HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Može li sramotnije: HDZ traži pomilovanje za ratne zloči

Post by Socrates » 18 Apr 2017, 22:56

Ionako su kazne besmisleno kratke
. . . . . . . . .

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Može li sramotnije: HDZ traži pomilovanje za ratne zloči

Post by Čarobni » 18 Apr 2017, 23:56

Dopustili smo mi i puno gore stvari od ovoga, bez veze se prašina diže oko ničega.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Može li sramotnije: HDZ traži pomilovanje za ratne zloči

Post by SPINERKA » 19 Apr 2017, 04:46

Kako je mogla Biljana Plavsic?

Prema švedskim zakonima, zatvorenik može biti oslobođen zbog dobrog vladanja pošto odsluži najmanje dve trećine kazne.

Bivša predsednica Republike Srpske priznala je u oktobru 2002. godine krivicu za progon muslimana i Hrvata u 37 opština u Bosni i Hercegovini u vreme rata u toj zemlji 1992. godine.

Tribunal je Plavšićevu u februaru 2003. godine osudio na 11 godina zatvora.

Plavšićeva se dobrovoljno predala sudu u Hagu odmah pošto je optužena u januaru 2001. godine.
Plavšićeva se 10. januara 2001. godine dobrovoljno predala Haškom tribunalu pred kojim je 7. aprila 2000. optužena za genocid, zločine protiv čovečnosti, ratne zločine nad bosanskim Muslimanima i Hrvatima i teške povrede ženevske konvencije 1991. i 1992. u BiH.

Posle specijalističkih studija u Americi, bila je profesor i dekan Prirodno-matematičkog fakulteta u Sarajevu.

Trenutno je u mrskoj Americi -kupuje nekretnine.
Image

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Može li sramotnije: HDZ traži pomilovanje za ratne zloči

Post by Melek » 19 Apr 2017, 06:19

Socrates wrote:Ionako su kazne besmisleno kratke
To u sustini i nisu kazne vec nagrade..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Može li sramotnije: HDZ traži pomilovanje za ratne zloči

Post by storm » 19 Apr 2017, 07:07

Pa s obzirom na tretman....zbilja su to nagrade u vidu hotela sa 4 zvijezdice, tv, net, bazen, sportske aktivnosti...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2017, 17:18

HNS ODGOVORIO ČOVIĆU: „Njegove izjave o Hrvatima iz Bosne su skandalozne i diskriminirajuće, a biskup Komarica mu je generator nepotrebnih sukoba sa vlastima RS“

Image
Hrvatski narodni savez ocjenjuje skandaloznom i diskriminirajućom izjavu lidera HDZ BIH Dragana Čovića da “želimo da onemogućimo da se dominantno bošnjačkim glasovima dobije mogućnost da se ponovo izabere hrvatski član Predsjedništva. Da bi se postalo član Predsjedništva, prvo se mora imati masu glasova na razini Federacije kako bi izbjegli da sutra službeno Sarajevo preusmjeri 300 000 glasova na Matu iz Tuzle“.

„Ovaj šovinistički istup još jednom dokazuje njegov bestidni i ponižavajući odnos prema Hrvatima u Bosni. Za Čovića su Hrvati iz Bosne 'manji Hrvati' , pa Mato iz Tuzle, ili Marko i Josip iz Sarajeva i Zenice ne mogu biti hrvatski član Predsjedništva BIH što je potvrdio brojnim kadrovskim nepravdama i ružnim političkim porukama“, saopćili su iz HNS-a.

Iz te stranke podsjećaju da Dragan Čović i danas koristi termin „sarajevski Hrvati“.

„Za Dodikovog političkog prijatelja Hrvati u RS su odavno nepostojeća bića, a biskup Komarica generator nepotrebnih sukoba sa vlastima u RS. Očigledni je da su Hrvati s područja Bosne potrebni HDZ BIH samo u vrijeme izbora, a nakon toga uglavnom dobivaju samo drugorazredne pozicije.

Koliko je neravnopravna pozicija Hrvata iz Bosne pokazuju i sljedeće činjenice. U Zastupničkome domu Parlamenta BiH od ukupno pet zastupnika samo je jedan s područja Bosne, dok su četiri zastupnika iz Hercegovine (Krišto, Kožul,Tomić i Zelenika). Isti je regionalni debalans i u Domu naroda. Od pet izaslanika u državnome Domu naroda četiri su s područja Hercegovine (Čolak, Karamatić, Raguž i Zovko).

