, jer NIKAD SE NEZNA!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 29 Oct 2019, 17:30

Direktorica Kliničkog centra UNSA i predsjednica Vijeća grupacije medicinskih nauka Sebija naložila je da se do daljnjeg, a po hitnom postupku, obustavi nastava na svim ciklusima studija i svim fakultetima Grupacije medicinskih nauka UNSA! Ukoliko se ne ispoštuje njen zahtjev zatražit će obustavu na svim fakultetima na kojima predaju nastavnici Medicine!
Ovu provalu bijesa kod Sebije izazvala je činjenica da nije uspjela skupiti potpise za smjenu rektora UNSA Rifata Škrijelja. U svojim nastojanjima da osigura podršku za smjenu čelnoj osobi jednog sarajevskog fakulteta zaprijetila je kako njeno dijete neće završiti Medicinski fakultet koji pohađa u Sarajevu. Prijetnje ovaj put nisu upalile pa podršku nije dobila ni od drugih dekana.

Navodni motiv za obustavu nastave Sebija je pronašla u tome što materijal Medicinskog fakulteta nije uvršten na sjednicu Vijeća grupacije medicinskih nauka. Sjednica je trebala biti prolongirana, a zatim je održana, ali bez njenog znanja. A to se – ne oprašta.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Otava » 08 Nov 2019, 15:36

Od mene rodica bila prosli mjesec ....bila 15 dana sve joj donijeli i deku da stavi ispod carsafa jer je one zice iz matraca bole u ledja

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 15 Nov 2019, 21:38

Nije Aušvic, niti Jasenovac, nije ni Titino doba, a nije ni Manjača! Dobrodošli u KCUS!!!
75040691_948918852129220_8483741744649732096_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Mala_Mu » 16 Nov 2019, 14:20

Image
Socijaldemokratska partija BiH poziva direktoricu Univerzitetsko-kliničkog centra u Sarajevu da podnese ostavku, saopćivši da time što ne dozvoljava liječenje jednog djeteta u ovoj ustanovi, direktno krši Hipokratovu zakletvu, za koju se nadamo da je nekad položila.

"Iako su prijetnje medicinskim radnicima nedopustive, kao što je to bio slučaj prilikom prijetnji doktoru Edi Hasanbegoviću, koje ovim putem osuđujemo, ipak se ne možemo oteti utisku da su ovakve prijetnje direktan produkt višegodišnje represije i ušteda nauštrb pacijenata direktorice Izetbegović. Ušteda na osnovnim medicinskim potrepštinama na UKCS traje već godinama, što je dovelo do toga da medicinski radnici ove ustanove postanu svojevrsna meta nezadovoljnih pacijenata, koji svoje nezadovoljstvo jedino mogu iskaliti na medicinskim radnicima", saopćili su.

Kada se tome, kako kažu, doda da je veliki broj stručnjaka direktorica bukvalno otjerala sa UKCS i da se često provodi mobing nad radnicima koji se ne žele povinovati vladavini direktorice u kliničkom centru, potpuno je jasno zašto dolazi do situacija u kojima će jedino, nažalost, deblji kraj izvući medicinsko osoblje, a ne direktorica Izetbegović.


"Podsjećamo direktoricu Univerzitetsko-kliničkog centra u Sarajevu da je ova medicinska ustanova vlasništvo svih građana Federacije BiH, a nije njena privatna bolnica, u šta je pokušavaju uvjeriti njen muž Bakir i ostali čelnici SDA. Ukoliko je u direktorici ostalo zrno morala, pozivamo je da odmah dozvoli nastavak liječenja djeteta iz navedenog slučaja, a ukoliko se to ne desi, neka odmah podnese ostavku i posveti se parlamentarnom radu i tako pokuša pomoći građanima FBiH, jer je očito nesposobna da bude direktorica najveće kliničke ustanove u Bosni i Hercegovini", navodi se u saopćenju SDP-a.

klix.ba

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Podrinjac » 16 Nov 2019, 14:25

Ona je familija Izetbegović, gdje će to uraditi? Njima je sve oprošteno. Kada jedno takvo Sarajevo, glavni grad BiH, ima zdravstvo onda možemo misliti za ostale gradove. Jadno da čovjek mora ići u komšijske države da se liječi.
A ova gospođa je trebala podnijeti otkaz od onog dana kada ih je dr. Kemal Dizdarević dobio na sudu.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Konsultant » 16 Nov 2019, 14:32

Zdravstvo nam je grohnulo, ovo je samo slag na tortu.

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: SDP: Sebija Izetbegović treba podnijeti ostavku jer je prekršila Hipokratovu zakletvu

Post by Otava » 16 Nov 2019, 14:41

Ona se uopste nije trebala naci na tom mjestu....svakome ko imalo razmislja svojom glavom je jasno da je ona svojim dolaskom na celo UKC donijela dosta loseg.....Od rodjaka mi zena nedavno bila 15 dana lezala na UKCS i morali su joj odnijeti deke da stavi na madrac jer su opruge viril i zice iz madraca i nije se moglo lezati na istim,da ne govorim o drugim stvarima potrosni materijal itd

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: HAVANA and 23 guests