Nadalje, od 12 zastupnika HDZ BIH ili tzv HNS u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH, čak je osam s područja Hercegovine. U Vladi FBiH od pet ministara, tri su sa područja Hercegovine. Uz to Hrvatima iz Bosne, uglavnom su neuhvatljiva bitna ministarstva u kojim se vrti veliki novac. Podsjećamo, i entiteski i državni ministri financija su iz Hercegovine, ili preciznije iz Mostara, i bili su uposlenici SOKOL-a u kojem je direktor bio Dragan Čović“, navode u HNS-u.

(SB)
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26733
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14823 times
Been thanked: 3966 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Veca » 28 Apr 2017, 17:31

eno, umal nesto ne rekoh :grana

















...ma, sta ima veze, vas je, samo glasajte za njega!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Mohr » 12 May 2017, 17:44

Žurnal objavio snimak kako Čovićev savjetnik organizira otmicu i zastrašivanje


Dario Krezić, savjetnik Dragana Čovića oteo je i pretukao Maria Markotu, kako bi ga zastrašio i prisilio na šutnju o davanju mita za zaposlenje u policijskim agencijama u BiH. Nakon toga otišao je na posao u Predsjedništvo BiH





http://www.tacno.net/nasigradovi/zurnal ... rasivanje/

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Melek » 12 May 2017, 19:14

Za ovaj portal jos nisam znao :hm

Thanks..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Venera » 12 May 2017, 20:49

taman kad se rijesi hrvatsko nacinalno pitanje hrvata u BiH, istih hrvata vise nece ni biti u BiH :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Socrates » 12 May 2017, 20:50

Rezultati Tudjmanove politike na uvid svima :biba
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by KOMESAR » 12 May 2017, 21:10

statebriga wrote:taman kad se rijesi hrvatsko nacinalno pitanje hrvata u BiH, istih hrvata vise nece ni biti u BiH :kafa
Upravo tako! U mom komšiluku ih već odavno nema.Hrvatska putovnica im obezbjedila boljitak.Jučer sam vidio jednog,kaže dobro mu gore ,radi u pilani za 2.000 eura,a ovdje je sa diplomom maš. inžinjera bio pet godina na birou.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by storm » 12 May 2017, 21:17

Socrates wrote:Rezultati Tudjmanove politike na uvid svima :biba
Tuđman je mrtav skoro 20 godina (18 ako smo točni)
Nisu se ni nasljednici iskazali...

Ja ću sve prodati :oo
Moram se sa Hanibalom povezati da operemo nekog arapina :hihi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 12 May 2017, 23:01

Samo uslovno, to se može nazvati "Tuđmanova politika", pošto on nije izmislio ništa novo.
Trebaš biti od velikog formata, pa da postaviš neku novu politiku, a on to nije bio ni kao političar ni kao historičar.

Sve što je uradio, provodio je politiku Starčevića u HR i politiku Mačeka u BiH.
To je to.
Toliko sam siguran u ovo što sam rekao, da izazivam cijelu planetu, da pokuša osporiti moj navod.

Zapravo, ovo što sam smislio, nešto mi djeluje poznato, može biti da je ovo već neko ranije osmislio, vrag će ga znati :hm
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by storm » 13 May 2017, 02:36

Krokodil Behko wrote:Samo uslovno, to se može nazvati "Tuđmanova politika", pošto on nije izmislio ništa novo.
Trebaš biti od velikog formata, pa da postaviš neku novu politiku, a on to nije bio ni kao političar ni kao historičar.

Sve što je uradio, provodio je politiku Starčevića u HR i politiku Mačeka u BiH.
To je to.
Toliko sam siguran u ovo što sam rekao, da izazivam cijelu planetu, da pokuša osporiti moj navod.

Zapravo, ovo što sam smislio, nešto mi djeluje poznato, može biti da je ovo već neko ranije osmislio, vrag će ga znati :hm
Ma on je bio preglup i za Starcevica i za Maceka...uz sve to jos pokvareni trgovac...
Al ok, to je bilo tada tako...slijed dogadjaja morao je izbaciti nekoga na povrsinu...slucaj je htio da je to bio Tudjman.
Ja se pitam zasto su svi, ne samo sad Hrvati...jos uvijek taoci onih politika i retorika?
Racan je nesto pokusavao ali i on je ostao vjeran partiji :kafa
O Mesicu mi steta i trositi slova...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Pasaga » 13 May 2017, 07:09

storm wrote:
Krokodil Behko wrote:Samo uslovno, to se može nazvati "Tuđmanova politika", pošto on nije izmislio ništa novo.
Trebaš biti od velikog formata, pa da postaviš neku novu politiku, a on to nije bio ni kao političar ni kao historičar.

Sve što je uradio, provodio je politiku Starčevića u HR i politiku Mačeka u BiH.
To je to.
Toliko sam siguran u ovo što sam rekao, da izazivam cijelu planetu, da pokuša osporiti moj navod.

Zapravo, ovo što sam smislio, nešto mi djeluje poznato, može biti da je ovo već neko ranije osmislio, vrag će ga znati :hm
Ma on je bio preglup i za Starcevica i za Maceka...uz sve to jos pokvareni trgovac...
Al ok, to je bilo tada tako...slijed dogadjaja morao je izbaciti nekoga na povrsinu...slucaj je htio da je to bio Tudjman.
Ja se pitam zasto su svi, ne samo sad Hrvati...jos uvijek taoci onih politika i retorika?
Racan je nesto pokusavao ali i on je ostao vjeran partiji :kafa
O Mesicu mi steta i trositi slova...
To pitanje nemogu rjesiti,da kazem izbaciti iz menya ,ONI,vec EU i MZ.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Melek » 13 May 2017, 07:23

Sjecam se kad sam dosao 'vamo gdje sam danas i upoznao jednog svedu, pajdo sasvim ok i danas smo veliki drugovi.
Saljivcina stroga, ono smo bas podudarni. I pita me on dakle dolazim i ja obrazlozih.. Kaze, aha, sa tog parkiralista :kafa
Kakvog parkiralista? - priupitah ga.. Nista kaze, moj did veli da to sve tamo (cijeli Balkan) treba razgrnuti buldozerom i napraviti
dobro parkiraliste :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Socrates » 13 May 2017, 15:47

Krokodil Behko wrote:Samo uslovno, to se može nazvati "Tuđmanova politika", pošto on nije izmislio ništa novo.
Trebaš biti od velikog formata, pa da postaviš neku novu politiku, a on to nije bio ni kao političar ni kao historičar.

Sve što je uradio, provodio je politiku Starčevića u HR i politiku Mačeka u BiH.
To je to.
Toliko sam siguran u ovo što sam rekao, da izazivam cijelu planetu, da pokuša osporiti moj navod.

Zapravo, ovo što sam smislio, nešto mi djeluje poznato, može biti da je ovo već neko ranije osmislio, vrag će ga znati :hm
Razlika je što Maček nije morao da se "suoci" sa činjenicom kao sto je međunarodno priznata država Bosna i Hercegovina.

Tako da polovično osporavam tvoj navod. Možda je Tuđman provodio Macekovu politiku prema Bošnjacima, to stoji. To, međutim, nije isto kao politika prema jednoj priznatoj evropskoj državi, na kraju 20-og vijeka.

Njegova totalna glupost sto se tice Bosne dovela ga je pred vrata Haskog Suda.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Venera » 13 May 2017, 15:55

KOMESAR wrote:
statebriga wrote:taman kad se rijesi hrvatsko nacinalno pitanje hrvata u BiH, istih hrvata vise nece ni biti u BiH :kafa
Upravo tako! U mom komšiluku ih već odavno nema.Hrvatska putovnica im obezbjedila boljitak.Jučer sam vidio jednog,kaže dobro mu gore ,radi u pilani za 2.000 eura,a ovdje je sa diplomom maš. inžinjera bio pet godina na birou.
da :D :kafa
storm wrote:
Socrates wrote:Rezultati Tudjmanove politike na uvid svima :biba
Tuđman je mrtav skoro 20 godina (18 ako smo točni)
Nisu se ni nasljednici iskazali...

Ja ću sve prodati :oo
Moram se sa Hanibalom povezati da operemo nekog arapina :hihi
storm :cvijece :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Venera » 13 May 2017, 15:59

Melek wrote:Sjecam se kad sam dosao 'vamo gdje sam danas i upoznao jednog svedu, pajdo sasvim ok i danas smo veliki drugovi.
Saljivcina stroga, ono smo bas podudarni. I pita me on dakle dolazim i ja obrazlozih.. Kaze, aha, sa tog parkiralista :kafa
Kakvog parkiralista? - priupitah ga.. Nista kaze, moj did veli da to sve tamo (cijeli Balkan) treba razgrnuti buldozerom i napraviti
dobro parkiraliste :cudi
tvoj stil :hihi isto tako pises o svojim nonsense provokacijama drugih stranaca u Svanskoj :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests